Esileht Koolilaps Koolidest toidupakk

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )

Teema: Koolidest toidupakk

Postitas:

küsisin oma lastel, et kas peaks avalduse tegema. 9 klassi omad arvasid, et me pole piisavalt puuduses, et seda küsida

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on juba mitu nädalat eriolukord kestnud.Kuidas ja kas olete abipakke saanud, kas on nendest kasu? Või on see aja- ja raharaisk?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maapiirkond, Tallinnast väga (võiks öelda suisa “maksimaalselt”) kaugel.
Ei antud valida, kas tahame või mitte – pakk toodi koju ja tõsteti aiaväravast sisse. Ise ei oleks tellinud (kui oleks tellimisega olnud) – oleksin ka meelsasti loovutanud neile, kel rohkem vaja. Aga kui toodi, no siis toodi 🙂 Vallavaeseks end seetõttu küll pidada ei kavatse. Pakk sisaldas leiba, sepikut, pakk küpsist, pihvid, 2 pakki külmutatud sealihakuubikuid, neljaviljahelbeid, toiduõli, juustu (võibolla ka ununes miski – jupp aega juba möödas…).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 10:38; 08.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda teemat jälginud ja mitu korda on jutuks siin tulnud et kellele see toit/pakk ikka mõeldud on. Ja ikka on neid kes raiuvad et see on mõeldud KÕIGILE, ehkki lihtne arvutus näitab et see ei ole lihtsalt võimalik. Nimelt on see pakk ju kordades kallim kui tavaline kolilõuna. Lõpuks ütles siis ka Tallinna linnapea selgelt välja ERR artiklis et see on mõeldud ABIVAJAJATELE.

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles kolmapäeval, et kuigi toidupakkide soovijate arvu kasv on olnud suur, ei hakka linn kontrollima, kas soovijad toiduaineid ka tegelikult vajavad.

“Me lähtume sellest, et tugi peab olema tagatud kõigile lastele, kes seda vajavad. Kontrollima me seda ei hakka. Lähtume sellest, et kui laps tuleb koolitoidu järele, siis selleks on ka vajadus,” ütles Kõlvart.

Linnapea kutsus lapsevanemaid vastutustundlikult käituma ning mitte kurjasti ära kasutama linna pakutavat abi.

“Kutsume vanemaid mõistlikult üles võimalust kasutama. Kui vajadust reaalselt pole, siis toiduainete varuksvõtmine ei ole adekvaatne, mõistlik ega vastutustundlik. Võimalus on tagatud, aga loodame, et kõik teevad õigeid valikud, sest nii või teisiti tähendab kooli järele minek kontakte,” rääkis Kõlvart, ning lisas, et kui ühiskonnas ei toimi iseregulatsioon, on ka väga raske kriisist välja tulla.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda teemat jälginud ja mitu korda on jutuks siin tulnud et kellele see toi/pakk ikka mõeldud on. Ja ikka on neid eks raiuvad et see on mõeldud KÕIGILE, ehkki lihtne arvutus näitab et see ei ole lihtsalt võimalik. Nimelt on see pakk ju kordades kallim kui tavaline kolilõuna. Lõpuks ütles siis ka Tallinna linnapea selgelt välja ERR artiklis et see on mõeldud ABIVAJAJATELE.

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles kolmapäeval, et kuigi toidupakkide soovijate arvu kasv on olnud suur, ei hakka linn kontrollima, kas soovijad toiduaineid ka tegelikult vajavad.

“Me lähtume sellest, et tugi peab olema tagatud kõigile lastele, kes seda vajavad. Kontrollima me seda ei hakka. Lähtume sellest, et kui laps tuleb koolitoidu järele, siis selleks on ka vajadus,” ütles Kõlvart.

Linnapea kutsus lapsevanemaid vastutustundlikult käituma ning mitte kurjasti ära kasutama linna pakutavat abi.

“Kutsume vanemaid mõistlikult üles võimalust kasutama. Kui vajadust reaalselt pole, siis toiduainete varuksvõtmine ei ole adekvaatne, mõistlik ega vastutustundlik. Võimalus on tagatud, aga loodame, et kõik teevad õigeid valikud, sest nii või teisiti tähendab kooli järele minek kontakte,” rääkis Kõlvart, ning lisas, et kui ühiskonnas ei toimi iseregulatsioon, on ka väga raske kriisist välja tulla.

Mina ka imestasin seda lugedes. Oli tõesti korduvalt juttu, et see pakk on Tallinnas kõigile koolilastele, mitte vaid abivajajatele. ja siis pole ju ime, et pakitaotlejate arv niimoodi kasvas.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 11:43; 09.04 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda teemat jälginud ja mitu korda on jutuks siin tulnud et kellele see toi/pakk ikka mõeldud on. Ja ikka on neid eks raiuvad et see on mõeldud KÕIGILE, ehkki lihtne arvutus näitab et see ei ole lihtsalt võimalik. Nimelt on see pakk ju kordades kallim kui tavaline kolilõuna. Lõpuks ütles siis ka Tallinna linnapea selgelt välja ERR artiklis et see on mõeldud ABIVAJAJATELE.

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles kolmapäeval, et kuigi toidupakkide soovijate arvu kasv on olnud suur, ei hakka linn kontrollima, kas soovijad toiduaineid ka tegelikult vajavad.

“Me lähtume sellest, et tugi peab olema tagatud kõigile lastele, kes seda vajavad. Kontrollima me seda ei hakka. Lähtume sellest, et kui laps tuleb koolitoidu järele, siis selleks on ka vajadus,” ütles Kõlvart.

Linnapea kutsus lapsevanemaid vastutustundlikult käituma ning mitte kurjasti ära kasutama linna pakutavat abi.

“Kutsume vanemaid mõistlikult üles võimalust kasutama. Kui vajadust reaalselt pole, siis toiduainete varuksvõtmine ei ole adekvaatne, mõistlik ega vastutustundlik. Võimalus on tagatud, aga loodame, et kõik teevad õigeid valikud, sest nii või teisiti tähendab kooli järele minek kontakte,” rääkis Kõlvart, ning lisas, et kui ühiskonnas ei toimi iseregulatsioon, on ka väga raske kriisist välja tulla.

Mina ka imestasin seda lugedes. Oli tõesti korduvalt juttu, et see pakk on Tallinnas kõigile koolilastele, mitte vaid abivajajatele. ja siis pole ju ime, et pakitaotlejate arv niimoodi kasvas.

mina küll ei imestanud, sest algusest peale oli jutt, et pakk on abivajajatele. sain siin foorumis korduvalt mööda päid ja jalgu, kui söandasin sellele tähelepanu juhtida, samuti arvati, et meie kool tegi isetegevust, nimetades seda abivajajatele mõeldud toidupakiks. tundsin end ausalt öeldes päris imelikult vahepeal. kuskohast see jutt üldse tuli, et tln pakk on kõigile?

ja see “tln on nii tubli, jõhvi häbiväärne” teema…

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.04 13:44; 04.04 13:50; 04.04 16:31; 04.04 22:56; 04.04 22:57; 08.04 12:03; 08.04 23:34; 09.04 14:16; 09.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maapiirkond, Tallinnast väga (võiks öelda suisa “maksimaalselt”) kaugel.

Ei antud valida, kas tahame või mitte – pakk toodi koju ja tõsteti aiaväravast sisse. Ise ei oleks tellinud (kui oleks tellimisega olnud) – oleksin ka meelsasti loovutanud neile, kel rohkem vaja. Aga kui toodi, no siis toodi ???? Vallavaeseks end seetõttu küll pidada ei kavatse. Pakk sisaldas leiba, sepikut, pakk küpsist, pihvid, 2 pakki külmutatud sealihakuubikuid, neljaviljahelbeid, toiduõli, juustu (võibolla ka ununes miski – jupp aega juba möödas…).

Vabandust! Suhkur, manna, tatar ja makaron ikka ka! 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 10:38; 08.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab kommenteerida, miks samasugune (identsed toiduained samas koguses) toidupakk on Pelgulinna koolis KAHEKS nädalaks, ülejäänud koolides üheks? Mul lapsed kolmes eri koolis. Üldiselt on pakkide sisu sarnane – kaks purki valmistoitu, pakk lihapalle, pakka makarone, pakk juustu, pakk piima, pakk keefirit, päts leiba, pakk kohupiima, pakk mune, tomat, kurk, porgand, õun, banaan, pirn, ühes pakis olid ka redised.
Ja nii ongi, kahes koolis öeldi mulle, et järgm. kolmap uus pakk, Pelgulinnas öeldi, et see pakk on kaheks nädalaks, järgm. nädal pakki ei tule.
Kas see koolijuhi taaskordne omavoli või peavadki Pelgu lapsed vähem saama?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda teemat jälginud ja mitu korda on jutuks siin tulnud et kellele see toit/pakk ikka mõeldud on. Ja ikka on neid kes raiuvad et see on mõeldud KÕIGILE, ehkki lihtne arvutus näitab et see ei ole lihtsalt võimalik. Nimelt on see pakk ju kordades kallim kui tavaline kolilõuna. Lõpuks ütles siis ka Tallinna linnapea selgelt välja ERR artiklis et see on mõeldud ABIVAJAJATELE.

Mõtle natuke Tallinnast välja, siit teemastki ju ilmneb, et see oleneb omavalitsusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 14:42; 09.04 07:33; 10.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda teemat jälginud ja mitu korda on jutuks siin tulnud et kellele see toit/pakk ikka mõeldud on. Ja ikka on neid kes raiuvad et see on mõeldud KÕIGILE, ehkki lihtne arvutus näitab et see ei ole lihtsalt võimalik. Nimelt on see pakk ju kordades kallim kui tavaline kolilõuna. Lõpuks ütles siis ka Tallinna linnapea selgelt välja ERR artiklis et see on mõeldud ABIVAJAJATELE.

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles kolmapäeval, et kuigi toidupakkide soovijate arvu kasv on olnud suur, ei hakka linn kontrollima, kas soovijad toiduaineid ka tegelikult vajavad.

“Me lähtume sellest, et tugi peab olema tagatud kõigile lastele, kes seda vajavad. Kontrollima me seda ei hakka. Lähtume sellest, et kui laps tuleb koolitoidu järele, siis selleks on ka vajadus,” ütles Kõlvart.

Linnapea kutsus lapsevanemaid vastutustundlikult käituma ning mitte kurjasti ära kasutama linna pakutavat abi.

“Kutsume vanemaid mõistlikult üles võimalust kasutama. Kui vajadust reaalselt pole, siis toiduainete varuksvõtmine ei ole adekvaatne, mõistlik ega vastutustundlik. Võimalus on tagatud, aga loodame, et kõik teevad õigeid valikud, sest nii või teisiti tähendab kooli järele minek kontakte,” rääkis Kõlvart, ning lisas, et kui ühiskonnas ei toimi iseregulatsioon, on ka väga raske kriisist välja tulla.

Kust jookseb piir, kas olen abivajaja või ei? Sissetulekust? Säästudest? Pere suurusest?
Mina nt ei oskagi öelda, kas olen abivajaja või tunnen, et see tõesti on abiks hetkel. Viie liikmeline pere, kolm koolilast, üks vanem saadeti koju 70% palgaga, teine teenib suts üle miinimumi. Jah, meil on säästud, juhuks kui midagi juhtub. Saaks aasta vabalt elatud ja maksud makstud juhul kui kõrgema sissetulekuga vanem peaks töö kaotama… aga kas hetkel peaksin sääste kasutama ja mõtlema, et me ei vaja neid toidupakke? See on siiski suureks abiks ja me ei tea mis veel ees tulemas on…
Kas olen siis abivajaja või ei?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Selline enda sisetunde asi, aga ma kahtlustan, et linn pidas rohkem seda silmas, et neile, kellel nüüd ja kohe raske on, mitte päris seda, et aasta pärast saaks võib-olla raha otsa. Ega hetkel ei tea keegi täpselt, mida tulevik toob.
See on linnale suhteliselt kulukas lõbu. Kui oleks nt 50000 koolilast – paki kohta kulu nt 15 eurot -üks täisports pakke oleks 750000 eurot. 4 sellist ringi juba 3 miljonit umbes kuuga. Paistab, et nt 2017. aasta jooksul on linn kokku eraldanud koolitoidu jaoks 3,5 miljonit. Hetkel oli pakisoovijaid 11550 – kui võtta paki hinnaks nt 15 eurot (ma pole pakki näinud, aga ei tundu päris 10-eurone) – 173250 eurot. Linna jaoks tunduvalt kulukam, kui koolitoit.
Vähemalt aasta tagasi on koolitoidu hind olnud 1,34 eurot – sellest 1 euro riigilt ja 34 senti linnalt. 1,34 x 6=8,04 eurot oleks sama aja koolitoidu kulu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.04 09:20; 08.04 16:03; 08.04 21:20; 09.04 09:10; 09.04 10:09; 09.04 12:19; 09.04 12:21; 10.04 11:30; 10.04 12:41; 10.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin järel, sain. Normaalsed head toiduained, sööme kindlasti kõik ära. Vallavaene ei ole ja ei häbene üldse. Abiks ikka. Tahaks aitäh öelda, et selline pakisüsteem tehti ja koolitöötajatele, kes tegelevad!

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll ei imestanud, sest algusest peale oli jutt, et pakk on abivajajatele. sain siin foorumis korduvalt mööda päid ja jalgu, kui söandasin sellele tähelepanu juhtida, samuti arvati, et meie kool tegi isetegevust, nimetades seda abivajajatele mõeldud toidupakiks. tundsin end ausalt öeldes päris imelikult vahepeal. kuskohast see jutt üldse tuli, et tln pakk on kõigile?

ja see “tln on nii tubli, jõhvi häbiväärne” teema…

Tegelikult, Tallinna puhul ei olnud küll ALGUSEST PEALE jutt, et ainult abivajajatele. Alles nüüd tuli informatsioon, et need pakid on pigem abivajajatele. Teiste maakondade kohta ei oska öelda, mis jutt algusest peale oli.

Enne, kui ma lapsele paki tellisin, surfisin ja otsisin konkreetset infot. Nüüd loomulikult loobun sellest.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.04 14:34; 04.04 14:35; 04.04 14:37; 04.04 14:43; 04.04 15:10; 04.04 18:41; 04.04 21:48; 05.04 04:16; 05.04 20:55; 08.04 20:41; 09.04 14:46; 10.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Otsisin vanadest teadetest huvi pärast välja.
Märtsi keskel koolist tulnud teatest – “…kas mõni meie koolis õppiv laps vajab toiduabi koolilõuna näol…”

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.04 09:20; 08.04 16:03; 08.04 21:20; 09.04 09:10; 09.04 10:09; 09.04 12:19; 09.04 12:21; 10.04 11:30; 10.04 12:41; 10.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

”Abivajav laps” ei pea olema sugugi sugugi mitte puuduses laps. KOV peab silmas abivajadust seaduse mõistes ja see on lai teema.
Ma võin eksida, kuid kas ”koolipiim” ja ”koolipuuvili” ei kuulu mitte KOV vaid EL rahastuse alla. Hulgihindades võib ülejäänud pakk küll koolitoidu hinna sisse mahtuda.
Olen samuti Tallinnale tänulik paki eest. See on abiks ja jagame sisust pisut ka üksiku naabrimemmega.
Edit: Ei ole olemas enam koolipiima ega koolipuuvilja, see on asendatud Koolikavaga.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 15:18; 03.04 23:21; 08.04 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll ei imestanud, sest algusest peale oli jutt, et pakk on abivajajatele. sain siin foorumis korduvalt mööda päid ja jalgu, kui söandasin sellele tähelepanu juhtida, samuti arvati, et meie kool tegi isetegevust, nimetades seda abivajajatele mõeldud toidupakiks. tundsin end ausalt öeldes päris imelikult vahepeal. kuskohast see jutt üldse tuli, et tln pakk on kõigile?

ja see “tln on nii tubli, jõhvi häbiväärne” teema…

Tegelikult, Tallinna puhul ei olnud küll ALGUSEST PEALE jutt, et ainult abivajajatele. Alles nüüd tuli informatsioon, et need pakid on pigem abivajajatele. Teiste maakondade kohta ei oska öelda, mis jutt algusest peale oli.

Enne, kui ma lapsele paki tellisin, surfisin ja otsisin konkreetset infot. Nüüd loomulikult loobun sellest.

surfasid ja otsisid, kuid ei leidnud uudiseid, et tln kriisikomisjon sellise koolitoidu pakkumisega välja tuli? ei leidnud ja ei lugenud sealt, et “Kuna mõnede laste jaoks on koolilõuna ainuke soe söök päevas ja praeguses olukorras on nende heaolu sellevõrra häiritud, on Tallinna kriisikomisjon otsustanud alates 18.03 korraldada abivajavatele õpilastele sooja koolilõuna pakkumine.” mina kopisin sellest uudisest lõigu siia neli päeva tagasi, pärit oli uudis üsna eriolukorra algusest. ehk siis jah, algusest peale oli jutt, et see on mõeldud abivajajatele.

https://www.err.ee/1065268/tallinn-pakub-kolmapaevast-opilastele-vajadusel-sooja-koolilounat

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.04 13:44; 04.04 13:50; 04.04 16:31; 04.04 22:56; 04.04 22:57; 08.04 12:03; 08.04 23:34; 09.04 14:16; 09.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll ei imestanud, sest algusest peale oli jutt, et pakk on abivajajatele. sain siin foorumis korduvalt mööda päid ja jalgu, kui söandasin sellele tähelepanu juhtida, samuti arvati, et meie kool tegi isetegevust, nimetades seda abivajajatele mõeldud toidupakiks. tundsin end ausalt öeldes päris imelikult vahepeal. kuskohast see jutt üldse tuli, et tln pakk on kõigile?

ja see “tln on nii tubli, jõhvi häbiväärne” teema…

Tegelikult, Tallinna puhul ei olnud küll ALGUSEST PEALE jutt, et ainult abivajajatele. Alles nüüd tuli informatsioon, et need pakid on pigem abivajajatele. Teiste maakondade kohta ei oska öelda, mis jutt algusest peale oli.

Enne, kui ma lapsele paki tellisin, surfisin ja otsisin konkreetset infot. Nüüd loomulikult loobun sellest.

surfasid ja otsisid, kuid ei leidnud uudiseid, et tln kriisikomisjon sellise koolitoidu pakkumisega välja tuli? ei leidnud ja ei lugenud sealt, et “Kuna mõnede laste jaoks on koolilõuna ainuke soe söök päevas ja praeguses olukorras on nende heaolu sellevõrra häiritud, on Tallinna kriisikomisjon otsustanud alates 18.03 korraldada abivajavatele õpilastele sooja koolilõuna pakkumine.” mina kopisin sellest uudisest lõigu siia neli päeva tagasi, pärit oli uudis üsna eriolukorra algusest. ehk siis jah, algusest peale oli jutt, et see on mõeldud abivajajatele.

https://www.err.ee/1065268/tallinn-pakub-kolmapaevast-opilastele-vajadusel-sooja-koolilounat

See on tõlgendamise küsimus. Tasuta koolilõuna (tava ajal) loodi ju ka täpselt samal põhjusel, et osade laste jaoks on see ainus soe söök päeva jooksul. Ometigi, said seda tasuta koolilõunat kõik lapsed, olenemata sotsiaalsest staatusest. Ei tehtud vahet, kas õpilase pere on tegelikult ka puudustkannatav või kas tal on selline pere, kus ei viitsita sooja sööki teha.

Ju siis tekkis nende pakkide jagamisel sama tunne – see on ärajäänud tasuta koolitoidu asendus, mida on kõikidel soovijatel võimalik saada.

Minul isiklikult on natukene vastakad tunded. Ühtpidi mõtlen, et tõepoolest võiks nende pakkide näol saada tuge pered, kus on rahalised raskused. Teistpidi jälle mõtlen, et kui mina loobun, siis kas sellest on abivajajatel kasu? Mitte ei tahaks leppida, et linn toidupakkidesse mõeldud raha ülejäägi millegi tavakodaniku jaoks ebaolulise asja (näiteks oma töötasu tõstmise (täiesti laest võetud, lihtsakoeline näide)) peale kulutab. Nii et ehk tasub tõesti see toidupakk siiski välja võtta ja jagada kas tõesti mõne raskuses lastega perele või vanainimesele?

Meie pere ilmselt ei hakka võtma neid pakke. Lihtsalt mõtisklen….

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on sellel koolilõunaga jätkamisel ka teine külg.
Riigil/koh.omavalitsusel paraku lihtsalt pole see ühest taskust raha teise tõstmine nii lihtne “anda kellelegi teisele, kes rohkem vajab” – tegu on konkreetsete lepingutega, osa asju seotud PRIA-ga nagu siin viidati.
Seotud on paljude inimeste töökohad, tarnelepingud kaupluste ja põllumeestega jne, mille koolitoidu ära langemisel peaks lihtsalt ära tühistama.
Js koolikokka ju koduõpet juhendama ei saa saata – olekski tööta sel ajal.
Toidupakkide jagamine on mitmekülgne lahendus – aitab abivajajaid (just laiemas mõistes), aga lisaks aitab säilitada mõned töökohad ja sissetuleku mõnele tarnijale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 14:42; 09.04 07:33; 10.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma vaatasin selle lõigu videona ka üle veel.
On variant, et linn on need pakid mõelnud abina, aga koolidest edasi on liikunud info, et võtke kõik. Kõlvart ei paistnud just meeldivalt üllatunud, et pakkide arv ligi 10x suurenes. On võimalik, et mingit pakkideks planeeritud raha ülejääki ei olegi ja äkki läheb hoopis teisiti-lõpetatakse selline jagamine ära, kuna kulu liiga suureks tõusnud ja lastakse hädalistel nn sots.osakonda pöörduda, et sedakaudu abi saada. Kõik sõltub sellest, et kuidas linn kulud sellele planeerinud on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.04 09:20; 08.04 16:03; 08.04 21:20; 09.04 09:10; 09.04 10:09; 09.04 12:19; 09.04 12:21; 10.04 11:30; 10.04 12:41; 10.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukorrad on ka muutunud alates märtsi keskpaigust, mõni pere alguses arvas, et saab ise hakkama ja ei vaja toidupakki, siis kuuaega hiljem enam nii ei arva. Esialgu ei osanud ju keegi ettenäha, kauaks me koju jääme (meil oli see kuupäev 1.aprill, nüüd tööandja pikendas 1.maini).
Meie linnas makstakse koolilõunale juurde ca 1 eur, seega peaks 10 päeva paki hind olema 20 eurot (1 euro riigilt ja 1 euro linnalt). arvestades, et kõik ei võta pakki, siis ei tohiks ju olla nii ilmvõimatult suur väljaminek.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 14:35; 02.04 14:46; 02.04 21:25; 04.04 09:48; 09.04 09:42; 09.04 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tallinna linna kulusid ma eespool arvutasin. Kui kõik võtaks neli korda välja toidupaki, läheneks see summa kogu aasta kogukulule, mida linn koolitoidule teeb. 45000x12x4=2160000 On nt ka võimalus, et riik ei maksa hetkel oma eurot, kuna kooli ju ei toimu koolimajas. Linn kuu ajaga kulutaks koolitoidule muidu umbes 300000.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.04 09:20; 08.04 16:03; 08.04 21:20; 09.04 09:10; 09.04 10:09; 09.04 12:19; 09.04 12:21; 10.04 11:30; 10.04 12:41; 10.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.postimees.ee/6938268/tallinn-hakkab-opilastele-jagama-toidupakke
«Meie ühise pingutuse tulemusena on nüüdseks sooja koolilõunat saavate õpilaste arv tõusnud juba 1600ni. Tänan nii koolijuhte kui ka toitlustajaid, kes on toidu jagamist edukalt korraldanud,» ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. «Haigus on aga salakaval ja selle võitmiseks tuleb meil viia inimeste kontaktid miinimumini. Oleme otsinud uusi lahendusi ja võimalusi, kuidas seda lastele nii vajalikku tegevust siiski jätkata. Leidsime, et optimaalseks lahenduseks on nädala aja toidupakkide jagamine. Toidupakid toimetatakse lapse kodule kõige lähemasse kooli, kust need liigse rändamiseta kätte saab.»

Toidupakid sisaldavad toiduaineid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks. Seekord on pakis must leib; kurk, tomat ja porgandid; õunad, banaanid ja apelsin; makaronid; juust; lihapallid; purgisupp; piim ja keefir; maisikepikesed. Edaspidi menüü muutub, et kasvav organism saaks mitmekesiseid toitaineid. Toidud valitakse toitlustajate ja terviseedenduse spetsialistide koostöös.

1. aprillil saavad paki kõik lapsed, kes ka seni on koolilõunal järel käinud. Peredel, kes edaspidi samuti lapsele koolitoitu soovivad, tuleb sellest teavitada oma kooli, kes omakorda edastab info Tallinna Haridusametile. Toidupaki kättesaamise juhiseid saavad lapsevanemad ja õpilased koolilt.

Kuskil ei ole kirjas, et peaksid olema abivajaja vms, toidupakk asendab senist tasuta koolilõunat.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 14:35; 02.04 14:46; 02.04 21:25; 04.04 09:48; 09.04 09:42; 09.04 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna linna kulusid ma eespool arvutasin. Kui kõik võtaks neli korda välja toidupaki, läheneks see summa kogu aasta kogukulule, mida linn koolitoidule teeb. 45000x12x4=2160000 On nt ka võimalus, et riik ei maksa hetkel oma eurot, kuna kooli ju ei toimu koolimajas. Linn kuu ajaga kulutaks koolitoidule muidu umbes 300000.

See eespoolne arvestus oli ainult tooraine oma. Aga kulud elektrile, kokkadele ja muud sellised kulud? Lisaks saadakse need toiduained tänu kogusele ilmselt soodsamalt kui poest ostes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma arvan, et see ongi selline suhtlusküsimus, et linn pole päris selgelt väljendanud, mida nad nende pakkidega silmas peavad. Kui ma meie koolist tulnud teateid praegu vaatan, siis on jutt pigem ikka toiduabist ja abivajajatest jne… See lõik pärineb ajast, kui pakke anti välja 1000+. Siis võis arvata, et inimesed on tagasihoidlikud, aga sel nädalal võeti pakke välja juba veerandi koolilaste eest ja pilt ning kulu on oluliselt erinev. Kõlvarti eilsest mõtteavaldusest aga ei jäänud muljet, et oh-tulge võtke veel rohkem pakke välja, vaid – ärge rabage niisama, tehke mõistlikke otsuseid.
See ongi see hetk, et kui linn pole ikkagi tegelikult arvestanud, et nii palju pakke võetakse, siis võidakse ühel hetkel see programm koomale tõmmata. Kui aga otsustatakse leppida, kui suur see kulu ka ei tuleks, siis minnakse vanaviisi edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.04 09:20; 08.04 16:03; 08.04 21:20; 09.04 09:10; 09.04 10:09; 09.04 12:19; 09.04 12:21; 10.04 11:30; 10.04 12:41; 10.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Linn ei maksa ju ise kõike, vaid koolitoitu pakuvad firmad – ma küll ei julgeks arvata, et linn veel kokkadele palka või elektrit vms lisaks maksab.

***********************
Google ütleb, et mõnes Tallinna koolis väljendutakse üsna konkreetselt:
“Kel veel on vajadust toiduabi järele”
“Toiduabi muutunud korraldus vähekindlustatud perede lastele”
“kui Teie laps vajab toiduabi koolilõuna näol”
“kui Teie laps vajab toiduabi koolilõuna näol”

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.04 09:20; 08.04 16:03; 08.04 21:20; 09.04 09:10; 09.04 10:09; 09.04 12:19; 09.04 12:21; 10.04 11:30; 10.04 12:41; 10.04 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.postimees.ee/6938268/tallinn-hakkab-opilastele-jagama-toidupakke

«Meie ühise pingutuse tulemusena on nüüdseks sooja koolilõunat saavate õpilaste arv tõusnud juba 1600ni. Tänan nii koolijuhte kui ka toitlustajaid, kes on toidu jagamist edukalt korraldanud,» ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. «Haigus on aga salakaval ja selle võitmiseks tuleb meil viia inimeste kontaktid miinimumini. Oleme otsinud uusi lahendusi ja võimalusi, kuidas seda lastele nii vajalikku tegevust siiski jätkata. Leidsime, et optimaalseks lahenduseks on nädala aja toidupakkide jagamine. Toidupakid toimetatakse lapse kodule kõige lähemasse kooli, kust need liigse rändamiseta kätte saab.»

Toidupakid sisaldavad toiduaineid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks. Seekord on pakis must leib; kurk, tomat ja porgandid; õunad, banaanid ja apelsin; makaronid; juust; lihapallid; purgisupp; piim ja keefir; maisikepikesed. Edaspidi menüü muutub, et kasvav organism saaks mitmekesiseid toitaineid. Toidud valitakse toitlustajate ja terviseedenduse spetsialistide koostöös.

1. aprillil saavad paki kõik lapsed, kes ka seni on koolilõunal järel käinud. Peredel, kes edaspidi samuti lapsele koolitoitu soovivad, tuleb sellest teavitada oma kooli, kes omakorda edastab info Tallinna Haridusametile. Toidupaki kättesaamise juhiseid saavad lapsevanemad ja õpilased koolilt.

Kuskil ei ole kirjas, et peaksid olema abivajaja vms, toidupakk asendab senist tasuta koolilõunat.

On küll kirjas. https://www.err.ee/1074417/tallinnas-kasvas-koolitoidu-soovijate-arv-nadalaga-kumme-korda

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil ei ole kirjas, et peaksid olema abivajaja vms, toidupakk asendab senist tasuta koolilõunat.

ja kui senine tasuta koolilõuna oli abivajajatele, siis on nii ilmvõimatu teha sellest järeldust, et ka uus toidupakk lõunasöökide valmistamiseks on abivajajatele? lihtsalt tähti ja sõnu oled harjunud kokku lugema?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.04 13:44; 04.04 13:50; 04.04 16:31; 04.04 22:56; 04.04 22:57; 08.04 12:03; 08.04 23:34; 09.04 14:16; 09.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nimelt, lugesin ka vanemaid uudiseid ja kooli teateid. Siin on vahepeal toimunud tõesti olukorramuutus. Kui esialgu abivajamist ei rõhutatud, vaid pakuti lahkelt kõigile, kes soovivad, siis ilmselt sai neid soovijaid viimaks nii palju, et hakati pakkuma vaid abivajajatele. Märtsis vist pakuti lausa sooja toitu karpides, see pidi asendama koolilõunat, mid aju ometi sõid koolis peaaegu kõik.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 11:43; 09.04 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nimelt, lugesin ka vanemaid uudiseid ja kooli teateid. Siin on vahepeal toimunud tõesti olukorramuutus. Kui esialgu abivajamist ei rõhutatud, vaid pakuti lahkelt kõigile, kes soovivad, siis ilmselt sai neid soovijaid viimaks nii palju, et hakati pakkuma vaid abivajajatele. Märtsis vist pakuti lausa sooja toitu karpides, see pidi asendama koolilõunat, mid aju ometi sõid koolis peaaegu kõik.

mis krd olukorra muutus!? Tallinna kriisikomisjoni otsus on 17. märtsist (https://www.err.ee/1065268/tallinn-pakub-kolmapaevast-opilastele-vajadusel-sooja-koolilounat) ja toitu hakati jagama järgmisest päevast. just esialgu rõhutatigi abivajadust.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.04 13:44; 04.04 13:50; 04.04 16:31; 04.04 22:56; 04.04 22:57; 08.04 12:03; 08.04 23:34; 09.04 14:16; 09.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.postimees.ee/6938268/tallinn-hakkab-opilastele-jagama-toidupakke

«Meie ühise pingutuse tulemusena on nüüdseks sooja koolilõunat saavate õpilaste arv tõusnud juba 1600ni. Tänan nii koolijuhte kui ka toitlustajaid, kes on toidu jagamist edukalt korraldanud,» ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. «Haigus on aga salakaval ja selle võitmiseks tuleb meil viia inimeste kontaktid miinimumini. Oleme otsinud uusi lahendusi ja võimalusi, kuidas seda lastele nii vajalikku tegevust siiski jätkata. Leidsime, et optimaalseks lahenduseks on nädala aja toidupakkide jagamine. Toidupakid toimetatakse lapse kodule kõige lähemasse kooli, kust need liigse rändamiseta kätte saab.»

Toidupakid sisaldavad toiduaineid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks. Seekord on pakis must leib; kurk, tomat ja porgandid; õunad, banaanid ja apelsin; makaronid; juust; lihapallid; purgisupp; piim ja keefir; maisikepikesed. Edaspidi menüü muutub, et kasvav organism saaks mitmekesiseid toitaineid. Toidud valitakse toitlustajate ja terviseedenduse spetsialistide koostöös.

1. aprillil saavad paki kõik lapsed, kes ka seni on koolilõunal järel käinud. Peredel, kes edaspidi samuti lapsele koolitoitu soovivad, tuleb sellest teavitada oma kooli, kes omakorda edastab info Tallinna Haridusametile. Toidupaki kättesaamise juhiseid saavad lapsevanemad ja õpilased koolilt.

Kuskil ei ole kirjas, et peaksid olema abivajaja vms, toidupakk asendab senist tasuta koolilõunat.

Täpselt sama kirja olen ka mina lugenud.

Tegelikult, ausalt ka! Oleks võinud siis kohe, algusest peale öelda, et pakid võiks olla vaid abivajajaile. See ei ole kuidagi solvav. Seni jäi väga ebamäärane tunne. Meie peres hetkel paaniline vajadus toidupaki järele puudub. Aga kui öeldakse, et õpilasele on pakk mõeldud, siis ära ju ei ütle.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.04 14:34; 04.04 14:35; 04.04 14:37; 04.04 14:43; 04.04 15:10; 04.04 18:41; 04.04 21:48; 05.04 04:16; 05.04 20:55; 08.04 20:41; 09.04 14:46; 10.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )


Esileht Koolilaps Koolidest toidupakk