Esileht Koolilaps kooliealiste poiste nutmine

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: kooliealiste poiste nutmine

Postitas:
Kägu

11 aastasel ikka korra nädalas tõmbab silma märjaks ja nutuvõru ümber suu ja siis töinabki. Tegemist ei ole jonniga. Tavaliselt siis kui palju õppida ja tahaks hoopis muud teha, või muidu juhe koos. Kuidas aidata, kaua teil poisid nutsid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kooliealiste poiste nutmine

mulle on jäänud kuskilt raamatust meelde, et poiste nutmine ja muude emotsioonide väljanäitamine peaks olema normaalne, lubatav. nii saame neist tunnetega mehed, mitte kivisüdamed. ma pean seda soovitust õigeks.

mul on kolm poega. üks neist 10 ja aeg-ajalt kah silm märg. eks ma siis püüan ikka jutuga asja muuta. ega te ei naeruväärista nutmist?

Please wait...
Postitas:
p22suliis

Minul ka kodus 11- aastane poiss. Samuti läheb aeg-ajalt silm märjaks. Probleemi mina sellest teinud pole. Ma olen ka ise emotsionaalne ja silm läheb vesiseks nii rõõmustades kui ka kurvastades. Poja puhul on nagunii juba näha ühiskonnas aktsepteeritud reegel, et \”mehed ei nuta\”… sest laps ise häbeneb juba oma pisaraid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis sa 16.05 nüüd kiidad takka mingit loetut tarkust. vaata mille peale ta nutab?
siin pole muud, kui hakata pihta õppimisega, tegemistega. mida see nutmine aitab? olukord sellest ei muutu. kas nende emotsioonide näitamise asemel juba ei tuleks lapsele õpetada ratsionaalset mõtlemist ja enda maharahustamkst. e asja mõistusega võtmist. pole ju asi, mille peale nutta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei naeruväärista. Aitan järjepeale saada selles mis juhtme kokku viis

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis sa 16.05 nüüd kiidad takka mingit loetut tarkust. vaata mille peale ta nutab?
siin pole muud, kui hakata pihta õppimisega, tegemistega. mida see nutmine aitab? olukord sellest ei muutu. kas nende emotsioonide näitamise asemel juba ei tuleks lapsele õpetada ratsionaalset mõtlemist ja enda maharahustamkst. e asja mõistusega võtmist. pole ju asi, mille peale nutta.[/tsitaat]

küll ta maha rahuneb kui on enne lubanud endal midagi tunda.
selleks meil mehed surevadki loogu, et koguvad seda tundemülgast hinge.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

väga harva, aga hiljuti jah – kui tekkis selline situatsioon, et olid temal suured plaanid ja ei läinud perekonna omadega kokku, hakkas alahuul värisema. võtsin ümber kinni ja kallistasin teda kohe, nii kahju hakkas- et nii südamesse võttis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

küll ta maha rahuneb kui on enne lubanud endal midagi tunda.
selleks meil mehed surevadki loogu, et koguvad seda tundemülgast hinge.[/tsitaat]
mina jällegi ei arva nii.
nt ma läksin täna poodi. poes oli üks väga äge kapp. aga poeks oli teiseringi pood ja kapp ainuke. mina seda kappi ei saanud, sest see oli juba kinni pandud.
kas ma peaks sellises olukorras nutma natuke, et tundemülkast hinges lahti saada. või peaks ma mõtlema, et ok, teinekord ehk veab.
kuigi mulle nii väga see kapp meeldis ja selle hinnaga ma poest seda ei saaks iial. nii kahju oli. aga no milline mõtteviis oleks parem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina jällegi ei arva nii.
nt ma läksin täna poodi. poes oli üks väga äge kapp. aga poeks oli teiseringi pood ja kapp ainuke. mina seda kappi ei saanud, sest see oli juba kinni pandud.
kas ma peaks sellises olukorras nutma natuke, et tundemülkast hinges lahti saada. või peaks ma mõtlema, et ok, teinekord ehk veab.
kuigi mulle nii väga see kapp meeldis ja selle hinnaga ma poest seda ei saaks iial. nii kahju oli. aga no milline mõtteviis oleks parem? [/tsitaat]

tead, kui see kapp sulle ikka nii meeletult meeldis, et südames veidi pitsitas ja silmakramp pisarat takistas, siis oleks võind nutta küll.
aga kõigil muudel juhtudel vast ei tasu end päris kooliealise lapsega võrrelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tead, kui see kapp sulle ikka nii meeletult meeldis, et südames veidi pitsitas ja silmakramp pisarat takistas, siis oleks võind nutta küll.
aga kõigil muudel juhtudel vast ei tasu end päris kooliealise lapsega võrrelda.[/tsitaat]
see kurbus on ju täiesti tarbetu enda üleskruvimine. kapp läind, mis seal enam nutta. aga pigem kipub lastel seda nuttu ikka tihkemini tulema.
nt me lapse klassijuhataja ka ütles arenguvestlusel, halva hinde pärast hakkab mu laps nutma. no et pole mõtet. no pole tõesti.

Please wait...
Postitas:
Lisberg

daah, miks te alahindate seda, mis on lapsele oluline ja tähtis? Sinu, täiskasvanu arvates,kes saanud korduvalt vastu näppe ja pettumusi, ei hakka nutma, sest sa oled ise kogenud ja arusaanud, et need tühitähi asjad ja pole mõtet. Küll see laps ka jõuab arusaamisele ükskord. Aga praegu on ta väike laps ja lapse suur kurbus ja mure ei ole talle tühitähi, ainult sulle on, sa kalgistunud täiskasvanu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jaa see on seepärast nii et me oleme harjunud hindama kas asi on hea või halb. me aga ei oska mõelda, et see nagu on, see lihtsalt ON.
kuidas see ütlemine käiski, et anna oskust muuta asju mida saame muuta ja aita leppida sellega mida ei saa muuta ja neil vahet tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see kurbus on ju täiesti tarbetu enda üleskruvimine. kapp läind, mis seal enam nutta. aga pigem kipub lastel seda nuttu ikka tihkemini tulema.
nt me lapse klassijuhataja ka ütles arenguvestlusel, halva hinde pärast hakkab mu laps nutma. no et pole mõtet. no pole tõesti.[/tsitaat]

ma arvan, et taoline – ah, läheb mööda ja siis hambad ristis ootamine – see kalestab. aga avatud südamega inimesi on niigi vähe.
ei ma ei arva midagi head emondusest, see on üks üpris veider olemasolu vorm, kuid endale võiks vähemalt tunnistada oma tundeid, küll see sobilik või mitte ka kunagi paika loksuvad. aga kui esimene etapp vahele jätta, siis tekivadki agressiivsed ja depressiivsed inimesed..lõpuks ikka.

on ok end halvasti tunda näiliselt mõttetu asja üle, ega mõttega tunnet ei vääna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no tunnstadki endale et see on jama küll, kas saad muuta. kui saad, siis muuda. kui ei saa, siis polegi midagi parata.
ja ma ei räägi siin matustest. ma räägin siin sellest et palju on õppida või et kapp osteti ära. mis seda nutta. muuda kui saad. hakka siva õppima. ja kapile ei maksa rohkem mõelda.

Please wait...
Postitas:
Mahvalda

Kurbus tulebki kõigepealt endast välja nutta, alles peale seda saab hakata muutma.
Kurbusega koos ja siva ei muudeta mitte midagi, saadakse vaid maohaavad ja lootusetuse. Või agresiivsuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui üksinda nutab, siis pole hullu, teiste ees nutmine on selles vanuses suht jobu teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 11-aastane poiss ei nuta juba aastaid (üliharva tõmbab silma veidike vesiseks). On alati olnud väga väike nutja (va. beebiiga). Samas 6-aastane poiss nutab ikka väga palju 🙂 – ehk lapsed on niiii erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pooldan seda, et mees või poiss võib alati nutta, aga koolipoiss seda enam teiste(okei, v.a ema isa) ees ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isegi minu 13-aastane poiss nutab vahel ja ma ei leia selles midagi imelikku kui ka täiskasvanud mees vahel nutab. mis vahet seal üldse on, et kas poiss või tüdruk nutab?
igaühel kasvab vahel mingi emotsioon üle pea ja osad inimesed maandavad seda nutmisega – enamasti ei allu see kontrollile, et nutan kui tahan ja kui ei taha siis ei nuta. ja loomulik, et lapsel juhtub seda sagedamini ja pealtnäha \”tühisemate\” asjade peale kui täoskasvanutel.
lapsevanemal pole minuarust ainult vaja nutmise peale kuidagi üle reageerida. kallistada ju ikka võib, aga muidu lihtsalt rahulikult võtta – nutab natuke ja läheb üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mille puhul 13-aastane poiss su nähes tavaliselt nutab? Siis kui Barbi katki läheb? Või siis kui seebikas don Ricardo Estrella maha jätab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

nutab kui tunneb et elu on tema vastu ebaõiglane olnud. vahel ka kurbusest (nt kurba filmi vaadates – seebikaid ta ei vaata). põhjuseid on erinevaid. seda ei juhtu küll kord nädalas, vaid harvem.

aga pole ju oluline mille pärast keegi nutab – kui nutt ei ole vahend millegi saavutamiseks, siis miks peab üldse probleemi tekitama sellest kui lapsel (või ka täiskasvanul) vahel pisar silma tuleb? see on tema emotsioon ja selle väljendus – milleks seda keelata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No probleem võib ju olla selles, et tast nagu hellik ja hädavares võib kasvada või nii? Eks nutmisel ja nutmisel on muidugi ka vahe. Äkki näiteks hakkab tulevikus nutma seepärast, et sõjaväes seersant käratab peale või tööl keerab ülemus kärna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No probleem võib ju olla selles, et tast nagu hellik ja hädavares võib kasvada või nii? Eks nutmisel ja nutmisel on muidugi ka vahe. Äkki näiteks hakkab tulevikus nutma seepärast, et sõjaväes seersant käratab peale või tööl keerab ülemus kärna.[/tsitaat]
minuarust ei ole nutmisel mingit pistmist sellega, kas inimesest saab hellik ja hädavares või mitte. mõned hellikud ja hädavaresed ei pruugi kunagi nutta, samas tean mitut väga tugevat ja tublit inimest (isegi mehi), kellel pisarad on kerged tulema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vend nuttis väiksena väga tihti, ta oli ka muidu väga emotsionaalne. Tänaseks tõeline \”kõvamees\” – aga süda ikka õnneks õige koha peal, seega midagi halba või toss mees olemist tulevikus see kindlasti ei tähenda.

Nutmine on normaalne, eriti tundlik pidi poistel olema vanus 9-12, selles eas on nad väga haavatavad.

Mingil juhul ei tohi nutmist naeruvääristada , ma olen oma pojale vahel lihtsalt öelnud, et kui vähegi võimalik ärgu teiste ees nutku, aga kodus nutku või ööpäev läbi, kuskil peab ennast saama ju välja elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tütar on väiksest peale nutnud ainult viha või solvumise peale, puht füüsilise valu tõttu üliharva. Väga asjalik ja iseseisev, tõeliselt tugev inimene – tihti öeldakse, et poisi iseloom. Ma arvan plikat vaadates, et täiesti ok on mõnikord nutta ja siis eluga edasi minna, nii poistel kui tüdrukutel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 8-aastane esimese klassi poiss nutab iga päev natuke. Vähemalt korra päevas ja põhjuseks ikka see, et ei taha õppida, ei taha loobuda arvuti mängimisest, ei taha minna trenni…
Mis teha, elame üle. Küll see jonn mööda läheb.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Koolilaps kooliealiste poiste nutmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.