Esileht Koolilaps Koolieelne tervisekontroll

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Koolieelne tervisekontroll

Postitas:
Kägu

Kas esimesse klassi minevad lapsed on juba tervisekontrollis ära käinud?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps käis kevadel. Perearst ise helistas ja kutsus enne puhkusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas esimesse klassi minevad lapsed on juba tervisekontrollis ära käinud?

Kevadel juba pidi käima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks laps kooli eelmisel aastal, mingit tervisekontrolli ei pidanud tegema. Lasteaias ei käinud. Kooliõe juures käis terve klass sügisel ja kevadel.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest pole selline asi kohustuslik ja koolile mingeid meditsiiniandmeid esitama ei pea (eluohtlikest allergiatest vmt siiski tuleks teavitada).

Silmanägemist võiks muidugi kontrollida nagunii perioodiliselt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle tervisekaardi (või mis iganes selle nimi on) kooli viimine ei olegi enam tänapäeval kohustuslik? Ma pidin 9a tagasi selle eest isegi oma perearstikeskuses raha maksma (vist mingi 10EUR taheti selle eest) …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest pole selline asi kohustuslik ja koolile mingeid meditsiiniandmeid esitama ei pea (eluohtlikest allergiatest vmt siiski tuleks teavitada).

Silmanägemist võiks muidugi kontrollida nagunii perioodiliselt.

Kohustuslik ehk pole, aga on ju hea teada, kuidas lapsel tervis on. Silmadele lisaks kõrvad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle tervisekaardi (või mis iganes selle nimi on) kooli viimine ei olegi enam tänapäeval kohustuslik? Ma pidin 9a tagasi selle eest isegi oma perearstikeskuses raha maksma (vist mingi 10EUR taheti selle eest) …

Kontroll sai tehtud ja kui arstilt uurisin kaardi kohta, siis ütles, et kõik on digitaalne. Vantsineermisõe käest sain ainult paberi, kus vaktsineerimised kirjas ja see tuleb anda kooliõele

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil koolis nõue, et 1 klassi mineja teeb perearsti juures tervisekontrolli ja tulemusega tutvub kooliõde digitaalselt. Perearst võttis ise enne suve ühendust ja panime aja kirja.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil koolis nõue, et 1 klassi mineja teeb perearsti juures tervisekontrolli ja tulemusega tutvub kooliõde digitaalselt. Perearst võttis ise enne suve ühendust ja panime aja kirja.

Mis ajast kool meil seadusi kehtestab (kui just erakool pole)?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohustuslik ehk pole, aga on ju hea teada, kuidas lapsel tervis on. Silmadele lisaks kõrvad.

Ise ei veeda siis lapsega üldse aega, et ei tea, kuidas tema tervis on?

+2
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tervisekaart ei ole kohustuslik, aga lapse regulaarsed tervisekontrollid on.  6-7-aastane laps peab käima perearsti juures terviselkontrollil. Kui lapsevanem keeldub, on perearstil õigus ja lausa kohustus teavitada lastekaitset, et lapse tervise eest ei pruugita adekvaatselt hoolitseda.

 

Laste tervisekontrollide teostamine on mh üks osa perearstiabi kvaliteedisüsteemist, mille nõuetele vastavuse alusel perearstikeskusi rahastatakse. Ja kui tervisekontrolli tegemata jäämisel saab perearst apelleerida nt sellele, et laps elab välismaal või on vanemate soovil regulaarsel jälgimisel erakliinikus pediaatri juures (mida vanem ja haiguslood peavad tõendama), siis sellele, et vanem tervisekontrollist keeldub, pole võimalik apelleerida — siis tulebki perearstil KOV lastekaitsetöötajat teavitada, kui vanemaga ei saa lapse tervise asjus koostööd tehtud.

 

Muide, mõneski sellises tervisekontrollis leiame sekkumist vajava probleemi, mille tõttu lapsevanem ise poleks osanud või vajalikuks pidanud pöörduda.

 

Kooliõed on tervishoiutöötajad ja saavad niikuinii kogu vajaliku info Digiloost. Sh selle, kui dokumenteeritud on lapsevanema keeldumine millestki vmt. Muidugi ei tohi nad seda infot kooli teiste töötajatega oma suva järgi jagada.

Kevadel oleks tõesti mõistlik ära käia perearstil, mitte lükata seda suviseks puhkuste hooajaks.

Perearst

 

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks laps kooli eelmisel aastal, mingit tervisekontrolli ei pidanud tegema. Lasteaias ei käinud. Kooliõe juures käis terve klass sügisel ja kevadel.

Sina siis oma last ei vaktsineeri? Sest enne kooli on ju järjekordne vaktsiin.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ei veeda siis lapsega üldse aega, et ei tea, kuidas tema tervis on?

Väga imelik järeldus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervisekaart ei ole kohustuslik, aga lapse regulaarsed tervisekontrollid on.  6-7-aastane laps peab käima perearsti juures terviselkontrollil.

Oh issand, esimest korda kuulen sellest! Mul nüüd on laps küll juba 8-aastane aga vanuses 6-7 ma ei käinud temaga kordagi arsti juures. Sest: oli pandeemia ja meil perearstikeskus oli üldse kinni, kõik käis telefoni teel ja 2) ei olnud ka vajadust arsti juurde minna ega isegi mitte sinna helistada.

Õnneks on meil normaalne arst ja ta ei kutsunud mulle selle eest lastekaitset kaela.

Imikute ja väikelastega on see kohustus käia iga natukese aja tagant arsti juures jälgimas, siis arst annab kohe eelmisel korral järgmise aja, et vaat siis tulge. Aga sellest, et oleks mingi kohustus ilma põhjuseta käia kontrollis 6-7 aastasega, sellest ma kuulen tõesti esmakordselt.

Mu laps ei ole vahepeal kaks aastat üldse perearsti/lastearsti juurde sattunud. Koolis kooliõe juures on muidugi käinud, mõõdetakse, kaalutakse. Õnneks ei ole ka kooli arst mulle lastekaitset kutsunud 😀 See on ju näha, kas laps on hoolitsemata ja haiglane või on temaga kõik korras, miks peaks keegi kuskile lastekaitsesse helistama, kui laps on terve ja rõõsa?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks laps kooli eelmisel aastal, mingit tervisekontrolli ei pidanud tegema.

Pidi küll, aga sa lihtsalt oled selline hoolimatu lapsevanem, kes lihtsalt ei teinud.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kooli on iga aasta tervisekontroll kohustuslik. Kahjuks on vähe normaalseid perearste, kes sellele tähelepanu pööravad. Mina ühe lapsega unustasin üks aasta ära ja paar kuud peale lapse sünnipäeva helistati perearstikeskusest, et meelde tuletada.

Uskumatu, et siin nii mitu ema kirjutavad ja leiavad, et see on mõttetu. Suudate ise aru saada, kas lapse kõne areng on eakohane, kas nägemine on korras, kas on liigeste või südame probleeme jne?

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis tasuks end ehk kurssi viia, sest ka hiljem on mitmetes klassides ette nähtud perearstivisiit. Ja nii, et nt minu laste koolis on kool jälginud, et kas kõigil on tehtud see.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suudate ise aru saada, kas lapse kõne areng on eakohane, kas nägemine on korras

Sellest, kas kõne areng on eakohane, suudan ma tõepoolest ise väga hästi aru saada. Nägemist aga ei kontrolli perearst, vaid selleks tuleb minna silmaarsti juurde.

Ka muude terviseprobleemide puhul siiski enamasti tekib kahtlus, et midagi ei ole päris nii nagu peab, läheks käiks korra arsti juures. No meil ei ole olnud sellist asja vahepeal. Hambaarsti juures oleme käinud, see samuti eriarst, ega sellega ei lähe perearsti juurde. Tegelikult mu laps ei käi üldse perearsti juures, vaid lastearsti juures, meil perearstikeskuses selleks eraldi arst, kelle juures käivad piirkonna lapsed. Ükskord käisin koos lapsega perearsti juures, see ütles, et lapsega pole mõtet tema juurde minna, tema ei tea lastest midagi. Tookord me olime koos lapsega haiged (enne pandeemiat) mõtlesin, et lähme siis koos, nagunii sama perearst paberite järgi ka lapse perearst. Mingit abi ei saanud, öeldi, et jooge palju teed ja pikutage. Ma pole nii haige aastaid olnud kui tookord.

Niipalju siis arstidest. Perearstist on mul niipalju kasu, et aeg-ajalt saan saatekirja eriarsti juurde kui vaja. Näiteks nina-kõrva-kurgu. Ja kui töölt on vaja haiguslehte. Eelmisel aastal see käis nii, et kõik oli telefoni teel.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult paljude terviseprobleemide korral hakkab lapsevanem aru saama siis, kui probleem on juba kaugele arenenud aga jäägu sulle su arvamus, et sa kõigest kohe aru saad.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit saab lugeda. Aga kui kohustuslik see on ja mis eiramisel kaasneb…

https://www.haigekassa.ee/inimesele/haiguste-ennetamine/laste-tervise-jalgimine

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit saab lugeda. Aga kui kohustuslik see on ja mis eiramisel kaasneb…

No just, seal ei ole küll kirjas, et on KOHUSTUS käia profülaktika mõttes arsti juures juba pea kooliealise lapsega. Ja et kui ei lähe, siis kohe klõps lastekaitse kukil.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervisekaart ei ole kohustuslik, aga lapse regulaarsed tervisekontrollid on. 6-7-aastane laps peab käima perearsti juures terviselkontrollil.

Oh issand, esimest korda kuulen sellest! Mul nüüd on laps küll juba 8-aastane aga vanuses 6-7 ma ei käinud temaga kordagi arsti juures. Sest: oli pandeemia ja meil perearstikeskus oli üldse kinni, kõik käis telefoni teel ja 2) ei olnud ka vajadust arsti juurde minna ega isegi mitte sinna helistada.

Õnneks on meil normaalne arst ja ta ei kutsunud mulle selle eest lastekaitset kaela.

Imikute ja väikelastega on see kohustus käia iga natukese aja tagant arsti juures jälgimas, siis arst annab kohe eelmisel korral järgmise aja, et vaat siis tulge. Aga sellest, et oleks mingi kohustus ilma põhjuseta käia kontrollis 6-7 aastasega, sellest ma kuulen tõesti esmakordselt.

Mu laps ei ole vahepeal kaks aastat üldse perearsti/lastearsti juurde sattunud. Koolis kooliõe juures on muidugi käinud, mõõdetakse, kaalutakse. Õnneks ei ole ka kooli arst mulle lastekaitset kutsunud ???? See on ju näha, kas laps on hoolitsemata ja haiglane või on temaga kõik korras, miks peaks keegi kuskile lastekaitsesse helistama, kui laps on terve ja rõõsa?

Perearsti külastamise kohustus pole vaid titest, siis on lihtsalt tihedamini. Meil näiteks tahab perearst vähemalt kord 1-2 aasta jooksul ka kõik vereproovid teha, et välistada haigusi (vitamiinipuudust), vaatab rühti, lampjalgu, kontrollib silmi (vajadusel suunab silmaarstile), kuulmist, reflekse. Riiklikus kavas on ka kindlad vanused, mis vanuses vaatab perearst, millal pereõde ja millal kooliõde. Nt ka 12a on kohustus käia perearstil.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearsti külastamise kohustus pole vaid titest, siis on lihtsalt tihedamini.

Ah, lõpetage see kohustuse jutt. Kohustus on siiski midagi niisugust, mille mittetegemisel järgneb rahatrahv, arest, mingi muud laadi karistus. Kui terve lapsega ei käi igaksjuhuks arsti juures, siis see ei ole mingi nii õudne asi, et võrduks väärteo vm karistatava seaduserikkumisega. Iseenesest on see ju mõistlik tõesti, käia aeg-ajalt tervisekontrollis, üldse ei eita, aga tõesti mina ei ole lapsega eraldi ilmaasjata kuskile arsti juurde läinud, sest nagunii on koolis neid tervisekontrolle või kui nagunii vahepeal talvel juhtub haigeks jääma, siis saba arstil käidud ja vereproovi antud. Kui aga veri täitsa korrast ära, ega see siis päris nii ei ole, et inimene seda enda enesetundest aru ei saa. Siis ikka tekivad erinevad hädad, väsimus jms.

Võib-olla teil kõigil on väga toredad perearstid, kelle juurde minek on nagu kosutav jalutuskäik pargis, mul on selline perearst, et sinna läheme küll ainult siis kui surm silmade ees ja siis ka ei saa löögile, sest pole aegasid, siis tuleb minna ukse taha istuma ja elavas järjekorras ootama. Keegi ei võta jutulegi sellise asjaga, et oi meil ei ole midagi viga aga tahaks lihtsalt niisama tulla. Korduvalt on sellest perearstikeskusest öeldud, et pole mõtet siin passida, mine parem EMOsse. Kõrvapõletikuga näiteks saadeti arsti ukse tagant minema, EMOsse. No siis sealt lõpuks sai abi.

Ma ei saa mingi tõsise terviserikkegi puhul arstile, mis siis veel niisama kontrollimisest rääkida. Seega, kui haiged ei ole, siis niisama ka ei käi. Veel paar aastat tagasi ei olnud meil perearstile võimalik isegi helistada, telefon kogu aeg kas kinni või kutsub ja keegi vastu ei võta. Siis oli ainus taktika see, et vammus selga ja sinna kohale minna. No nüüd enam ei lasta uksest sissegi (koroona ajal) aga siis vähemalt sai helistada. Jah, olen mõelnud, et peaks perearsti vahetama, aga ei ole seda kohta, kuhu minna vahetama.  Niipalju siis kohustusest käia arsti juures, kuhu löögilegi ei pääse. Mul iga kord stressitase tõuseb lakke kui ma mõtlen sellele, et peab jälle perearsti juurde minema.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervisekaart ei ole kohustuslik, aga lapse regulaarsed tervisekontrollid on. 6-7-aastane laps peab käima perearsti juures terviselkontrollil.

Oh issand, esimest korda kuulen sellest! Mul nüüd on laps küll juba 8-aastane aga vanuses 6-7 ma ei käinud temaga kordagi arsti juures. Sest: oli pandeemia ja meil perearstikeskus oli üldse kinni, kõik käis telefoni teel ja 2) ei olnud ka vajadust arsti juurde minna ega isegi mitte sinna helistada.

Õnneks on meil normaalne arst ja ta ei kutsunud mulle selle eest lastekaitset kaela.

Imikute ja väikelastega on see kohustus käia iga natukese aja tagant arsti juures jälgimas, siis arst annab kohe eelmisel korral järgmise aja, et vaat siis tulge. Aga sellest, et oleks mingi kohustus ilma põhjuseta käia kontrollis 6-7 aastasega, sellest ma kuulen tõesti esmakordselt.

Mu laps ei ole vahepeal kaks aastat üldse perearsti/lastearsti juurde sattunud. Koolis kooliõe juures on muidugi käinud, mõõdetakse, kaalutakse. Õnneks ei ole ka kooli arst mulle lastekaitset kutsunud ???? See on ju näha, kas laps on hoolitsemata ja haiglane või on temaga kõik korras, miks peaks keegi kuskile lastekaitsesse helistama, kui laps on terve ja rõõsa?

Võta oma pereõe või arstiga ühendust ja küsi, kas su lapsel on koolieelne vaktsiin saadud või mitte.
Kooliõde teeb tervisekontrolli kevadel esimestele klassidele.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta oma pereõe või arstiga ühendust ja küsi, kas su lapsel on koolieelne vaktsiin saadud või mitte.

Sa arvad, et ma seda ise ei tea?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta oma pereõe või arstiga ühendust ja küsi, kas su lapsel on koolieelne vaktsiin saadud või mitte.

Sa arvad, et ma seda ise ei tea?

…et siis vaktsiin on tegemata ja ise veel uhke ka selle üle?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest, kas kõne areng on eakohane, suudan ma tõepoolest ise väga hästi aru saada.

Kui sul on eripedagoogi/logopeedi haridus, siis muidugi – aga kõigil ei ole, seega sina oled erand ja reegel on siiski, et on vaja arstil käia.

Kui sul aga sellist haridust ei ole, siis ravi oma liigset enesekindlust.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Koolieelne tervisekontroll