Esileht Koolilaps Koolikatsed Tallinnas 2017

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Koolikatsed Tallinnas 2017

Postitas:

Tere,
lihtsalt teen reedeõhtuse ajaviiteteema. Sel aastal polegi koolikatsetest teemapüstitusi eriti 🙂 Igal aastal on paras trall olnud sellega. Ise läbisin ralli eelmisel aastal, sel aastal tundub olema pisut hajutatumalt see asi vist, ei ole kõik ühele nädalalõpule kokku kuhjatud. Kui mitmesse kooli plaanite katsetama minna? Aastate jooksul on siin neid teemasid sellest palju olnud, et milleks kõik valmis peaks olema ja mida kusagil koolis küsitakse, nüüd on kõik vanemad juba nii kõrge teadlikkusega, isegi raamat vist välja antud sel teemal https://www.rahvaraamat.ee/p/koolikatseteks-valmis/833791/et?isbn=4741230012987. Kuidas on siis, kas vaimud valmis ja pluusid triigitud 🙂 ? Hoian igatahes virtuaalselt pöialt…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 17:36; 08.02 14:03; 08.02 14:09; 08.02 15:32; 09.02 09:35; 09.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
lihtsalt teen reedeõhtuse ajaviiteteema. Sel aastal polegi koolikatsetest teemapüstitusi eriti ???? Igal aastal on paras trall olnud sellega. Ise läbisin ralli eelmisel aastal, sel aastal tundub olema pisut hajutatumalt see asi vist, ei ole kõik ühele nädalalõpule kokku kuhjatud. Kui mitmesse kooli plaanite katsetama minna? Aastate jooksul on siin neid teemasid sellest palju olnud, et milleks kõik valmis peaks olema ja mida kusagil koolis küsitakse, nüüd on kõik vanemad juba nii kõrge teadlikkusega, isegi raamat vist välja antud sel teemal https://www.rahvaraamat.ee/p/koolikatseteks-valmis/833791/et?isbn=4741230012987. Kuidas on siis, kas vaimud valmis ja pluusid triigitud ???? ? Hoian igatahes virtuaalselt pöialt…

Paistab et sul on igav, oled veidi pettunud, et sel aastal siin foorumis verd ja pisaraid ei ole sel teemal ja et üksteise kõri kallal ei olda ja vastastiku valitud koole maha ei tehta? Otsustasid natuke tagant torkida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katsetame. on hajutatud terve veebruari kuu peale niiet jõuab igale poole kuhu vaja. siiamaani on organisatoorne pool igati meeldiva mulje jätnud (no VHK ja 21 on alles olnud), kõik on väga abivalmid ja “üritus” kulgeb sujuvalt. konkurss tundub aga väga tihe olevat (no lapsi palju) niiet väga lootusi pole.. pingeline on see aeg.., ütleks.. ikka ju mõtled kogu aeg aga eks lõpels läheb ikka kõik nii nagu peab:) sel nv siis GAG ja TIK, edasi Lütseum ja Reaal.. aga põnev on ka ikka natuke:))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 22:31; 11.02 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, kas keegi teab ka kedagi, kes teaks kedagi, kes on KSG mitteelukohajärgsesse klassi katsetama minemas? miks mulle küll tundub, et sinna klassi võib suht muretult sisse jalutada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ainult reaali katsetama, olen sellest möllust seni väga eemal olnud. Kas lapsel peavad piduriided seljas olema? Ega neid ju riiete järgi valita? Juhenditest küll seda välja ei lugenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on 21. koolist saanud juba katsete tulemused? Kas mul jäi valesti meelde, et 7. veebruaril ehk eile pidi tulema info, et kes pääses vestlusele ja kes sinna kooli ei pääse? Tänasest juba ju peaks vestlused käima, aga meile ei ole ei üht ega teist teadet tulnud.

Eelmisele: riietuse osas ettekirjutusi ei ole, igaüks nii, nagu õigeks peab. Näinud lapsi nii mustas ülikonnas ja valges pluusis kui ka dressidega; enamusel siiski midagi vahepealset seljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 12:06; 08.02 13:50;
To report this post you need to login first.

Paistab et sul on igav, oled veidi pettunud, et sel aastal siin foorumis verd ja pisaraid ei ole sel teemal ja et üksteise kõri kallal ei olda ja vastastiku valitud koole maha ei tehta? Otsustasid natuke tagant torkida?

Meil on katsetest nüüd neli aastat möödas ja laps õpib soovitud koolis, aga loen ka aastate möödudes katsete teemasid ikka huviga. Minu lapsele väga meeldis see katsetamise aeg ja kui katsed läbi olid, siis ei saanud ta kuidagi aru, et miks nüüd ei või minna mõnda kooli vaatama. Pingeid ei olnud, sest talle ma midagi katsetest ei rääkinud, vaid me paaris koolis “kooli mängimas”.
Nii et ära arva, et katsete teemas on koos ainult õelus ja üksteisele ära tegemine, on ka palju muud toredat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle need iga-aastased koolikatsetuste teemad meeldivad täitsa. Tuleb nostalgia ja päris huvitav lugeda ja kaasa elada tänavuaastastele katsetajatele. Meie noorim käis katsetel neli aastat tagasi, siis oli GAGis konkurss 16 last kohale, Lütseumis 4 last kohale. Mujal me ei käinud. Lapsele miskit eriti pidulikku küll selga ei pidanud panema, mäletan, et olid lihtsad viisakad mugavad riided – pihik, sukkpüksid ja puuvillane pluus seal all.
Katsetega Lütseumisse ei saanud, GAGis jäi varusse, aga sai määramisega koha, nii et soovitud kooli ta siiski õppima pääses.
Sel reedel on tal tänu tänavuaastastele katsetele lühem koolipäev, algklassiõpetajad lähevad ju kõik uusi kandidaate “katsetama” 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on 21. koolist saanud juba katsete tulemused? Kas mul jäi valesti meelde, et 7. veebruaril ehk eile pidi tulema info, et kes pääses vestlusele ja kes sinna kooli ei pääse? Tänasest juba ju peaks vestlused käima, aga meile ei ole ei üht ega teist teadet tulnud.

logi sinna sisse, kus registreerisid, vaata staatust… äkki on teavitusmail kaduma läinud vms… meil vestlusaeg kirjas eilsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Staatuses ka midagi muutunud ei ole. On siin veel kedagi, kes ei ole saanud mingit tagasisidet 21. kooli katsete tulemuste kohta? Kas võis olla, et eile teatati ainult neile, keda kutsuti vestlusele? Ja kes kooli sisse ei saa, neile ei olegi veel midagi teatatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 12:06; 08.02 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttava laps sai täna 21.koolist eitava vastuse. Samas täna oma lapsele vastu minnes sain aru, et vestlusi juba peetakse. Sel aastal esmakordne see vestluse asi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 17:36; 08.02 14:03; 08.02 14:09; 08.02 15:32; 09.02 09:35; 09.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Staatuses ka midagi muutunud ei ole. On siin veel kedagi, kes ei ole saanud mingit tagasisidet 21. kooli katsete tulemuste kohta? Kas võis olla, et eile teatati ainult neile, keda kutsuti vestlusele? Ja kes kooli sisse ei saa, neile ei olegi veel midagi teatatud?

äkki sinu laps varunimekirjas, kui pole veel teatatud.Äkki esmalt vestlustel maksimumpunktidega lapsed ja eitava vastuse said need, kel pole lootustki? Minu laps eelmisel aastal sai varust sisse, 44 punktiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 17:36; 08.02 14:03; 08.02 14:09; 08.02 15:32; 09.02 09:35; 09.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piduriideid ei pannud aga viisakalt küll.
Eeltrenni ei teinud, eelkoolis ei käinud.
Ilusti läks ja saime soovitud koha soovitud koolis ja ei ole ka hiljem lapsele seal raske

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 14:54; 11.02 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle need iga-aastased koolikatsetuste teemad meeldivad täitsa. Tuleb nostalgia ja päris huvitav lugeda ja kaasa elada tänavuaastastele katsetajatele. Meie noorim käis katsetel neli aastat tagasi, siis oli GAGis konkurss 16 last kohale, Lütseumis 4 last kohale. Mujal me ei käinud. Lapsele miskit eriti pidulikku küll selga ei pidanud panema, mäletan, et olid lihtsad viisakad mugavad riided – pihik, sukkpüksid ja puuvillane pluus seal all.
Katsetega Lütseumisse ei saanud, GAGis jäi varusse, aga sai määramisega koha, nii et soovitud kooli ta siiski õppima pääses.
Sel reedel on tal tänu tänavuaastastele katsetele lühem koolipäev, algklassiõpetajad lähevad ju kõik uusi kandidaate “katsetama” ????

Teemaalgataja olen. Just seetõttu tegingi teema, et kuidagi mõnus nostalgia tuli peale ja kõik emotsioonid veel värskelt meeles. Ma siis see “hull” ema, kel puht logistilistel põhjustel sobib, kui laps on kesklinnas koolis nii minu, kui mehe töökoha lähedal. Vanem laps juba paljukirjutusd “eliidis” kohe kohe lõpetamas. Nii me siis eelmisel aastal rallitasime kogu G-5 läbi. Lütseumis jäi 1 punkt maksimumist puudu ja jäi varusse, asus õppima 21.KK koolis. Selle kohta sobib väljend, et mille välistad, selle saad- sest algselt sinna üldse plaanis katsetama minna ei olnud ja sattusime sinna kuidagi viimase hetke emotsiooni ajel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 17:36; 08.02 14:03; 08.02 14:09; 08.02 15:32; 09.02 09:35; 09.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

asus õppima 21.KK koolis

Teemaalgataja, kas sa ikka tead, kuidas su lapse kooli nimi on? Tänapäeval nimetatakse seda Tallinna 21.kooliks, siis kui mina selle lõpetasin, oli Tallinna 21 keskkool. Tuli minulgi aastaid tagasi nostalgia peale, kui vanim laps koolieelik oli: pesapuu on me kool.. tead ju küll. Siiski välistasin selle kooli, elame kesklinnas, aga mitte Kadrioru poolses otsas ja laps oleks pidanud tõenäoliselt 2 transpordivahendiga sõitma hakkama, trammiga oleks saanud küll ühega, aga siis oleks nii kodu juures kui ka kooli juures pidanud suhteliselt pika maa jalgsi käima. Kooli lähedal tõõtamist jätkus vanima lapse poole esimese klassini, siis firma kolis uuemale ja moodsamale pinnale kesklinnast välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin eile Ringvaadet ja seal Kalev Vapper kelkis, et tema tütar Kirke juba sai 21. kooli sisse, ehkki seda öeldi mitteametlikult, ametlikult öeldakse alles 17. veebruaril. Veel sain aru, et siit ja sealt läks lapsel punktikesi maha ka. Kas see on normaalne, et nii toimub, kellelegi sosistatakse ette sissesaamine ära? Midagi ei ole teha, selline sokutamise tunne jäi küll… 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

asus õppima 21.KK koolis

Teemaalgataja, kas sa ikka tead, kuidas su lapse kooli nimi on? Tänapäeval nimetatakse seda Tallinna 21.kooliks, siis kui mina selle lõpetasin, oli Tallinna 21 keskkool. Tuli minulgi aastaid tagasi nostalgia peale, kui vanim laps koolieelik oli: pesapuu on me kool.. tead ju küll. Siiski välistasin selle kooli, elame kesklinnas, aga mitte Kadrioru poolses otsas ja laps oleks pidanud tõenäoliselt 2 transpordivahendiga sõitma hakkama, trammiga oleks saanud küll ühega, aga siis oleks nii kodu juures kui ka kooli juures pidanud suhteliselt pika maa jalgsi käima. Kooli lähedal tõõtamist jätkus vanima lapse poole esimese klassini, siis firma kolis uuemale ja moodsamale pinnale kesklinnast välja.

Njaa, ma ise ei talu üldiselt ka kirjavigu. Kõige vähem ma talun seda, kui keegi Perekoolis vabandab oma kirjavigu välja sellega, et toksib telefonis…Nüüd pean ise seda vabandust kasutama, sest istusin autopesulas ja toksisin tõesti telefonis 😀 Ja ma tean, et mu lapse kooli nimi on Tallinna 21.Kool, tänan siiski tähelepanu juhtimast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 17:36; 08.02 14:03; 08.02 14:09; 08.02 15:32; 09.02 09:35; 09.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin eile Ringvaadet ja seal Kalev Vapper kelkis, et tema tütar Kirke juba sai 21. kooli sisse, ehkki seda öeldi mitteametlikult, ametlikult öeldakse alles 17. veebruaril. Veel sain aru, et siit ja sealt läks lapsel punktikesi maha ka. Kas see on normaalne, et nii toimub, kellelegi sosistatakse ette sissesaamine ära? Midagi ei ole teha, selline sokutamise tunne jäi küll… ????

Minu meelest ta ei kelkinud vaid konstateeris fakti. See, et ametlikud nimekirjad kinnitatakse hiljem, on ju loomulik. Sest neid, kes eile vestlusel ütlesid koolile oma “jah” sõna, aga samas siiski lähevad ka teiste koolide katsetele, on ilmselt ka mitmeid. Kohast äraütlejaid tekib viimase hetkeni. Samas ei ole koolil oma “jah” sõna ütlemisega mõtet venitada – siis saab ju need lapsed, keda sinna kooli tõesti soovitakse panna, järgneva nädalavahetuse katserallist nö. vabastada ja nemad saavad vabalt võtta. Neid, kes tormavad igaks juhuks igale poole, et siis päris lõpus alles oma otsus koolivaliku osas teha, on ikka vähemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.02 17:36; 08.02 14:03; 08.02 14:09; 08.02 15:32; 09.02 09:35; 09.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin pettunud, et hr. Vapper ei lahendanud ära nupuülesannet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://m.postimees.ee/section/273/4010873
Kuidas katsetajatel läks? Kuidas ülesanded, vestlused tundusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 18:10; 12.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see natuke ikka normaalne,et kool tagab omale aktiivsed lapsevanemad. Siis on lootust, et nad kooli jaoks ka midagi teevad. Alati see nii muidugi ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 14:54; 11.02 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie osaleme teist korda katsetetrallis ja puhas rõõm, et järjest enam otsustatakse piirkonnakoolide kasuks, katsetajaid jââb iga aastaga vähemaks.

Põhjus on ka suuresti selles, et enamus kohti on eelbroneeritud ja katsed käivad nö u 5 kohale klassis. Ainuke kool, kus nii ei ole, on TPL.
Võite nüüd kurjustada. Kusjuures meie vanim laps õpib ühe suure konkursiga koolis, kooliga oleme vâga rahul ja loodetavasti saab ka õde sinna kooli, seega ei ole viinamarjad hapud.

Lastele enamasti katsed meeldivad, seega kahjud puuduvad, mõned kurjad vanemad välja arvata, kes leili lähevad tulemusi teada saades ja see on ka mõistetav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus on ka suuresti selles, et enamus kohti on eelbroneeritud ja katsed käivad nö u 5 kohale klassis. Ainuke kool, kus nii ei ole, on TPL.

huvitav, mille alusel need kohad siis broneeritud on, sponsorid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 22:31; 11.02 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus on ka suuresti selles, et enamus kohti on eelbroneeritud ja katsed käivad nö u 5 kohale klassis. Ainuke kool, kus nii ei ole, on TPL.

Mõtlesid selle eelbroneeringu all ilmselt samas koolis käiva õe-venna olemasolu? Selline eelistus on olemas kõikides katsetega koolides ja ka RAMis. Mis konkurssi puutub, siis TPLis on veidi erinev konkurss mh sellepärast, et TPLi võetakse vastu 32 poissi ja 32 tüdrukut, ent näiteks Inglise Kolledzhisse võetakse ainult 12 poissi ja 12 tüdrukut. Sellepärast on TIKi konkurss suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 00:35; 12.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK-is võetakse ikka rohkem lapsi vastu, kui see 12+12. “Inglise kolledžis alustab tööd kaks eesti õppekeelega ja üks inglise õppekeelega klassi ning vastuvõtt on ülelinnaline. Klasside suurus on 26 last”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 18:10; 12.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK-is võetakse ikka rohkem lapsi vastu, kui see 12+12. “Inglise kolledžis alustab tööd kaks eesti õppekeelega ja üks inglise õppekeelega klassi ning vastuvõtt on ülelinnaline. Klasside suurus on 26 last”

Kui mu oma laps paar aastat tagasi sinna katsetas ja sisse sai, siis võeti vastu 12 tüdrukut ja 12 poissi. Klassis oli 24 last. See oli siis muidugi eestikeelne õppesuund. Rahvusvaheline õppesuund on täiesti eraldi ja see on algusest peale üldse ingliskeelne. Isegi, kui nüüd on olemas paralleelklassid ja laste arvu tõstetud 2 võrra, võetakse lütseumi endiselt kokkuvõttes vastu rohkem lapsi. Viimases on kaks paralleeli, õpilasi kummaski 32, ning tüdrukuid-poisse täpselt pooleks, ehk 32 kumbagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 00:35; 12.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesid selle eelbroneeringu all ilmselt samas koolis käiva õe-venna olemasolu? Selline eelistus on olemas kõikides katsetega koolide

Ei ole ju? Koolis juba käiv õde või vend annab mingid marginaalsed punktid ja sedagi vist osades kohtades ainult võrdse testitulemuse puhul. Või millistes G5 koolides peale VHK on õdedel-vendadel koolipääs kindel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas TIK katsed tundusid sel aastal? Enda laps mingit ülesannet väidetavalt ei osanud teha, vestlus läks küll kõik hästi, kõigele teadis õigeid vastuseid.
Huvitav kas sisse saab ainult maksimumpunktidega?
Kohti sel aastal eestikeelse õppega 26, avaldusi oli üle 500, kuigi see ilmselt siiski koos inglisekeelse klassiga.
Tundub polegi väga palju tahtjaid ühele kohale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 17:24; 12.02 21:57; 15.02 20:09;
To report this post you need to login first.

Käisime täna TIKis. Teadis ka minu laps vestlusel kõiki õigeid vastuseid küll aga jäi mul selgusetuks kui pikka vastust nad ootavad. Piltidest tegi minu poiss lühikese konkreetse loo aga sissesaamiseks oleks ilmselt vaja pikemat kirjeldust teemal: ilm oli ilus, taustal kõlas vaikne klavessiinimuusika ja sportlik tüdruk seadis end ujuma…
Keeleülesanne jäi vist puudulikuks ja mingi numbriasja jättis sootuks täitmata. Ettelugemine oli samas liigagi lihtne…
Tänan taevast, et see kõik läbi on. Tuleks vaid need tulemused rutem

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 18:57; 15.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ka täna TIK-is. Laps(tüdruk) sattus gruppi, kus väga tore noormees lastega tegeles. Vestlusel käisin ise kaasas ja ka mulle tundus, et lapsel läks hästi. Oskas vastata kõigile küsimustele. Samas ei tea ju mida nemad seal ootasid ja hindasid.
Pildid pani ritta mingi oma loogika alusel ja jutustas paari lausega. Küsiti lipul sinise värvi tähendust ja mis ei kuulu ritta: Tartu, Pärnu, Soome, Tallinn. Lisaks pidi laps oma vastust põhjendama.
Kirjalikes ülesannetes oli olnud vaja leida paarid sõna ja pilt, aga sõnas oli üks täht puudu olnud.
Veel pidi kirjutama sõnad:hobune,kinnas, klaver jne. Laps ütles, et lihtne oli aga teised lapsed polevat jõudnud tööd lõpuni teha. Samas arvas ise, et kõik vastused ei pruukinud õiged olla.
Olen ise ka õpetaja ja minul tekkis küll küsimus, kuidas on võimalik terad sõkaldest eraldada. Vestlus oli küll ülilühike ja valesid vastuseid justkui polnudki kui laps oskas põhjendada.
Üldmulje oli positiivne, eriti just selle noormehe tõttu, kes toimetas klassis nr.107. Laps sai kaardi oslemise eest ja oli selle üle väga õnnelik. Kokkuvõttes tore kogemus!
Ootame tulemusi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 21:21; 15.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Koolikatsed Tallinnas 2017

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.