Esileht Koolilaps Koolikiusajate vanemad

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 342 )

Teema: Koolikiusajate vanemad

Postitas:
Kägu

Ja kui politseisse avaldust tehes hakkab politsei sind süüdistama, et ise süüdi, miks su rahakott oli punast värvi – see torkab ju silma! Ja edasi, miks hoidsid sularaha rahakotis, tänapäeval on kõigil pangakaart.

Ära liialda. Sellist suhtumist kohtab ehk kord tuhandest. Pigem on tavapärane ikka just see skeem, mis siit teemastki välja tuleb – tehtagu selle kiusajaga midagi! Viige ta ära! Lööge maha! Mul ükskõik, mida aga viige minust eemale. Mina ise ei kavatse midagi teha, et mind ei kiusataks. Ja seda peetakse lahenduseks.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on ju koolikohtut ja politseid vaja. Mitu täiskasvanut per õpilane on sul enamus koolides – õpetajad tahaks ka vast pigem tegeleda õpetamisega, mitte judge dreddi mängida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui politseisse avaldust tehes hakkab politsei sind süüdistama, et ise süüdi, miks su rahakott oli punast värvi – see torkab ju silma! Ja edasi, miks hoidsid sularaha rahakotis, tänapäeval on kõigil pangakaart.

Ära liialda. Sellist suhtumist kohtab ehk kord tuhandest. Pigem on tavapärane ikka just see skeem, mis siit teemastki välja tuleb – tehtagu selle kiusajaga midagi! Viige ta ära! Lööge maha! Mul ükskõik, mida aga viige minust eemale. Mina ise ei kavatse midagi teha, et mind ei kiusataks. Ja seda peetakse lahenduseks.

Mille üle sa kurdad. Miks peaks vôôras inimene sinu probleeme lahendama, kas sina lahendad vôôraid probleeme. Lahenda parem oma probleemid ära nii et teised ei kannataks su vôsukese pärast. Kool muide ei ole kasvatusasutus vaid haridusasutus. Kadvatama pead ikka oma last ise. Kui sellega sa ise ikka hakkama ei saa siis tuleb appi vôtta politsei ja lastejaitse.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaviites on inimesed üles köetud mingisuguse poodides toimuva koolitarvete kogumise kampaania pärast. Mõni täiskasvanud poodleja tunneb end selliste kampaaniate tõttu poes käies ebamugavalt ja otsib endale abi foorumis end rohkem või vähem viisakalt välja elades. Paraku peavad need ebamugavust tundvad inimesed siiski nende kampaaniatega elama õppima, abiks ongi ventileerimine kas foorumis või psühholoogi juures. Koolipsühholoog ka abistab lihtsalt ärakuulamisega, kiusamisolukorda kool ei muuda, eesmärk on õppida kiusamist taluma.

 

 

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaviites on inimesed üles köetud mingisuguse poodides toimuva koolitarvete kogumise kampaania pärast. Mõni täiskasvanud poodleja tunneb end selliste kampaaniate tõttu poes käies ebamugavalt ja otsib endale abi foorumis end rohkem või vähem viisakalt välja elades. Paraku peavad need ebamugavust tundvad inimesed siiski nende kampaaniatega elama õppima, abiks ongi ventileerimine kas foorumis või psühholoogi juures. Koolipsühholoog ka abistab lihtsalt ärakuulamisega, kiusamisolukorda kool ei muuda, eesmärk on õppida kiusamist taluma.

Et siis, laps peab õppima taluma, et teda igapäevaselt mõnitatakse, lüüakse, peidetakse või lõhutakse ta asju jne. Võrrelda seda mingi poekampaaniaga on liig. Siit edasi tuled sa ilmselt soovitama, et kui see läbipekstud, mõnitatud ja lõhutud asjadega laps kasvab suureks, siis õppigu taluma ka perevägivalda ükskõik millisel kujul.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaviites on inimesed üles köetud mingisuguse poodides toimuva koolitarvete kogumise kampaania pärast. Mõni täiskasvanud poodleja tunneb end selliste kampaaniate tõttu poes käies ebamugavalt ja otsib endale abi foorumis end rohkem või vähem viisakalt välja elades. Paraku peavad need ebamugavust tundvad inimesed siiski nende kampaaniatega elama õppima, abiks ongi ventileerimine kas foorumis või psühholoogi juures. Koolipsühholoog ka abistab lihtsalt ärakuulamisega, kiusamisolukorda kool ei muuda, eesmärk on õppida kiusamist taluma.

Kas oled lihtsalt loll vôi oled provokaator aga normaalne sa pole

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaviites on inimesed üles köetud mingisuguse poodides toimuva koolitarvete kogumise kampaania pärast. Mõni täiskasvanud poodleja tunneb end selliste kampaaniate tõttu poes käies ebamugavalt ja otsib endale abi foorumis end rohkem või vähem viisakalt välja elades. Paraku peavad need ebamugavust tundvad inimesed siiski nende kampaaniatega elama õppima, abiks ongi ventileerimine kas foorumis või psühholoogi juures. Koolipsühholoog ka abistab lihtsalt ärakuulamisega, kiusamisolukorda kool ei muuda, eesmärk on õppida kiusamist taluma.

Kas oled lihtsalt loll vôi oled provokaator aga normaalne sa pole

Sildista pealegi. Olen hullemat kogenud. Pidin mõni aasta tagasi kiusamise pärast kooli vahetama. Mulle sobis see kool muidu väga, oli kodu lähedal ja mitu väga head õpetajat oli, kes mulle meeldisid ja kelle tunnid mind tõesti huvitasid. Kiusamise pärast pidin loobuma. Ahjaa, KiVa kool oli ja käisin ka paar korda koolipsühholoogi juures oma aega raiskamas….

 

 

 

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, vabandust, ikka “abi saamas”, mitte aega raiskamas, LOL.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui politseisse avaldust tehes hakkab politsei sind süüdistama, et ise süüdi, miks su rahakott oli punast värvi – see torkab ju silma! Ja edasi, miks hoidsid sularaha rahakotis, tänapäeval on kõigil pangakaart.

Ära liialda. Sellist suhtumist kohtab ehk kord tuhandest. Pigem on tavapärane ikka just see skeem, mis siit teemastki välja tuleb – tehtagu selle kiusajaga midagi! Viige ta ära! Lööge maha! Mul ükskõik, mida aga viige minust eemale. Mina ise ei kavatse midagi teha, et mind ei kiusataks. Ja seda peetakse lahenduseks.

Oleneb, milles see kiusamine seisneb. Kui on tegemist lihtsalt tõrjumisega – nt lapsega ei taheta väga suhelda ega ei kutsuta kunagi sünnipäevadele vms, siis võib küll olla, et tegelda tuleb nii kiusajate kui kiusatavaga. Näiteks kui lapsel on teatud sotsiaalsed probleemid, ta ei taju teiste piire ega aega – nt muutub kohe kohutavalt tüütuks, kui temaga suhtlema hakata (ka täiskasvanute seas on selliseid).  Sellest tekib kergelt nõiaring, sest kui  suhtlemisvaeguses lapsega keegi suhtlema hakkab,  siis ta võib kohe selle sõbra külge n-ö klammerduda ja ta kiirelt ära väsitada.  Sellises olukorras on vaja väga häid ja empaatilisi pedagooge ja psühholooge, et olukorrast väljapääsu leida.

Aga – kui otseselt mõnitatakse, narritakse, minnakse ka füüsiliselt kallale, lõhutakse asju vms – siis ei saa küll kuidagi kiusatavat süüdistama hakata. Selline tegevus tuleb kiusajate poolt kohe ja konkreetselt ära lõpetada ja alles siis saab hakata uurima, et kuidas laste suhted päriselt korda saada.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui politseisse avaldust tehes hakkab politsei sind süüdistama, et ise süüdi, miks su rahakott oli punast värvi – see torkab ju silma! Ja edasi, miks hoidsid sularaha rahakotis, tänapäeval on kõigil pangakaart.

Ära liialda. Sellist suhtumist kohtab ehk kord tuhandest. Pigem on tavapärane ikka just see skeem, mis siit teemastki välja tuleb – tehtagu selle kiusajaga midagi! Viige ta ära! Lööge maha! Mul ükskõik, mida aga viige minust eemale. Mina ise ei kavatse midagi teha, et mind ei kiusataks. Ja seda peetakse lahenduseks.

Oleneb, milles see kiusamine seisneb. Kui on tegemist lihtsalt tõrjumisega – nt lapsega ei taheta väga suhelda ega ei kutsuta kunagi sünnipäevadele vms, siis võib küll olla, et tegelda tuleb nii kiusajate kui kiusatavaga. Näiteks kui lapsel on teatud sotsiaalsed probleemid, ta ei taju teiste piire ega aega – nt muutub kohe kohutavalt tüütuks, kui temaga suhtlema hakata (ka täiskasvanute seas on selliseid). Sellest tekib kergelt nõiaring, sest kui suhtlemisvaeguses lapsega keegi suhtlema hakkab, siis ta võib kohe selle sõbra külge n-ö klammerduda ja ta kiirelt ära väsitada. Sellises olukorras on vaja väga häid ja empaatilisi pedagooge ja psühholooge, et olukorrast väljapääsu leida.

Aga – kui otseselt mõnitatakse, narritakse, minnakse ka füüsiliselt kallale, lõhutakse asju vms – siis ei saa küll kuidagi kiusatavat süüdistama hakata. Selline tegevus tuleb kiusajate poolt kohe ja konkreetselt ära lõpetada ja alles siis saab hakata uurima, et kuidas laste suhted päriselt korda saada.

Oleneb, mida kiusamiseks lugeda. Kiusamine ei pea olema just löömine, asjade lõhkumine, narrimine. Kiusamine võib olla ka teise nimega kutsumine, liiga tugevasti kallistamine, märkused riietuse kohta. Sünnipäevad on täiesti eraldi teema, tänapäeval on ju moes kutsuda kõiki sünnipäevale, muidu olla kiusamine. Tegelikult ei huvita seal sünnipäeval mitte kedagi, kas need lapsed omavahel seal peol ka läbi saavad või toimub sealgi kiusatava kiusamine stiilis võetakse midagi käest ära ja peidetakse ära või öeldakse, et sina ei oska seda mängu jne. Sünnipäevapidudel need kutsuja vanemad ju ei suuda olukorda kontrolli all hoida nagunii, kui isegi koolis õpetajad seda vahel ei suuda ja nii saabki kiusamine toimuda ka koolist väljaspool.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaviites on inimesed üles köetud mingisuguse poodides toimuva koolitarvete kogumise kampaania pärast. Mõni täiskasvanud poodleja tunneb end selliste kampaaniate tõttu poes käies ebamugavalt ja otsib endale abi foorumis end rohkem või vähem viisakalt välja elades. Paraku peavad need ebamugavust tundvad inimesed siiski nende kampaaniatega elama õppima, abiks ongi ventileerimine kas foorumis või psühholoogi juures. Koolipsühholoog ka abistab lihtsalt ärakuulamisega, kiusamisolukorda kool ei muuda, eesmärk on õppida kiusamist taluma.

Kas oled lihtsalt loll vôi oled provokaator aga normaalne sa pole

Sildista pealegi. Olen hullemat kogenud. Pidin mõni aasta tagasi kiusamise pärast kooli vahetama. Mulle sobis see kool muidu väga, oli kodu lähedal ja mitu väga head õpetajat oli, kes mulle meeldisid ja kelle tunnid mind tõesti huvitasid. Kiusamise pärast pidin loobuma. Ahjaa, KiVa kool oli ja käisin ka paar korda koolipsühholoogi juures oma aega raiskamas….

Miks ôigustad siis kiusamist. Keegi ei pea ega tohigi kiusamisega harjuda. Miks su vanemad midagi ette ei vôtnud sinu kaitseks?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille üle sa kurdad. Miks peaks vôôras inimene sinu probleeme lahendama, kas sina lahendad vôôraid probleeme. Lahenda parem oma probleemid ära nii et teised ei kannataks su vôsukese pärast. Kool muide ei ole kasvatusasutus vaid haridusasutus. Kadvatama pead ikka oma last ise. Kui sellega sa ise ikka hakkama ei saa siis tuleb appi vôtta politsei ja lastejaitse.

Mõni küsimärk ja koma äkki teinekord? Aitaks ehk teksti lugejat? Või pole sinu probleem, las igaüks lahendab omi probleeme?

Minul ei ole probleeme. Minu lapsed ei ole kiusajad ega kiusatavad. Mina räägin teemast. Ja, just, kool ei ole kasvatusasutus. Seepärast ei pea kool tegelema ei kiusaja EGA kiusatava ümberkasvatamisega. Mida kool peab, on takistama otsest silmnähtavat kiusamist koolis. See aga on jäämäe tipp, sest kiusamine jätkub koolivälisel ajal ja kooli territooriumilt väljas. Seega on kiusatava ainus reaalne võimalus iseendaga tegeledes kiusamine lõpetada. Või itkeda elu lõpuni, kuidas keegi midagi ei tee ja teised peaks ikka tõesti midagi tegema, et teda ei kiusataks. Mõtle selle peale.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille üle sa kurdad. Miks peaks vôôras inimene sinu probleeme lahendama, kas sina lahendad vôôraid probleeme. Lahenda parem oma probleemid ära nii et teised ei kannataks su vôsukese pärast. Kool muide ei ole kasvatusasutus vaid haridusasutus. Kadvatama pead ikka oma last ise. Kui sellega sa ise ikka hakkama ei saa siis tuleb appi vôtta politsei ja lastejaitse.

Mõni küsimärk ja koma äkki teinekord? Aitaks ehk teksti lugejat? Või pole sinu probleem, las igaüks lahendab omi probleeme?

Minul ei ole probleeme. Minu lapsed ei ole kiusajad ega kiusatavad. Mina räägin teemast. Ja, just, kool ei ole kasvatusasutus. Seepärast ei pea kool tegelema ei kiusaja EGA kiusatava ümberkasvatamisega. Mida kool peab, on takistama otsest silmnähtavat kiusamist koolis. See aga on jäämäe tipp, sest kiusamine jätkub koolivälisel ajal ja kooli territooriumilt väljas. Seega on kiusatava ainus reaalne võimalus iseendaga tegeledes kiusamine lõpetada. Või itkeda elu lõpuni, kuidas keegi midagi ei tee ja teised peaks ikka tõesti midagi tegema, et teda ei kiusataks. Mõtle selle peale.

Eksid. Kool on justnimelt ka kasvatusasutus. (Kui ta seda poleks, siis võiks ju distantsõpe igavesti kesta.) Kodu ei saa õpetada kollektiivis käitumist – aga seda oskust on meil elus väga vaja.  Seda peab õpetama kool. Kui on tegemist kiusamisega, siis peavad nii pedagoogid kui lapsevanemad koostööd tegema selle nimel, et kiusamine lõpeks nii koolis, õues, trennis kui internetis.  Kiusatud laps on traumeeritud ja võib ka pärast kiusamise lõppu ebaadekvaatselt käituda (ja mõnel juhul oli juba kiusamise ajendiks lapse n-ö sotsiaalne puue). Teda tuleb loomulikult aidata, et ta suudaks luua või taastada normaalsed suhted klassikaaslastega. Aga selle eeltingimuseks on see, et teised ei käituks temaga pahatahtlikult – st esmalt tuleb kiusamine lõpetada.

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksid. Kool on justnimelt ka kasvatusasutus.

Pea hobuseid. “Muide, kool ei ole kasvatusasutus” nipsas mulle see, kellele vastasin. Mitte mina. Seega eksib ikka ehk ka tema? Või temal on endiselt õigus (tema kontekstis) ja mina eksin?

Aga sinu jutuga ma nõustuda ei saa. Kool tagab koolis korra (sealhulgas mittekiusamise) ning õpetab lapsi. See on kooli ülesanne. Käituma õpetab lapse ikka lapsevanem. EI ole kooli ülesanne tagada, et last ei kiusataks trennis, õues ega internetis. Kool saab selles asjas AIDATA, aga ei, see ei ole tema ülesanne. Ärge ajage neid asju segi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaviites on inimesed üles köetud mingisuguse poodides toimuva koolitarvete kogumise kampaania pärast. Mõni täiskasvanud poodleja tunneb end selliste kampaaniate tõttu poes käies ebamugavalt ja otsib endale abi foorumis end rohkem või vähem viisakalt välja elades. Paraku peavad need ebamugavust tundvad inimesed siiski nende kampaaniatega elama õppima, abiks ongi ventileerimine kas foorumis või psühholoogi juures. Koolipsühholoog ka abistab lihtsalt ärakuulamisega, kiusamisolukorda kool ei muuda, eesmärk on õppida kiusamist taluma.

Kas oled lihtsalt loll vôi oled provokaator aga normaalne sa pole

Sildista pealegi. Olen hullemat kogenud. Pidin mõni aasta tagasi kiusamise pärast kooli vahetama. Mulle sobis see kool muidu väga, oli kodu lähedal ja mitu väga head õpetajat oli, kes mulle meeldisid ja kelle tunnid mind tõesti huvitasid. Kiusamise pärast pidin loobuma. Ahjaa, KiVa kool oli ja käisin ka paar korda koolipsühholoogi juures oma aega raiskamas….

Miks ôigustad siis kiusamist. Keegi ei pea ega tohigi kiusamisega harjuda. Miks su vanemad midagi ette ei vôtnud sinu kaitseks?

Fakti konstateerin. Ei õigusta. Koolikiusamisega on nagu muulaste lõimumisega – sellest räägitakse pikalt ja palju ja juba kaua, aga kasu pole olnud midagi. Siiski, igasugu asjapulgad ja jutumehed-naised nagu kiusamisvabade programmide vedajad, psühholoogid jne saavad tööle, palka, makse maksta – see ongi kogu asja kasu, olen n endise kiusatuna aru saanud.

 

Minu vanemad olid ääretult toetavad,helistasid-suhtlesid, aga kooli ja “abistajate” meetodid – olid mannetud, tulutud.

 

Õpin nüüd ise ka ülikoolis psühholoogiat, sest sain aru, et psühholoogi amet on hea amet, – ei mingit vastutust (erinevalt kasvõi arstist), – istun aga mugavas soojas kabinetis ja “abistan” ning saan töötasu. Pole paha.

 

 

 

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksid. Kool on justnimelt ka kasvatusasutus. (Kui ta seda poleks, siis võiks ju distantsõpe igavesti kesta.)

Võikski. Normaalsetele lastele see sobiks hästi. Mingid kokkusaamistunnid vahele ja parim lahendus. Ei tea, miks normaalsed lapsed peavad käima koolis selleks, et kasvatamata lapsed seal kasvatatud saaks? Kuidas sellega on?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kiusajaga tegelemine toimiks kui kiusaja on selgelt teada. Kahjuks sageli on kusajaid palju, lisaks veel vaikivad heakskiitjad ja kiusatavaid üks konkreetne. Ka lapsed, kellel on valus seda kiusamist pealt vaadata, ei julge midagi kiusatu kaitseks teha, ega isegi temaga suhelda, kartes ise põlu alla sattuda. Kui see kiusajate kamp kõik näpuga kiusati poole näitab, et ah see ongi mingi napakas, siis võib vabalt juhtuda, et kiusatul ongi parem kooli vahetada, sest ka õpetajad ei hammusta probleemi lahti ja ka neile jääb mulje, et ohver on kuidagi ise süüdi. Kahjuks ohvril jääb kühm selga ja komme mööda seinaääri käia, kiusajad on erilised kiskjad, kes selle kehakeele kohe ära tunnevad ja uues koolis ta jälle ohvriks valivad eriti kui veel tuttavate kaudu kuuldus levib.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksid. Kool on justnimelt ka kasvatusasutus. (Kui ta seda poleks, siis võiks ju distantsõpe igavesti kesta.)

  • Võikski. Normaalsetele lastele see sobiks hästi. Mingid kokkusaamistunnid vahele ja parim lahendus. Ei tea, miks normaalsed lapsed peavad käima koolis selleks, et kasvatamata lapsed seal kasvatatud saaks? Kuidas sellega on?

Kindlasti mitte. kontaktôpe on ka normaalsetele lastele parim ôppimise viis. Sa vôid oma lapsed koduôppele ju jätta kui soovid ja lastele sobib. Ôpetajat pole vaja, ôpivad iseseisvalt ja koolis käivad ainult vastamas ja kontrolltöid kirjutamas.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiusamisest ja mõnitamiseks ei saagi lahti. Loen kaht teemat siin. Leplandist ja initsiatiivist mehest. Mis see on mis seal toimub? Kui täiskasvanud naised niimoodi mõtlevad, väljendavad end,  nagu seal teemades, siis kuidas saavad nende lapsed olla üllamad. Muidugi on peenemad väljendid-eesti keel pole vist su emakeel, helista oma psühhiaatrile, võta tabletid ära, sa pole just teravam pliiats. Lihtsalt  peenemalt lihvitud õelursemine  kui koolilastel.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte. kontaktôpe on ka normaalsetele lastele parim ôppimise viis. Sa vôid oma lapsed koduôppele ju jätta kui soovid ja lastele sobib. Ôpetajat pole vaja, ôpivad iseseisvalt ja koolis käivad ainult vastamas ja kontrolltöid kirjutamas.

Mul ei ole probleemi, et peaksin oma lapse kuidagi teistest erinema panema. Sobib talle ka kontaktõpe, lihtsalt temale endale meeldis distantsõpe, sai paremini oma aega planeerida, ei pidanud vara ärkama jne. Arvan, et mingit sundust pole kontaktõppeks (välja arvatud muidugi algklassid, seal on see hädavajalik)

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte. kontaktôpe on ka normaalsetele lastele parim ôppimise viis. Sa vôid oma lapsed koduôppele ju jätta kui soovid ja lastele sobib. Ôpetajat pole vaja, ôpivad iseseisvalt ja koolis käivad ainult vastamas ja kontrolltöid kirjutamas.

  • Mul ei ole probleemi, et peaksin oma lapse kuidagi teistest erinema panema. Sobib talle ka kontaktõpe, lihtsalt temale endale meeldis distantsõpe, sai paremini oma aega planeerida, ei pidanud vara ärkama jne. Arvan, et mingit sundust pole kontaktõppeks (välja arvatud muidugi algklassid, seal on see hädavajalik)

Väga vastuoluline ja hüpliku môtlemisega oled.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga vastuoluline ja hüpliku môtlemisega oled.

Soh. Milles sa vastuolu näed?? Selgita palun, kui juba minu personaalteema üles võtsid (kuigi ega ma mõista, kuidas see teemaga peaks haakuma).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiusajast koolidirektor vallandati ja kiusatud õpetajale hüvitati kannatused 14000 euroga. Samas kiusatud laste puhul on nii, et kiusaja õitseb edasi ja kiusatu vahetab kooli. Ei mingit hüvitist, ei mingit kiusajate erikooli saatmist

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiusajast koolidirektor vallandati ja kiusatud õpetajale hüvitati kannatused 14000 euroga. Samas kiusatud laste puhul on nii, et kiusaja õitseb edasi ja kiusatu vahetab kooli. Ei mingit hüvitist, ei mingit kiusajate erikooli saatmist

Milleks selliseid jaburaid võrdlusi tuua emotsionaalselt karjatades? Töine lepinguline suhe ning selle ebaseaduslik lõpetamine on üks asi ning inimestevahelised halvad suhted, ka ühepoolselt põhjustatult, on teine asi. Ei maksnud koolidirektor õpetajale hüvitist, vaid vald, kes oli kooliõpetaja palganud – põhjuseks see, et oli palganud vale inimese. Kooliõpilasi koolid ei palka, seega pole ka põhjust kooliõpilasele kiusamise tõttu hüvitist maksta. Olgu kiusaja ise niipalju kõva, et andku kiusaja kohtusse – see on kiusatava ja kiusaja vaheline asi. Siin ei saa keegi kõrvalt sekkuda. Aga taas ja taas selgub, et inimene ise ei pea sugugi teie arust enda eest võitlema, kõik teised peavad.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda kogemuse järgi pigistasid kiusajate vanemad silmad kinni. Ei olnud katkised pered, polnud ka mingi teine Eesti, korralikest edukatest peredest pärit ja lastega tegeleti. Üks juhus olnud ka, kus lapsed vanemate ees täiesti teistsuguse käitumisega ehk siis maailma parimad ja tublimad ja igalt poolt tulevad signaalid, et nende lapsed tekitavad probleeme ümbruskonnas teiste lastega ja juba ka koolis saavad paremal puhul ignoreeritud ja halvemal juhul sõimu sellele, kes midagi öelda on julgenud. Pole ka katkine pere, pereema ise tegeleb lastega ja on isegi aasta ema tiitli saanud hiljuti. Kaks last peres ka normaalsed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanematest oleneb palju, aga ühe lapse ema ajas suhteliselt imelikku juttu ja pidasin paremaks suhtlus lõpetada. Rääkis midagi taolist, et universum kuuleb, mida sa mõtled ja tuleb mõelda ja rääkida ainult häid asju, et juhtuks head asjad jne. Selline pooluhhuu jutt oli, sellistega ei jaksa suhelda. See ema rääkis teistest alati ka negatiivselt, kõik olid temas jaoks mingil viisil kehvemad kui tema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed on kaitsetumad, kui täiskasvanud ja seda enam peaks lastele nende kannatused hüvitama, miks mitte rahaliselt. Kas koolipidaja, kooli tugiisikud ja/või klassijuhataja, kiusaja vanemad või kõik nimetatud ühiselt – selle üle võib arutleda. Teada on, et raha paneb rattad käima ja suurte summade väljakäimise oht kindlasti paneks asjasse segatud täiskasvanud (õpetajad, psühholoogid, sotspedagoogid, kiusatu vanemad) ka reaalselt tegutsema ja enamik kuisamisjuhtumeist saaksid kiire lõpu. Palju efektiivsem, kui KiVad jms. Raha on see, mis rattad käima paneb. Võib ju esitada ise kahjunõude, võimalik, et mõni täiskasvanu, kel südametunnistust ja häbitunnet, ikkagi maksab isegi kohtuta.

 

Raha on kiusatule käegakatsutav signaal, et kiusaja käitus valesti ja “maksab” selle eest.  Kui maksmises osalevad kiusaja vanemad, siis on lahendet ka kiusaja karistamine.

 

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea mõte! Koostaks õige hinnakirja ka.

Kustukummi ära võtmine: 10€

Kustukummi ära võtmine ja selle peale sodimine: 15€

Sünnipäevale mitte kutsumine: 20€

Sõbraks-sõbrannaks mitte olla tahtmine: 30€

Vabandan siinkohal tõsiste  koolikiusamise ohvreite ja vanemate ees. Paraku meie koolis vähemalt domineerivad just sellised juhtumid. Mis omakorda ilmselt tekitabki osades üleoleva suhtumise. Ehk siis mida öelda tahan, et tihti tehakse sääsest elevant ja päris elevant jääb märkamata.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea mõte! Koostaks õige hinnakirja ka.

Kustukummi ära võtmine: 10€

Kustukummi ära võtmine ja selle peale sodimine: 15€

Sünnipäevale mitte kutsumine: 20€

Sõbraks-sõbrannaks mitte olla tahtmine: 30€

Vabandan siinkohal tõsiste koolikiusamise ohvreite ja vanemate ees. Paraku meie koolis vähemalt domineerivad just sellised juhtumid. Mis omakorda ilmselt tekitabki osades üleoleva suhtumise. Ehk siis mida öelda tahan, et tihti tehakse sääsest elevant ja päris elevant jääb märkamata.

Sünnipäevale mitte kutsumine ei ole kiusamine. Sünnipäev on mõeldud sõprade jaoks. Kiusatav ja kiusaja ei saa olla sõbrad, sest toimub kiusamine. Koolis kiusamine, aga näiliselt sõbra mängimine ja sünnipäevale kutsumine on suurem kiusamine, kui kutsumata jätmine. Pole mingit kasu teha 2 tundi head nägu mingi kiusaja sünnipäeval kiusatavale, kui koolis järgmine päev nagunii edasi kiusab. Sünnipäevale võib ka vabalt minemata jätta ja kui jäetakse minemata, on põhjus juba enne kiusamisega rikutud suhted. Sünnipäevapeol võib samuti toimuda kiusamine. Näiteks kutsuti minu laps sünnipäevale ja sünnipäevalapse suuremad ja vanemad sõbrad vanuses 12-13 võtsid ära minu lapse käest kommid, loopisid need laiali ja peitsid ära. Need, mis õnnestus üles leida, sai laps koju viia, ülejäänud said need teismelised vandaalid endale. Minu laps oli väga häiritud, ja nuttis kodus hiljem, kuid sünnipäevalapse vanemad ei hoidnud peol korda ja lasid lastel teha, mis pähe tuli. Tulemus oli rikutud tuju ja pidu.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ei saada ma last enam selle lapse sünnipäevale, kuigi on teada, et kutsutakse kui on sellised sõbrad, kelle jaoks on okei kiusata endast nooremaid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 342 )


Esileht Koolilaps Koolikiusajate vanemad