Esileht Koolilaps Koolikiusamine rahvuse teemaö?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Koolikiusamine rahvuse teemaö?

Postitas:
Kägu

1- klassi laps kurtis, et teda solvatakse koolis tema isa pärast. Pole must ega moslem, aga vanemad poisid norivad. Laps on õnnetu. Pean aitama ja teengi seda, kasvõi nende poiste vanemateni viin asja. Ei ole veel suurt jama aga oma last ma kaitsen!

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Koolikiusamine rahvuse teemaö?

Koolikiusamine Eestis on päris levinud ja tõsine probleem. Oli mulgi esimeses klassis juba lapsel sellega kokkupuuteid ja kõige hullem ongi see, et õpetajad ega keegi ei näe mis tegelikult toimub. Kui õpetajaga rääkida sellistest probleemidest siis ongi õpetaja vastus-meie selliseid asju ei näe…Kolisin teise riiki ja hea on näha, et laps tahab kooli minna. Siin on igasugune kiusamine ja löömine keelatud. Kurb, et Eestis on sellest nii palju leeirdatud aga abi kui niisugust pole kuskil…Justkui käiks nõiaringis..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olengi käinud aeg-ajalt poja klassivendadega koolis rääkimas. Kiusamine pole olnud küll süstemaatiline ja pidev, aga on olnud väiksemaid asju, mille puhul mu laps on palunud, et ma räägiksin teise lapsega (nt. ühe asja mitte tagasiandmine, koolikapi võtme ära peitmine,kui poja on pidanud kiiresti koju tulema. Tõsisematest asjadest oli pikali lükkamine ja kõrist kinni hoidmine). Minu kooli ilmumine ja nendega rääkimine on mõjunud väga hästi.
Otsustasin, et \”astun kohe pildile\” kui midagi juhtub, et teataks, et mul on koolis toimuvast ülevaade ja reageerin ka vastavalt.
Nüüd, peale pikka vaheaega on suhted ka lastel omavahel tunduvalt paremad (ju vist väsimus eelmise aasta lõpus mängis oma osa konfliktides). Eks näis, kuidas õppeaasta lõppeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaadates minu lapse klassikaaslaste nimesid, on minu arust rohkem kui pooltel lastest mitte-eestlastest vanemad. Mingist kiusamisest pole kuulnud. Ei kujutagi hästi ette, et kes keda selle teema pärast kiusama peaks. Kas sinu lapsel on klassist ainukesena teisest rahvusest isa? Õpeta oma laps nautima asja positiivseid külgi (lisakeele valdamine, ehk peate mõlema rahvuse tähtpäevi jne…)

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil pole koolis, vaid trennis selline kiusamine.
vene lapsed on ka trennis. eestlaste kiusamine ja nagu vihkamine käib paari lapse poolt. eestlasi sõimavad nad põhiliselt fashistideks. kas ka rohkem sõnaliselt narrimist on, ma ei tea, sest mu laps ei saa vene keelest aru. aga küsis, et miks venelased neile fashistõ ütlevad kogu aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]1- klassi laps kurtis, et teda solvatakse koolis tema isa pärast. Pole must ega moslem, aga vanemad poisid norivad. [/tsitaat]Kui oleks must või moslem, siis oleks norimine õigustatud? Lastele jäävad vanemate suhtumised ikka väga kähku külge.

Please wait...
Postitas:
mare40

Venelastel tuleb see fasistõ kodust kaasa. Olin ise lapsepõlves koolis, kus õppisid nii eesti kui vene lapsed. Muud need venelased öelda ei osanudki. Mina andsin sellistele venelastele tappa, sõna otseses mõttes. Ma muidugi ei propageeri siin peksimist, loodan, et mõistate mind õigesti.
Kahjuks on vene lastel see rahvuse eripära, sest venelased emad isad ja vanaemad ning vanaisad seda mõistet kodus kasutavad iseloomustamaks nii eestlasi.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Koolilaps Koolikiusamine rahvuse teemaö?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.