Esileht Koolilaps Koolikiusamisest – nokk kinni saba lahti…

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Koolikiusamisest – nokk kinni saba lahti…

Postitas:

Tekkis küsimus – kas piirkonnakoolil tõepoolest ei ole ühtki mõjutusvahendit 4nda klassi poisi suhtes, kes juba aastaid tervet algkooliperet terroriseerib?
Kas see vastab tõele, et kuna kehtib koolikohustus, teda õppetööst kõrvaldada ei anna? Ja kui vanemad ei ole huvitatud, siis käitumisraskustega laste kooli saatmisest pole juttugi?

Eile peksis see poiss jalgadega selga ja pähe minu poega (3.klass), täna kuulen juba, et ohvriks valiti 2.klassi poiss, keda jälitati koolist eemale ja peksti seal. Minu lapse juhtum on nüüd politseis aga jultunud tüüp ei tee teist nägugi ja jätkab oma tegusid. Homme lähen taas kooli, et nõuda pisema poisi vanematega ühenduse võtmist(kuulsin poja käest, et poiss ise ei julge neile rääkida). Kooli juhtkond laiutab ainult käsi ja peksja klassijuhatajale on poiss juba ammu näkku sülitanud.
Kuhu veel pöörduda? Tõesti ahastuses juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 19:19; 03.10 19:34; 04.10 11:14; 04.10 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noorsoopolitseisse ja küll vanemad end liigutama hakkavad. koolil ei ole radikaalseid mõjutamisvahendeid ja erikooli saab saata vaid kas lapsevanemate nõusolekul või kohtumäärusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisi vanemad alkohoolikud kahjuks, ma neile eriti ei panusta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 19:19; 03.10 19:34; 04.10 11:14; 04.10 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust peaksid kõik kannatanud tegema avalduse politseile.
Koolijuhtkond hakkab end ehk siis rohkem liigutama kui asi meediasse jõuab. Vaene kool ainult see kuhu laps edasi läheb.
Eelmine aasta oli Lasnamäe koolis kuskil selline jama.

Kas see poiss tegutseb yksi või on tal kambajõmmid?
Kas seda poissi ka keegi kunagi peksnud on? Vanema klassi poisid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool ei saagi midagi teha. Ainult vestelda lapse ja vanemaga, käskkirju vormistada, alaealiste komisjoni poole pöörduda. Kuid kuna laps on nii noor, siis ei saa ka politsei midagi ette võtta. Kuna vanematest abi pole, siis kindlasti tuleks koolil ühendust võtta lastekaitsetalitusega. Ehk suudavad nemad lapse mõnda tugigruppi või psühholoogi juurde viia Selleks ehk annavad vanemad loa. Ilmselgelt on see laps väärastunud mõttemaailmaga ja vajab abi.
Oma lpsele ja tema sõpradele õpeta, et liiguksid kambakesi ja kui see poiss läheneb, prooviksid eemale tõmbuda või hakaku lihtsalt kõva häälega karjuma- see ehmatab enamasti ründajaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui poisi vanemad alkohoolikud ja lapsest ei huvitus, siis ehk sots.töötaja saab poisi perest eemaldada ja kuhugi mujale kooli saata, kus sellistega tegeletakse.
On Eestis üldse selliseid koole, kes selliste lastega tegelevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas hoolekogu otsusega ei saa last koolist välja arvata? Et on ohtlik teistele lastele ja kõik. Midagi peab ju teha saama, see ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas hoolekogu otsusega ei saa last koolist välja arvata? Et on ohtlik teistele lastele ja kõik. Midagi peab ju teha saama, see ei ole normaalne.[/tsitaat] Meie riigis on koolikohustus kuni 9. klassini või 17aastaseks saamiseni. Seega ei saa sa siin midagi ega kedagi välja arvata, heal juhul saad suunata erikooli, kui selle vajalikkuse ära suudad põhjendada, aga selleks on ka kindlad sammud vaja astuda ja vanemad või politsei peavad kaasatud olema. Pealegi jääb meil erikoole ju järjest vähemaks. Võib-olla, kui tegu on mõne eliit- ja erakooliga, siis on hoolekogu kuidagi eriti võimukas, aga igal juhul ei tohi 4. klassi poissi nii välja arvata, et tal pole uut kooli, kuhu minna. Mina soovitan ka politseisse pöörduda ja küll nemad juba siis suunavad teda alaealiste komisjoni (või kuidas iganes seda nüüd nimetatakse), iseasi, kas sest kasu on, sest seal ju ka on tädikesed, kes aina räägivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

anna oma e-mail, ma kirjutan kuidas meil asi õnnestus…
Nii laps kui vanem olid probleemsed, tõsisteks kannatajateks nii klassi-kui koolikaaslased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]anna oma e-mail, ma kirjutan kuidas meil asi õnnestus…
Nii laps kui vanem olid probleemsed, tõsisteks kannatajateks nii klassi-kui koolikaaslased.[/tsitaat]
kats-696@hotmail.com
Tänud ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 19:19; 03.10 19:34; 04.10 11:14; 04.10 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas see poiss tegutseb yksi või on tal kambajõmmid?
Kas seda poissi ka keegi kunagi peksnud on? Vanema klassi poisid? [/tsitaat]
Tegutseb üksi.
Kui teda on kunagi pekstud, siis mitte koolikaaslaste poolt. Mul käib ka vanem poeg selles koolis, kindlasti oleksin sellistest asjadest siis varem kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 19:19; 03.10 19:34; 04.10 11:14; 04.10 11:26;
To report this post you need to login first.

Kindlasti politseisse avaldused. Kõik, mida koolis räägite, otsused ja koolipoolsed mittetegemised, kirjalikult ja allkirjad alla. Kohtus pärast ei ole suulisel jutul mingit väärtust.
Pikaaegse koolikogemusega võin öelda, et enamasti sellised tegelased saavad taltsutatud alaealiste komisjonis kui sealgi. Ja kindlasti tasub kooli sotsiaaltöötajal uuristada peret igal võimalikul juhul, kõik samuti kellaajaliselt kirjalikult fikseerida. Ei tasu paberimajandust alahinnata, kogemused…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Koolikiusamisest – nokk kinni saba lahti…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.