Esileht Koolilaps Koolikoti kasutamisest veel

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Koolikoti kasutamisest veel

Postitas:
Kägu

Tere!

Ma siin teen ka koolikoti ostmise jaoks eeltööd vaikselt ja tekkisid mõned küsimused.

Kui osta lapsele korralik ranits-kott siis kaua sellega käiakse? Ainult 1 klass?

Kas seda spordiriiete koti kinnitamise varianti ka realselt kasutatakse? Või pigem lähevad spordiriided suure koti sisse ikkagi?

Kotid, mis ei ole seest \”kõvad karbid\” kas nende puhul on väga suur oht, et suuremad töövihikud lähevad koledaks?

Kas ja kuidas trenniriideid kooli saab jätta, ei saa enne teada, kui kooli ajal juba 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
elenna

RE: Koolikoti kasutamisest veel

Koolikotiga käiakse meie peres nii kaua, kuni see on terve ja mahutab vajalikud asjad, st mitu aastat.
Algklassides mahtusid kehalise riided kilekotiga koolikotti. Hiljem eraldi kotiga. Kinnitamise variandiga kotti pole mu lastel olnud.
Töövihikud võivad ka kandilises kotis koledaks minna, kui neid ilusasti kotti ei pane. Lastele tuleb õpetada, kuidas asju sirgelt üksteise kõrvale panna.
Trenniriideid ei soovita eriti kooli jätta. Oleneb muidugi trennist, aga üldjuhul tahaks riided vahepeal \”tuulduda\”, mitte kotis kopitada. Eriti kui seal juures on märjad pesemisvahendid ja niiske rätik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel siis 1. klass ja tüdruk. Arvan, et käib niikaua, kui tahab. Mahutab kindlasti piisavalt (meil siis Jeva kitsama seljatugevdusega, e-poes koodiga 313-46) ja ei ole kortsutamise ohtu. Kasutame kehalise riiete kinnitamist koti külge. Mahutab ilusti tossud ja püksid-pluusi. Lasen iga kord koju tuua (kuigi saab ka nagisse jätta, tunnid 2x nädalas), sest higistavad ikkagi natuke, pluusi ja sokid pesen iga kord… Trenniriided käivad meil läbi kodu nagunii, ehk siis kooli ei jää.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on 4. klassi poiss. kasutusel jeva koolikott juba 4. aastat. spordiriided on eraldi kotis kui mahuvad.praegu tal nii suured tossud (nr 41) et need enam sinnna sisse ei mahu.
kui ta uue koti soovi ei avalda, siis käib ka järgmise aasta sellega.st kott ise on täiesti terve.no mõne koha pealt mõni kant narmendab, aga üldmulje OK ja lukud kõik töötavad.sai ostetud omal ajal see suuremat sorti ja ilma piltideta mudel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil pidas jeva koolikott järjepannu vastu 1-5klass (lkäis igal koolivaheajal pesumasinas ja lisaks oli vahel kelgu või jalgpalli rollis (poisiga samas koolis töötava tuttava info põhjal)). 5.ndas andis otsad, põhi kulus läbi, lukud läksid katki, rihmad tulid lahti
6ndasse ostsime juba uue targuse koti.

see spordiriiete kott meil koos koolikotiga kasutamist ei leidnud, küll aga kasutas laps seda neil päevil, kui oli mingil põhjusel väga vähe asju vaja kaasa võtta – veerandi viimased päevad, üritused, väljasõidud, lisaks ka lihtsalt trennis käies. see pisike kott poisil senini kasutusel, käib sellega ujumistrennis.

kandilisi laiu kasvuvaruga ranitsakujulisi kotte 1.klassi osta ei soovita, näen igal hommikul tööle minnes, kuidas pisikesed põnnid ei suuda oma ranitsaid seljas hoida, kui üks rihm on õlal ja teine koti laiuse ja jäikuse tõttu üle õla maas.

osta tuleks kott, mis oleks sellist värvi, et sobib kanda mitu aastat ja sellise kuju/laiusega, et ka 1.klassis õlalt maha ei libise.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
katrin74

Ma siin ka otsinguga loen viimasel ajal neid kotiteemasid, sest esimene laps sügisel esimesse klassi minemas. Mina olen ikkagi aru saanud, et tuleb lapsele selga proovida enne ostmist, kuna lapsed erinevad ja see, mis ühele sobib suurepäraselt selga, ei lähe teisele lapsele mitte. Mind aga huvitaks, et millistes poodides on kõige suurem valik Jeva koolikotte Tallinnas ja Tartus? Olen lugenud, et Avanti pood neid müüb, aga kas on veel kusagil?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui seda JEVA t niipalju ostetakse kas ei ole, siis pooltel klassikaaslastel samad kotid?

Nu ei taha, et laps (paras tuulepea ka veel) võõra kotiga koju tuleb ükspäev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See jah Jeva puhul jama, et kõigil on see. Mu poisil Lego, ostetud Saksamaalt ja kellelgi pole sellist. Legol on hea ka see, et eest saab rihmad kinnitada omavahel, siis ei vaju õlalt maha.
Näiteks esmaspäeviti on tal kõik ainetunnid ja siis ei mahuks kehalise asjad enam kuidagi koti sisse. Tal ikka alati selles peale kinnitatavas kotis, hommikul tõstab sealt garderoobi ja enne kehalist haarab kaasa – väga mugav.
Oleme kotiga mõlemad ülirahul, õpikud kõik sirged, selg toestatud ja kott ise ka ilus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui seda JEVA t niipalju ostetakse kas ei ole, siis pooltel klassikaaslastel samad kotid?

Nu ei taha, et laps (paras tuulepea ka veel) võõra kotiga koju tuleb ükspäev.[/tsitaat]
jevat ostetakse palju, aga neil on ka palju erinevaid kotte (värv ja pilt varieeruvad).
nt oma poisiga kotiga sarnane kott oli kogu algklassimaja (2x4x30=240 last) peale veel vaid ühel lapsel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle LEGO muidu väga meeldib. Kerge, hoiab vormi, see peale kinnitatav kott aga nu värvid :S 100% kindel, et minu laps ei kasuta seda rohkem, kui 1a. Tüdrukutel ainult roosa. Midagi sellist neutraalset ei ole, mis sobiks ka veidi suurematele.

Please wait...
Postitas:
anniet

Jevasid palju erinevaid ja hooajad ka erinevad, meie pole veel samasugust kotti näinud.

Aga tüdruk selle Jevaga teises klassis. Hetkel pole mitte ainumast kulumise märki ja mahutavus hea, nii et läheb sellega ka edasi. Sellesse külge kinnitavasse trennikotti paneb kooli keka asjad. Kas siis dressid või ujumise riided.
Kui on trennipäev, siis on trennikott eraldi, mille meie koolis paraku saab kokkuleppeliselt jätta vaid valvuri juurde. Meil kahjuks trenni asju nii palju, et need Jeva trennikotti ei mahu (buutsad ja pall).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mulle LEGO muidu väga meeldib. Kerge, hoiab vormi, see peale kinnitatav kott aga nu värvid :S 100% kindel, et minu laps ei kasuta seda rohkem, kui 1a. Tüdrukutel ainult roosa. Midagi sellist neutraalset ei ole, mis sobiks ka veidi suurematele.[/tsitaat]

Mu meelest roosa sobib kogu algklassides hästi, aga näiteks punane kassipildiga sobib kindlasti ju, kui roosa vastu tõrge on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Legol on hea ka see, et eest saab rihmad kinnitada omavahel, siis ei vaju õlalt maha.
[/tsitaat]
Jeval saab ka eest rihmad omavahel kinnitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeva kott, kasutusel kolmas aasta. Rihmasid saab eest kinnitada ja sporditarvete kott on pidevas kasutuses. Mulle meeldib just see, et saab selle väikese koti suure külge kinnitada, nii on võimalus, et laps koti kuhugi maha unustab väiksem. Minu lapse jalg on hetkel ~34 ja pole veel probleemi, et tossud ära ei mahuks. Samuti pole neil klassis täpselt samasuguseid kotte lastel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil Jeva, kõige väiksem variant. Mahutab ilusasti asjad ära, ei kortsu. Kehalise riided mahutab see kott küll ära. Dressikas, dressipüksid, tossud, sokid, rätik. Kinnitab ikka koti külge.
Koolis vaid ühel tüdrukul Jeva kott (tütar ütles, ise ei vahi teiste kotte), aga meil ka maakool, ehk seetõttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühele lapsele sai 1. klassi minekul ostetud Jeva (tavaline, kahe taskuga must, suur) koos selle külgekinnitatava trennikotiga.
Ütlen ausalt, et koti külge kinnitatuna kasutas poiss seda trennikotti ainult 1 kord. Lihtsalt kuidagi ebamugavalt suureks teeb koti.
Aga…
…see on väga hea pisike seljakott kasutatamaks klassiekskursioonidel, väiksematel matkadel. Kasutan seda ka ise tihedasti a la metsajooksudel, sportimisel.
Ja veel – selle kotiga on poiss hetkel jõudnud juba 7. klassi ;o)

Please wait...
Postitas:
Kägu

mu lapsel on pehme kott, vihikud ja töövihikud on on sellises paksemast materjalist kilemapis – sinna mahuvad ka lahtised töölehed, muidu kortsusid kõik ka tavalises kõvas seljakotis ära.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Koolilaps Koolikoti kasutamisest veel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.