Esileht Koolilaps Koolikoti soodukad

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Koolikoti soodukad

Postitas:
Kägu

Kas augusti lõpupoole on ka koolikottidel soodukad? Või pigem alles sügisel? Ja kui jätta ost augusti lõppu, kas siis on valik oluliselt väiksem?

Hetkel nagu on aega poodides käia, aga pole kindel, kui suurt kotti üldse vaja, et kas äkki õpikuid ei pea 1. klassis enam kaasas kandma ja kõik koolis, kui väidetavalt kodutöid ei jäeta……

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas augusti lõpupoole on ka koolikottidel soodukad? Või pigem alles sügisel? Ja kui jätta ost augusti lõppu, kas siis on valik oluliselt väiksem?

Hetkel nagu on aega poodides käia, aga pole kindel, kui suurt kotti üldse vaja, et kas äkki õpikuid ei pea 1. klassis enam kaasas kandma ja kõik koolis, kui väidetavalt kodutöid ei jäeta……

Môtle ka sellele, et kas hakkad igal aastal uut kotti ostma vôi ei. Kui igal aastal kavatsed uue osta, siis muidugi osta väike kott, kui ei siis järgnevates klassides vaja suuremat kotti ju

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kas äkki õpikuid ei pea 1. klassis enam kaasas kandma ja kõik koolis, kui väidetavalt kodutöid ei jäeta……

Kes ütles, et kodutöid ei jäeta? Minu laps pidi 1. klassis (eelmisel aastal) küll koduseid ülesandeid tegema. Lugema aabitsat ja lugemikku, lõpetama need leheküljed töövihikust, mida klassis lõpuni ei jõudnud jms. Muusikas ei olnud koduseid ülesandeid, aga sealgi ei saanud eelmisel aastal õpikut kooli jätta.

Ühtlasi on 1. klassi aabitsad-töövihikud hästi suured, mitte raamatu, vaid ajakirja formaadis, isegi veidi suuremad. Päris väiksesse kotti need ära ei mahu.

Ega ei pea ilmtingimata ostma mingit peent ergonoomilist kotti, eriti kui sa hakkad last kooli saatma ja kooli vastu minema. Siis ta peab seda kotti tassima ainult klassini ja tagasi.

Võid osta esialgu tavalise seljakoti (aga suuremas mõõdus, mitte päris lasteka).

Näiteks niisugune Vans võiks pidada pikki aastaid vastu veel pubekanagi.

Või siis mine vaata mõnda sporditarvete outletti, sealt leiab ka soodukaga seljakotte: https://outlet.sportland.ee/searchresults?q=seljakotid&f.availability=in+stock&l=100&s=priceForSort&s=-score

Veebist tellides kindlasti jälgi, et mis on kirjutatud mõõtude kohta (kui fotot ei ole), muidu võid ikkagi kogemata miniversiooni osta.

Ja siis kui õigete koolikottide ale algab, siis saad juba korralikuma osta. Mu enda laps käis eelmisel aastal esimesed paar nädalat ka mingi suvalise seljakotiga (ta ise tahtis alguses, sest see kott meeldis talle), aga siis hakkas vaatama, et teistel kõikidel on uhked kandilised ja tahtis ikka ise ka niisugust nagu kõigil. Ostsime siis ikkagi talle selle õige 1. klassi lapse oma ka, et oleks nagu kõigil teistel.

Kui raha vähe, saad vaatada ka kasutatud asjade gruppidesse, sest suuremad lapsed enam neid algklassilaste kotte ei taha, paljud müüvad enda kotid kasutatuna ära või annavad niisama ära.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koti puhul on ju oluline ka mugavus, lisaks suurusele. Kuhugi peavad ju ka kehalise kasvatuse tunni riided ära mahtuma. Eriti rihmade puhul on oluline, et kott oleks mugav.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhugi peavad ju ka kehalise kasvatuse tunni riided ära mahtuma. Eriti rihmade puhul on oluline, et kott oleks mugav.

Mu lapsel oli suur koolikott, aga ega need kehka riided nagunii sinna ära ei mahtunud, neil päevadel olid siis riided lisakotiga. Nädala sees jättis selle koti kooli, nädala lõpus võtsime kaasa, et vahetada.

Aga 1. klassi lapse puhul, keda veel kooli ja tagasi saadetakse, siis ei ole see kandmismugavus niivõrd oluline veel, kuna suurema osa ajast saab ju lapsevanem aidata seda kotti kanda. Kui teemaalgataja tahab osta siiski uue koti ja oodata ale ära, siis ale ajani võib laps ka mingi suvalise kipaga kotiga käia, ühtlasi saab sellel ajal aimu, missuguse koti peaks talle päris-koolikotiks ostma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei tea, mis kirjastuse õpikutega tegu, aga meie koolis nägin juba kevadel, et sel aastal saavad 1.klassi õppurid koos õpikutega ka seljakoti (pandi kevadel lastele juba valmis nende klassiruumi)
(osadel varasematel aastatel on saadud mingi konkreetse kirjastuse õpikutega mingi kollane kohver)

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see hull miinustaja on leidmud üles teema, mida veel pole miinustanud ja juba laob jälle miinuseid. 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei tea, mis kirjastuse õpikutega tegu, aga meie koolis nägin juba kevadel, et sel aastal saavad 1.klassi õppurid koos õpikutega ka seljakoti (pandi kevadel lastele juba valmis nende klassiruumi)

(osadel varasematel aastatel on saadud mingi konkreetse kirjastuse õpikutega mingi kollane kohver)

Avitar meil ka see kodus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kas äkki õpikuid ei pea 1. klassis enam kaasas kandma ja kõik koolis, kui väidetavalt kodutöid ei jäeta……

Kes ütles, et kodutöid ei jäeta? Minu laps pidi 1. klassis (eelmisel aastal) küll koduseid ülesandeid tegema. Lugema aabitsat ja lugemikku, lõpetama need leheküljed töövihikust, mida klassis lõpuni ei jõudnud jms. Muusikas ei olnud koduseid ülesandeid, aga sealgi ei saanud eelmisel aastal õpikut kooli jätta.

Ühtlasi on 1. klassi aabitsad-töövihikud hästi suured, mitte raamatu, vaid ajakirja formaadis, isegi veidi suuremad. Päris väiksesse kotti need ära ei mahu.

Ega ei pea ilmtingimata ostma mingit peent ergonoomilist kotti, eriti kui sa hakkad last kooli saatma ja kooli vastu minema. Siis ta peab seda kotti tassima ainult klassini ja tagasi.

Võid osta esialgu tavalise seljakoti (aga suuremas mõõdus, mitte päris lasteka).

Näiteks niisugune Vans võiks pidada pikki aastaid vastu veel pubekanagi.

Või siis mine vaata mõnda sporditarvete outletti, sealt leiab ka soodukaga seljakotte: https://outlet.sportland.ee/searchresults?q=seljakotid&f.availability=in+stock&l=100&s=priceForSort&s=-score

Veebist tellides kindlasti jälgi, et mis on kirjutatud mõõtude kohta (kui fotot ei ole), muidu võid ikkagi kogemata miniversiooni osta.

Ja siis kui õigete koolikottide ale algab, siis saad juba korralikuma osta. Mu enda laps käis eelmisel aastal esimesed paar nädalat ka mingi suvalise seljakotiga (ta ise tahtis alguses, sest see kott meeldis talle), aga siis hakkas vaatama, et teistel kõikidel on uhked kandilised ja tahtis ikka ise ka niisugust nagu kõigil. Ostsime siis ikkagi talle selle õige 1. klassi lapse oma ka, et oleks nagu kõigil teistel.

Kui raha vähe, saad vaatada ka kasutatud asjade gruppidesse, sest suuremad lapsed enam neid algklassilaste kotte ei taha, paljud müüvad enda kotid kasutatuna ära või annavad niisama ära.

No foorumites räägitakse, et ei tohi jätta kodutöid. Ja töövihikuid kannab nagunii kaasas, pigem õpikutest jutt.

Ja vajadusel ikka ostan lapse kasvades uue koti – aga praegu olen näinud esimese klassi naabrilast hirmsuure kotiga ja kahju kohe lapsest. Lapsed käivad siinkandis jala kooli. Aga hea teada, et töövihikud A4 mõõdus. Ehk jätan tõesti ostu septembri algusesse, kui kooliasjad käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No foorumites räägitakse, et ei tohi jätta kodutöid. Ja töövihikuid kannab nagunii kaasas, pigem õpikutest jutt.

Selliseid kodutöid jah ei jäeta, mida ei ole klassis koos õpetajaga juba alustatud. Õpikuid aga eriti ei olegi, ongi ainult töövihikud. Õpikutest on ainult laulik, aabits/lugemik, aga need peavad ikka kaasas olema, sest esimeses klassis vähemalt meie lapse koolis anti ülesandeks neid lugusid ka kodus lugeda. Mul laps küll oskas lugeda juba varemgi, aga ma ikka ühe korra lasin tal neid tekste ka kodus lugeda, eriti kui tulid kirjatähed. Õpetaja soovitus oli lugeda viis korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(osadel varasematel aastatel on saadud mingi konkreetse kirjastuse õpikutega mingi kollane kohver)

Mu lapsel olid Lotte vihikud-õpikud, ka olid koos kohvriga, aga ega seda ei saa küll koolikoti asendusena võtta. Koolis oli lastel küll ka kapp, seal sai hoida kunstitarbeid.

https://kirjastusmaurus.ee/oppeaine/algopetus/lotte/i-klassi-komplekt-lotte/

Meie koolis olid sellised õpikud nagu lingil, midagi me ostma ei pidanud, töövihikud anti 1. klassis tasuta ja õpikud sai laenutada raamatukogust. Kui aabits ja aabitsa töövihik said läbi, siis tuli lugemik ja selle töövihik.

Kui laps peab minema jala kooli ja ise kotti tassima, siis soovitan osta sellise koti, millel saab rihmad eest klambriga kinni panna, et ei vajuks üle õlgade ära. Lisan ühe lingi, kus näed lapse seljas sellist rihmadega kinnitatavat kotti, mida ma mõtlen. Mu oma lapsele niisugune kott meeldib, mille õlarihmad saab kinnitada. Nii on tal mugavam ka joosta kui tahab. https://www.ergobag.com/en/ergobag-prime-horseshoebear

Müüakse ka meil mingites reisikotipoodides, olen näinud müügil, hinnad samad. Ja siis on olemas ka ratastega koolikotid, mida saab enda järel vedada, aga need on mu arvates kobakamad, trepist üles-alla nendega paha minna. Sellist ma pigem ei soovitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No foorumites räägitakse, et ei tohi jätta kodutöid. Ja töövihikuid kannab nagunii kaasas, pigem õpikutest jutt. Ja vajadusel ikka ostan lapse kasvades uue koti – aga praegu olen näinud esimese klassi naabrilast hirmsuure kotiga ja kahju kohe lapsest. Lapsed käivad siinkandis jala kooli. Aga hea teada, et töövihikud A4 mõõdus. Ehk jätan tõesti ostu septembri algusesse, kui kooliasjad käes.

Kõik oleneb, kuidas teie koolis asi korraldatud on. Näiteks: oma laps käis koolis, kus neil oli oma koduklass, koos oma lauaga (loe lauasahtliga). Ehk kogu kraami sai jätta kooli – nii õppevahendid, kunstitarbed kui kehalise riided. Koolis toimus ka pikapäevakool, kus tehti esimese asjana ära “kodused ülesanded”, mis jah algklassides on tunnis pooleli jäänud tööd või uuesti loetavad tekstid. Ehk oma lapse näitel, oleks laps pm võinud ka kaks kätt taskus koolis käia 😀

Kui naabrilaps on sama kooli just esimese klassi lõpetanu siis uuri tema vanematelt siseinfot või kas klassikoosolekut ei ole olnud veel? Hirmsuur kott ei pruugi veel tähendada, et see ka sihtotstarbeliselt on täidetud. Oma lapse näitel jällegi – kui koolis on parasjagu midagi  a`la lego või beyblade või (appi, mis nende puust palliga jublakate nimi oligi…) kendamad populaarsed siis laps tahtnuks iga päev kogu oma kollektsiooni kaasa võtta. Meie saime lapsega kokkueppele, et koolikotis on ainult üks konkreetne tasku mitte koolitarvetele ja sinna mahtus pm üks eelpoolnimetatutest korraga. Nii mõnelgi lapsel oli aga muljetavaldav hulk “manti” igapäevaselt kaasas. Mõni laps kannab misiganes põhjusel iga päev kõiki õppevahendeid kaasas, ka neid aineid, mida sel päeval polegi üldse. Mõnele lapsele ostetaksegi mõõtudelt liigsuur kott, kas siis äkki e-poest tellituna ja mõõte kontrollimata või lootuses pikalt läbi ajada või misiganes põhjusel…

Vali koolikott tühjana võimalikult kerge, korraliku seljatoestusega ja lapse pikkusele sobiv. Ise ostaksin enne kooli ikkagi ära, sest praegu on valik oluliselt laiem kui muidu aastaringselt pakutav. Allahindluseid leiab ka praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan samuti hankida suuremad kooliasjad praegu. Saate rahulikult otsida ja vaadata, valida hinda jne. Usu, need esimesed koolinädalad tuleb paras hullumaja! Pere elukorraldus muutub ikka oluliselt ja on hea, kui sel esimesel koolinädalal ei pea tormama pärast tööd mööda poode, et otsida mingisugust ranitsat ja sisejalatseid.

Esimene koolinädal kulub suure hulga õpikute-vihikute-töövihikute paberdamisele ja kiletamisele. Seda tööd jätkub hilisööni. Vähemalt meil oli nii. Mul on mitu last erinevates koolides ja neil hakati küll kohe kodutöid andma, ning ka ilma kodutöid jätmata tuli ju kooli tarbeks ikkagi vanematel õpikud ja vihikud paberdada ja kiletada.

Muide, just täna nägin Tallinnas Liivalaia Uuskasutuskeskuses päris suurt valikut just esimese klassi lapsele sobilikke ranitsaid. Hinnad on seal tavaliselt mõistlikud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valisin lapsele välja sellise koti

https://arthemis.ee/toode/koolikott-seljakott-beckmann-classic-22-space-mission-22-liitrit/

kui olid veel soodukas ja magasin maha, kui ostma läksin olid tava hinnaga jälle:)Kirjutasin e-poodi ja sealt vastati, et tuleb soodukaid.

 

 

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Koolikoti soodukad