Esileht Koolilaps Koolikott 1. klassi lapsele (suurt kasvu laps)

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Koolikott 1. klassi lapsele (suurt kasvu laps)

Postitas:

7-8 a tagasi tundus asi selge — Jeva oleks nagu olnud õigeim valik: kõige kvaliteetsem ja vastupidavam, kõige ergonoomilisem, kõige praktilisemalt struktureeritud jne. Nüüd aga tundub pilt teemasid lugedes palju kirjum ja valik keerukam. (Sama nali oli vankritega, 14 aasta eest oli selge, et ainuke päris kvaliteetne vanker on Emmaljunga, aga kui praegusele kooliminejale tuli vankrit valima hakata, oli heade vankrite valik muutunud palju avaramaks ja otsustamine kõvasti keerukamaks. 😀 )

Seega palun soovitage, millist kotti valida sügisel 1. klassi minevale tüdrukule, et oleksid täidetud järgmised tingimused.

1. Et oleks väga hästi vastupidav ega kuluks kergesti.
2. Ergonoomiline.
3. Võimalikult suur ja mahukas. (Tüdruk on 140 cm ja 34 kg, sitke ja lihastes. Seega sobib talle vabalt mõni pigem 3.-4. klassi lastele mõeldud ranits, saabki kauem kasutada.)
4. Palju lahtreid ja taskuid, ideaalis ka külgeriputatav kehkaasjade kott.
5. Mingi värvide ja mustrite valik ka lapse rõõmuks, mitte ainult päris ühevärvilised kotid. (Suurte Barbie- ja ponipiltide ning heleroosa maaniast on laps õnneks välja kasvanud, aga mingi kena muster või mitmevärviline disain rõõmustaks teda kindlasti, päris ühevärvilist peaks ta veel igavaks.)

Eelkoolis käimiseks ostsin eelmisel suvel järelturult 8 euroga Jeva Intermediate (täpsemalt sellise: https://www.osta.ee/jeva-koolikott-intermediate-beautiful-126096893.html). See on tegelikult veel igati tipp-topp, lapsele suuruse poolest paras ja meeldib, aga juba aasta eest sai lubatud, et 1. klassi minekuks saab ikkagi päris uue omaenese esimese koolikoti. Seega nüüd nuputangi, kas lasta tal valida see uus kott siis samuti Jeva Intermediate või oleks mingeid veel paremaid valikuid.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 16:34; 04.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ära üle mõtle ja praegu sellega veel kiirusta, kui kooli algus lähenema hakkab, tuleb kotte igale poole massiliselt ja soodsamalt müügile ja siis saategi koos lapsega valima minna. Häid ja eronoomilisi kotte teevad praegu paljud tootjad ja kui laps suuremat kasvu ja tugevam on, ei ole ka kaal nii kriitiline.
Mul oli eelmisel sügisel vaja väiksemat kasvu (135 cm) poisile 3. klassiks uut koolikotti, aga tema ei viitsinud üldse sellega tegeleda. Lõpuks ostsin koti kohalikust külapoest (coop), kuhu ta oli nõus kaasa tulema, et saaks selga proovida. Mudeliks oli Explore 2in1, näit. sellel lehel on neid üsna mitmeid, nii poiste kui tüdrukute variante.
https://www.byroopluss.ee/seljakott-explore-2-uhes-bar-must-tappidega-proksjas-roosa-yoe20-022.html
Sellel on põhiosas 1 suur lahter (see oligi minu eelistus, ei kõik kooliasjad oleksid koos, muidu otsi neid mööda erinevaid lahterid taga), sinna külge kinnitub lukuga üks kitsam lahter, mida saab ka eraldi väiksema kotina kasutada (sobib kehalise asjadeks näiteks). Koos näevad need välja nagu üks suurem kott, mitte kott, millele on midagi külge riputatud. Väiksemate taskute disain ja suurus erineb erinevatel mudelitel natuke.
Ainus koht, mis praeguseks veidi karvaseks kulunud on, on see rihmade sisekülje võrkmaterjal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 18:26; 06.04 10:59; 06.04 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jack Wolfskin, Berkley. Taskuid on ohtralt, mugav on ka ja värvivalik täitsa olemas. Sügise poole ilmselt tuleb poodidesse laiem värvivalik, eelmisel suvel valisime märksa rohkemate värvide/mustrite hulgast: https://matkasport.ee/arvutikotid/11721-39390-berkeley.html#/88-varv_filtreerimiseks-punane/507-varv-tumeoranz/1196-suurus-30_l/4257-tootja_varv-mexican_pepper

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wolfskini ma jätaks küll alles 3.-4. klassi jaoks, esimesl klassil võib vabalt olla natuke lapselikum, neil pole ju mingeid mustreid. Jõuab ta oma wolfskini veel aastaid kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need ranitsad on kohutavalt rasked. Wolfskini kotid on väga head, mul lapsel juba 3 aastat sama kott ja ilmselt saab järgmine aasta ja sellega käia. Kott on kerge, läheb vajadusel väikseks kokku, mahutab palju, on mitmeid taskuid jne kuhu asju paigutada, et kott segamini poleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile vastuste eest!

 

Meil lahenes see teema nüüd hoopis lapse emotsioonide ajel. Nimelt jõudsin talle nädalapäevad tagasi (enne veel, kui siia teema tegin) internetist natuke erinevate kottide pilte näidata. No lihtsalt, et umbeski aimu saada, millist stiili kotti ta ise tahaks, sest minu arust ei ole 1. klassi esimene koolikott päris ainult praktiline küsimus, vaid suuresti ka emotsionaalne ost.

 

Aga selgus, et laps armus lihtsalt jäägitult ühte pildilt nähtud kotti, kusjuures valik oli tegelikult mullegi natuke üllatav: https://www.jeva.ee/et/a/koolikott-practised-sparkles

 

Jack Wolfskini kottidest ei tahtnud ta kuuldagi (minu enda arust see eespool lingitud kott tumepunase ja beežiga oli täitsa ilus, ehkki aimasin, et lapsele ei pruugi meeldida).

 

Igatahes, kui laps nüüd kuuendat päeva järjest on esimese asjana hommikut alustanud jutuga, kuidas ta jälle seda “oma täpilist” koolikotti ühes või teises kontekstis unes nägi, ning terve päev uuesti ja uuesti muudkui sellesama koti jutu juurde tagasi pöördub, tellisin ma eile viimaks lihtsalt selle koti ära. Sest näib, et mudel on iseenesest päris heade näitajatega ja tundub ka üsna praktiline, kott pole liiga hele ega pole talle ka miskit muud suuremat ette heita, vana mudel ja hind ka praegu soodne — miks siis mitte, kui laps just täpselt sellist kotti nii hirmsasti soovib. Eks ma tean muidugi, et kergemaid kotte on ka maailmas olemas, aga tüdruk on mul suur ja tugev, Jeva Intermediate on talle siiani täitsa OK tundunud (eks seda ole ka muude ja raskemate kui ainult eelkooliasjade kandmiseks kasutada saanud, jaksab tassida küll) ja tegelikult on see 0,5 kg siia-sinna ju võrreldes koti sees tassitavate asjade kaaluga niikuinii suhteliselt väike vahe — et olgu siis pealegi. Minu enda suurimad kõhklused nii varase ostmise puhul on seotud peamiselt selle mõttega, et äkki tüdruk jõuab enne sügist veel uuest lemmikust vaimustuda ja hakkab kahetsema, aga selles asjas suutis ta juba vanavanemadki enda poolele rääkida (vanaema teatas lausa, et ostku ma aga lapsele tema soovitud kott ära; kui laps ümber mõtleb, siis vanaema ise ostvat sügiseks teise koti veel 😛 — mis on muidugi absurd, aga igatahes üldsuse surve siin mulle oli väga suur). Ja no tõsi ta on, et juhul kui laps ümber ei mõtle, siis võiks väga vabalt juhtuda, et augustiks pole jälle seda tema praegu väljavalitud vana mudelit enam kuskilt saada … Olgu siis seekord sedasi. 🙂

 

Poleks vist pidanud tõesti nii varakult kotiteemaga üldse tegelema, aega ju on. Aga ma ise olin selline imelik laps, kelle jaoks 1. klassi esimene koolipäev oli vist kogu lapsepõlve konkurentsitult oodatuim, ilusaim ja tähtsaim päev üldse. Ning kuna laps ka väga-väga kooli ootab, siis eks ma teen koos temaga natuke ise ka uuesti oma lapsepõlve emotsioone läbi ning oleme ühtviisi õhinas ja kärsitud. 😛

Loodetavasti on mu teemast ja vastustest vähemalt mõnele teisele kotivalijale mingit abi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 16:34; 04.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin just kirjutada, et umbes samas mõõdus tüdrukule sai eelmisel aastal valitud koolikott puhtalt meeldimise järgi. Käisime mõned suurema valikuga poed läbi ning valis lihtsalt selle, mis kõige rohkem meeldis, ükssarvikuga. Kuna ta on suurt kasvu ja üsna tugev, siis sobisid talle selga põhimõtteliselt kõik algklassi laste vanusele pakutavad koolikotid, mingit sellist teemat polnud, et kott liiga suur ja lapsel ei käi jõud üle sellest. Suht kerged olid nad mu meelest kõik. Seega ei mingit kotivalimisteadust.

Nüüd sügisel läheb kolmandasse klassi ja, arvas, et tahaks uut kotti, midagi neiulikumat juba.  Muidu on ükssarvikukott veel täiesti korras, aga olen nõus, et tahab teistsuguse nüüd ning minu meelest peab koolikott lapsele ka meeldima visuaalselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3. Võimalikult suur ja mahukas. (Tüdruk on 140 cm ja 34 kg, sitke ja lihastes. Seega sobib talle vabalt mõni pigem 3.-4. klassi lastele mõeldud ranits, saabki kauem kasutada.)
4. Palju lahtreid ja taskuid, ideaalis ka külgeriputatav kehkaasjade kott.

Milleks on vaja 1-3.klassi lapsele võimalikult suurt ja mahukat kotti, ideaalis veel külgeriputatav kehkaasjade kott? Erinevaid ainetunde on vähe ja isegi spordiriided ei pea kotti sisse mahtuma.

 

 

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 10:04; 06.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks on vaja 1-3.klassi lapsele võimalikult suurt ja mahukat kotti, ideaalis veel külgeriputatav kehkaasjade kott? Erinevaid ainetunde on vähe ja isegi spordiriided ei pea kotti sisse mahtuma.

1. klassis saaks ehk tõesti ka väiksema kotiga hakkama, aga aasta-aastalt asjade hulk suureneb. Kuna minu laps oli kooli minnes väikest kasvu, pidin valima talle väiksema koti, aga juba 2. klassis oli mõnedel päevadel tegu, et asjad sinna ära mahutada. 3. klassiks soetasin suurema koti ainult sellepärast, et asjad paremini ära mahuks, pikkus siis juba võimaldas. Kui kohe 1. klassis oleks laps olnud piisavalt suur mahukama koti jaoks, oleks sellega ehk veel mitu aastat läbi saanud ja poleks olnud seda ruumiprobleemi 2. klassis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 18:26; 06.04 10:59; 06.04 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin ikka Jevat, aga Square mudelit. Ostsin 3 aastat tagasi kõhnale kooliminejale, kellel pikkust oli u 135 cm, kaalu aga kasinasti. Kott mahutas palju, oli ka eraldi kehalise kott. Kui aga selle kotile külge haakisin, siis vajus raskuskese nii taha, et hakkas last pikali sikutama, seega mahutasime kehalise riided ikka koti sisse. Lisakotti kasutab eraldi trennikoti või matkakotina. Mina ei ütleks, et 1. klassis just väga vähe asju on. Meie koolis ei ole võimalik asju koolimajas hoida (va kunstiasjad), eriti kasvas kooliasjade hulk alates 2. klassist. Igas aines õpik, tv, vihik, mapp. Päevik, pinal.

Jeva Square on minu koolilast 3 aastat kenasti teeninud (koroonaaeg on koti kasutamist küll vähendanud). Pikkuselt hakkab kott lühikeseks jääma, laiuselt sai parajaks u 2 klassi poole peal. Laiad rihmad natuke häirisid minu kiitsakat kandjat. Kui on tugevama kehaehitusega laps, siis pole vast probleemi. Järgmisele lapsele siiski sama mudelit ei ostnud, vaid hankisime talle Bergans seljakoti. Jeva Square meeldib mahutavuselt rohkem. Värvi- ja mustrivalik on ka lai.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks on vaja 1-3.klassi lapsele võimalikult suurt ja mahukat kotti, ideaalis veel külgeriputatav kehkaasjade kott? Erinevaid ainetunde on vähe ja isegi spordiriided ei pea kotti sisse mahtuma.

1. klassis saaks ehk tõesti ka väiksema kotiga hakkama, aga aasta-aastalt asjade hulk suureneb. Kuna minu laps oli kooli minnes väikest kasvu, pidin valima talle väiksema koti, aga juba 2. klassis oli mõnedel päevadel tegu, et asjad sinna ära mahutada. 3. klassiks soetasin suurema koti ainult sellepärast, et asjad paremini ära mahuks, pikkus siis juba võimaldas. Kui kohe 1. klassis oleks laps olnud piisavalt suur mahukama koti jaoks, oleks sellega ehk veel mitu aastat läbi saanud ja poleks olnud seda ruumiprobleemi 2. klassis.

Teises klassis lisandub 1-2 uut ainetundi nädalas. Ehk mõnel päeval nädalas paar vihikut/töövihikut/raamatut liseks. Kõik see mahub tavapäraste mõõtmetega koolikotti ka ära. Mida suurem kott seda raskem ta ka on. Mõttetu panna esimese ja teise klassi lapsele kaheks  õppeaastaks selline lisaraskus selga.

See on lihtsalt tähelepanek. Koti suurus peaks vastama lapse kasvule ja toetama selga.

 

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 10:04; 06.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lihtsalt tähelepanek. Koti suurus peaks vastama lapse kasvule ja toetama selga.

Olen nõus. Ja kuna teemaalgataja laps vastab mõõtmetelt keskmisele 10-aastasele, siis sobibki talle hästi just veidi suuremate laste kott.
Koti kaal sõltub rohkem disainist kui suurusest, minu lapse suurem kott on näiteks väiksemast kergem, kuna sellel on vähem tugevdusi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 18:26; 06.04 10:59; 06.04 18:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Koolikott 1. klassi lapsele (suurt kasvu laps)