Esileht Beebi ja mitmikud Koolikud, gaasid või läheduse vajadus?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Koolikud, gaasid või läheduse vajadus?

Postitas:

Olen kolmenädalase beebi ema, ja jube hädas õhtuse nutuga. Koolikud vist ei ole, sest need peaksid vist alati olema ühel ajal? Meil võib beebi nutma puhkeda sama hästi kell viis või kell kümme õhtul – vehib jalgade ja kätega, ajab ennast pulka, kratsib kätega nägu ja röögib nagu ratta peal, nii et vahepeal hääl lausa väriseb. Vahepeal pooleks minutiks jääb vait, justkui kogudes ennast, ja siis laseb aga edasi. Üks asi, mis peaaegu alati aitab, on see, kui panna ta kõhuli rinnale (sobib ka mees), tiss suhu või siis teki all kaissu võtta. Nii jääb ta suhteliselt ruttu magama – aga kui asendit muuta, siis nutab sama hooga edasi. Mis ütlete, millega tegemist? Kestab see korraga tund või paar. Mitu korda olemegi nii magama läinud, et beebi magab pool ööd või terve öö mul kaisus, sest muidu ei maga keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võivad olla nii üks kui teine kui kolmas. Kui jääb kõhus peal magama, siis praegu nii magage. See läheb üle. Meie poiss magas pea kahekuuuseks saamiseni mu kõhul, siis hakkas ööund voodis magama. Päevauned magab ka praegu, pea kolnekuusena mul sageli süles. Seda süleaega on nii vähe, et mina tunnen, et mõistlik on seda lapsele võimaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja m6tlen, et kuna ma selle teema j6udsin teha?? Teemaalgataja, sa räägid täpselt minu probleemist. Olen samamoodi 3nädalase beebi ema ja m6tlen samu kysimusi. Meil muidugi nutab ta ka hommikuti. Nii et mina ei saa öelda, et ta AINULT 6htuti nutab.
Minu puhul ytles arst et gaasivalud, sest koolikud t6esti kindlatel kellaaegadel. Nyyd katsetan, millest need gaasid siis tulla v6ivad. Esialgu olen jätnud jogurti menyyst välja. Vaatab mis saab.
Ahjaa meie rahustame oma beebit köögikubu äáres. Yhtlane monotoonnne myra rahustab beebisid (kubu, tolmuimeja). Lugesin kuskilt, et ehk nyyd emaysast väljas on liiga vaikne. Emaysas igasugused helid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps nädala võrra noorem, krooksub ja on rahutu päev läbi, õhtul annan talle gaasivalude vastst rohtu sab simplexit ja siis saab rahulikult magada. arst küll ütles, et tal ei ole veel gaasivalusid, aga kuna rohi aitab, siis milleks lasta tal piinelda. arsti kinnitusel on see rohi täiesti ohutu, ei imendu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 19:34; 18.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ju põhjus ei olegi oluline kui lahendus on olemas? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 22:20; 18.01 14:54; 18.01 20:41; 18.01 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ju põhjus ei olegi oluline kui lahendus on olemas? ????

kas sa arvad, et rahutum tita tähendab mingit haigust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 19:34; 18.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ju põhjus ei olegi oluline kui lahendus on olemas? ????

kas sa arvad, et rahutum tita tähendab mingit haigust?

Ei saanud aru?
Ma ütlen teemaalgatajale, et kui last rahustab rind ja kaisus olemine siis ei olegi oluline kas tegu on gaaside, koolikute või lähedusvajadusega. Kui kaisutamine aitab, siis lasku aga käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 22:20; 18.01 14:54; 18.01 20:41; 18.01 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie puhul ei rahusta kahjuks rind ka mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie puhul ei rahusta kahjuks rind ka mitte.

Siis on tõenäoliselt koolikud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 22:20; 18.01 14:54; 18.01 20:41; 18.01 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie puhul ei rahusta kahjuks rind ka mitte.

Siis on tõenäoliselt koolikud

Aga arst just ytles mulle, et koolikud kindlatel kellaaegadel ja peale l6unat. Meil nutab/karjub ka hommikuti ja öösiti. Ise arvan et gaasid, sest puuksutab ka vahest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie puhul ei rahusta kahjuks rind ka mitte.

Siis on tõenäoliselt koolikud

Aga arst just ytles mulle, et koolikud kindlatel kellaaegadel ja peale l6unat. Meil nutab/karjub ka hommikuti ja öösiti. Ise arvan et gaasid, sest puuksutab ka vahest.

Gaaside puhul peaksid krooksud-puuksud ta olukorda ikkagi leevendama. Võib-olla ei sobi talle mingi toit, mida sa sööd?

http://www.perekool.ee/artiklid/beebide-gaasivalud-ja-koolikud/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 22:20; 18.01 14:54; 18.01 20:41; 18.01 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka sama mure 4 nädalase lapsega. Peaaegu iga õhtu ja samal kellaajal. Algul võtab ilusti tissi ja siis muutub rahutuks ning nutt jääb järgi ainult üle õla sülle võttes, jalad krõnksus. Enamjaolt peab mööda maja ringi jalutama, siis laps rahulik. Seisma jäädes hakkab jälle pihta.

Aitab veel enda rinna peale võtmine ja siis tekk peale. Jalad jälle konksu. Alguses kriiskab sedasi ka, aga kussutades rahuneb.

Olen ka mõelnud, et kas gaasivalud, koolikud, või lapsel midagi muud vaevab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebi on 2 kuud + 3 nädalat nüüdseks ja endiselt kimbutavad gaasivalud või koolikutest nutud. Esimesel kuul oli nuttu veelgi rohkem ja mingit päevakava tal selles suhtes polnud. Mõnikord nuttis pausidega peaaegu terve öö, paaril kõige hullemal päeval olin üleval ja teda rahustamas kell 9 hommikul, maganud ise öösel vaid mõned tunnid.. on läinud paremaks, ta magab nüüd läbi öö (rinda ei küsi enam) kui kord uinub, magab ilusti 6-8 tundi (varahommikul 7-9 siis läbi une toidan korra kui viimane söömine u 1-2 öösel). Uinumisele eelneb mitu tundi kestev nutmine. Mõni päev on nuttu juba vähem, aga nt eile oli nii kramplik ja valudes häälega nutt ja mitte kuidagi ei rahunenud, et peast käis läbi mõte kutsuda kiirabi kui tal parem ei hakka. Selle 3 kuu jooksul ei ole ma täheldanud selgeid seoseid oma toitumise mõjuga, olen proovinud masseerimist, võimlemist, õlikompressi, probiootikume, gaasirohtusid, ennetamist (kanda last linas nt), igasuguseid asendeid kiigutamiseks ja süles hoidmiseks, pallil õrnalt kiikumist, muusikat ja “valget müra”, no kõike… 🙂 kui ta nutab, siis ta nutab ja aitab ainult sellega leppida endal ja proovida olla rahulik, kuigi see ON väga raske mõnedel momentidel kui oled juba meeleheitel, et ei suuda midagi teha oma beebi aitamiseks. Süüa ta siis ei taha mitmeid tunde enamasti, teinekord vahepeal sööb ja pärast nutab edasi. Varsti saab 3-kuuseks ja ma nii ootan seda “maagiat”, et paljudel pidid siis need nutud lōppema. Aga mõnedel kestavad veelgi kauem, eks näis siis, mis saatus meil on. Selle ajaga on ta nutuvabal ajal kasvanud igati eakohaselt, naeru ja kilkeid on meil toad täis ???? Päeval mängime ja kuulan tema “jutustamist”, harjutame keeramist, kõhuli olekus pead hoiab täiesti kindlalt jne, kõik on korras temaga! Lihtsalt need õudsed tunnid on vaja üle elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Koolikud, gaasid või läheduse vajadus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.