Esileht Koolilaps Koolilaps ja telefon

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Koolilaps ja telefon

Postitas:
Kägu

Kas te kontrollite ajaloost seda,mida teie koolilaps telefonist/internetist vaatab? Kuna internet on täis igasugu sobimatut kraami mis pole mõeldud laste silmadele,siis kas hoiate sellel silma peal?Meil nimelt oli ebameeldiv juhtum,kus lapse sõber oli avastanud 18+ leheküljed.Loomulikult jagas ta seda infot ka teistele,kaasaarvatud minu lapsele.Õnneks tuli see välja,kuid mitte kohe…See pole ju normaalne,et algkooli lapsed vaatavad sellist asja.Kusjuures see pidi juba üsna tavaline olema….Nii mõnigi vanem on rääkind,et ikka on olnud keegi,kes seda nende lastele esimesena näitab….Aga see pole ju ok?Kuid see kõik on ju nii kättesaadav….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selle jaoks on Parental controlid,Family Linkid jne.
Muideks kas teadsid,et Youtubel,Instagramil,Facebookil jne on vanusepiirangud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan ikka aeg-ajalt. Oma mängukeskkondadesse on laps sisse loginud õige sünniaastaga, fb tal ei ole, youtube-s on sisse lülitatud safety mode ja igasugused kommenteerimised ja üleslaadimised kanalile on ka suletud. Mitmed mänguäpid on seotud minu Microsofti kontoga või lapsevanema meiliga, mis annab mulle võimaluse jälgida, mida laps vaatab.
Family Link on proovitud, see kahjuks meile ei sobinud, aga 18+ lehed ei ole talle seni niisama küll ette hüpanud. Youtube-i ajalugu saan jälgida, sest mul on lapse konto ja parool olemas. Kui tal läks ükskord chattimiseks võõrastega, siis sai ka üle räägitud, mida võib ja mida mingil juhul ei või teistele endast rääkida. Lõpuks loodan, et mõistust tal jagub, sest päris ära keelata nutiseadmeid ju ka ei saa, parem siis juba silm ise peal hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle jaoks on Parental controlid,Family Linkid jne.

Muideks kas teadsid,et Youtubel,Instagramil,Facebookil jne on vanusepiirangud?

Tundub,et mitte kõik vanemad siis ei võta seda vastutust,et panna vastavad rakendused telefonile,et jälgida mida nende võsukesed telefonis teevad!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kusjuures enamus lapsevanemaid lasevad lastel kasutada igasuguseid äppe, lehekülgi, sotsiaalmeediat vaatamata sellele, et neil asjadel on vanusepiirangud ja siis imestavad, kus laps seda nägi, teab jne.
Mul facebookis on päris pikk rivi oma laste sõpru ja enda tuttavate/sõprade lapsi, kes kõik on mulle sõbrataotluse saatnud. Ma ei ole neid vastuvõtnud, sest nad ei ole 13-aastasedki
Enda lapsele ütlesin ka, et enne 13-aastaseks saamist jääb ära. Lisaks kasutan Screentime äppi,
Seksist oleme lapsega rääkinud just nii palju, kui tal endal küsimusi on tekkinud, ilma igasuguseid valehäbita. Kui ta peaks juhtumisi kuskil sõbra telefonis nägema alla 18-aastastele mõeldud videosid, siis sellepärast ma ei põe.
Lapse telefonis ma otse ei tuhni, kuid screentime äppiga on mul ka ülevaade, mida ta oma telefonis teeb.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Koolilaps Koolilaps ja telefon