Esileht Koolilaps Koolilapse riided

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Koolilapse riided

Postitas:

Tegu 1 klassi mineva tüdrukuga.

Kas iga päev peab olema nö uus komplekt seljas või võib ka samade riietega käia rohkem kui 1 päev (kui riided puhtad)?
Kuna laps kannab ainult seelikuid ja kleite (tema enda valikul), siis mõtlesin, et teeks talle mingid komplektid, millega ta siis koolis käiks.

Oma kooliajast (sellest küll juba 25aastat möödas) mältan,et küll siis narriti neid, kes tulid samade riietega kooli, mis eelmisel päeval seljas olid.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole koolis algklassides sellise probleemiga kokku puutunud.
Natuke vanemates klassides olen korra kohanud – üks poiss käis kogu aeg sama dressipluusiga, mitu aastat (ei liialda). See jäi poisi klassivendadele ette.

Ehk siis – kui riie puhas, võib loomulikult mitu päeva järjest käia. Mitu nädalat samaga järjest ei käiks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb lapsest. Ise soetasin kolm komplekti. Paar päeva järjest on ok käia. Siis vahetan, iga päev pesta ei jõua. Võib muidugi ka juhtuda, et laps riided samal päeval ära mökerdab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samu riideid ikka ei pane ju mitu päeva järjest. Isegi kui puhtad siis ikka vahetad. Muidu satub pilke alla. Päris tõsiselt, lapsed märkavad seda. Riided ja in olla on sama oluline kui hinded ja sõbrad.

+1
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:33; 30.08 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh, ära mõtle üle. Algklassides ei vahi keegi, mis sul iga päev seljas on, ja ega ometi ei ole eilsed riided.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võib olla samad riided mitu päeva, ega siis koolivormiga käiad riideid 3komplekti ei osta. Minu laps (tüdruk) käib põhiliselt pükstega ja kindlalt vahetab iga päev sokke ja pesu. Pluus läheb pessu paari päeva tagant ja teksad siis, kui mustaks lähevad. Kuna meil mingeid nõudmisi kooli poolt riiete osas pole, sobivad sinna enamus kapis olevad riided (va rangelt kodused ja pidulikud) ja valikut on piisavalt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 20:09; 29.08 22:05; 30.08 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samu riideid ikka ei pane ju mitu päeva järjest. Isegi kui puhtad siis ikka vahetad. Muidu satub pilke alla. Päris tõsiselt, lapsed märkavad seda. Riided ja in olla on sama oluline kui hinded ja sõbrad.

Et ei satuks pilke alla, tuleks teha kohustuslikuks koolivorm ja uhked nutiseadmed käest ära võtta.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba lasteaias tegi mu lapsele üks laps märkuse, et sokke peab vahepeal vahetama ja pesema. Asi oli selles, et ostsin ühtesid sokke talle sama värvi palju paare, sest materjal ja värv meeldisid ja nii jäigi tollele ütlejale mulje, et mu laps üldse sokke ei vaheta. Nii et isegi sellist suht tühist asja märgatakse.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis küll riietusest probleeme pole tehtud, kantakse mugavaid riideid. Kuna meil vahetundides saab õues käia, siis seelikud, kleidid on kasutuses vaid pidulikel üritustel. Mingeid erisoove on põhikooli vältel tulnud ketsifirma ja teksavärvi kohta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 20:09; 29.08 22:05; 30.08 13:44;
To report this post you need to login first.

Päriselt vä?
Minu 3 last (2 poissi ja tüdruk) eelistavad võimalikult ühtesid ja samu riideid kanda, oma lemmikuid. Ka tüdruk. Vahetavad ainult pesu ja pluuse. Kui on vaja pesta, siis õhtul pesupesu ja hommikul jälle samad riided selga.
Ma täiega keeldun uskumast, et tänapäeval on kuskil selliseid probleeme, et iga päev peab riideid vahetama. Mu lapsed käivadki konkreetselt sama dressikaga terve aasta (kui dressikas vastu peab, iga kord ei pea).

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll poisid, aga iga päev küll uute riietega kooli ei lähe. Kui riided just nähtavalt määrdunud pole ega haise(tehnoloogiaõpetuses toimetavad värnitsaga ja pärast haisevad selle järele), siis kannavad 5 päeva. Kui areng sinnamaani jõuab, et higistama hakkavad ja rõivad seetõttu kiiremini määrduvad, eks siis vahetab sagedamini. Ja oma lemmikriided otsivad nad ise selga, nii et kui olen ära pesta jõudnud, siis on need jälle neil seljas.
Ausaltöeldes ma ise ka riideid igapäevaselt ei vaheta, välja arvatud pesu muidugi ja tavaliselt ka särk vajab pärast esimest tööpäeva juba pesu, aga ma olen ka täiskasvanud inimene, kes pingelise tööpäeva jooksul natuke higistab.

Narrimine on probleem, millega tuleb igal juhul tegeleda ja põhjuse narrimiseks leiab alati, kui on neid, kes tahavad narrida. Ka siis pole õigust last narrida kui ta käibki aasta aega samade riietega ja isegi juhul kui ta neid vahepeal ei pese. Siis oleks tarvis ilmselt lapsel/lapse perel sotsiaaltöötaja ja/või psühholoogi abi (olenevalt põhjusest miks laps nii riides on), aga teised lapsed ega ka mitte täiskasvanud ei tohi seda last sellegipoolest narrida.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal poisid ja nad vahetavad iga päev särki, kuna suudavad ikka ära määrida selle kuskil. Aga kooliteksad pesen 1-2x korda nädalas, kui just ei määrita ära kuskil. Kodus vahetatakse riided koduriiete vastu. Koolilastel on suht suva, mitu päeva keegi mingi riidega käib. Kui just ei haise või ei ole nähtavalt must. See teiste riiete uurimine ja kommenteerimine tuleb pigem vanemate kaudu. Ma arvan, et kui lapsevanem kodus ei kommenteeri, et näe, naabri Mari juba kolmandat päeva sama kleidiga, ei taipa lapsed ka seda teha. Sellist õelat kiusamist, nagu koolis 20a tagasi oli, on praegu ikka palju vähem.

See varem mainitud lasteaia sokkide kommentaar ei olnud ka vast kiusamisena mõeldud. Ju lapse kodus oli parasjagu teemaks olnud, et peab iga päev sokke vahetama ja jagas teisele ka tarkust. Lasteaialapsed ikka õpetavad üksteist.

Lisaks, oma lapsele ostan tihti mitu samasugust särki ja olen märganud, et ka teised lapsevanemad nii teevad. Nii ei teagi, kas võõras laps käib mitu päeva sama särgiga või on kapist puhta võtnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägin sulle nii nagu koolis asjad käivad. Käisid ka “meie ajal” täpselt samamoodi. Lapsed märkavad kui su laps käib tihti samade riietega ringi. Hakatakse vaeseks pidama, tekib tõrjutus. Sinu laps peab seal käima ju, mitte sina.

Tänapäeval on kaltsukates nii palju uuelaadseid korralikke riideid, eriti just tüdrukutele. Miks ainult 3 komplekti? Koolivormi pole kõigis koolides, töökohtades pole enam töö riideid, pead oma riietega olema. Mis sa teed siis, käid aasta aega oma 1 seeliku ja pluusiga?

+3
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:33; 30.08 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ostnud lapsele inglismaa veebipoodidest 2 ühesugust koolikleiti ja 5 sarnast pluusi sinna alla. Nii et tegelikult võiks arvata, et hakkab käima samade riietega iga päev. Kuna koolivormi meil pole, siis tahan, et lapse tähelepanu püsiks muudel asjadel kui riiete valimisel.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:42; 30.08 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ostnud lapsele inglismaa veebipoodidest 2 ühesugust koolikleiti ja 5 sarnast pluusi sinna alla. Nii et tegelikult võiks arvata, et hakkab käima samade riietega iga päev. Kuna koolivormi meil pole, siis tahan, et lapse tähelepanu püsiks muudel asjadel kui riiete valimisel.

Nähtavasti sõltub see koolist ja võibolla ka lapsest, aga tõesti kooli pannakse kõige mugavamad riided. Tüdrukud, kellel lasteaias olid nii roosade, kui sädelevate kleitide perioodid (ja draamad sel teemal) tunnistavad vaid mugavaid t-särke, dresiipluusesi ja retuuse/teksaseid, mis kantakse tõesti ribadeks ja kätte saad nad vaid pesemiseks. Kõik need eelnevalt varutud kleidid/seelikud sinna kappi jäidki.
Tihti minnakse otse peale kooli kellegi juurest läbi, peatutakse mänguväljakul; meil on ka ratas/tõukeratas kooliminekuks kasutusel.
Kindlasti on riietusstiilid kohati erinevad maa-ja äärelinnakoolide ning kesklinnakoolide vahel, kus laps praktiliselt õuealale ei satugi ning kooliteed saab läbida ka mantlikese ja kontsakingadega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 20:09; 29.08 22:05; 30.08 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ostnud lapsele inglismaa veebipoodidest 2 ühesugust koolikleiti ja 5 sarnast pluusi sinna alla. Nii et tegelikult võiks arvata, et hakkab käima samade riietega iga päev. Kuna koolivormi meil pole, siis tahan, et lapse tähelepanu püsiks muudel asjadel kui riiete valimisel.

Nähtavasti sõltub see koolist ja võibolla ka lapsest, aga tõesti kooli pannakse kõige mugavamad riided. Tüdrukud, kellel lasteaias olid nii roosade, kui sädelevate kleitide perioodid (ja draamad sel teemal) tunnistavad vaid mugavaid t-särke, dresiipluusesi ja retuuse/teksaseid, mis kantakse tõesti ribadeks ja kätte saad nad vaid pesemiseks. Kõik need eelnevalt varutud kleidid/seelikud sinna kappi jäidki.

Tihti minnakse otse peale kooli kellegi juurest läbi, peatutakse mänguväljakul; meil on ka ratas/tõukeratas kooliminekuks kasutusel.

Kindlasti on riietusstiilid kohati erinevad maa-ja äärelinnakoolide ning kesklinnakoolide vahel, kus laps praktiliselt õuealale ei satugi ning kooliteed saab läbida ka mantlikese ja kontsakingadega.

Kindlasti on see nii. Aga mul on kogemus olemas: sarnaste koolikleitidega käis ka mu praeguseks 11-aastane peaaegu 3 aastat koolis. Talvel muidugi pikad püksid. Nähtavasti sõltub see tõesti koolist ja lapsest, aga minu lapsed käivad koolis korrektse riietusega, mitte ribadeks kantud t-särgiga. Sädelevaid kleite pole kunagi kandnud. Muuseas need koolikleidid on pehmest materjalist ja erinegi nii väga suvalisest tuunikast.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:42; 30.08 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks iga hommik uus vormisärk selga. Tegemist poisiga, kes käis ka pikapäevarühmas. Õhtuks sai särgi pealt lugeda söökla menüüd, tunniplaani ja päeva jooksul toimunud tegevusi 🙂 Seega meie miinimum oli nädala peale 5 särki ja 3 püksipaari. Samas õetütar sai kenasti hakkama paari pluusiga ja paari seelikuga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei pea olema iga päev uus komplekt seljas, kuid üldiselt mu laps üle kahe päeva ühe pluusi, kampsuni jms käia ei saa, ikka tuleb mõni plekk peale:)
Pükse ja seelikuid kannab küll mitu päeva järjest, nädala keskel aga ikka üldiselt vahetame.

Pükse on tal korraga kasutusel tavaliselt 3 paari (erinevat värvi), seelikuid umbes sama palju + sekka veel kleidid ja pihikseelikud. Pluuse on nii palju, et saab vajadusel iga päev uue panna, kampsuneid jms ka mitu tükki. Otseselt kapuutsi ja lukuga pusadega minu laps koolis ei käi, ei pea seda kooli jaoks sobilikuks, sellised džempri laadsed on tal aga küll- http://www2.hm.com/en_eur/productpage.0618389005.html Neid kannab ta teksade peal.

Laps läks nüüd teise klassi ja seelikuid, kleite siiani ära põlanud ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samu riideid ikka ei pane ju mitu päeva järjest. Isegi kui puhtad siis ikka vahetad. Muidu satub pilke alla. Päris tõsiselt, lapsed märkavad seda. Riided ja in olla on sama oluline kui hinded ja sõbrad.

Te võite miinustada, aga see on tõde! Minu seeliku- ja kleidiarmastaja tüdruk hakkas koolis kandma pükse, sest teistel olid püksid. Õnneks mitte retuuse, algklassides käidi ka nendega. Ostsin 2-3 paari eri värvi teksaseid.
See riiete tähtsus on nii kohutav minu jaoks. Olen lapsega rääkinud, olen vihastanud, olen lubanud ta koolivormiga kooli panna (kuigi selles ainukeses kõne alla tulevas koolis vormi miskipärast ei nõuta, vaid soovituslik ja seega eriti ei kanta). Aga ma saan lapsest aru. Just, pilke alla sattumine on see, mida keegi oma lapsele ei taha.
Teemaalgataja, las läheb veidi aega. Las laps kannab neid riideid, mis tal praegu on. Küll ta ise hakkab ütlema, et tahaks midagi muud. Siis mine lapsega noortemoe poodidesse ja las valib sealt ise.
Teise ringi poed jäid meil lasteaia aega. Koolis uuritakse vägagi täpselt, kust on ostetud ja mis firma. Ütlen, see riideprobleem on hull, olen kahe käega koolivormi kohustusliku kandmise poolt!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss hetkel 13 ja eelmine aasta käis küll minu meelest terve aasta ühe sama riietusega. Mõni õhtu viskasin pesukorvi ja sealt ta kah kraapis selle välja. Õnneks mul kuivati, nii et sai kiiresti pestud ja kuivaks. Keegi norinud pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägin sulle nii nagu koolis asjad käivad. Käisid ka “meie ajal” täpselt samamoodi. Lapsed märkavad kui su laps käib tihti samade riietega ringi. Hakatakse vaeseks pidama, tekib tõrjutus. Sinu laps peab seal käima ju, mitte sina.

Tänapäeval on kaltsukates nii palju uuelaadseid korralikke riideid, eriti just tüdrukutele. Miks ainult 3 komplekti? Koolivormi pole kõigis koolides, töökohtades pole enam töö riideid, pead oma riietega olema. Mis sa teed siis, käid aasta aega oma 1 seeliku ja pluusiga?

Mis kooliga tegu?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid on – teksasid on 2 paari, lisaks erinevad pluusid, pusad, sviitrid. Korra nädalas vahetavad n.ö. ülemist otsa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis uuritakse vägagi täpselt, kust on ostetud ja mis firma.

Mis napakas kool see selline on? Mul on üks laps 12 aastat koolis käinud, teine on algklassides ja sellist asja pole eales olnud. Kõik käivad korrektse riietusega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tüdruk veel koolis ei käi, kuid 2 poissi küll. Ei ole riietumisega probleemi olnud. Jah, lapsed on veidi rohkem märkama hakanud, mida nad selga panevad, mõlemal oli väikesena täiesti suva, kõik kõlbas. Aga maitse ju arenebki.
Mingut narrimise teemat tekkinud ei ole, firmamärke väga ei uurita, spordijalanõudel vanimal oli nüüd küll kindel eelistus. Üldse kui milleski seda moodi tähelepanelikumalt jälgitakse, on jalanõud ja selleski pole neil kulukas maitse.
Kannavad meeleldi ka teiseringi poest riideid, kui need on nende maitse järgi ja hästiistuvad.
Nooremal poisil on viimastel aastatel selgelt liiga palju riideid, enamus pluuse lihtsalt seisavad kapis, kannab vaheldumisi vaid paari neist. Pole kuulnud ka, et nad kellegi riietust kommenteeriks vm asju, esemeid. Küll aga nt ebameeldivat lõhna või nende aruat mitte sobivat käitumist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on rohkem kontoriprouade probleem, et tööl ei käida mitte tööd tegemas, vaid kontrollimas kes samade riietega tuli (ja nagu pubekas järeldada, et ju siis oli öösel kodust ära).
Aga hakka jah lapsele maast-madalast õpetama riiete ja välise üleüldust tähtsust. Ikka nii, et mida uuem ja kirevam, seda toredam inimene…

(Ma käin tööl koolis ja no praegu läbi pea lastes ei meenu mitte ühtki kolleegi, kes käiks või oleks käinud tööl/ koolis kostüümidraamat tegemas).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Koolilapse riided

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.