Esileht Koolilaps koolilapse toa sisustamine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: koolilapse toa sisustamine

Postitas:

Teeme lapse toas remonti ja kuna sügisest kooli, siis kuna nagunii vaja vähemalt osaliselt sisustust muuta (seni jagasid tuba lapsed, nüüd eraldi toad ja nt narist tavavoodisse jne), siis võtan kohe eesmärgiks koolilapse toa.

Nüüd ootakski hea meelega teiste mõtteid, mida tunnete, et olete oma koolilapse toa juures valesti teinud ja oleksite kohe alguses teisiti teinud. No näiteks – ma olen ise nüüd pikalt saanud kodukontoris töötada ja laua/kuvari paigutamisel näen, et näoga aknasuunas istumine, nii et kuvar on akna ja minu vahel, ei ole õige: 1) kuvar varjab päevavalgust b) lõunapoolsed kanad ja kevadpäike paistab otse silma (kahjuks kuvar nii palju ei varja 😀 ) – seda enda kogemust võtan arvesse.

Aga mööbel, sahtliboksid, riiulid-kapid. Kui palju ruumi on vaja nt juba 4-5. klassi õpilase koolittarvete jaoks? jne, et ei peaks koguaeg jupikaupa juurde ostma mööblit (mänguasju jääb küll õnneks vähemaks mingi hetk).

Tuba on umbes 10-11 m2, laps toas üksinda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 14:53; 11.03 14:07;
To report this post you need to login first.

Mis kanad sulle silma paistavad?

Aga kuvarist niipalju, et ega see ka parem ole, kui valgus langeb selja tagant just ekraanile, siis ei näe ju midagi. Mina istun ka ikka näoga akna poole. Päikese silmapaistmise välistab päikest kinni pidav, ent valgust läbi laskev ruloo.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama tee ees aasta pärast ja uuriksin juba praegu teemaalgatajalt tema kogemusi kanadega – ma ei oleks selle peale tulnudki, et nendega arvestama peab, ja eriti veel lõunapoolsetega! :))

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, tasuks kirjutuslaud nii paigutada, et ei ole akna all ja ka mitte otse vastasseinas. Kui nii paigutada ei saa, siis tuleks korralik valgust kinnipidav ruloo akna ette hankida.

Kirjutuslaual võiks olla vähemalt 3-4 mahukat sahtlit, sest koolitarbeid on umbes 2 suurt koolikotitäit (mul 6. klassi ja 7. klassi lapsed). Lapse riidekapp võiks ka toas olla ja kappi võiks mahtuda veel üht-teist peale vajalike riiete. Tasub arvestada, et suurema lapse riided on ka suuremad ja võtavad rohkem ruumi.
Mingi raamaturiiul võiks ka toas olla. Isegi kui teil pole peres või  lapsel lugemisharjumust, siis kohustuslikku kirjandust on hea kuskile lugemise vahepeale ära panna ja samuti saab riiulisse panna pildialbumeid, küünlaid, lillepotte või muud taolist, olenevalt lapse meeldimistest. Mul on poisid ja neil on lisaks raamatutele riiulis veel igasugu esemeid ja riiuliruum on väga tarvilikuks osutunud.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see päike sinna tuppa terve päeva sisse ei paista, siis on ikka mõnusam, kui kirjutuslaud on paigutatud nii, et saab vahepeal ka pilgu aknast välja suunata. Minu kodus paistab päike laua juures silma umbes 30 minutit, selle aja vältel siis tõmban kardina natukeseks ajaks ette või teen lihtsalt pausi. arvutis olemises (mul on lauaarvuti). Samas mul on ka läpakas, sellega ei ole üldse vahet, kas lauale paistab päike, vahepeal saab siis mujale kolida.

Mina oma kooli minevale lapsele sisustasin ka tuba, ostsin sinna zip mööblist Selena kollektsiooni asjad. tal on voodi, kummut, kirjutuslaud sellest sarjast olemas, ilmselt ostan ka kirjutuslaua riiuli lisaks, sellele saab peale panna niisuguse:

https://www.ziphome.ee/index.php?route=product/product&path=4924_4912&product_id=320141

Sellel tuleb tähele panna, et laua osa ja riiuli osa on eraldi, st tuleb eraldi osta.

Varem oli tal miski Ikea laud, aga see kõikus ja võdises iga liigutuse peale, ei ole mugav.

RaamatuRIIULI asemel ma soovitan pigem raamatukappi, sellel selena sarjal on poolenisti riiul-kapp. Ikeas on klaasustega raamaturiiuleid, näiteks:

https://www.ikea.ee/et/products/elutuba/raamaturiiulid/raamaturiiulid/billy-raamaturiiul-paneeli-klaasustega-valge-spr-69281776

Minu kogemust mööda on lahtine riiul halb kahe asja tõttu: esiteks, kogub väga palju tolmu, kui raamatud on ukse taga, siis nii hull ei ole. Teiseks, kui on lahtine riiul, siis minu lapsel läheb see jube sodiseks, sinna topib siis igasuguseid asju, risti-rästi, kole vaadata, tuba on permanentselt sellise muljega nagu oleks sõda üle käinud. Nii et lahtine raamaturiiul lendas meil minema. Kui uksed ees, siis vähem tolmu ja puhtam mulje (isegi kui kapiukse taga valitseb segadus).

🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jagavad kaks ühest soost algklassilast tuba. Toa suurus on 17m2. Toas on narivoodi, 2 riidekappi, 2 kirjutuslauda, 2 kott-tooli, raamaturiiul, kõrge riiul lauamängude jaoks, madal riiul legokastide jaoks, televiisor (juurde tuleb ka mingi alus selle jaoks). Tundub väga palju mööblit, aga toa keskel on täitsa ruumi liikumiseks ja mängimiseks. Kirjutuslauad on ühesugused, 5 sahtliga. Praegu mahuvad kooliasjad sahtlitesse ära, hiljem ilmselt muundub mänguriiul osaliselt kooliriiuliks. Kirjutuslauad on küljega akna poole, näoga vastu seina. Paremakäelisel lapsel on aken lauast vasakul, vasakukäelisel lapsel on aken lauast paremal. Kui õpivad, siis on üksteise poole seljaga, põrnitsevad kumbki oma lauda ja seina. Hea meelega korraldaks narivoodi asemele kaks eraldi voodit, aga siis jääks küll liikumisruumi liiga väheks. Meil tundub riiuliruumi ka rohkem vaja minevat kui mõnel sama vanal lapsel. Kõrges riiulis on: suured lauamängud, paar puslekarpi, väiksed konstruktorid, hantlid, rahakarbid, pliiatsitopsid, väiksed kaardimängud, väiksemõõtmelised lauamängud, endiselt on alles beyblade`id, ühesõnaga – kraami jätkub. Raamaturiiulis on lisaks raamatutele ka ajakirjad-koomiksid ning üks riiul karikatele, medalitele, suveniiridele. Legoriiul on pealt kaetud pooleliolevate ehitistega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu lastel 10ruudused toad.

toas voodi, kirjutuslaud, sahtliboks, ja kummut.

voodi all sahtlid, seal ka mänguasjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sisustanud nii, et toa koristamine lihtsalt käiks. Väikesel lapsel on IKEA Kallax riiul (suurte ruutudega) ja poolte ruutude sees on ruudusuurused korvid. Kõik väiksemad pudi-padi mänguasjad saab paari liigutusega korvi visata ja tuba korras. Koolilapsel on sahtlid ja kapid. Kui segamini nende sisu on, ei paista kinnise ukse tagant välja, las siis ollagi segamini. Lastel ikka on asjad segamini.

Laua ja arvuti osas ma nii väga päikese pärast ei muretseks. Koroona on lõpusirgel ja tavaliselt satuvad koolilapsed kodus laua taha pigem õhtuti kui päike enam silma ei paista. Suur osa aastast meil polegi päikest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas hiljem, aga algklasside lapsel tuleb päris palju just käsitsi kirjutada, mõni üksik ülesanne on arvutist (distantsõppe ajal muidugi rohkem). Meil on kirjutuslaud just selle mõttega akna all nii, et valgus langeb vasakult (laps on paremakäeline). Kui päike sisse paistab, läheb kardin ette, pimedaks ajaks on laualamp.

Kui saaksin toa ümber möbleerida, viiksin kõik riiulid töölauast nii kaugele kui võimalik – iga kõrvaline asi kipub õppimise ajal tähelepanu endale tõmbama. Või siis peaks riiulite asemel olema kinnised kapid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks et mis hunnikuid kooliasju te kodus hoiustate? Paar varuvihikut ja pastakat kuskil on, aga muud asjad on koolikotis ja ülejäänud koolis ju (algklassidel klassis, hiljem garderoobis kapis).

Sellepärast on koolikotid ka nii rasked, et igasugu mittevajalikke asju (muusikaõpik) kogu aeg kooli ja kodu vahel tassitakse?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuuendikul on asju täpselt üks koolikoti täis. Õpikud on ainult 3 aines. Igas aines vihik/kaustik ja kiirköitja lehtedele. Enamik õppetööst opiq.ee keskkonnas ja õpikuid paberil ei kasuta enam eriti. Tagavaraks on küll natuke vihikuid ja pliiatseid, kuid need mahuvad ühte sahtlisse kenasti. Ülejäänud sahtlid on täis igasugust käsitöökraami vabast tahtest 🙂 Algklassides väga ei õppinudki kuskil tagatoas laua taga, vaid kui õppida üldse oli, siis liikus ikka sujuvalt kööki või elutuppa nende asjadega. Oma toas pikemal õppima hakkas 5.-6. klassis ehk. Laud kulub muidugi ära ka muudeks tegemisteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu koolilastel on mõlemal oma tuba. Lastel on läpakad, seega mis nurga alla ta selle sätib oleneb ikka tema mugavusest. Toas on voodi, riidekapp, kirjutuslaud, sahtlipoksidega, ühe lapse toas on printer, meil printer, skänner, paljundus sahtlipoksi peal kirjutuslaua kõrval. Teise lapse toas klaver. Riiul. Ühel veel pisike sahtlitega kapp, teisel on sisseehitatud seinakapp. Rohelist ka nagu kodus ikka ja rohkem polegi. pille on neil veelgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:59; 11.03 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lauda saab panna ka küljega akna suunas, mitte ainult näoga või seljaga aknasse 🙂 Ja lisaks on võimalik kasutada nt kaarega lauda, et kuvar on küljega, aga paberitööde jaoks saba liikuda klaviatuurist eemale akna alla jne. See laua paigutus on kõige väiksem mure mul 🙂

Aga selge, ikka korralikku riiulit/kappriiulit on vaja. Juhuslikult on ka suur raamatusõber, neid Ikea ruudukujulisi riiuleid olengi saanud siin aastatega muudkui juurde osta, sest kõik raamatud on lapsel lemmikud ja loeb korduvalt, midagi ära anda vmt ei saa.

Aga kuidas te nt suhtute voodi kohal olevasse seinariiulisse? See hoiaks palju ruumi kokku…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 14:53; 11.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lauda saab panna ka küljega akna suunas, mitte ainult näoga või seljaga aknasse ???? Ja lisaks on võimalik kasutada nt kaarega lauda, et kuvar on küljega, aga paberitööde jaoks saba liikuda klaviatuurist eemale akna alla jne. See laua paigutus on kõige väiksem mure mul ????

Aga selge, ikka korralikku riiulit/kappriiulit on vaja. Juhuslikult on ka suur raamatusõber, neid Ikea ruudukujulisi riiuleid olengi saanud siin aastatega muudkui juurde osta, sest kõik raamatud on lapsel lemmikud ja loeb korduvalt, midagi ära anda vmt ei saa.

Aga kuidas te nt suhtute voodi kohal olevasse seinariiulisse? See hoiaks palju ruumi kokku…..

Meil on voodi kohal riiulid, aga jalutsis. Minul ka üks laps loeb palju, kodus raamatud sisseehitatud seinakapis, uks on klaasist. Palju võtab ka raamatukogust. Kohustusliku kirjandust meil kodus üldjuhul ei ole. Arvukad kaisukad on voodis seina ääres.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:59; 11.03 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere lastel on ka koolivahendeid vast kusagil 40 cm riiuli võrra. Laua valgustusele ja paigutusele võiks mõelda. Ma esimese kirjutuslaua soetasin liialt kitsa. See peaks ikka nii palju lai olema, et õpik ja vihik saaksid olla n.ö üksteise all avatult lahti. See tähendab, et näiteks 50 cm on ilmselgelt liialt vähe. Võimalik aga väga tülikas. Sahtleid ja kohti, kuhu asju paigutada, peaks siiski olema ja riidekapis ka koht, kuhu saab asju riputada.

Kanade teemal ei oska sõna võtta, tahaks ka teada, et mis värk nendega on 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps koolilapse toa sisustamine