Esileht Koolilaps koolilapse turvatool

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: koolilapse turvatool

Postitas:

palun öelge, kas Teie koolilapsed vanuses ca 7-10 aastat kasutavad veel peatoega toole?

meil ammu pepualused kasutuses, aga peale neid äsjaseid turvatoolide katseid on tunne, et vahetaks äkki uuesti teiste vastu välja. äkki reageerin üle. samas- kas saab üle reageerida kui mängus on lapse turvalisus? ilmselt mitte!

tahaks teiste arvamust kuulda!
tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil be safe izi-up tool, kuna teeme sageli pikki sõite; kavatsen kasutada kuni lapse pikkus-kaal lubab. Praegu vanust 7, pikkus 128 ja kaal 23 ja kasvuruumi on (kuni 36 kg). Praktiline tool on ka selline, mida hiljem juppideks lammutada saab, st istumisaluseks, marki ei mäleta, meil oli kriteeriumiks \”magamisasend\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1 klassi lapsed on 140 pikad ja talvel võtsin istumisalused ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

128cm, ilma aluseta sõidab. Hea paiknevusega turvavöö on meil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niikaua kui võimalik kasutan korralikku turvatooli, millel seljatugi ja pea küljekaitsed.
Ei mingit tingimist sellel teemal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 130cm ja 8a ning 140cm ja 11a mõlemitel veel turvatoolid kasutusel (ka besafe, reguleeritava seljatoe kõrgusega). Suurem juba ligi aasta protesteerib, kui häbi tal turvatooli kasutada, eriti kui juhutumisi mõni klassikaaslane saab auto peale võetud. Linnas olen münikord ka ilma sõidutanud, kui tooli juhuslikult autos pole, turvavöö on alumises asendis nii enam-vähem, aga mitte ideaalselt.
Istumisalus suhteliselt ebastabiilne asi, kavatsen ka turvatoole nii kaua kasutada, kui vabalt tavalise turvavööga saab ja laiuse poolest sinna mahuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 00:10; 06.06 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ka selle pealegi tulnud, et laste turvalisuse arvelt koonerdada. Turvatoolid on meil niikaua, kuni nad sinna vähegi mahuvad ja punkt. See on teema, mille üle meil isegi ei vaielda peres. Ja tool on ka 500 m sõiduks. Vaadates meie liiklust, siis ma kasutaks isegi meelsasti nt peakaitsega turvatooli, kui see võimalik oleks… Ja lapsed on algkoolis ja toolid on Recaro ja Cybex.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole selle peale tulnudki, et lapsel, kel turvavöö autos õigesti üle õla ulatub, nagu peab, peaks veel turvatooli kasutama. Meil ühel autol on turvarihm pisut kõrgemal, selles kasutab 5-aastane istumisalust, 10-aastane sõidab ilma. Minu autos on rihmade asend reguleeritav ja madalamal, selles sõidab ka 5-aastane ilma turvatooli aluseta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 15:25; 07.06 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 7-aastane ka juba ammu ei mahu neisse turvatoolidesse. Tavaline istumisalus on veel, aga aasta-kahe pärast on see ka kindlalt ära võetud. Ta mul suht pikk ja turvavöö ulatub juba praegu enamvähem õigest kohast, seega kasvab veidi veel ja siis pole istumisalust vaja enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8- ja 10-aastased sõidavad ilma mingi toolita. Turvavöö on õiges kohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siin asja vanusega päris mõõta ei saa, pigem ikka arvestada lapse kasvu ja kaalu.
Kui autosõidu turvalisusest rääkida (ja ka tervisest), siis kõndigem rohkem jala:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujutaks ettegi, et oma 1. klassi lapsel paneksin autos 5-punkti rihmasid kinni. Või ta ise paneks. Ta vajuks maa alla kui mõni klassikaaslane meiega kaasa sõidaks. :)Ikka istumisalus on võimalusel. Kui taga kahe turvatooli vahel istub, siis sinna istumisalus ei mahu ja on lihtsalt rihm ümber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 8-aastane istub turvatoolis rõõmuga. pikkus 142, aga kaal umbes 28 kg. Vähemalt aasta mahub veel sinna tooli. Pean samuti oluliseks turvalisust- seal ju lisakaitse juba ainuüksi peale. Tool on Maxi Cosi.
Ükski sõber pole teda selle tooli pärast narrinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8-10a? 10aselt oli poiss minuga peaaegu sama pikk, ca 160+cm, mismoodi peaks sellise kolge turvatooli mahutama?

meil oli turvatool kuni 4a, edasi istmepadi, esimeses klassis oli juba piisavalt pikk, et turvavöö normaalselt kinni panna.

siinseid postitusi lugedes tekkis mõte, et nende põhjal peaks äkki mu ämm ka siis turvatooli istuma, vanust 72a, juhistaa¸i kah üle 45a kindlasti, aga pikkuse poolest umbes sama pikk kui meie põnn 2-3.klassis oli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

160+ cm ja põnn? Teemaalgatuses mõeldakse ikka ilmselt keskmises mõõdus algklassilapsi.
Ja 21.09 käole vastuseks, et 5-punti turvarihmad on väikelaste toolidel (max kuni 18kg), peale selle eksisteerivad veel suuremate laste turvatoolid (kuni 36kg), mis kinnitatakse enamasti auto turvarihmaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 00:10; 06.06 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ausalt öeldes ei kujuta ette, mismoodi mahuks 36 kg kaaluv laps ühessegi turvatooli. Olgu ta siis kui vana tahes. Kunagi oli saade ühest geneetilise veaga inglise lapsest, kes 2-aastasena kaalus 40 kg ja see ema ei suutnud leida mitte ainult turvatooli, vaid ka mitte ühtegi lapsekäru, kuhu see laps oleks mahtunud. Sestap ostis lapsele ratastooli. 36 kg võib ju kirjutada turvatoolile, kuid ükski nii palju kaaluv laps ei istu ometi turvatoolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 15:25; 07.06 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 8a, kohe saab 9, 125 cm. Esiistmel istumisalus, sest turvavöö kinnitus on seal muidu liiga kõrgel ja läheks üle kaela. Tagaistmel ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siin peab ju ikka lisaks vanusele vaatama ka lapse mõõte ja ka turvatoolid on erineva suurusega ju, ka need 15-36 kg. Mul on nii 3 kui 7 aastasel mõlemal see 15-36 tool. Suuremal on Maxi Cosi, mis on olemuselt selline väiksem veidi, aga laps on praegu ca 126 pikk, mahub vabalt sinna ja selle järgi, kui palju veel kõrgust muuta saab, arvan, et mingi paar aastat mahub küll veel selles sõitma. Aga ta on ka selline kõhna kehaehitusega laps, sama pikale, aga pontsakale lapsele jääks see tool kindlasti varem väikseks.
Ja 3 aastane sõidab Concord Transformer toolis, seda annab võrreldes maxi cosiga olulisemalt suuremaks ja kõrgemaks reguleerida, nii et selle tooli kasutusaeg on kindlasti pikem.
Minu arvamus on ka alati olnud, et turvatool on siiski tunduvalt turvalisem kui lihtsalt istumisalus ning lapsed sõidavad võimalikult kaua turvatoolis, kuni nad sinna pikkuse ja kaalu järgi kenasti ära mahuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlsati sõltub ka autost. Mul pisike auto ja tagaistmele mahub 3 aastane vaevalt oma turvatooliga. Suuremal alates koolist vaid istumisalus. Istmed pole eriti sügavad ja suure lapse seljatoega turvatool sinna küll ei mahu – siis peaks esiistmed välja tõstma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 ja 8 aastane sõidavad turvatoolides. 8 aastasel on chicco key 2-3, millel peatugi ja küljed pole kaugeltki veel viimase võimaluseni reguleeritud. seega – sõidab paar aastat veel toolis. me sõidame pikki maid ja lapsed magavad autos, mille jaoks on suur tool kindlasti mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need peavad jah olema mingid suuremad autod, et koolilapsed mahuksid turvatoolidega sinna istuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps koolilapse turvatool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.