Esileht Ilu ja tervis Koolilapsel sissekasvanud varbaküüs

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Koolilapsel sissekasvanud varbaküüs

Postitas:
Kägu

Tere!

Äkki kellegi on olnud samasugune mure? Help me!

Mure siis koolilapsega, 12-aastane tüdruk, kellel sissekasvanud varbaküüned mõlemal jalal. Tekkis see sellest,et üritas ise miskit ükskord lõigata. Varsti saab aasta kui oleme proovinud jagu saada aga tulutult. Käinud lastehaigla kirurgi vahet, kes lõikust teha ei soovi sest see pidi küünt liialt traumeerima. Põletik,mäda,paistetus,liigliha(kude) vohab ja valu on kole. Jalanõud vahetatud barefootide vastu, kehalises kasvatuses osaleda ei saa valu tõttu. Koolis pidevalt asutakse varbale, mis traumeerib seda kõike veel enamgi.  Lihtsalt hullumas juba, lapsest kahju. Laps kohaliku tuimestusega teha ei laseks kuna kardab väga süsti. Saan aru sellest ,sest tõesti tegu valusa süstiga. Ise ka elus paarkorda käinud sama asjaga lõikamas. Ainuke variant lapsega oleks  narkoosis aga kuhu pöörduda peale Lastehaigla? Olen nõus omast taskust kinni maksma kogu krempli, mitte HK kulul. Keegi ehk oskab soovitada kus erakliinikus võiks sellist teenust saada(ei usu, et ma esimene ja viimane ema kes sellist varianti otsib). Antud juhul enam mingid ravipediküürid ka ei aita-käinud juba seal. Liigliha vohab eriti jubedalt, põletik/turse ka ei taandu tänu sellele.  Iga päev mitu korda leotame, kreemitame, paneme põletikurohtu-teeme kõik lastehaiglast saadud juhiste järgi). Teiste haiglate kirurgide juurde pikad ajad kuhu helistanud olen.

 

 

 

 

 

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sa jalakliinikust oled uurinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa jalakliinikust oled uurinud?

Jah,seal alles okt lõpp/novembri alguses aeg saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga Viimsi Fertilitasest? Vastasin, et seal lastekirurgil dr. Kristjan Kull’il palju vabu aegasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll täiskasvanu, aga minul lõikas viimati Jaan Tepp perhist. Süsti tegi nii, et peaaegu ei tundnudki. Iga kell soovitan, kui lapsega löögile saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esitage kohe politseile kuriteoteade: mina jäin sissekasvanud varbaküüne tõttu ilma südameklapist (sepsis). jaan tepp oskab süsti väga hästi teha ja tundub, et hirm süsti ees on pigem TA endal, kui tema lapsel.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga Viimsi Fertilitasest? Vastasin, et seal lastekirurgil dr. Kristjan Kull’il palju vabu aegasi.

Sealt ka mingi aeg tagasi juba uurisin aga kuna neil oli seal remont, siis nakoosiga oppe ei pidavat tegema seniks. Muidugi nüüd on veidike aega möödas sellest aga ei ole sealt rohkem uurinud kui öeldi,et opisaalid lähevad remonti ja ainuke võimalus kohaliku tuimestusega.

Sain homseks küll Confido erakasse aja aga seal nad ei öelnud ka kas saavad üldnarkoosis teha kuigi küsisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esitage kohe politseile kuriteoteade: mina jäin sissekasvanud varbaküüne tõttu ilma südameklapist (sepsis). jaan tepp oskab süsti väga hästi teha ja tundub, et hirm süsti ees on pigem TA endal, kui tema lapsel.

Laps kardab süsti, nii hambaarsti juures kui ka mujal. Kuna varvas on ka kohutavalt hell siis selle hooldaminegi on paras jant. Mis siis veel rääkida kui keegi nõelaga torkima tahab tulla, kuigi see on vaid vähest aega valus süsti ajal aga siiski. Võimalik,et mina siis seal Mustamäel sattusin mingi lihuniku otsa- pidin valust pildi tasku viskama mitu korda. Olen sünnitanud 3 korda ja isegi ütleks,et enne sünnitaks veel kui läheks seda süsti tegema varbasse 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult tuleb lõigata, kui nii pika aja peale muud moodi pole abi saanud. Meie pojal oli sama asi, kui ta oli 13, katsetasime ka pikalt ja tulutult erinevaid asju, küll salvi, küll antibiootikumiga salvi, küll mingit spets klambrit, mis pidi küünt õigesse asendisse suunama, ent mitte miski nipiga püsida ei tahtnud. Lõpuks käis ikka kirurgi juures lõikusel. Toimus môistagi lokaalse tuimastusega, ma iial ei laseks last nii väikese asja pärast narkoosi panna. See süst pole küll midagi hullu, enne süsti tegemist tuimastati mingi geeliga veel ka varvast. Opi ajal ajas laps kirurgiga juttu 🙂 Nüüd on probleem juba ammu unustatud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil lôikas dr Kull Viimsis, narkoosis.  Saime korda, taastumine oli kerge. Aga see, mis opile eelnes, oli kûll põrgu lapse jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui sisse see kasvanud on, aga üks variant on see, et iga päev paned lapsele sinna küüne alla salvrätiku tüki (selle nurga alla kus siis küüs sisse kasvanud on). Sellise väikse, aga samas paraja, et lapsel on natuke ebameeldiv ja ilmselt ka valus. Peale paigaldamist pihustad A-septi sinna peale. Igakord kui ta pesema läheb, võtab ära ja peale seda uus tagasi panna, seni kaua kuni küüs on täielikult välja kasvanud. Minu lastel sellega ka tihe probleem ja see aitab, aga vaja järjepidevust ja igapäevast tööd selle kallal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esitage kohe politseile kuriteoteade: mina jäin sissekasvanud varbaküüne tõttu ilma südameklapist (sepsis). jaan tepp oskab süsti väga hästi teha ja tundub, et hirm süsti ees on pigem TA endal, kui tema lapsel.

Ja millise karistuseadustiku paragrahvi alusel ning kelle vastu? Lapse või, et oma küüne ära nüsis või?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbisin protseduuri 5a tagasi Vitaclinikas, kodulehe järgi nüüd nime vahetanud ja Confido all.

Esiteks, süst on valus, aga üleelatav. Tehakse läbi varba närvide, võib-olla ebamugav vaatepilt, süstla nõel on päris jäme. Mulle soovitati, et vaadake mujale või sulgege silmad, kui kardate. See on vaid hetk, kui süst tehakse, edasi kirurg kontrollib mitu korda, kas varvas on täiesti tuim ja tundetu. Narkoosiks mina vajadust ei näe.,laps on ju piisavalt suur et aru saada.  Protseduur ise on väga kiire ja lihtne (minul puudub vere ees hirm, seega vaatasin rahulikult pealt). Kirurg lõikab küüne ülalt keskelt alla lõhki ja seejärel eemaldab pintsettidega. Ilus, puhas küüneplaat. Side peale, varvas sidemesse ja saab ära minna. Edasine haavahooldus Braunovidon salviga, pesema minnes kilekott varbale ümber, hoiduda haavale mustuse/tolmu sattumisest. Naatriumperoksiidiga võib loputada. Varvas on paranemisjärgus valus, kinniste jalatsitega võib ebamugav olla. Rohkem sisse ei kasva, minul vähemalt. Kirurgi  sõnul lõigata küünt vaid sirge nurgaga, mitte kunagi diagonaalis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll täiskasvanu, aga minul lõikas viimati Jaan Tepp perhist. Süsti tegi nii, et peaaegu ei tundnudki. Iga kell soovitan, kui lapsega löögile saab.

Jaan Tepp on superarst.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen küll täiskasvanu, aga minul lõikas viimati Jaan Tepp perhist. Süsti tegi nii, et peaaegu ei tundnudki. Iga kell soovitan, kui lapsega löögile saab.

Jaan Tepp on superarst.

Nõustun!
Tegeles ka minu küüntega, pean siiani ise tüügast eemaldama. Aga sellegipoolest OK!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küüs mõlemal jala varbal kasvab sisse sellepärast et jalanõud on liiga väikesed.Endal see läbitud tee täiesti.Kaa nägin jubedalt vaeva.Viis korda võeti küüs maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küüs mõlemal jala varbal kasvab sisse sellepärast et jalanõud on liiga väikesed.Endal see läbitud tee täiesti.Kaa nägin jubedalt vaeva.Viis korda võeti küüs maha.

Sisse hakkasid kasvama kuna lõikas ise varbaküüsi. Tavaliselt olen ise lõikanud aga tookord otsustas ise proovida.. ja muidugi lõikas mõnusad sakid sisse (külgedele). Üritasin küll ca. nädal hiljem seda parandada(siis kui ütles,et varbad valutavad juba-olid juba parajalt turses)ja ligi ei saanud ka ravipediküür. Eks jalanõud ka mängivad mingit rolli kuigi eriti kitsaid jalanõusid pole kunagi kandnud.
Aga saime aja Confidosse,tehakse pindmise narkoosi all see protseduur ära. Lõigatakse see kude ära koos küünevalliga ja tehakse mõlemale küünele resektsioon. Loodan,et piisab sellest ühest korrast ja saame asja korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see lihtsalt küüs maha ei aita alati.

Kui küünekuju on selline otsast lai, siis kasvab uus ka sisse.

Meie saime jagu alles siis, kui kahest servast küüs kuidagi hävitati, nii, et uus küüs kasvas kitsam. Alguses oli aru saada, nüüd rohkem kui 10a hiljem on nagu tavaline küüs. Sisse pole enam kasvanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see lihtsalt küüs maha ei aita alati.

Kui küünekuju on selline otsast lai, siis kasvab uus ka sisse.

Meie saime jagu alles siis, kui kahest servast küüs kuidagi hävitati, nii, et uus küüs kasvas kitsam. Alguses oli aru saada, nüüd rohkem kui 10a hiljem on nagu tavaline küüs. Sisse pole enam kasvanud.

Küüne ümber olevad lihased tõstetakse ümber.See vähe keerulisem operatsioon mis kestab 30 minuti. Aga see tehakse alles siis kui küüs kasvab sisse korduvalt. Nii et kohe oleks vaja osta 1 number suuremad jalanõud. Kui see suurem jalanõu loksub jalas siis on vaja tallad sisse panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küüs mõlemal jala varbal kasvab sisse sellepärast et jalanõud on liiga väikesed.Endal see läbitud tee täiesti.Kaa nägin jubedalt vaeva.Viis korda võeti küüs maha.

Sisse hakkasid kasvama kuna lõikas ise varbaküüsi.

See arvamus on vale. Inimene püüab igale asjale mingit seletust leida. Asi on selles et laps käib liiga väikeste või liiga kitsaste jalanõudega ja kogu lugu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui sisse see kasvanud on, aga üks variant on see, et iga päev paned lapsele sinna küüne alla salvrätiku tüki (selle nurga alla kus siis küüs sisse kasvanud on). Sellise väikse, aga samas paraja, et lapsel on natuke ebameeldiv ja ilmselt ka valus. Peale paigaldamist pihustad A-septi sinna peale. Igakord kui ta pesema läheb, võtab ära ja peale seda uus tagasi panna, seni kaua kuni küüs on täielikult välja kasvanud. Minu lastel sellega ka tihe probleem ja see aitab, aga vaja järjepidevust ja igapäevast tööd selle kallal.

Soovitan sama. Minul hakkas ka kooliajal küüs sisse kasvama ja seda liiga kitsaste jalanõude tõttu. Käisin 3 korda lõikamas. Jube valus süst! Aga lõplikult sain hädast lahti kui hakkasin vatitükki küünenurga alla panema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi Reio Vilipuu Taastusravikliinik.

http://Www.taastusravikliinik.ee

Seal peaks olema paar jalaspetsialisti

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Koolilapsel sissekasvanud varbaküüs