Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koolilaste testimine alates 01.11.21

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Teema: Koolilaste testimine alates 01.11.21

Postitas:
Kägu

Huvi pärast küsin, kas keegi teab, milline on see nn väga lapsesõbralik koroonatest, mida hakatakse koolides massiliselt tegema? Ninast? Suust? Süljest? On see ka suure kindlusega? Süljetestid ntx annavad palju vale-negatiivseid tulemusi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest Kersna ütles, et nina eesosast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süljetesti nii massiliselt koordineerida on ka raske, sest esiteks võtab see rohkem aega, on ebatäpsem ning lapsed ei tohi enne mingi aeg midagi süüa ega nätsugi närida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Kersna ütles seda ka, mis saab neist lastest, keda ei lubata testida?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Kersna ütles seda ka, mis saab neist lastest, keda ei lubata testida?

Ei öelnud, aga selge on ju, mis nendega saab: lähevad koju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis oli senini lähikontaktsete õpilaste “lastesõbralik” testimismeetod ikka ninaneelutest. Mismoodi see lapsesõbralik on?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kõik tore ja vahva. Algab hommik, lapsed koos. Kell on ca 8.30 ja selgub, et klassis 6 positiivset. Nii, mis neist lastest saab? Minu töökoht asub koolist ca 1,5 tunni kaugusel ja ma ei saa töölt suvalisel hetkel lahkuda. Kuidas saab minu laps koju? Koolibuss tuleb alles kell 13.00.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Kersna ütles seda ka, mis saab neist lastest, keda ei lubata testida?

Koju

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli Kersna jutt eilses AKs selline, et kui keeldutakse lähikontaktsuse puhul, siis koju, aga tavatestimise puhul jäi mulje, et siis ei saadeta koju. Aga samas on see kõik selline asi, et ilmselt tasub alles pühapäeva õhtul vaadata, mis välja mõeldud on selleks ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab minu laps koju? Koolibuss tuleb alles kell 13.00.

Loogiline oleks, et on koolibuss, kes ootab siis testimise ära ja viib nakatunud koju. Aga eks see nõuab vallapoolset korraldamist ilmselt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab minu laps koju? Koolibuss tuleb alles kell 13.00.

Loogiline oleks, et on koolibuss, kes ootab siis testimise ära ja viib nakatunud koju. Aga eks see nõuab vallapoolset korraldamist ilmselt.

Loogiline oleks hoopis, et kui laps on positiivne, siis lapsevanem on lähikontaktne ning tuleb kohe lapsele järele ja sealt edasi otse koju isolatsiooni. Mitte et “ei saa töölt lahkuda”, olles ise lähikontaktne. Sellest, et perekontaktide korral oleks mõistlik ka vaktsineeritud vanemad isolatsiooni jätta, on juba juttu olnud. (Ärge saage valesti aru, meie peres on vaktsineeritud kõik, kelle vanus seda vähegi võimaldab, ning ma pooldan kahe käega vaktsineerimist, aga reaalselt ikkagi jääb ka vaktsineeritutest praegu piisavalt palju haigeks, et vähemalt ülitiheda perekondliku kontakti korral oleks mõistlik kohustada ka vaktsineeritud lähikontaktseid isolatsiooni jääma.)

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli Kersna jutt eilses AKs selline, et kui keeldutakse lähikontaktsuse puhul, siis koju, aga tavatestimise puhul jäi mulje, et siis ei saadeta koju. Aga samas on see kõik selline asi, et ilmselt tasub alles pühapäeva õhtul vaadata, mis välja mõeldud on selleks ajaks.

eile jäi kersna vastusest AK-s mulje, et kui tavatestimisest vanem või laps keeldub, siis käib ikka koolis edasi ja koju laste ei saadeta.

mina ei saa aru, kas neid tesitulemusi tõlgendab siis õpetaja?

kui on ninast proovi võtmine, kas õpetaja peab kõigil lastel suutma kontrollida, et õigesti on proov võetud.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus vaid süljetestidega, anname ise lastele kaasa.

+4
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli Kersna jutt eilses AKs selline, et kui keeldutakse lähikontaktsuse puhul, siis koju, aga tavatestimise puhul jäi mulje, et siis ei saadeta koju. Aga samas on see kõik selline asi, et ilmselt tasub alles pühapäeva õhtul vaadata, mis välja mõeldud on selleks ajaks.

eile jäi kersna vastusest AK-s mulje, et kui tavatestimisest vanem või laps keeldub, siis käib ikka koolis edasi ja koju laste ei saadeta.

mina ei saa aru, kas neid tesitulemusi tõlgendab siis õpetaja?

kui on ninast proovi võtmine, kas õpetaja peab kõigil lastel suutma kontrollida, et õigesti on proov võetud.

Niikuinii võetakse proov õpetaja silma all ja see kontrollimine ei ole raksem kui rasedustest, samasugune teine triip peab testile ilmuma. Ja viga jääb niikuinii sisse, kiirtestid pole niikuinii ülitäpsed. Meil on õpetajad näiteks valepositiivseid näidud kiirtestil välja andnud. Pärast PCR on korras.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas süljetesti mitte kõige ebatäpsemaks ei peeta?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris paha lugu ju, kui pere, kel pole aega lapse õppimisel silma peal hoida, keeldub kiirtestimisest ja kool saadab lapse koju. Mis selliste laste haridusest saab? Loodetavasti on lahendused välja mõeldud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süljetest on jah ebatäpsem, kuigi algul teoreetiliselt pidi ta olema täpsem, praktikas ilmnes, et ega ikka ei ole küll.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris paha lugu ju, kui pere, kel pole aega lapse õppimisel silma peal hoida, keeldub kiirtestimisest ja kool saadab lapse koju. Mis selliste laste haridusest saab? Loodetavasti on lahendused välja mõeldud.

Lolle ei kaitse nende lolluse eest keegi ja kahjuks on neil õigus ka oma lapsed omasugusteks kasvatada.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga samas on see kõik selline asi, et ilmselt tasub alles pühapäeva õhtul vaadata, mis välja mõeldud on selleks ajaks.

Ja koolidesse jõuab ministeeriumi kiri alles teisipäeval.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole siiani aru saanud, kas testima hakatakse kõiki või ainult neid, kes pole vaktsineeritud ega põdenud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esialgu kõiki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole siiani aru saanud, kas testima hakatakse kõiki või ainult neid, kes pole vaktsineeritud ega põdenud?

kõiki ikka. koolidel ei tohi andmekaitseseaduse tõttu olla teavet sellegi kohta, kes on vaktsineeritud, kes põdenud jne. koolid teavad nt ainult % vahemikku selle kohta, kui palju on vaktsineerituid nende asutuses.

aga eks see kõikide testimine ongi efektiivsem, kui ainult valitutega tegelemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvi pärast küsin, kas keegi teab, milline on see nn väga lapsesõbralik koroonatest, mida hakatakse koolides massiliselt tegema? Ninast? Suust? Süljest? On see ka suure kindlusega? Süljetestid ntx annavad palju vale-negatiivseid tulemusi.

Mina kooliõena veel ei tea. Aga oktoobri alguses käis “lollipop” test läbi. Et lutsutavad vatipulka.

Huvitav, mis saab lastest, kes keelduvad testimas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõiki ikka. koolidel ei tohi andmekaitseseaduse tõttu olla teavet sellegi kohta, kes on vaktsineeritud, kes põdenud jne.

Mis mõttes koolid ei tea? Nad saatsid mingid ankeedid ju laiali ja nt siiani oli nii, et kui oli lähikontakt, siis vaktsineerimata ja põdemata kontaktsed pidid testi tegema või isolatsiooni jääma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koolidel ei tohi andmekaitseseaduse tõttu olla teavet sellegi kohta, kes on vaktsineeritud, kes põdenud jne.

Nad ei tohi/ei saa seda ise vaadata, aga tohivad teada, kui lapsevanem ütleb. Septembris saadeti ju koju lehed, kus seda küsiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab minu laps koju? Koolibuss tuleb alles kell 13.00.

Loogiline oleks, et on koolibuss, kes ootab siis testimise ära ja viib nakatunud koju. Aga eks see nõuab vallapoolset korraldamist ilmselt.

Loogiline oleks hoopis, et kui laps on positiivne, siis lapsevanem on lähikontaktne ning tuleb kohe lapsele järele ja sealt edasi otse koju isolatsiooni. Mitte et “ei saa töölt lahkuda”, olles ise lähikontaktne. Sellest, et perekontaktide korral oleks mõistlik ka vaktsineeritud vanemad isolatsiooni jätta, on juba juttu olnud. (Ärge saage valesti aru, meie peres on vaktsineeritud kõik, kelle vanus seda vähegi võimaldab, ning ma pooldan kahe käega vaktsineerimist, aga reaalselt ikkagi jääb ka vaktsineeritutest praegu piisavalt palju haigeks, et vähemalt ülitiheda perekondliku kontakti korral oleks mõistlik kohustada ka vaktsineeritud lähikontaktseid isolatsiooni jääma.)

Mina küll sellega nõus pole. Need, kes vaktstineeritud võivad oma elu edasi elada. Ma lasin süsti seetõttu teha, et saaks vabalt liikuda ka lähikontaktsena mitte aidata kaasa viiruse leviku peatamisel.
Mees põdes läbi, vanem laps käis koolis edasi, sest oli vaktsineeritud ja mina tööl. See isolatsioonis istumine hakkab ajudele ja lõpuks ka väheneb sissetulek. Kui peaksin valima kodus vahtimise või raha teenimise vahel, siis vastus on ilmselge.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole siiani aru saanud, kas testima hakatakse kõiki või ainult neid, kes pole vaktsineeritud ega põdenud?

kõiki ikka. koolidel ei tohi andmekaitseseaduse tõttu olla teavet sellegi kohta, kes on vaktsineeritud, kes põdenud jne. koolid teavad nt ainult % vahemikku selle kohta, kui palju on vaktsineerituid nende asutuses.

aga eks see kõikide testimine ongi efektiivsem, kui ainult valitutega tegelemine.

Meil küsiti küll õppeaasta algul kirjalikult, kes on või ei ole vaksitud/põdenud, seega koolil on info olemas. Mul on lapsed hiljuti läbi põdenud ja ei ole üldse huvitatud, et neid veel nüüd mitu korda nädalas torkima hakatakse, sest isegi PCR testi tegemine oli väga suur jamamine ja trauma nende jaoks. Kui tõesti hakatakse hoolimata läbipõdemisest kõiki torkima, jätan parem lapsed koju.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See koolialguse leht leht polnud väga siduv – kes ei tagastanud üldse, kes tahtis, võis sellel sisuliselt ka valetada.

Kusagilt ma lugesin ka täna, et koolijuhid teavad praegu oma vaktsineerituid umbes sellises vormis – 50-60%. See on koolides pidev häda, et kõik on hirmus salastatud praegu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on lapsed hiljuti läbi põdenud ja ei ole üldse huvitatud, et neid veel nüüd mitu korda nädalas torkima hakatakse, sest isegi PCR testi tegemine oli väga suur jamamine ja trauma nende jaoks. Kui tõesti hakatakse hoolimata läbipõdemisest kõiki torkima, jätan parem lapsed koju.

Trauma on see kõikide laste jaoks samamoodi. Hoolimata sellest, kas nad on vakntsineerimata või läbipõdenud vm. Veel suurem on see trauma mu meelest siis, kui keskendutakse ainult vaktsineerimata lastele. Nad hakkavad saama ikka väga palju negatiivset tähelepanu. Sh ei saa ju lapsed ise olukorda muuta – nemad ei saa otsustada vaktsineerimise üle – seda teevad vanemad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sept alguses koolide poolt küsitud info võib praeguseks olla ikka väga vananenud. Ja see paberileht polnud kohustuslik ega ka ametlik ega ka tõestusmaterjaliga. Usalduspõhine ja hea tahte põhine. Nüüdne testimine puudutab ka alla 12-aastaseid lapsi. Kas nende kohta koguti ka koolide poolt andmeid?

Ametlikult on jah koolidele öeldud vahemik a la “teie  koolis on vaktsineeritud 40-45% õpilastest”. Samamoodi ju saavad koolid teate, et “teie koolis 4.C klassis on üks õpilane koroonapositiivne”. Ühtegi nime vmt ei öelda. Sh on samas seisus lisaks üldhariduskoolidele ka kõrgkoolid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koolilaste testimine alates 01.11.21