Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koolilaste testimine alates 01.11.21

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 132 )

Teema: Koolilaste testimine alates 01.11.21

Postitas:
Kägu

Kuskilt käis läbi, et valitsuse tasandil arutatakse koolile vaktsineerimise osas jagatavat infot. Praegu on ju nii, et Terviseametist tuleva vähese teabe põhjal otsib kool lähikontaktseid põhimõtteliselt kinnisilmi.
Ainuke täpne info saab tulla ainult haigelt endalt või ta perelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõiki ikka. koolidel ei tohi andmekaitseseaduse tõttu olla teavet sellegi kohta, kes on vaktsineeritud, kes põdenud jne.

  1. Mis mõttes koolid ei tea? Nad saatsid mingid ankeedid ju laiali ja nt siiani oli nii, et kui oli lähikontakt, siis vaktsineerimata ja põdemata kontaktsed pidid testi tegema või isolatsiooni jääma.

Kooliõel on info kes olud septembriks vaktsitud. Kes põdenud on, seda teab vaid siis kui pere teavitab. Mõned lapsed on end hiljem vaktsineerinud, nende kohta saab info vaid digilukku päring tehes, et kas antud laps on vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskilt käis läbi, et valitsuse tasandil arutatakse koolile vaktsineerimise osas jagatavat infot. Praegu on ju nii, et Terviseametist tuleva vähese teabe põhjal otsib kool lähikontaktseid põhimõtteliselt kinnisilmi.

Ainuke täpne info saab tulla ainult haigelt endalt või ta perelt.

Mis on muidugi eriti huvitav, et suvaline teenindaja teab hetkega, kas olen vaktsineeritud või covidit põdenud, aga koolile ei saa seda öelda, siis on see info järsku nii privaatne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nina eesosast tehtav test nüüd küll lapsele mingi trauma ei ole, lõpetage rumal jutt ja ärge sisendage lastele igasugu jama. Minu kümneaastane tegi kodus ka seda minu juhendamisel ise ja nähtavasti õigesti, sest tulemus oli positiivne.
Koolid on ilmselt teadmatuses hetkel, kuidas see kõik toimima hakkab. Eks esmaspäeval ole näha.

Kui laps on positiivne, läheb koju, või siis lapsevanem leiab võimaluse ta koju viia. Mis muud varianti siin on? Meie pere jäi ka igaks juhuks koju kui noorem laps koroonasse jäi kuigi kõik teised vaktsineeritud. See vajakski muutmist- pereliikme haigestumise korral oleks ikkagi isolatsioon vajalik.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiendan veel, et kui kool ei saa ametlikku infot, kes vaktsineeritud ja kes mitte, kuidas nad siis isolatsiooni jms kontrollida saavad? Koolil maru palju koroonakohustusi hetkel ja kooli jaoks asi keeruliseks tehtud, õppetööks ja õppekorralduseks aega ei jäägi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palve vanematele – ärge keelduge teistimisest ja ärge selle teema osas liiga palju protestige (a la mina küll oma last testida ei lase või laps on vaktsineeritud miks ta peab testima). Testimine on siiski kahest halvast variandist parim praegu. Teine variant on lapsed üldse koduõppele saata ja seda ka ilmselt tehakse kui vanemad liiga palju vaidlema ja protestima hakkavad.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus vaid süljetestidega, anname ise lastele kaasa.

Kas kardad, et muidu pannakse kiip ajju või on mõni mõistlik põhjus?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas erinevate kiirtestide pealt teenivad erinevad inimesed?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps just põdes vahetult enne koolivaheaega. Räägitakse, et pcr-test võib veel pikalt peale põdemist positiivset näidata. Huvitav, kuidas nende kiirtestidega on?

Ja olen ka teatanud kooli lapse haigestumisest. Siis peaks kooliõel samuti see info olemas olema?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus vaid süljetestidega, anname ise lastele kaasa.

Kas kardad, et muidu pannakse kiip ajju või on mõni mõistlik põhjus?

Nii “tore”, kui lapsevanemad annavad oma testid kooli kaasa – siis õpetaja ei kaota mitte tervet ainetundi 3x nädalas, vaid isegi rohkem, sest hakata 7-t erinevat sorti testi selgitama ja läbi tegema…njahh

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirtest ei peaks näitama nii pikalt positiivset kui pcr. Pigem haiguse aktiivses faasis ainult. Minu laps põdes oktoobri algul, klassijuhatajat teavitasin ka kohe. Eks vaatame, mis koolis nüüd tuleb- teda ju suht mõttetu testida, nii ruttu ikka uuesti ei nakatu. Koolid ilmselt ise ka praegu teadmatuses, mismoodi see testimise korraldus tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arutasime just, et oleme nõus last kodus kiirtestima, kui kool annab testid. Õpetaja ei suuda koolis jälgida, et algklassilastel oleks käed väga korralikult pestud ja et nad testi valest kohast katsudes ning seejärel ninna toppides endale suvalist nohuviirust ei saaks. Koolis testimine ei ole hügieeniline, koolis testida kindlasti ei luba. Kodus ok.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arutasime just, et oleme nõus last kodus kiirtestima, kui kool annab testid. Õpetaja ei suuda koolis jälgida, et algklassilastel oleks käed väga korralikult pestud ja et nad testi valest kohast katsudes ning seejärel ninna toppides endale suvalist nohuviirust ei saaks. Koolis testimine ei ole hügieeniline, koolis testida kindlasti ei luba. Kodus ok.

Mulle jäi segaseks, kust ta testides selle suvalise nohuviiruse saab? Ta ju ei katsu teiste laste teste. Testimisvahendid on steriilsed. See viirus mis ta oma ninast saab, ongi juba ju tema kehas olemas.

Teiste laste viiruseid saavad algklasside lapsed koos õppides niikuinii, sest nad pistavad vahetundides sõrmi suhu, ninna, hõõruvad silmi ja siis müravad sõbraga, jaavad üksteisele oma suus käinud pliiatseid, popiteid jne. Testimine ise küll nakkusohtu kuidagi ei suurenda. Samuti pestakse käsi testimise eelselt just sõjaväeliku drilli järgi. Ning vatitiku otsa, mis ninna läheb, ei lubata üldse sõrmega puudutada. Ega algklasside lapsed päris ise seda protsessi ikka ei tee.

Kui sul on seni kooliga mõistvad suhted ja sa pole kunagi püüdnud oma nohust-köhast last kooli saata, siis võibolla väikese koha kool tutvuste toimel aktsepteeriks sellist soovi. Vastasel juhul mitte, kuna paraku on lapsevanemate seas palju vastutustundetuid, kelle sõna, et kodus testiti, ei maksa kuigi palju.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps just põdes vahetult enne koolivaheaega. Räägitakse, et pcr-test võib veel pikalt peale põdemist positiivset näidata. Huvitav, kuidas nende kiirtestidega on?

Ja olen ka teatanud kooli lapse haigestumisest. Siis peaks kooliõel samuti see info olemas olema?

Mina olen õpetaja, kes peab ka hakkama lapsi koolis testima, oma lapsel saab ka koroona nakkusohtlik periood homme läbi. Mina eeldaksin, et äsja põdenuid ei ole mõtet testida, sest need testid näitaksid positiivset tulemust. Aga mingit pädevust sellist ostust mul teha ei ole ja meie koolis kooliõde ei ole. Info on hetkel küll väga puudulik, ehk esmaspäevaks tuleb rohkem infot.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain aru, et laste testimine on väidetavalt vajalik, et kaitsta vaktsineerimata koduseid. Mina olen testimisega nõus, kui see süljega on. Aga iga nädal mitu korda lastel ninas surkida küll ok pole. Vaktsiini ka ei saa teha, sest vanus ei luba. Ja kodus kedagi kaitsta pole vaja, kõik täiskasvanud vaktsineeritud… Lisaks on need testid tihti vale pos/neg. Väga mitmel tuttaval olnud.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lastel näitab kiirtest õigesti, aga vakt-ta täiskasvanutel mitte (valitsuse väitel)?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lastel näitab kiirtest õigesti, aga vakt-ta täiskasvanutel mitte (valitsuse väitel)?

Ei arvatagi, et õigesti alati näitab. Selleks, et koole lahti hoida,kasutatakse kõik veidihi nakatumise protsrnti langetavad meetmed ära. Keegi ei ootagi, et need testid kõik haiged välja peilib.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testi tegemise video. Näidake lastele ka.

https://www.youtube.com/watch?v=WcaVownyHdk

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testid võiks koju anda. Koolis positiivne tulemus, siis on juba keegi teine ka nakkuse saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervis.postimees.ee/7373036/koolipered-alustavad-regulaarset-enesetestimist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti loogikavastane oli jutt, et vaktsineerituid hakatakse ka testima, kuid positiivse tulemuse korral võivad nad rahulikult kooli edasi jääda. Meie koolist on info, et läbipõdenuid/vaktsineerituid siiski ei testita ning testile saab kooli järgi minna sel nädalal ja kodus juba pühapäeval ära teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti loogikavastane oli jutt, et vaktsineerituid hakatakse ka testima, kuid positiivse tulemuse korral võivad nad rahulikult kooli edasi jääda. Meie koolist on info, et läbipõdenuid/vaktsineerituid siiski ei testita ning testile saab kooli järgi minna sel nädalal ja kodus juba pühapäeval ära teha.

Pühapäeval testitakse kõiki.

Koolipäevadel testitakse kõiki.

Kui on positiivne tulemus, siis suunatakse PCR testile.

 

Lihtsustatud karantiinikord on see, mis muutus. Vaktsineeritutele ja mittevaktsineeritutele.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis läbipõdenutele testi ei tehta. Ülejäänud lähevad täna kooli ja saavad testid, pühapäeval teevad testi, pildi saadavad klassijuhatajale. Positiivsed jäävad koju. Loota jääb seega ainult perede aususele. Kui praegu on lapsevanemaid, kes ikkagi nohu ja köhaga lapsi kooli saadavad poetades neile rohte kaasa, mida vahetunnis võtta siis erilist usaldust selline süsteem ei ärata. Kui sellisel perel on sümptomiteta positiivne laps siis ei imesta nende vanemate fantaasiale laps kooli saata, sest muidu oi oi pean hakkama ise oma last õpetama.

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et kuidas on see testimine kooskõlas põhiseadusega? Just nende laste suhtes kes saadetakse koolist ära, sest keelduvad testimisest. Või Eestis inimeste õigused ei loe midagi?
Ma ise elan Soomes ja siin ei saa isegi maskikandmist kohustuslikuks teha, sest see riivaks põhiseaduses olevaid inimõiguseid.
Kas Eestis on põhiseaduskomisjon kes kontrollib piirangute kooskõlastatust inimõigustega?
Inimesel on õigus keelduda testimisest ja teda ei tohi sellepärast diskrimineerida ehk siis õppetööst koolis eemaldada.
Jumal tänatud, et minu lapsed Soomes koolis käivad kus laste õigused ka loevad midagi.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kõik tore ja vahva. Algab hommik, lapsed koos. Kell on ca 8.30 ja selgub, et klassis 6 positiivset. Nii, mis neist lastest saab? Minu töökoht asub koolist ca 1,5 tunni kaugusel ja ma ei saa töölt suvalisel hetkel lahkuda. Kuidas saab minu laps koju? Koolibuss tuleb alles kell 13.00.

1. Kool kutsub kiirabi välja, viiakse koju.

2. Isoleeriakse eraldi ruumi seniks, kuni saad järgi tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain aru, et laste testimine on väidetavalt vajalik, et kaitsta vaktsineerimata koduseid. Mina olen testimisega nõus, kui see süljega on. Aga iga nädal mitu korda lastel ninas surkida küll ok pole. Vaktsiini ka ei saa teha, sest vanus ei luba. Ja kodus kedagi kaitsta pole vaja, kõik täiskasvanud vaktsineeritud… Lisaks on need testid tihti vale pos/neg. Väga mitmel tuttaval olnud.

Lapsed nokivad oma nina pidevalt. See pulk ei tule kaugemale ajada.

Pulgatest võtab paljudel pisara silma.  Hetkel ikka kasutatakse ära ette tellitud testid, sest raha on ju magama pandud.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ikkagi kõiki testitakse. Pean hakkama last vaimselt ette valmistama, sest juba testi mainimine toob talle pisara silma.

 https://www.delfi.ee/artikkel/94995453/esimene-varu-koroonateste-jouab-nadalavahetusel-koolidesse-proove-voetakse-siiski-ninast-aga-soorme-eesosast

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lapse pealt vaatasin, et ta oli juba mitu päeva ilmselt nakatunud ja käis koolis edasi, sest päris haige veel polnud. Samas kiirtest näitas positiivset alles siis kui päriselt palavikku jäi. Tegime iga päev testi ja saatsime kooli, sest test oli negatiivne. Ehk siis tegelikult nakkub see viirus juba varem ja kiirtest näitab palju hiljem. Terves klassis tehti kiirteste, mis olid negatiivsed, aga kusagilt ikka tekkis juurde koguaeg nakatunud lapsi. Minu järeldus, et kiirtestidega sa avastad haige lapse, aga ei ole võimeline nakatumist ära hoidma klassis, sest ilmselt asümptomaatilisi see kiirtest ei tuvasta või siis toimub nakatamine enne, kui kiirtest postiivset tulemust näitama hakkab. Väga kahtlen, kas see testimine suudab nakatumisi koolis vähendada….

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lapse pealt vaatasin, et ta oli juba mitu päeva ilmselt nakatunud ja käis koolis edasi, sest päris haige veel polnud. Samas kiirtest näitas positiivset alles siis kui päriselt palavikku jäi. Tegime iga päev testi ja saatsime kooli, sest test oli negatiivne. Ehk siis tegelikult nakkub see viirus juba varem ja kiirtest näitab palju hiljem. Terves klassis tehti kiirteste, mis olid negatiivsed, aga kusagilt ikka tekkis juurde koguaeg nakatunud lapsi. Minu järeldus, et kiirtestidega sa avastad haige lapse, aga ei ole võimeline nakatumist ära hoidma klassis, sest ilmselt asümptomaatilisi see kiirtest ei tuvasta või siis toimub nakatamine enne, kui kiirtest postiivset tulemust näitama hakkab. Väga kahtlen, kas see testimine suudab nakatumisi koolis vähendada….

Just, sama kogemus. Kiirtest näitas alles siis, kui juba haigustunnused välja lõid, need tekkisid koolipäeva teises pooles ja oli jõudnud ninapidi teistega koos olla. Eelmise hommiku kiirtest oli negatiivne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis läbipõdenutele testi ei tehta. Ülejäänud lähevad täna kooli ja saavad testid, pühapäeval teevad testi, pildi saadavad klassijuhatajale. Positiivsed jäävad koju. Loota jääb seega ainult perede aususele. Kui praegu on lapsevanemaid, kes ikkagi nohu ja köhaga lapsi kooli saadavad poetades neile rohte kaasa, mida vahetunnis võtta siis erilist usaldust selline süsteem ei ärata. Kui sellisel perel on sümptomiteta positiivne laps siis ei imesta nende vanemate fantaasiale laps kooli saata, sest muidu oi oi pean hakkama ise oma last õpetama.

see tee kodus pilt on haige lahendus. sporiklubid ka eid seda ja inimesed saatsid nädalaid yhe ja sama testi pilti. isegi kui testile markeriga kuupäev panna, siis selle saab viinaga maha

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 132 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koolilaste testimine alates 01.11.21