Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koolilaste testimine alates 01.11.21

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 132 )

Teema: Koolilaste testimine alates 01.11.21

Postitas:
Kägu

Oskab keegi öelda, mis saab siis, kui vanem ei kirjuta, et keeldub testimisest (mis tähendab lubamist), aga laps kohapeal keeldub?

Meil kirjutati vanematele, et vaikimist käsitletakse nõusolekuna. Seega, kui soovid keelduda, siis tuleb seda ikkagi spetsiaalselt tehs.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mul puudub igasugune usk, et seda suudetakse päriselt ka lapsesõbralikult teha.

Mida sa silmas pead? Laps teeb ju testi ise. Või kardad, et õpetajad lähevad käsipidi kallale? Ma arvan, et nad hoiavad nakatumise hirmus nii eemale, kui võimalik.

Ei välista midagi. Õpetajatel samamoodi närvid läbi kogu sellest olukorrast, neile on nüüd pandud kohustus, mis nõuab ikka omajagu aega ja energiat – teha kindlaks, keda võib testida, keda mitte, selgitada neile juntsudele, miks siis ühte testitakse, teist mitte, selgitada, kuidas testi teha jne. Segadust ja ilmselt ka survestamist tuleb palju.

Osades riikides, kus koolides rutiinset testimist tehakse, antakse lastele testid koju kaasa. Igaüks oma kodus teeb. Ma teeks hea meelega lapsele ise kodus selle testi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui KÕIKI 100% testitaks oleks asjal mõte ja testiks ka minu laps- niiöelda solidaarsusest. Kui nüüd üks lapski klassis ei testi on teiste laste 3x nädalas tehtud ninasurkimised ju täiesti mõttetud. Sest ühest positiivsest klassis piisab et tekiks kolle ja paljude perede elu keerataks pea peale.Raha raiskmine ka veel lisaks.

Pigem loodan ma uuele lähikontaktsete testimise reeglile, et kui klassis on positiivne siis saadetakse koju vaktsineerimata lapsed ja kooli tulevad nad alles peale negatiivse PCR-testi  tulemust. See on igati loogiline ja parem kui vana kiirtesti süsteem, kus siis lähikontaktne koolis edasi levitas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes seda kontrollib, et laps käis PCR testil?? Muide PCR tulemus võib nüüd tulla 72 tunni jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine läbimõtlemata asi on see, et mis saab läbipõdenutest, kel võib see kiirtest ka veel positiivne olla ja seda nädalaid. Tean palju lapsi, kes just nüüd enne koolivaheaega haigestusid, need lähevad kooli ja oplaa, saavad kohe positiivse testi ja kupatakse koju. Ja vanem võimleb pooleks, et tõestada, et laps äsja põdes, arst kuulutas terveks ja lubas kooli. Samas see haridusministeeriumi testimiskäsk lajatab kõigile ühtemoodi, koju peavad minema ka läbi põdenud, kes positiivse testi on saanud. Nii vähemalt võis välja lugeda selgitavast artiklist. Täiesti ajuvaba ju.

Haridusministeeriumil on olnud terve suvi, on olnud sept ja oktoober, et teha plaane A, B jne. Tundub, et muneti niisama ja nüüd kiiresti mõeldi mingi asi välja. Ei mingeid nüansse, ei mingeid erisusi, mitte millegagi pole suudetud sammukest ette mõelda, et kohe need asjad sellesse testimisse sisse kirjutada, et oleks tõesti puust ja punaseks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskab keegi öelda, mis saab siis, kui vanem ei kirjuta, et keeldub testimisest (mis tähendab lubamist), aga laps kohapeal keeldub?

Meil kirjutati vanematele, et vaikimist käsitletakse nõusolekuna. Seega, kui soovid keelduda, siis tuleb seda ikkagi spetsiaalselt tehs.

Jah, ma saan sellest aru. Küsimus on lapse soovis. Võib ju nii olla, et lapsel on vanemast teine arvamus. Kui vanem lubab, aga laps ise on vastu või ka vastupidi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testifirma oli väitnud, et test näitab aktiivset viirust, mitte jääke. Suurem oht on vist, et PCR näitab positiivset, kui et kiirtest.

Mul on endal see häda, et laps on hiljuti koroonat põdenud, aga et vaktsineerimata õpetaja ta lähikontaktseks ei saaks, jäi asi ametlikult vormistamata (oli lihtsalt 10 päeva kodus). Loodan, et testimiselt mingit jama ei tuleks.

Kui mõnelgi oli hirm, et hakatakse narrima, kui vaktsineerimata lapsi testitakse ja vaktsineerituid mitte, siis nüüd on võimalus avatud teistsuguseks probleemiks – kuidas hakatakse suhtuma nendesse lastesse, kelle vanemad ei luba testida või vastupidi.

Mul on oma lapsed erinevates koolides. Ühes ma arvan, vaadataks imelikult, kui keegi keeldub testimisest, teises vast isegi soodustataks, et oi mis me neid väiksemaid ikka testime.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kuna haridusministeerium on selle võimaluse vägagi avatuks jätnud, et sisuliselt ei peagi testima, siis lähtutaks lapse keeldumisest. Et kui keeldub, siis keeldub – käib koolis edasi.

Aga kokkuvõttes on see ikka täitsa jabur. Me hoiame koolid avatuna vabatahtliku asjaga… Raudselt tuleb keelduvaid vanemaid juurde – kui kuuled nt, et oma esimese klassi lapsel pooled klassist keelduvad, siis tekitab ilmselt mõnelgi tunde, et miks ma oma lapsel peaks laskma teha. Keeldumine on väga mugavaks tehtud.

Klassis 24 last – pooled keelduvad, pooled teevad – mida võime me tulemustest järeldada? Sisuliselt eimidagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on endal see häda, et laps on hiljuti koroonat põdenud, aga et vaktsineerimata õpetaja ta lähikontaktseks ei saaks, jäi asi ametlikult vormistamata (oli lihtsalt 10 päeva kodus). Loodan, et testimiselt mingit jama ei tuleks.

Kust sa tead, et see oli koroona?

Kui see oli koroona, siis loobusid võimalusest saada lapsele läbipõdemise tõend?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodune test oli positiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et kui testimise käigus avastatakse mõni positiivne tulemus, saadetakse koju ka kõik testist keeldujad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et kui testimise käigus avastatakse mõni positiivne tulemus, saadetakse koju ka kõik testist keeldujad?

Koju lähevad kõik, kes selle lapsega 20 min koos olid. V. A vaktsineeritud või põdenud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine läbimõtlemata asi on see, et mis saab läbipõdenutest, kel võib see kiirtest ka veel positiivne olla ja seda nädalaid. Tean palju lapsi, kes just nüüd enne koolivaheaega haigestusid, need lähevad kooli ja oplaa, saavad kohe positiivse testi ja kupatakse koju. Ja vanem võimleb pooleks, et tõestada, et laps äsja põdes, arst kuulutas terveks ja lubas kooli. Samas see haridusministeeriumi testimiskäsk lajatab kõigile ühtemoodi, koju peavad minema ka läbi põdenud, kes positiivse testi on saanud. Nii vähemalt võis välja lugeda selgitavast artiklist. Täiesti ajuvaba ju.

Haridusministeeriumil on olnud terve suvi, on olnud sept ja oktoober, et teha plaane A, B jne. Tundub, et muneti niisama ja nüüd kiiresti mõeldi mingi asi välja. Ei mingeid nüansse, ei mingeid erisusi, mitte millegagi pole suudetud sammukest ette mõelda, et kohe need asjad sellesse testimisse sisse kirjutada, et oleks tõesti puust ja punaseks.

Lisaks sellele, et see äsja põdenud ja positiivse saanud laps kupatatakse koju, lähevad koju ka kõik vaktsineerimata lapsed. Ajuvaba ma ütlen!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ERR-is on just uudis, et Läänemaa koolijuhi ei kiirusta lapsi testima.Täitsa naljanumber.

Lugesin terve artikli läbi ja nüüd tuleb välja et see 1.novembri hommikust testimise kohustust saab ikka väga erinevalt tõlgendada. Osa koolijuhte mõtlevad kas testiks 1. või 2. november, osadel pole testegi kõigi õpilaste jaoks ja osades koolides kogunevad õpetajad alles 1.november ja arutavad kuidas/kas  testida. Täitsa lõbus lugemine, ma päriselt arvasin, kui alguses sellest testimisest kuulsin , et äkki see aitab koole lahti hoida veidi aega veel. Aga kui niimoodi suhtutakse, siis on see lihtsalt raha tuulde loopimine. Testivad need koolid kes muidugi tublid ja lapsed enamjaolt vaktsineeritud ja teised mõtlevad ja arutavad ja nii see läheb.
<h1 style=”box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 10px 0px; line-height: 1.2; font-size: 2.6em; font-family: ‘open sans’, sans-serif; letter-spacing: -0.02em;”></h1>

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis tuleb testimine alles kolmapäeval. Ühes teises koolis saavad lapsed testid koju ja vanemad hommikul testivad – minu meelest kõige mõistlikum. Minu laps seitsme aastane, ei kujuta ette mismoodi ta ennast testib……..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrus saavad samuti lapsed testi koju ja teevad kodus. Ülimõistlik, sest üks vaktsineerimata laps vb ei puutunud kokkugi tol hommikul selle ühe positiivsega ja peab nädalaks koju minema. Kui klassis on 24 last, kui suur on tõenäosus, et 1 on positiivne arvedesdes äsjaseid põdemisi  ja testide võimalikku valepositiivsust. Ma ei ole vaktsiinide vastane ja ei käinud Vabaduse väljakul protestimas, aga see testimine kukub küll praegu välja nii, et teeme vaktsineerimata laste elu võimalikult ebamugavaks (loe: survestame vaktsineerima)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks huvitav moment on minu jaoks veel. On tõenäoliselt selliseid lapsi, kes ei pruugi teadagi, et neil hiljuti läbi põetud. Kui kusagil Austrias on testimist kasutatud, siis on jooksvalt ka positiivseid leitud ja asi juba sisse töötatud. Aga meil on viimased kuu-poolteist koroona lainetanud koolides nii, et keegi lõpuks ei suutnud järge pidada. Mul ühe lapse koolis oli ametlikult üks positiivne, aga tegelikult olid klassides samal ajal suured puudumislained.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks huvitav moment on minu jaoks veel. On tõenäoliselt selliseid lapsi, kes ei pruugi teadagi, et neil hiljuti läbi põetud. Kui kusagil Austrias on testimist kasutatud, siis on jooksvalt ka positiivseid leitud ja asi juba sisse töötatud. Aga meil on viimased kuu-poolteist koroona lainetanud koolides nii, et keegi lõpuks ei suutnud järge pidada. Mul ühe lapse koolis oli ametlikult üks positiivne, aga tegelikult olid klassides samal ajal suured puudumislained.

Meil oli sama. Kuu aega pool klassi puudus septembris, sest “välk lõi kohe kooli algul sisse”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koolidel ei tohi andmekaitseseaduse tõttu olla teavet sellegi kohta, kes on vaktsineeritud, kes põdenud jne.

Nad ei tohi/ei saa seda ise vaadata, aga tohivad teada, kui lapsevanem ütleb. Septembris saadeti ju koju lehed, kus seda küsiti.

Ma pole kummagi lapse koolist mingit lehte saanud, kus vaktsineerimise kohta küsitaks. Suured Tallinna koolid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine läbimõtlemata asi on see, et mis saab läbipõdenutest, kel võib see kiirtest ka veel positiivne olla ja seda nädalaid.

Kust sa võtad seda? Kiirtest ei näita jääkpositiivset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on koolist kiri, et testimisest on vabastatud vaktsineeritud ja läbipõdenud. Väga veider, sest teada on, et vaktsineeritud samuti kannavad ninas viirust ning levitavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See muudab selle testimise täitsa tobedaks. Võtame maha läbipõdenud, vaktsineeritud ja keeldujad ja tõesti saame siis grupi testitavaid, kellega hakkame koole lahti hoidma… Mul üks laps, kellel vanus lubab, on vaktsineeritud, aga sellegipoolest ei peaks vähemalt esimestel nädalatel erisusi olema. Nii saaks ka selle teada, et kui palju tuleb koolidest positiivse testiga vaktsineerituid. Mind vaktsineeritud lapse puhul testimine isegi rõõmustab. Ta elab koos riskirühma kuuluva vanaemaga. Kuigi mõlemad on vaktsineeritud, oleks üks lisakaitse väga hea.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on koolist kiri, et testimisest on vabastatud vaktsineeritud ja läbipõdenud. Väga veider, sest teada on, et vaktsineeritud samuti kannavad ninas viirust ning levitavad.

Anarhia!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine läbimõtlemata asi on see, et mis saab läbipõdenutest, kel võib see kiirtest ka veel positiivne olla ja seda nädalaid.

Kust sa võtad seda? Kiirtest ei näita jääkpositiivset.

Seda ütles terviseameti esindaja mu sõbrannale, kelle laps just äsja põdes. Ütleski selgelt, et koolis tehtav kiirtest võib näidata seda hiljutist põdemist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ERR-is on just uudis, et Läänemaa koolijuhi ei kiirusta lapsi testima.Täitsa naljanumber.

Lugesin terve artikli läbi ja nüüd tuleb välja et see 1.novembri hommikust testimise kohustust saab ikka väga erinevalt tõlgendada. Osa koolijuhte mõtlevad kas testiks 1. või 2. november, osadel pole testegi kõigi õpilaste jaoks ja osades koolides kogunevad õpetajad alles 1.november ja arutavad kuidas/kas testida. Täitsa lõbus lugemine, ma päriselt arvasin, kui alguses sellest testimisest kuulsin , et äkki see aitab koole lahti hoida veidi aega veel. Aga kui niimoodi suhtutakse, siis on see lihtsalt raha tuulde loopimine. Testivad need koolid kes muidugi tublid ja lapsed enamjaolt vaktsineeritud ja teised mõtlevad ja arutavad ja nii see läheb.

<h1 style=”box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 10px 0px; line-height: 1.2; font-size: 2.6em; font-family: ‘open sans’, sans-serif; letter-spacing: -0.02em;”></h1>

vaadates HTM lehte, siis seal on  kirjas, et koolitused on 1. november kell 10. Aga tunnid ju algavad varem.  https://www.hm.ee/et/tegevused/koroona/kiirtestimine-koolides

Seega pigem lapsed koju jätta paariks päevaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ütles terviseameti esindaja mu sõbrannale, kelle laps just äsja põdes. Ütleski selgelt, et koolis tehtav kiirtest võib näidata seda hiljutist põdemist.

Ei tasu unustada, et testid annavad valepositiivseid ka. Kui lubada saab, võib mitu testi teha (kalliks kisub ainult).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on koolist kiri, et testimisest on vabastatud vaktsineeritud ja läbipõdenud. Väga veider, sest teada on, et vaktsineeritud samuti kannavad ninas viirust ning levitavad.

See puudutas esimest õppeperioodi. Minu viga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes seda kontrollib, et laps käis PCR testil?? Muide PCR tulemus võib nüüd tulla 72 tunni jooksul.

Kui laps on viimaste kuude jooksul põdenud koroonat, teeb ta küll testi, kuid saades positiivse tulemuse ja näidates läbipõdemise tõendit, võib jätkata tavaviisil koolis käimist. Kui laps tõendit ei esita, tuleb teda kohelda kui positiivse koroonatesti saanud last. Läbipõdemise tõend ei saa olla vanema kirjutatud, kõik muud variandid on sobilikud.
Kui laps on saanud positiivse kiirtestitulemuse, tuleb tal minna/jääda koju ja vanem broneerib aja perearsti kaudu PCR-testimisele. Kui laps on selle ära teinud ja see on positiivne, tuleb jääda koju täieliku tervenemiseni. Kui PCR test on negatiivne , tuleb seda tõendada, et saaks koolis edasi käia ja ei peaks järgima 10-päevast eneseisolatsiooni nõuet. Kui laps tõendit PCR testi tegemise kohta ei esita, peab kooli tervishoiutöötaja seda kontrollima. Kui selgub, et testi tehtud ei ole või see on positiivne, tuleb laps saata koju ning kindlasti võtta ühendust vanemaga, et olukorda selgitada. Seda viimast saab teha kooliõde, sest terviseandmed on konfidentsiaalsed ja koolitöötajatel ei ole õigust neid teada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on viimaste kuude jooksul põdenud koroonat, teeb ta küll testi, kuid saades positiivse tulemuse ja näidates läbipõdemise tõendit, võib jätkata tavaviisil koolis käimist.

Kas kuskil on ka mingi ametlik info selle kohta? Mitut kuud see mõni kuu täpsemalt tähendab?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Nii kõik tore ja vahva. Algab hommik, lapsed koos. Kell on ca 8.30 ja selgub, et klassis 6 positiivset. Nii, mis neist lastest saab? Minu töökoht asub koolist ca 1,5 tunni kaugusel ja ma ei saa töölt suvalisel hetkel lahkuda. Kuidas saab minu laps koju? Koolibuss tuleb alles kell 13.00.

Sinu kui lapsevanema kohustus on oma HAIGE! lapse eest hoolitseda. Mis vabandus see on, et töölt ei saa lahkuda. Koroona positiivne laps on samamoodi haige nagu iga teise haigusega laps. Kui laps jääb ootamatult kõrgesse palavikku siis ütled ka vabandust aga ma ei saa töölt ära tulla??</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 132 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koolilaste testimine alates 01.11.21