Esileht Koolilaps Koolilõuna kellaaeg :(

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Koolilõuna kellaaeg :(

Postitas:

Mina ei saa aru, miks sööklaid ei ehitata vastavalt kooli suurusele. Koolid ise paistavad küll kummist olevat, aga söökla mitte.

../-/..

Kui koole ehitatakse suuremaks, tuleb ka sööklaid ehitada suuremaks.

see on see koht, kui tuleks natuke oma ninaotsast kaugemale vaadata. kõik need asjad pole päris nii lihtsad.

minu lapse kool on ehitatud 60ndatel ja ilmselgelt pole see ehitatud nii paljudele õpilastele (900+ õpilast). koolil on puudu ka õpperuumidest ja kõikvõimalikud nurgatagused on klassideks ümber ehitatud.

kool võitleb aastaid linnavalitsusega, et nad ei peaks võtma nii palju klasse vastu, sest ruumi pole. söökla on kõige väiksem mure… hea, kui lapsed lihtsalt normaalselt ühte vahetusse ära mahuks.

tegemist on piirkonnakooliga, aga väga palju on fiktiivsete sissekirjutustega lapsi. väga paljud lapsed ei ela isegi mitte linnas. ja seetõttu peabki kool kõik “piirkonna” lapsed ära mahutama ja vastu võtma. ja see omakorda tekitabki erinevaid probleeme. isegi vanad linnaosad kasvavad suuremaks, aga koolid-lasteaiad asuvad füüsiliselt samades majades, kus nad kunagi on olnud. linnal puudub tihti raha või ka füüsiline ruum, kuidas sööklaid jmt laiendada.

No aga see näitabki, et probleem on kusagil mujal! Mitte keegi siin teemas ei saa väita, et sööklad oleksid paraja suurusega, kui n vaja korraldada 4-5 söögivahetundi ja selletõttu on osadel lõuna asemel mingi hiline hommikusöök.

Võibolla ongi siin koht, kus ka lapsevanemad ise peaksid vaatama, kuhu kooli oma lapse saadavad. Elukohta valides ka mõtlema sellele, et kas lapsel ikka on hea koolis käia, kui terves vallas on üks kool, mis mahutab 2000 last, tööle tuleb sõita 1,5h läbi ummikute jne

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 14:18; 14.11 14:44; 15.11 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, miks sööklaid ei ehitata vastavalt kooli suurusele. Koolid ise paistavad küll kummist olevat, aga söökla mitte.

../-/..

Kui koole ehitatakse suuremaks, tuleb ka sööklaid ehitada suuremaks.

see on see koht, kui tuleks natuke oma ninaotsast kaugemale vaadata. kõik need asjad pole päris nii lihtsad.

minu lapse kool on ehitatud 60ndatel ja ilmselgelt pole see ehitatud nii paljudele õpilastele (900+ õpilast). koolil on puudu ka õpperuumidest ja kõikvõimalikud nurgatagused on klassideks ümber ehitatud.

kool võitleb aastaid linnavalitsusega, et nad ei peaks võtma nii palju klasse vastu, sest ruumi pole. söökla on kõige väiksem mure… hea, kui lapsed lihtsalt normaalselt ühte vahetusse ära mahuks.

tegemist on piirkonnakooliga, aga väga palju on fiktiivsete sissekirjutustega lapsi. väga paljud lapsed ei ela isegi mitte linnas. ja seetõttu peabki kool kõik “piirkonna” lapsed ära mahutama ja vastu võtma. ja see omakorda tekitabki erinevaid probleeme. isegi vanad linnaosad kasvavad suuremaks, aga koolid-lasteaiad asuvad füüsiliselt samades majades, kus nad kunagi on olnud. linnal puudub tihti raha või ka füüsiline ruum, kuidas sööklaid jmt laiendada.

No aga see näitabki, et probleem on kusagil mujal! Mitte keegi siin teemas ei saa väita, et sööklad oleksid paraja suurusega, kui n vaja korraldada 4-5 söögivahetundi ja selletõttu on osadel lõuna asemel mingi hiline hommikusöök.

Võibolla ongi siin koht, kus ka lapsevanemad ise peaksid vaatama, kuhu kooli oma lapse saadavad. Elukohta valides ka mõtlema sellele, et kas lapsel ikka on hea koolis käia, kui terves vallas on üks kool, mis mahutab 2000 last, tööle tuleb sõita 1,5h läbi ummikute jne

Mul on lapsi peres rohkem. Pesamunaga on ülerahvastatuse probleem tekkinud.Kui oma elukohta kolisin, pandi koole, lasteaedu kinni kuna lapsi oli vähe. Nüüd on Mustamäele ehitatud terved suured uuselamurajoonid ja kuhugi peavad need lapsed mahtuma. Ma väga ei taha elukohta vahetada, pole võimalusigi.
Samas mina ei kurtnud varase lõuna üle. Meile see korraldus sobis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 16:04; 14.11 19:24; 15.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…Seejärel noorim kooliaste sööb umb 11/11.30 paiku, kuidas täpselt vahetunnid on…

Minu lapsel lõppesid 1. klassis 11:25 juba tunnid. Tundide lõpus saab juba ju üldse koju minna sööma. Koolitoitlustamise mõte päris sotsiaalhoolekanne ka ei ole, et anname enne kojuminekut süüa, äkki tal kodus süüa ei ole. 1. klassis oli meie koolis toitlustamine vist u 9.30. Ja oli siis ka vanemaid, kellele see ei meeldinud. Alati saab ju lapsele mingi lisanäksi kooli kaasa anda. See ei ole keelatud. Toitlustamine on tasuta, aga see on siiski lisavõimalus mitte ainuke söögikord päevas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks uutel koolimajadel on planeeringud juba sellised, et on multifunktsionaalsed alad, näiteks fuajee/söökla või aula/söökla või suisa aula/fuajee/söökla. See võimaldab suuremal hulgal lastel ühel ajal süüa.
Teiseks ärge unustage, et selline koolitoidu süsteem nagu meil Eestis on, on päris haruldane. Vähe on maailmas neid kohti, kus koolis sooja toitu pakutakse. Enamasti on ikka võileivakarp lastel kaasas.
Ja ei ole mõtet tunda muret hommikuse söömise osas. Kui koolipäev algab kell 8 ning söögivahetund on juba 9.40 on täiesti ok kodus mitte süüa. Kui kiiresti siis peale ärkamist sööma peaks? 10 minuti pärast? Ei ole see tervisele midagi kahjulik, kui 2-2,5 tundi peale ärkamist süüa. Ma olen vaadanud, et kloostrite praktikas on päris tavaline see, et hommikusöök on tunde pärast ärkamist. Ma ei usu, et muidu nii tervislikud krišnaiidid sellisele asjale tähelepanu poleks pööranud. Spordilaagriteski on see süsteem, et kõigepealt äratus, pesu ja esimene trenn ning seejärel alles hommikusöök. Ma ise, näiteks nädalavahetustel söön ka mitu tundi pärast ärkamist, sest siis keha alles nõuab. Tööpäevadel lihtsalt ei ole see võimalik (ma ei viitsi ka kell 5.30 ärgata, et alles 7.30 süüa, kuigi oleks vist organismile loomulikum).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Koolilõuna kellaaeg :(