Esileht Koolilaps Koolimääramisega rahulolematutele

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Koolimääramisega rahulolematutele

Postitas:

Kas keegi kavatseb ka kohtusse pöörduda, nagu õigus on? Ise rahul ei ole aga samas ma ei arva ka, et kohtupidamine selle üle rahulolevaks teeks,

Isik, kes leiab, et käskkirjaga või haldusmenetluse käigus on rikutud tema õigusi või piiratud tema vabadusi, võib esitada vaide haldusmenetluse seaduses sätestatud tingimustel ja korras Tallinna Haridusametile (Estonia pst 5a, Tallinn 10143) või pöörduda halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud tingimustel ja korras kaebusega Tallinna Halduskohtusse (Pärnu mnt 7, Tallinn 15082) 30 päeva jooksul alates käskkirja teatavakstegemisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on kindlad argumendid, mida sa suudad tõestada, siis võid kohtusse pöörduda.
Kui näiteks elad kesklinnas jua sulle on määratud lasnamäe kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Tallinna linn on ju üks piirkond ja kõik koolid on kodulähedased??? St seni, kui kodust kooli sõitmine ühistranspordiga ei võta aega rohkem kui 60 minutit. See on kodulähedase kooli määratlus ju? Et siis mida saab vaidlustada kesklinlane, kelle laps määrati Lasnamäe kooli?

Pigem huvitab see, et kui on õde või vend samas koolis ja seda ei ole arvestatud. See on ka seaduses ära toodud kriteerium. See on konkreetne fakt ja saab vaidlustada. Kui olukord on selline, et kaks kooli on kodule peaaegu sama lähedal, õde-vend õpib ühes neist, see kool vaid veidike kaugemal ja teist last sinna ei määrata???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et seda õe-venna asja saaks üldse vaidlustada kõige täiega, see võiks lausa põhiseaduse vastane olla niisuguse asja järgi eelistusi seada. Sellega on ühelapselised ja vanemad lapsed automaatselt diskrimineeritud,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmmm, mul mõlemad lapsed viimsis ja 1 käib ühes koolis teine määrati sellest aastast teise kooli, ja isegi kui ma läksin selle kohta küsima miks niii siis see pole minu otsustada ja mina ei sa sinna mitte midagi parata, et lapsed hakkavad eri koolides käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtaks ette pigem need sissekirjutusega sahkerdajad. ei ole siiski aus, et iga suvaline kirjutab ennast 21. kk või westholmi jne lähedusse sisse ja siis seal tegelikult elavad lapsed ei saagi sinna kooli. 21. olgu siis juba täielikult eliitkool ja kõik klassid katsetega.

õdede-vendade asjast saan veel aru (kuigi meil ka esimene laps läks kooli ja ta on ainuke), sest kui ikka vanemad viivad ja toovad oleks mõistlik, et nad käivad ühes koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina võtaks ette pigem need sissekirjutusega sahkerdajad. ei ole siiski aus, et iga suvaline kirjutab ennast 21. kk või westholmi jne lähedusse sisse ja siis seal tegelikult elavad lapsed ei saagi sinna kooli. 21. olgu siis juba täielikult eliitkool ja kõik klassid katsetega.

õdede-vendade asjast saan veel aru (kuigi meil ka esimene laps läks kooli ja ta on ainuke), sest kui ikka vanemad viivad ja toovad oleks mõistlik, et nad käivad ühes koolis.[/tsitaat]

aga see on ju sügavalt vanemate probleem, et nad on lapsed nii ära hellitanud, või nii kaugele kodust kooli pannud, et neid tuleb viia ja tuua. uus määrus üritabki seda probleemi vähendada – noorem lihtsalt läheb kodulähedale kooli ja saab ise käima hakata. Suuremat, kes on teise linna otsa pandud, seda siis vedagu ja tassigu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]melviine kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole ainult viimise-toomise taga asi! Meie peres läks teine laps kooli õnnetul eelmisel aastal, määrati vanemast lapsest eraldi kooli. Igasuguste koolisündmustega on alati oht, et satuvad samale ajale. Kuidas sa ütled lapsele, et sinu peole tulen, aga sinu omale mitte? Muidugi on võimalik \”katta\” teiste pereliikmetega, aga tore oleks terve perega ühes kohas olla. Vanem laps ei saanud möödunud aastal venna esimesele esimese septembri aktusele tulla!!! Minule on tähtis, et lapsed saavad võrdselt tähelepanu, aga praegune süsteem seda ilmselgelt ei soosi!
eelmisele: mõlemad koolid on kodulähedased, üks lihtsalt eriti lähedal ja eelmise aastani alatäituvusega.[/tsitaat]

Ka meie noorem laps läks kooli eelmisel aastal ja sai vennast erinevasse kooli. Mina võtan seda jälle nii, et mõlemal lapsel on \”oma\” kool, mitte noorem jälle tönts-tönts suurema sabas. Lasteaias nagunii kõik kasvatajad teadsid nooremat kui \”Tõnu venda\”. Päris kole, kui iga su sammu jaoks on võrdlusverstapost olemas.
Ps. ise käisin koolis, kus oli käinud suur osa mu suguvõsast. Ja pidin kuulma juttu, et \”muidugi sa oskad seda ja teist, su, ema, isa, ja onu, kõik nad oskasid\” . Ilmselt ma ka teadsin rohkem kui \”harju keskmine\”, kuid tegelikult oli selline võrdlemine häiriv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]melviine kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole ainult viimise-toomise taga asi! Meie peres läks teine laps kooli õnnetul eelmisel aastal, määrati vanemast lapsest eraldi kooli. Igasuguste koolisündmustega on alati oht, et satuvad samale ajale. Kuidas sa ütled lapsele, et sinu peole tulen, aga sinu omale mitte? Muidugi on võimalik \”katta\” teiste pereliikmetega, aga tore oleks terve perega ühes kohas olla. Vanem laps ei saanud möödunud aastal venna esimesele esimese septembri aktusele tulla!!! Minule on tähtis, et lapsed saavad võrdselt tähelepanu, aga praegune süsteem seda ilmselgelt ei soosi!
eelmisele: mõlemad koolid on kodulähedased, üks lihtsalt eriti lähedal ja eelmise aastani alatäituvusega.[/tsitaat]

Minu lapsed õpivad samas koolis, aga vanem laps ei saanud samuti oma venna esimese klassi esimese septembri aktusele tulla, sest neil algas sel ajal täpselt klassijuhataja tund. Ka samas koolis võivad erinevate klasside sündmused sattuda samale ajale ja ikkagi pead valima või kombineerima. Terve kooli peale on ainult 1 ühissündmus aastas, mis toimub koolis kõikide vanuseastmete lapsevanematele ühel ja samal ajal ja see on jõulukontsert. Mingi koos viimist ja toomist ei saanudki olla, sest tunnid algavad siiamaani lastel erineval ajal, ja ega nad erit tahagi, et vanemad neid pidevalt talutaks – lastele meeldib iseseisev olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus nendega, kes leiavad, et võib olla isegi hea, et lapsed eri koolides.. meil poiss läbis ühe koolivalmidustesti, mille käigus yks komisjoni liige tuli ukse taha vaatama, kas olen seal koolis õppiva lapse vanem. Nähes mind, oli rahul \”ah ….. vend, no siis on muidugi on poiss tark\”.
Valisime poisile teise kooli (valla kool), kuna olen päris kindel, et varem või hiljem oleks poiss põdema hakanud, et polegi nii tubli ja kukununnu nagu meil pere vanem laps on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime õega tema esimesed 5 kooliaastat ühes koolis. Mina 4 aastat eespool. Kolimise tõttu sai õde võimaluse kooli vahetada, mina tahtsin vanasse kooli edasi jääda. Alles nüüd, täiskasvanuna, on õde rääkinud, kuidas teda häiris pidev vanema õega võrdlemine, rääkimata sellest, et ta pandi mudilaskoori koosseisu, vaatamata sellele, et viisi ei pea ja seal end väga halvasti tundis. Põhjendus: mis siis, et ettelaulmisel ei õnnestunud, aga õde on ju ometi niiiii musikaalne.

Tagasi vaadates võin öelda, et pääsesin napilt – üsna kehva oleks kuulda olnud, et kuidas nii, noorem õde on ju matemaatikas niiiii kohutavalt andekas, kuidas sinuga siis nii kehvasti on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Koolimääramisega rahulolematutele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.