Esileht Koolilaps Koolimineja asjade nimekiri

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Koolimineja asjade nimekiri

Postitas:

Saime koolist nimekirja, mida on vaja. Noh, enamikke asju oskan ise osta, aga mõne asja koha pealt tahaks kogenumate nõuandeid. Milline on kvaliteetsem või mida tähele panna ja arvestada. Palun kommenteerige.

pinal
värvipliiatsid
harilikud pliiatsid
gua¨id
pintslid
rasvakriidid
plastiliin
pikad dressid
vahetusjalanõud

Ütlen kohe vastuseks ka neile, kes ei mõista, mis märtsikuus selline teema. Sünnitan juulis teise lapse ja peale seda pole ilmselt tahtmist ja võimalust poodides kolistamas käia. Ja ei taha ka, et vanem laps tunneks, et tema asjade soetamine ei ole oluline minu jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 15:12; 08.03 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pinal – väga kiidan jeva kahe lukuga pinaleid, vt avanti poodi kristiines
värvipliiatsid – parimad on faber castell kolmnurksed ja nupsukestega, knopka poodides
harilikud pliiatsid – jällegi faber castell kolmnurksed ja nupsukestega, vaata ka sama sarja teritaja
gua¨id – venemaal toodetud peaks väga head olema
pintslid
rasvakriidid – faber castell, crayola
plastiliin
pikad dressid – soovitan vaadata tondi selveri kõrval olevatesse spordiriiete outlet poodidesse, seal on soodsalt adidas, nike, reebok
vahetusjalanõud – oota ecco poe suvine allahindlus ära, siis on lapse jala nr sügiseks enam vähem teada ja saad hea hinnaga head rihmikud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 15:53; 09.03 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen paljuski esimese vastajaga. Meil esimene pinal oli Herlitz ja olime rahul, laps kasutas eelkoolis ja koolis esimesed 2 veerandit. Maksis miskit 79.- krooni vanas rahas, kui teritajat/kustkummi kinnihoidvad kummid katki läksid, ostsime Lego pinali. Muidu hea pinal, aga selle miinuseks asjaolu, et ei saa puhastada sisepinda, lihtsalt ei lähe puhtaks pliiatsijäljed ei kustkummi (vanal pinalil sai nii puhtaks) ega niiske lapiga. Värvipliiatsid osta kvaliteetsed ehk FaberCastelli kolmnukrsed, peenikesed (neil ka paksud olemas aga need juba liiga titekad), harilikud pliiatsid ka FaberCastelli omad (neil nii kustkummiga kui ilma) ja meil kool tahtis, et oleksid kolmnurksed – laps väga rahul, tugevus HB, liiga pehme pliiatsiga (näit. B) jäävad vihikus tähed paksud ja koledad. Gua¨id sobivad vene omad, 12 värvi täitsa ok, pintslid – meil kool tahtis 3-e erineva laiusega, osta sellised mida saab kasutada nii akvarelliga kui gua¨iga, toote pakendilt leiad info, rasvakriidid ostsime ka FaberCastelli omad, need läksid nüüd katki, uued ostsime tavalised Prismast, plastiliin – 12 värvi ja katsu, et oleks käe all pehme, siis lapsel lihtsam, vene omi ei soovita. Sügisese hinnainfo järgi kõige kallimad olid Tallinna Kaubamaja hinnad, Faber Castelli tooted ostsin Stockist ja neil olid siis isegi hinnad soodsamad kui Knopka poes. Pikad dressid – vaata tõesti Adidas outletist, neil oli eelmisel aastal augustis kõikidel lasteasjadel ale -20%, varem võid ka leida soodukaga tooteid, neljapäev on vist nüüd sooduspäev teatud toodetele. Võid vaadata ka Nike ja Reebok outletti. Vahetusjalanõud – meil pidid olema vastavalt kooli nõudmisele sandaalid või muu nö. hingav jalats, meil läksid kasutusse nahast sandaalid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetusjalatsid – kas laps lasteaias käis? Seal oli ju ka jalatseid vaja. Kooli sobivad samasugused (kui sügisel mahub, siis ka praegused).
Dressidega sama lugu, praegu ju on mingid olemas juba? Mina spetsiaalselt igatahes uusi kooli jaoks ei muretsenud. Muretsen jooksvalt siis kui vaja. Sporditarbeid olen üldse viimase aasta jooksul tellinud sportsdirect.com’ist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dresside all mõtlen seda, et mis materjal see peab olema, kas puuvillane või soojem kiledress?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 15:12; 08.03 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike ei oska kommenteerida aga panen omalt poolt paar tähelepanekut siiski kirja.
Pinal – kas laps viitsib igat pliiatsit eraldi kummi vahele toppida, kui on näiteks aeglane poiss võib see päris tüütu olla. Meie pere poistele meeldivad sellised ühe lukuga pinalid, millel on sees üks kummidega pool, kuhu saab panna harilikud, kustukad ja joonlauad kummi vahele, all aga sahtel, kuhu saab värvipliiatsid või vildikad lihtsalt lahtiselt sisse visata.
Vahetusjalatsid – tõenäoliselt nõuab kool, et tallad ei teeks põrandale musti jutte.
Koolikott – hea kui kehalise kott käiks krõpsudega koolikoti külge – sinna saab ka kunstitarbeid ja muud vajalikku lisakraami panna.
Pliiatseid vist algses soovitati kolmnurkseid.
Asjade ostmisel tasub ka nende kaalu peale mõelda, sõltuvalt sellest kui palju saab asju kooli jätta ja kui palju peab laps neid seljas tassima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vihikutele tänapäeval pabereid või kilesid ka ümber pannakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]melviine kirjutas:[/small]
[tsitaat]ostsin kahe otsaga värvipliiatsid, annab mõningase ruumikokkuhoiu pinalis. saavad muidugi varem otsa, aga ühe hooaja peavad vastu.
Kogujaga teritajatest on enim meeldinud sellised, millel peal nupp, kuhu vajutades eemaldub sinna kinni jäänud murdunud tera.[/tsitaat]

Mul lapsel on viimse õppeaasta jooksul kulunud isegi kaks neid kahepoolsete värvipliiatsite komplekte 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 14:36; 11.03 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss alustas ka FaberCastell pliiatsitega ja kui pliiatsist oli alles pool või vähem siis selle ma pm lihtsalt teritasin ära ehk tina oli sees täiesti puru.
Uued on Mapedi kolmnurksed ja tunduvad tugevamad.

Dressid ostsin kiled (umbro), sest sügiseti ilmad ikka niisked ja tundus parem mõte olema kui puuvillane dress. Koduõue jaoks on tavalisi dressipükse-pluuse niikuinii, eks näis äkki nüüd kevadel tunduvad nood hoopis asisemad.

Pinal oli meil kotiga koos kohe (ecco) ja kummidega. Lugesin ka siit eelmine kevad, et lapsed ei viitsi sinna asju toppida, aga kuna kotiga oli kaasas siis uue plaanisin alles siis osta kui lapsest toppijat ei saa. Ilusti topib, kuigi muidu pigem lohe tüüpi laps :D. Oli õpetajalt ka kiita saanud, et hea pinal ja oma asjade üle hea ülevaade ja kõik vajalik kiirelt-vaikselt leitav. Triibud kahjuks ei eemaldu meil ka, aga las siis olla, kui pinal täis siis ei paista välja 😛

Gua¨¨id vali maalähedaste toonidega, mitte neoonid.

Jovi platiliine kiidetakse, samas need ka neoonid ja sp mulle eriti ei sümpatiseeri.

Rasvakriite meil ei nõutud.

Pintslid vali erineva paksusega või täpsusta koolist täpsed nr-d.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]melviine kirjutas:[/small]

Mul lapsel on viimse õppeaasta jooksul kulunud isegi kaks neid kahepoolsete värvipliiatsite komplekte :)[/tsitaat]

Ma olen tegelikult täheldanud, et nüriks läinud teritajaga võidki teritama jääda. Kui on korralik teritaja, ei nüsi ka pliitseid liiga ära.

Maped värvipliiatsid on head küll, aga Faber Castell omad siiski paremad. Sama kehtib teritajate kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 15:53; 09.03 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps kasutab vahelduva eduga kummidega pinalit, kuhu tõesti vähe sisse mahub ja siis vildikate või eraldi kunstitunni jaoks suurema komplekti värvipliiatsite jaoks sellisy torukujulist ühe lukuga pinalit. Teisel lapsel mõlemad lukuga pinalid, igapäevases kasutuses küll lukuga aga kolme sahtliga pinal, kui mina panen värvipliiatsid ühte poolde, harilikud teise ja käärid, teritaja, kustukummi ning liimi keskele, siis lapsel kipub ikkagi suvaline segadus tekkima.
Värvipliiatseid eelistan mapedi omi, ühe komplekti olen ka neid kahevärvilisi ostnud, rohkem enam ei taha, polnud eriti kvaliteetsed. FaberCastelli täpilisi vaatasin sügisel, aga tundusid pealtvaadates uidagi ebamugavad olevat need täpid.
Harilikud kindlasti HB, ostan suvalisi mingi kobedama firma omi. Kustukaga harilikud head küll, aga uuest peast tavaliselt liiga pikad, ei kipu punalisse ära mahtuma ja üks näriline laps järas need otsad ikka väga jubedaks, pigem siis juba näritud puit.
Guasid hetkel firmat vaadata ei saa, vene Luts käivad ka aga olid mingi teise firma omad sellised aluse peal, mille laps paremaks tunnistas.
Pintslid on erinevad akvarellile orav ja guasile kits, kolmsed komplektid eri laiusega sobivad väga hästi.
Meil on valikus olnud kas rasvakriidid või õlipastellid, olen alati pastellid ostnud, need katavad palju paremini ja on erksate värvidega, mõned odavad rasvakriidid ei kõlba millekski (parimad, mis mu lapsel kunagi olid, olid ka vene omad tavalistest tiba jämedamad ja kolmnurksed).
Plastillin faber castell, sügisel otsisisn päris pikalt enna kui knopkast leidsin, miinuseks väike kogus, plussiks hea voolitavus ja ei kuiva kõvaks, kasutuskõlbulikud ka paari aasta möödumisel.
Pikk dress; tüdrukul retuusid ja suvaline dressipluus, poisil puuvillased dressipüksid ja suvaline dressipluus (kapuutsiga ja puuvillane). Meil kehaline õues terve esimese ja neljanda veerandi, siis vastavalt ilmale peal veel kas tuulejope, tuuletõkkefliis vms. Mingeid kilepükse pole küll kasutanud, tüdrukul olid jaheda ilmaga sukkpüksid retuuside all.
Vahetusjalanõud soovtavalt lahtised sandaalid mittemääriva tallaga.
Vihikupaberit ja kiletamise kilet läheb hulgim, kile osta selline paksem, seda on palju parem peale panna, vihikupaberid esimeses klassis pigem suureformaadlisesed, enamus raamatuid ja töövihikuid kipub sinna A4 kanti minema. Kilekaaned minu jaoks suhteliselt mõttetud asjad, noorem nüüd kasutab vihikute ümber, aga ega need eriti parajad pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 00:14; 10.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kleepekile ikka vihikupaberi peale, ilma selleta saab kasutada õpikut või töövihikut, mida 1x nädalas vaja ühel poolaastal. Suurema kasutusega asjadel räbaldub paber ära, teine variant siis mitu korda paberit vahetada.
Ahjaa, teemaalgataja vildikate kohta ei küsinud, mul laps viimasel ajal selliseid tellinud, millel üks ots peenem ja teine jämedam, vist olid ka giotto omad. Faber castell peab küll hästi vastu, aga need tunnistas laps liiga peenikesteks värvimise jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 00:14; 10.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus oleks see, et ära vali asju supermarketis, sest reeglina on nad seal vastavates pakendites, et proovida ega katsetada ei saagi. Ka ei ole kedagi, kes aitaks valida pealtnäha kahe sarnase asja vahel. Nt on plastiliine erineva pehmusega, vahepealse pehmusega sobivad esimesele klassile paremini.
Nii et vaata kodus netist järele, kus asub lähim kooli-kontoritarvete pood ning seal saad kindlasti personaalsema lähenemise (seda küll mitte samal nädalal, kui kool algab:)
Minu lemmikpood on Vunder, Pirni tn-l, kuigi ka sealt 100% asju mõnikord ei saa (nt raamatukaasi), aga kõik kaup on kvaliteetne ning valik päris suur. Võimalus teenindajalt nõu küsida ning tooteid proovida.
Ainuke asi, mida julgen soovitada, on pliiatsid ja guashid. Kuna mul tütar pisikesest peale tohutu joonistaja olnud, siis oleme väga palju erinevaid pliiatseid ning värve katsetanud. Kahepoolsed Mapedi pliiatsid on seni parimad olnud, ei lähe nii kergelt katki ning võtavad pinalis vähem ruumi. Guashid oleme ka ainult Pirnist ostnud, ei ole vene omad, vaid prantsuse omad vist. Mõnusad paksud värvid ning meeldib pakend, mis papi lagunedes hoiab totsikud koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin hoopiski läbipaistvat pinalit. Otsisime korralikku pinalt kooliks päris kaua. Laps tahtis hirmsasti seda kahepoolset lukkude ja kummidega pinalit. Minu meelest see iga päev kaasas tassimiseks küll raske, kuid sellegi poolest üritasime siis sobivat leida. Koos koolikotiga(LEGO) müüdi poes ka LEGO pinalit, mis nägi tõesti eriti lahe välja ja olingi seda juba maksmas, kui tuli meelde, et koolis nõuti minu lapsel, et joonlaud peab olema vähemalt 20 cm pikk!!!! Vaatasin, et Lego enda pinalis on küll joonlaud kaasas, kuid see kõigest 15 cm ning kuigi oleks saanud ju lihtsalt uue sinna sisse osta, siis ka kõige parema punnitamisega ei mahtunud see 20 cm sinna pinalisse lihtsalt ära.
Niiet see jäigi meil ostmata ning kuna eelkoolist oli lapsel alles hoopiski läbipaistev STABILO lukuga kottpinal ( Exam Grade sarjast), siis ei viitsinud enam muud otsima hakata ning laps praegu ülimalt rahul, sest leiab kõik vajaliku juba pinalile peale vaadates üles. See tundub küll väike, kuid sisse mahuvad nii 12 paksu pliiatsit ja 12 vildikat, lisaks korralik suur teritaja, kustukas, harilikud ning 20 cm joonlaud 🙂 Et vildikad ja pliiatsid omavahel hirmus segi ei läheks, siis on nendel eraldi kummid ümber tõmmatud. Ning ta on seda nüüd umbes kaks aastat kasutanud ja lukk on väga korras ning ühtegi õmblus pole katki läinud vms. Niiet soovitan soojalt! 🙂

Hetkel ei oska nende saadavuse kohta midagi öelda, kuid need on alati Kaubamajas kooli alguse ajal müügil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed esialgu kasutasid neid torujaid pinaleid, aga paari nädala-kuu jooksul on kõik tulnud riburada küsima, et neil oleks vaja just neid kummidega, kuna seal on täpselt selge ülevaade, kus miski asub ja pole mingit probleemi asju ilusti tagasi panna ja kiiresti leida. nn torupinalis aga peab muudkui sobrama ja see ajab isegi õpetajad pahaseks, et laps asju ei leia ja muudkui sobrab pinalis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]melviine kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma teritan ise lapse pliiatseid :)[/tsitaat]

See ei puutu asjasse, joonistamisega ikka kulub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 14:36; 11.03 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan ka rasvakriitide nõude üle, nii palju, kui mina tean, kasutatakse kunstitundides rasvakriitide asemel õlipastelle. Minu mõlemal lapsel olid nõutavad õlipastellid.
Dressid – nii lühikesed kui pikad, on mõlemad puuvillased – minu jaoks sobiv valik oli Reservedis ja Oviesse’is. Tüdruk võimleb mul sees hoopis liibuvate poolpikkade puuvillaretuusidega -neid on tal mitu paari erinevat värvi.

Pinali osas vahetasid mul mõlemad lapsed need kummidega iga-asi-omal-kohal-pinalid ringi tavaliste torupinalite vastu. Klassiruumi vahetades on sageli nii kiire, et nad ei jõua ükshaaval neid plliatseid/kumme sinna kummide vahele tagasi toppida ja need olid pinalis kõik laiali, ning kui järgmises tunnis pinal lahti tehti, kukkusid lahtised pliiiatsid sealt kõik robinal välja. Kuna need torupinalid ei maksa suurt midagi, siis tasub üks selline ka valmis varuda, las laps otsustab lõpuks ise, kummaga tal mugavam on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tahaks küsida spordiriiete ja jalanõude kohta. lasteaias lapsel küll mingit spets dressi pole, võimlemisriided on t-särk ja lühikesed püksid (tüdruk), kui võimlemine õues on, siis samade riietega, millega muidu õues. st spets spordiriideid pole kuangi lapsele ostnud. aga nüüd sügisel 1. klassi, peaks vist ostma midagi, aga mida? milliste pükstega käivad tüdrukud sporditunnis? kas spets spordipoest ostetud? kas püksid on liibuvad? on siis ju vaja vähemalt kahte komplekti, sügisel milega õues olla, st pikk dress ja talvel siis siseruumides. ja jalanõudeks siis ka spordipoest spets?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Koolimineja asjade nimekiri

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.