Esileht Koolilaps kooliminejad – kui kaua lasteaias?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: kooliminejad – kui kaua lasteaias?

Ei osanud pealkiri paremini lühidalt sõnastada 🙂

ühesõnaga, küsimus on sügisel kooli minevate laste kohta:
Kui kaua nad teil veel lasteaias käivad/käisid, kas üldse pärast lõpupidu?
meie rühma lõpupidu on juba umbes nädal aega enne mai lõppu.
Mina isiklikult mõtlesin, et laps käib pärast ikka veel umbes jaanipäevani lasteaias, kuni ise ka puhkusele jään, aga nüüd kuulen, et enamus rühmakaaslasi jäetaksegi pärast pidu juba koju :S
See ei ole mu jaoks probleem, kui rühmad kokku pannakse, lapsel on niikuinii õde ka väiksemas rühmas ja üldse väike lasteaed, kõik tunnevad kõiki, aga lihtsalt hakkas huvitama, et kas ongi tavaline, et lasteaia lõpetamist võetakse ikka kohe nii tõsiselt, et järgmisest päevast enam nägu ei näidatagi?

ma nagu suurema lapse koolimineku ajast (millest on küll hulk aastaid möödas) mäletan, et mõned käisid enne kooli veel augustiski lasteaias mängimas ja õppeleping lõppeski alles 31. aug.

teine küsimus ongi, et kuidas see ametlik pool käib? – kas ma pean mingi avaldue tegema, et mis kuupäevast enam kohta ei vaja ja kas siis näiteks kohatasu arvestamine lõpetatakse ka poole kuu pealt, kui ma niimoodi tahan või arvestatakse ikka täiskuudes sõltumata minu soovist? (Tallinn)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 10:44; 12.04 15:29; 12.04 16:09; 13.04 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on juunis lõpupidu, käib senikaua, kuni lasteaed lahti on (vist juuli alguseni). Lisaks läheb veel ka augustis paariks nädalaks lasteaeda. Puhkab nädala enne kooli ja suvevaheaja ka (u 1,5 kuud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käis enamus lapsi kuni juuni lõpuni lasteaias. Võimalik oli ka augustis viia kui soovi, osad vist käsisidki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 10:48; 12.04 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suurem laps paar aastat tagasi lõpetas, käis umbes jaanipäevani – ehk siis selle ajani, kui ise puhkusele läksin. Juuni alguses käisid meil vist umbes pooled lapsed kohal ja lõpupoole ehk kolmandik. Nüüd on noorem laps lõpetamas ja tema enam juunis ei lähe, sest ise olen titaga kodune ja koolilapsel hakkab ka vaheaeg. Arvan, et need, kes \”lõpetamist tõsiselt võtavad\”, on lihtsalt ise kodused või on neil lastel näiteks suuremad õed-vennad, kes ka niikuinii juba juuni algul koju jäävad ning siis ei taha väiksem ka enam lasteaias käia. Aga arvan, et koolieelsel suvel, sh augustis lasteaias käimine on igati normaalne, kui vanemad tööl ja kedagi kodus pole – lapsel on sõpradega ju lõbusam, süüa antakse jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega on nii ja naa!
Oma lapsepõlvest mäletan, et minu jaoks oli see tohutu alandus ja solvang, et ma peale lõpupidu pidin suvel lasteaias edasi käima. Enamik teisi enam ei pidanud. See oli nagu mingi tunnistus \”suureks\” saamise kohta.
Aga minu vanemad viisid ikka väitega, et nemad on tööl ja pole kedagi, kes mulle süüa teeks ja minu järele vaataks.

Minu laps läheb ka sügisel lasteaeda ning tegelikult tahaksin väga, et ta käiks kuni jaanipäevani, mil lasteaed suvepuhkusele läheb. Seda puht sel põhjusel, et tal on kodus lihtsalt igav. Tean, et siis ta istuks arvutis, vahiks telekat ja päevakava oleks väga passiivne ja üksluine. Iseseisvalt ta kuskile välja ei lähe ning sõpru oma majas ja lähikonnas ka pole. Samuti pole selliseid vanavanemaid, kelle juurde teda viia.
Vaatame, mis saab! Eks ma muidugi küsin lapse enda arvamust ka ja püüan sellega arvestada. Kuna talle lasteaias meeldib, siis võimalik, et meil minu lapsepõlves olnud probleemi ei teki 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 12:38; 12.04 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käib jaanipäevani, siis algab mul puhkus. kas ka augustis mõneks ajaks veel läheb, selgub jooksvalt. leping on sõlmitud augusti lõpuni. lõpupidu on mais, aga nende rühmast läheb sügisel kooli umbes 10 last, ülejäänud aasta hiljem niiet juunis rühm tühjaks veel ei jookse. koju laps üksi jääma nõus pole (ega ma ei sunniks ka) ja kui augustis puhkused hakkavad läbi saama siis tuleb kuidagi klapitada kui ta enam lasteaeda minna ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil käis enamus lapsi kuni juuni lõpuni lasteaias. Võimalik oli ka augustis viia kui soovi, osad vist käsisidki.[/tsitaat]Vist päris naljakas oleks, kui laps veel 31. august lasteaias oleks ning 1.septembril juba koolipinki nühiks 🙂
Samas, miks ka mitte, eriti kui last ennast ei häiri! Ilmselt täiesti teostatav!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 12:38; 12.04 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käisid lapsed ikka ka enamuses veel juunis edasi. Paljud ei tahtnud ise koju jääda, sest tahtsid kaaslastega veel nii kaua koos olla kui võimalik. Sama oli augustis käimisega, laps oleks saanud kodus olla, aga tahtis ise mõneks päevaks minna, et veel sõpradega koos olla ja samas tulid rühma juba uued väiksed lapsed lisaks keda siis suurtel tore \”kasvatada\” oli 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe selles mingit probleemi, et laps on 31. aug lasteaias ja 1. sept koolis. Mul on 5a laps ka, tema peab nagunii aug keskel aeda minema, kui mul puhkus lõpeb – ma ei jäta ju 5a ja 7a terveks pikaks päevaks üksi koju, ja ega nad seda ei soovikski. Seega käib minu 7a lasteaias juuli keskpaigani ja siis aug ka veel u 2 nädalat – seega on ta kodus sel ajal kui lasteaed puhkab ja seega ka mina puhkan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 14:27; 12.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia nö \”lõpetamise avaldus\” tuleb juhatajale viia vähemalt 2 nädalat enne nimekirjast väljaarvamist (Tallinnas). Lõplikult lasteaia nimekirjast arvatakse laps välja peale viimase arve tasumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 15:09; 12.04 15:50;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lasteaia nö \”lõpetamise avaldus\” tuleb juhatajale viia vähemalt 2 nädalat enne nimekirjast väljaarvamist (Tallinnas). Lõplikult lasteaia nimekirjast arvatakse laps välja peale viimase arve tasumist.[/tsitaat]
Aitäh!
Aga kas sa seda ka tead, kui ma soovin näiteks lepingu lõpetada 15. juunil (viies siis selleks avalduse nt hiljemalt 1. juunil), kas ma siis pean kohatasu ikka maksma terve juuni eest või siis arvestatakse ainult pool kuud?
Või veelgi täpsemalt, kui avaldan õigeaegselt soovi lõpetada leping nt 10. või 20. juunil, kas siis saan kohatasu maksta ainult vastava arvu päevade eest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 10:44; 12.04 15:29; 12.04 16:09; 13.04 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohatasu makstakse ikka terve kuu eest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 10:48; 12.04 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kohatasu makstakse ikka terve kuu eest[/tsitaat]
Meil õpetajad arvasid, et ehk tehakse kohatasus ka väike ringiarvestus, st et tervet kuud ei pea maksma. Aga kindel ma muidugi pole.
kui kindlat vastust soovid, helista lasteaia arvel olevale numbrile. Ja kui oled helistanud ning vastuse saanud, tule räägi meile ka, mis sulle öeldi 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 15:09; 12.04 15:50;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Meil õpetajad arvasid, et ehk tehakse kohatasus ka väike ringiarvestus, st et tervet kuud ei pea maksma. Aga kindel ma muidugi pole.
kui kindlat vastust soovid, helista lasteaia arvel olevale numbrile. Ja kui oled helistanud ning vastuse saanud, tule räägi meile ka, mis sulle öeldi ;)[/tsitaat]

🙂
helistamisega ei saa mingit kindlat vastust, suuline jutt on suuline jutt.
ma parem kirjutan neile (Haridusametisse või kes seal neid arveid väljastavadki) ja kui saan midagi tarka teada, annan tõesti märku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 10:44; 12.04 15:29; 12.04 16:09; 13.04 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka paluti pärast lõpupidu kooliminejaid mitte enam tuua. Võimalik, et sellele palvele tullakse vastu. Minu laps käib siiski juunikuu ka. Edasi näis, peab siis üksi koju jääma. Üks vanem küll ütles, et tema viib ka peale puhkust augustis, et tema last üksi koju ei jäta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aitäh!
Aga kas sa seda ka tead, kui ma soovin näiteks lepingu lõpetada 15. juunil (viies siis selleks avalduse nt hiljemalt 1. juunil), kas ma siis pean kohatasu ikka maksma terve juuni eest või siis arvestatakse ainult pool kuud?
Või veelgi täpsemalt, kui avaldan õigeaegselt soovi lõpetada leping nt 10. või 20. juunil, kas siis saan kohatasu maksta ainult vastava arvu päevade eest?[/tsitaat]
Tallinnas maksin mina küll ainult vastava arvu päevade eest.
Ja minu lapse rühmas küll massilist kojujäämist ei toimunud pärast lõpupidu. Enamik käis ikka niikaua kuni lasteaed puhkama läks. Ma ei kujutagi ette, kuhu need lapsed panna siis, 3 kuud suvel puhkust ei anta ju ja last pikkadeks päevadeks üksi koju ei jäta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 16:43; 13.04 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on küll ka kooliminejad olnud augustis lasteaias. Ei usu, et see nüüd keelatud on. Kunagi töötasin ka ise lasteaias, seal oli samamoodi. Tegelikult käivad ka 1. kl lapsed veel sept.-okt. vanast harjumusest pärast tunde vahel lasteaias:) Küll vanas rühmas uute 3a lastega mängimas, küll õue peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 14:27; 12.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käib laps peale lõpupidu veel nädala lasteaias ja juunist jääb koju.Ta ise ei taha enam edasi käia.Kuna olen kodune,siis saan ta ka koju jätta kolmeks kuuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt jaanipäevani nagu tavapäraselt kombineerides puhkustega ja vanavanemate juures olekutega on õnnetunud 2 kuud puhkust anda.
Eks koju jäävad need, kel võimalik (vanemad kodused, vanavanemad ligidal, vanemad õed-vennad kodus jne), teised ikka käivad edasi. Praeguste lõpetajate seas on neid, kelle vanemad arvasid, et ka augustis (puhkus juulis ja siis küll puhkavad ka lapsed) tuleb kasutada lasteaia teenuseid.
Meil öeldi küll, et tuleks täita vorm, mis ajani leping (lasteaia koht) on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tln tuleb kohatasu maksta terve kuu eest ja kuna lõpupidu on mai lõpus, siis arvatavasti ma last pärast pidu enam aeda ei vii. nagunii on suurematel lastel kooliaasta lõpuni vaid loetud päevad ja needki enamasti sisutatud mingi vabama tegevuse ja päevad kujunevad lühemaks kui tavaliselt.

varasemad kogemused sellised, et esimene laps pärast lõpupidu enam ei läinud, teine aga käis poole juunini puhtalt seetõttu, et ma ei saanud teda koju jätta. ja alati, igas rühmas on neid, kes käivad ka augustis aias.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib pärast lõpupidu kui tema lemmikõpetaja on siis tööl on. Selle järgi laps ise valib. Toetame, et laps ei peaks viimaseid päevi ebameeldivana mäletama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

teemaalgataja siin.

saingi Tallinna Haridusametist vastuse:

/…/

Tallinnas kehtiva määruse Laste koolieelsesse lasteasutusse vastuvõtu ja sealt väljaarvamise kord § 12 sätestab, et lapse lasteasutusest väljaarvamiseks esitab vanem lasteasutuse direktorile avalduse. Avaldus esitatakse hiljemalt kaks nädalat enne lapse lahkumist ja selles märgitakse lapse lasteasutusest lahkumise aeg.

Lapse lasteasutusest lahkumisel on vanem kohustatud tasuma vanema poolt kaetava osa kuni lapse lasteasutusest väljaarvamise kuupäevani.

Toidupäeva maksumus arvestatakse kasutatud päevade eest.

Lugupidamisega
/…/

Minu lisaküsimuse peale selgitati veel:
Kohatasu arvestus käib selliselt, et kui laps lasteaiast lahkub, siis lasteaia direktori käskkirjas on ära näidatud mis kuupäevast laps välja arvatakse.

Vanema tasu arvestatakse siis selle kuupäevani. Kuna vanema osa on kuumakse, siis arvestus käib kalendripäevades proportsioonis kasutatud päevade eest kuni välja arvamiseni. Seega kui Teie avalduses on märgitud, et Teie laps on viimast päeva lasteaias 12. juunil, siis maksate kohatasu 12 päeva eest (30,74:30×12=12.30).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 10:44; 12.04 15:29; 12.04 16:09; 13.04 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik,siis ikkagi jätaks lapse suveks koju.
Ja kuna olen väiksemaga kodus nii ongi.käib mai kuu ja kõik.tegin avalduse,et juunis enam ei maksa.
Üldse olen vaadanud vaeseid lapsi:(
+20 suvi ja päike ja kivid ja kõrbenud muru ja suured majad,nii kurb.
Kui vähegi võimalik,saadke nad maale või üritage ise palju nendega parki,mere äärde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie otsustasime peale lõpupidu mitte viia. Kodus vanaema, kes lapsega tegeleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]hell32 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui võimalik,siis ikkagi jätaks lapse suveks koju.
Ja kuna olen väiksemaga kodus nii ongi.käib mai kuu ja kõik.tegin avalduse,et juunis enam ei maksa.
Üldse olen vaadanud vaeseid lapsi:(
+20 suvi ja päike ja kivid ja kõrbenud muru ja suured majad,nii kurb.
Kui vähegi võimalik,saadke nad maale või üritage ise palju nendega parki,mere äärde.
[/tsitaat]
Kus neid maavanaemasid lahkelt jagatakse kelle juurde lapsed suveks saata? Või millised töökohad annavad 3 kuud suvel puhkust? Ma võtaks heameelega mõlemad vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 16:43; 13.04 17:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps kooliminejad – kui kaua lasteaias?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.