Esileht Koolilaps Kooliminevate laste õigekiri

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kooliminevate laste õigekiri

Postitas:

Kui õigesti kirjutavad teie kooliminevad lapsed? Pean silmas eelkõige pika ja lühikese täishääliku eristamist ning nõrga ja tugeva hääliku eristamist. Minu laps kirjutab enamik tekste umbes nii: \”Sen kasvap puu all\”. Kui koos harjutame ning ma ta tähelepanu juhin vigadele, siis saab kohe aru, mis on valesti, kuid kui ise omaette midagi kirjutab, siis on enamik asju valesti. Ei teagi, kas tal saab koolis väga raske olema? Arvutamise poole pealt on asi hästi, s.t. umbes 15 piires liidab ja lahutab üldjuhul vigadeta, rohkem ei ole õpetanud. Lugemine on üsna selge ja peaaegu sorav, ka kirjatähtedega. Aga kirjutamine paneb muretsema või muretsen üle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 15:38; 12.06 16:22; 13.06 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui külge ei jää, siis looda sellele, et koolis harjutavad. Mis siin ikka muretseda.Kooli ta ju sul vastu võeti, mis?Ega see sul ilmselt ka mingi kesklinna kool pole, kuhu läheb, see on selge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpeta laps oma kirjutatut kontrollima. Las loeb (valjusti) nii, nagu ta kirjutas. Siis leiab vead ise kohe üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu piiga lõpetas 1.kl, seega räägin oma värskest kogemusest- enne kooli me temaga õigekirja praktiliselt ei harjutanud (LA ei käinud), vaid nii palju kui ta ise kirjutas mingeid \”kirjakesi\”, siis vaatasin üle ja kui vead olid, siis juhtisin tähelepanu ja neid vigu ikka oli.
lugemine oli väga hea, sh teksti mõistmine, arvutamine veidi nõrgem, aga sai hakkama. koolis tal raske küll ei olnud- õppis praktiliselt iseseisvalt ja selleks kulus max pool tundi, hinded väga head. etteütlusi hakkasid kirjutama 2.p-a ja need olid kõik \”5\”. samuti oli kevadel eesti keele tasemetöö klassi üks paremaid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka tütar kirjutab ohtrate vigadega – a la \”tule küla ia too komi\”, kusjuures pikad kirjad kirjutab valmis (lausa A4) ja kõik sellises stiilis:) Kui koos kirjutame, siis pingutab rohkem, aga vigu ikka tuleb. Loeb samuti kenasti -nii trükitähti kui kirjatähti, samas väga ise lugema ei kipu, arvutab üldjuhul vigadeta, kusjuures kasutab ka näppe salaja kui üle 10 arvutamine.

Käis eelkoolis ja sai kiita, et väga tubli ja tahab õppida, teeb kõike kaasa ning aktiivne tüdruk, nutikas ning julge. Nimelt õpetajad ütlesid eelkoolis, et kõige olulisem on ikka tahe õppida ja sotsiaalsed oskused sh julgus vastata, siis kaovad ka need kirjavead ja näpud laua alt esimese aasta jooksul kiiresti:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poiss saab alles augusti lõpus 7 ka, seega ilmselt üks noorimaid oma klassis. Muidu tundub üsna arukas ja koolivalmis. Nii palju räägitakse sellest koolipikendusest jmt nii et hakkan juba ka muretsema, et kui õigekiri eriti õige ei ole kas siis oleks pidanud ka lapsele pikendust taotlema. Eks me vaikselt ikka harjutame ka, kuid ei tea kas see sügiseks paraneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 15:38; 12.06 16:22; 13.06 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu meelest kooli minev laps ei pea küll oskama veel nii perfektselt kirjutada. Kui mul õigesti meelde jäi, siis meie lapse õpetaja mainis, et alles 3. klassi lõpuks peavad nad vigadeta suutma eristada pikka ja lühikest häälikut ning nõrka-tugevat sulghäälikut.

Ma oma poissi küll suunasin vahel 1.klassi kodutööde ajal ennast kuulama ja sõnu hääldama, enne, kui kirjutab midagi, sest naljakas oli pärast seda teksti lugeda tal endalgi. Samas need etteütlused, mida koolis tehti, ei olnud vigadega. Küllap õpetaja teab, mismoodi ta lastele selle õigekirja selgeks õpetab. 😉 Neid, kes täiskasvanuna selliseid suuri vigu teevad, on ju imevähe ja ma ei usu, et sinu lapsel probleeme oleks. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 1.klassi minev laps peab oskama lugeda, kirjutada, arvutada, siis mis mõtet üldse kooli minna on tekib minul küsimus? Mida tal seal siis veel õppida on?
Ärge võtke lastelt lapsepõlve, küll nad jõuavad kõike õppida ja kindlasti on väga tublid lapsed. Ilusat pingevaba suvepuhkust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

eks selle keelevaistuga ole erinevalt.
mõnel polegi ja mõnel tuleb kuidagi hiljem.

mul on kaks täiskasvanud last, kellest üks kirjutas enne kooli praktiliselt vigadeta ja teine ei saanud kolmanda klassini korralikku teksti valmis. viimane on nüüd lõpuklassis ja alles paar aastat tagasi läks tal ka võõrkeelte peale pea lahti, muidu oli ikka kogu aeg jama. esimene muidugi oli briljant algusest peale ja kõigis keeltes.

kolmas läheb nüüd kooli ja kirjutab samuti täitsa vigadeta, näis, kas läheb ka koolis kergelt. loodaks küll 🙂

kas ma pean lisama, et need algusest peale keeleandekamad on tüdrukud? vist mitte. arvan, et see on siiski juhus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 00:28; 13.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh, nendel keelevaistuga lastel tekivad jälle oma probleemid. minu oma kirjutas ka enne kooli praktiliselt ilma vigadeta ja esimesed neli aastat ei olnud tal eesti keeles ühtki reeglit vaja ära õppida, viied tulid ludinal puhtalt tänu keelevaistule. ja kui siis 5. klassist reeglite õppimiseks läks, siis oli küll üllatus suur, et eesti keeles tuleb midagi õppida ka…

tegelikult tõesti, kooli minev laps ei pea tegema veatult vahet pikal-lühikesel ja tugeval-nõrgal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oh, nendel keelevaistuga lastel tekivad jälle oma probleemid. minu oma kirjutas ka enne kooli praktiliselt ilma vigadeta ja esimesed neli aastat ei olnud tal eesti keeles ühtki reeglit vaja ära õppida, viied tulid ludinal puhtalt tänu keelevaistule. ja kui siis 5. klassist reeglite õppimiseks läks, siis oli küll üllatus suur, et eesti keeles tuleb midagi õppida ka…

tegelikult tõesti, kooli minev laps ei pea tegema veatult vahet pikal-lühikesel ja tugeval-nõrgal. [/tsitaat]

nõus, aga see pole ainult keelevaistu, vaid üldse õpiharjumuste teema.
meie tüdrukul oli kuskil 7.-8. klassini nii, et ta ei saanud veel aru, mida õppimine tähendab, sest kõik tuli nii kergelt. igas aines.
alles seejärel saabus kerge tagasilöök, kuni ta omandas õpioskused ja -harjumused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 00:28; 13.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea vähemalt lugeda, et mu laps pole üks vähestest, kes enne kooli õigekirja ei oska. Perekooli põhjal on tihti mulje jäänud, et kõik loevad, arvutavad ja kirjutavad enne kooli juba perfektselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 15:38; 12.06 16:22; 13.06 09:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Kooliminevate laste õigekiri

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.