Esileht Koolilaps Koolipikendus- taotlenud/saanud juba sel aastal?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Koolipikendus- taotlenud/saanud juba sel aastal?

Postitas:

Kas keegi on juba sel aastal on lapsele koolipikendust taotlenud ja seda ka saanud? Kuidas need asjad siis ikkagi käivad? Viisin eelmine kolmapäev avalduse sisse koos kõigi vajalike dokumentidega. Öeldi, et võetakse peatselt ühendust ja kutsutakse komisjoni. Täna aga helistati Tondi Põhikoolist, kuhu pean lapsega veel logopeedi juurde minema. Milleks? Meil on kõik psühhiaatrid, psühholoogid ja logopeedid juba läbi käidud. Tegemist siis Tallinnaga. Ma heameelega loeks teiste kogemusi ja muljeid sel teemal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saime.

Komisjon tegi otsuse 10.aprillil.
Piisas paberitest, ei soovitud mind ega last näha.

Elame Hiiumaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ikka pead sinna Tondi põhilooöi minema. Minu lapse lasteaiakaaslane, kes eelmisel kevadel pikendust sai igatahes teatas selle kooli kohta uhkelt, et \”siin ma käisin ka katsetel\”. Nemad käisid eelmisel aastal katsed ka läbi, sest piekndus saabus alles päris mai lõpus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Võibolla ikka pead sinna Tondi põhilooöi minema. Minu lapse lasteaiakaaslane, kes eelmisel kevadel pikendust sai igatahes teatas selle kooli kohta uhkelt, et \”siin ma käisin ka katsetel\”. Nemad käisid eelmisel aastal katsed ka läbi, sest piekndus saabus alles päris mai lõpus.[/tsitaat]

mis toimub nende vanemate peas, kes lähevad katsetele, soovides samal ajal lapsele koolipikendust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis toimub nende vanemate peas, kes lähevad katsetele, soovides samal ajal lapsele koolipikendust?[/tsitaat]
Palun õpi lugema. Öeldi ju, et vastus pikenduse taotlusele saabus mai lõpus. Ja eelmisel aastal tegid kõik Tallinna koolid katseid. Kust lapsevanem oleks pidanud oskama ette ennustada, kas saab pikenduse või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei ole kuskil katsetel käinud, sest ma lihtsalt ei pane teda see aasta kooli. Saame koolipikenduse ja kogu lugu! Jään endale kindlaks ja öelgu nad seal komisjonis, mida tahes. Lihtsalt ma ei saa aru, miks peab uuesti logopeedile minema, kui oleme kõik vajalikud spetsialistid läbi käinud ja paberid kätte saanud. Avalduski on sisse viidud juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pojaga sama teema, käisime siiski seal Tondil ära, pole miskit hullu.
Logopeed mainis, et VÄGA paljud targad ja drillitud lapsed, kes sel aastal eliitkooli ei saanud viiakse sinna koolipikendust taotlema, et siis järgmisel aastal uuesti proovida. Vanemad käsevad lastel vigu teha ja lolli mängida, et ikka pikendust saada. Spetsialist näeb ju selle ära. Nõme lausa.
Ja kui Sina tahad tõesti oma väikese ja nõrgema lapsega pikendust saada, siis komisjonis ka veel irvitatakse, et noh, tahate eliiti pääseda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 23:47. Aga kui kaua võib aega võtta, kui ükskord komisjoni saame? Sinna Tondile lähme 2.mai. Ja kas Teie olete oma asjad korda saanud? Selle komisjoni kohta olen jah igasugu asju kuulnud. Kurb tegelikult, et selline suhtumine neil seal on. Poisslaps veel eriti vajab seda pikendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga oletame, et komisjon otsustab, et ei saa pikendust.

mis siis saab?
tehakse trahvi?

ok, aga kui ma maksan trahvi ära ja ikka last kooli ei pane? Palju see trahv üldse on?

või on veel mingeid sanktsioone?[/tsitaat]

Enne trahvi kutsutakse lastekaitsesse või külastatakse teid. Tavaliselt ei hakata \”kadunud\” lapsi enne oktoobrit otsima ja selleks ajaks, kui lastekaitse on tuvastanud, et vanem ei ole \”unustanud\” last kooli panna, siis on pool aastat läbi ja vaevalt keegi siis enam last kooli surub. Ehk tehaksegi tahvi, aga võib-olla lihtsalt noomitakse. Kindlasti jääte mingiks ajaks lastekaitse huviorbiiti ja aeg-ajalt kutsutakse teid vestlusele.
Lasteaeda ka muidugi ka koolikohuslast panna ei saa. Erakad vast võtavad, kui neil kohti on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, ma lähen siis Harjumaa Nõustamiskomisjoni, kui peaksin esialgselt komisjonilt negatiivse vastuse saama. Olen kuulnud, et Harjumaa Nõustamiskomisjonis suhtutakse ikka inimlikult ja võetakse lapsevanemat ka kuulda. Ma tunnen siiski oma last kõige paremini ja tahan talle vaid parimat, et tal koolis hästi minema hakkaks. Mul poiss pole seitsmesekski selleks ajaks saanud, kui peaks kooli minema. Sünnipäev septembri lõpus. Algteadmistest on vaid vähe, et last kooli saata. Sotsiaalne küpsus on mingil määral isegi olulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kasulik on läbi lugeda lasteaiakoha saamisel sõlmitud leping. Kui seal on ikka kirjas, et lasteaed on kohustatud last kuni koolikohustuse tekkimiseni seal hoidma ja kui olete ikkagi pikendust saanud, siis lükkub ju koolikohustus edasi ja lasteaial ei ole mingisugust seaduslikku õigust lasteaiakohast loobumiseks. Ja igal omavalitsusel on ka vastavad sellekohased määrused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll mingit lepingut saanud/näinud, kui mu laps lasteaeda läks. Juba eelmisel kevadel rääkisin arenguvestlusel, et taotlen pojale koolipikendust. Ka lasteaia juhataja on teadlik sellest ja lapsel on koht ka sügiseks lasteaias olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Koolipikendus- taotlenud/saanud juba sel aastal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.