Esileht Koolilaps koolipikendusest

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: koolipikendusest

Postitas:

teema eelkõige neile, kes kaalunud või taotlenud koolipikendust.
poiss saab sept keskel 7, seega seaduse järgi peab sügisel kooli minema.
*loeb päris ilusti
*arvutab 10 piires
*kirjutab trükitähtedega, aeg-ajalt vigadega loomulikult
*on nutikas, hea loogilise mõtlemisega, tegus

aga
*on väikest kasvu, 123 cm hetkel vaid, peene kondiga, sale
*keskendumisega probleeme, vahel aeglane, tuulepea
*tahab palju hellust, ärkab öösel sageli ja tuleb meie juurde, ronib sülle, kallistab
*ise pole kooliminekust eriti huvitatud, eelistab mängimist

ei taha panna sel aastal kooli. kardan, et ta jääb füüsiliselt teistele alla, väike on ju raske olla. ta on ka tuulepea, kujutan ette, et unustab õigel ajal bussi peale minna, et koju sõita. kuna ise käin tööl, peaks mingi aja üksi kodus olema, kui vanemal lapse trennid ringid jne jne.
lasteaias õpetajad räägivad, et nii tubli ja kõike oskab. et igav hakkab järgmisel aastal. aga mina ikka kahtlen…
sotsiaalselt pole ta minu arust veel valmis. lugemis-kirjutusoskus pole ju kõige olulisemad mõõdikud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna üldiselt on koolipikendust andvad komisjonid juba mai lõpus, kuid sinna minekuks on vajalik psühhiaatri otsus lapse kooliks mittevalmisoleku kohta, siis kardetavasti oled asja ajamisega hiljaks jäänud, sest järjekorrad on pikad. lisaks psühhiatri otsusele on väga tähtis ka lasteaiast antav iseloomustus

sinu antud iseloomustuse järgi tundub tavaline õnahingeline poiss olema. kasv on tihti pärilik. tuulepead on enamik poisse kuni meheks saamiseni ja mõned ka pärast seda. hellust tahavad ka pubekad veel, kuid nemad ei julge tihti seda enam tunnistada. mängimist eelistavad paljud ka veel 8-9aastaselt. samas on koolini jäänud veel pool aastat ning selle ajaga jõuab laps veel paraja arenguhüppe läbida

füüsiliselt vaadatakse lapse kooliks valmisolekut ka selle järgi, kas hambad on hakanud vahetuma ja kas laps ulatub üle pea vastaspoole kõrvast kinni võtma (parema käega vasakust kõrvast). kuidas teil sellega lood on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

psühhiaater annab tõendi päris kergesti, eriti poisslapsele. Järjekorrad nii pikad pole midagi.
Komisjon arvestab eelkõige vanema arvamust.
Ise tegin selle eelmisel aastal läbi, täiesti ok oli protsess, midagi ülejõukäivat polnud.
Muidu olen algklasside õpetaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:47; 22.03 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin ikka mõelda lasteaiaõpetajate arvamusele, sest nemad näevad su last igapäevaselt ja oskavad hinnata tema sotsiaalset küpsust ja koolivalmidust vast isegi paremini. Järelikult lasteaias on ta ju asjalik ja tahab koolitööd teha, kui õpetajad nii väidavad. Väikesekasvulisi koolialustajaid on alati, aga nad üldiselt ei ole kuidagi teistest kehvemad.

Aga ma muidugi näen asja õpetajana, nii et lapsevanemana jääb sulle ikka viimane sõna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti ei saa aru, milleks on vaja riigi raha raisata kõige selle peale, koormata erialaspetsialiste ja komisjone – kas tõesti juhtuks midagi hullu, kui jätta vähemalt aasta teises pooles sündinud laste puhul ainult vanema otsustada, millal laps kooli läheb? Siis saaks just suvel sündinud poisid vajadusel rahus veel aasta küpseda, tublimad aastalõputüdrukud võiksid aga ehk juba kooli minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldiselt olen eelkõnelejaga vägagi ühte meelt, olles algklasside õpetaja. Kuid tõsi on ka see, et paljudes euroopa riikides algab nn kool juba 4-aastaselt ning 5-6 aastased lapsed arvutavad juba saja piires, korrutavad ja jagavad. (Kindlalt tean Itaalia ja Hispaania koolisüsteeme). Samas on tõsiasi ka see, et meie (Soome, Eesti) laste tase on põhikooli lõpuks parem kui neis teistes koolides, kus lapsed 5 a-selt juba korrutavad-jagavad. The truth is out there.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:47; 22.03 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lumekakk kirjutas:[/small]
[tsitaat]
aga
*on väikest kasvu, 123 cm hetkel vaid, peene kondiga, sale
*keskendumisega probleeme, vahel aeglane, tuulepea
*tahab palju hellust, ärkab öösel sageli ja tuleb meie juurde, ronib sülle, kallistab
*ise pole kooliminekust eriti huvitatud, eelistab mängimist

ei taha panna sel aastal kooli. kardan, et ta jääb füüsiliselt teistele alla, väike on ju raske olla.
[/tsitaat]
Kas su laps lasteaias käib? 6,5-aastane ja 123cm ei lähe kohe kindlasti väikese kasvu alla. Minu poiss on talvel sündinud, 7-aastaselt oli 122cm. Kooli minnes 124,5 ja kõhna on ta ka. Aga mul ei tulnud pähegi see, et ta on väikest kasvu. Lasteaias olid enamik poisse sama pikad ning ka kooli minnes oli ta klassis keskmine. Kehalise tunnis järjestatakse lapsed pikkuse järgi, oli hea küsida. Selle kasvu pärast koolipikendust küll taotlema ei maksa hakata. Teine lugu on kui laps pole õppimisest huvitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

usalda iseenda sisetunnet ja anna talle pikendust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 22:42; 22.03 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps loeb-kirjutab-arvutab normaalselt, sai soovitud kooli sisse jne. aga me taotleme ka pikendust, kuna sotsiaalselt nõrk. parem nädal hiljem kui päev varem. või kuidas see oligi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 22:42; 22.03 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaalun ise täpselt sama asja. Meil pigem on lasteaiast kuulda olnud soovitust pikenduseks, kuna etteütluses kipub laps maha jääma ning siis kiirustades ei jäta sõnavahesid ja sisse kipuvad tulema kirjavead. Ehk siis tähed on selged ja kirjutab enam-vähem, aga etteütluses ei vea hetkel päris hästi välja, kuna aeglase-pikaldasevõitu. Mul on küsimus: kas lasteaialaps peab etteütlusega toime tulema? Kuidas on teie kogemused, kas teie lasteaias peetakse seda nö normiks? Aitäh ette.[/tsitaat]
loomulikult EI pea.
aga teemaalgataja – kas laps on nõus lasteaeda edasi jääma endast noorematega? kõik rühmakaaslased lähevad ju kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valutan hetkel sama teemaga pead!
Sama vana poiss kui teemaalgatajal.
Pikkust vaid 113 cm, kõik piimahambad alles suus, ei liigugi miskit veel. Käega ei ulata üle pea kõrva katsuma, ei loe, õppides kohe väsib. Aeglasema käelise tegevusega.
Vajab lõunaund. Kõnes väikesed silbi struktuurivead.
Kiituseks väga hea loogiline mõtlemine,lahendab probleemideta teise klassi loogika ülesandeid. Käitub viisakalt, ei nihele.
Psühhiaatrile sain aja 5.juuniks.
Arvamine, et mitte sel aastal kooli panna, tekkis alles 5 nädalat tagasi.
Siiani kahtlen, kas panna sel aastal kooli, või anda talle aasta kasvamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on septembri lõpus sündinud poiss ja samti taotlema koolipikendust sel aastal. Algteadmised on kooliminekuks olemas, aga sotsiaalselt ta lihtsalt ei ole valmis kooli minema. Psühhiatria hinnang on olemas, nüüd vaja komisjoniga tegelema hakata. Kas keegi teab mulle sellest lähemalt rääkida? Kuhu peaksin pöörduma jne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi lasteaiast.
Meie saime sealt teada, mis tõendid vaja + isikuttõendava dokumendi(minu ja lapse) koopia+ avaldus(blankett anti)
ja
kuhu esitada

lasteaed lisas iseloomustuse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 09:27; 25.03 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lumekakk kirjutas:[/small]
[tsitaat]teema eelkõige neile, kes kaalunud või taotlenud koolipikendust.
poiss saab sept keskel 7, seega seaduse järgi peab sügisel kooli minema.
*loeb päris ilusti
*arvutab 10 piires
*kirjutab trükitähtedega, aeg-ajalt vigadega loomulikult
*on nutikas, hea loogilise mõtlemisega, tegus

aga
*on väikest kasvu, 123 cm hetkel vaid, peene kondiga, sale
*keskendumisega probleeme, vahel aeglane, tuulepea
*tahab palju hellust, ärkab öösel sageli ja tuleb meie juurde, ronib sülle, kallistab
*ise pole kooliminekust eriti huvitatud, eelistab mängimist

[/tsitaat]

Minu poeg saab sept alguses 7 ja kaalusin ka pool aastat tagasi mida teha – kas läheb sel aastal kooli või taotlen pikendust. Hea võimalus tekksis juhuslikult kui trennis läksime sellesse rühma asendustunde tegema, kus käisid need lapsed, kes lähevad kooli järgmisel aastal. Nende keskel oma last vaadates sain aru, et ta on ikka piisavalt suur juba ja arenenud ja tegus, need teised tundusid ikka väga väikesed ja titekad.
Olen kindel, et tal hakkaks igav ja ta on ka liiga suur nende keskel.
Kusjuures ta on 125 cm pikk ja praegugi oma lasteaiarühmas ikka pikemate poiste seas.
Loeb, arvutab, kirjutab, käib eelkoolis ja ise väga tahab kooli minna ka.
Aga sa hinda muidugi oma last ise ning palu lasteaia kasvatajate abi, võimalusel vii sinna nooremasse rühma mängima ja vaata kuidas ta tundub nende keskel.
Võibolla laps ei oska päris tahta kooliminekut, aga kas ta tahab aastaks veel noorematega lasteaeda jääda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina valutan hetkel sama teemaga pead!
Sama vana poiss kui teemaalgatajal.
Pikkust vaid 113 cm, kõik piimahambad alles suus, ei liigugi miskit veel. Käega ei ulata üle pea kõrva katsuma, ei loe, õppides kohe väsib. Aeglasema käelise tegevusega.
Vajab lõunaund. Kõnes väikesed silbi struktuurivead.
Kiituseks väga hea loogiline mõtlemine,lahendab probleemideta teise klassi loogika ülesandeid. Käitub viisakalt, ei nihele.
Psühhiaatrile sain aja 5.juuniks.
Arvamine, et mitte sel aastal kooli panna, tekkis alles 5 nädalat tagasi.
Siiani kahtlen, kas panna sel aastal kooli, või anda talle aasta kasvamist.

[/tsitaat]
No meil ka sarnaste omadustega, sama pikk 6.5-ne poiss. Ükski hammas isegi ei liigu. Loeb trükitähtedega, 10-piires arvutamine enam-vähem. Mina tahaks ikka kooli panna, ämm on vastu. MInu peamine põhjendus on see, et mul mitu tuttavat välismaal, kelle 5-aastased juba kooolis käivad. Poiss ise tahab minna ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on tark ämm.

Välismaa kool 5aastasel =meie lasteaia viimane rühm.
Programmid pole võrreldavad.

Anna lapsele hea stardipositsioon ja pikendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 09:27; 25.03 21:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps koolipikendusest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.