Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koolireis – seadusandlik pool seoses koroonaga

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Koolireis – seadusandlik pool seoses koroonaga

Postitas:

Minu laps pidi kevadel minema klassiga reisile, kuid 99% see reis ilmselt ei toimu. On tasutud ettemaks. Kas praegusel juhul peaks reisibüroo tagastama ka ettemaksu, kui reis jääb ära, või on neil õigus ettemaks endale jätta? Lapse klass ju ise reisist ei tagane, pigem ei suuda reisibüroo ju seda reisi korraldada…

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 19:45; 31.03 17:15; 05.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kui reisifirma reisi korraldaks, siis lapse klass ikkagi ei tagane ja lähebki reisile? OK

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas praegusel juhul peaks reisibüroo tagastama ka ettemaksu, kui reis jääb ära, või on neil õigus ettemaks endale jätta? Lapse klass ju ise reisist ei tagane, pigem ei suuda reisibüroo ju seda reisi korraldada…

Keegi ei tagasta, kui te seda ei küsi. Ilmselt lükatakse reis lihtsalt edasi. Aga selleks ajaks võib ettevõte juba turult kadunud olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettemakstud rahad ei kuulu enamasti tagastamisele, kui tegu on ettenägematute asjaoludega, näiteks looduskatstroofid jms. Ütleks, et koroona liigitub ka samasse katekooriasse. Enamik ettevõtteid ilmselt üritab siiski reisidest ilma jäänud kodanikele rahad tagasi maksta (kui just tõesti ei õnnestu reise lihtsalt edasi lükata), kuid eks peab arvestama ka nende raskustega ning et see tagasimaksmine võib võtta omajagu aega. Võrdluseks, et kunagi ostsin ühed lennupiletid ning sellest umbes 2 nädala pärast tuli teade, et lennufirma läks pankrotti ja lennud kõik tühistatud. Pidin täitma avalduse raha tagasi saamiseks ning sellest hetkest läks mööda 3-4 kuud, enne kui raha lõpuks tagasi sain.

Tasub uurida reisi korraldajalt (kui kooli reis, siis kooli poolne reisi korraldaja, klassijuhataja vms), et mis nemad juba on teinud või uurinud. Igaühel ei tasu reisiettevõtteid eraldi torkima hakata, sest eks nad ole nagunii kirjadest ja kõnedest üle kuhjatud, et las üks – reisi eest seni vastutanud inimene kooli poolt – tegeleb asjaga ja hoiab õpilasi ja nende vanemaid kursis.

Ütleme nii, et olukord on kõigile kehv, aga soovin teile kõigile kainet mõistust ja kannatlikkust – see ei ole ühegi osapoole süü (ei lapsevanema, lapse, reisi korraldava õpetaja ega ka reisibüroo), et selline olukord tekkis, kuid eks kannatajateks on kõik need samad nimetatud osapooled.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii ei ole, et mitte midagi ei saa tagasi. Vääramatu jõud ei tähenda seda, et keegi võib kellegi arvelt rikastuda. Reisikorraldajal on ilmselt õigus jätta vääramatu jõu tõttu mingi osa tagastamata – sest mingi soa tööst (korraldamine-asjaajamine) on tehtud, ehk siis vahendustasu, aga samas nt lennupiletite, hotellitasude jmt osa tuleb tagastada, kuna need on osutamata teenused.

Reisifirma vastutus ei ole sama nagu kindlustusseltside olukord, kes vabanevad kohustustest pandeemia tõttu.

Lisaks minu teada on ka EL-i tasemel vöälja töötamisel mingid suunised – võib juhtuda, et sealt tõesti tuleb, et kõike ei pea tagastama – eesmärgiga hoida ära pankrotit. Miks vaja firmasid kaitsta? Üks põhjus on see, et kui oletam,e t üks reisifirma peab maksma kogu reisi raha 5000-le inimese, siis võib juhtuda, et kui ta on 3000-le tagastanud, sisi ei ole enam kusagilt raha võtta (sest uut raha peale ei tule ju) ja ülejäänud 2000 jäävad ilma. See ei ole hetkel aga mõeldav, et “kes ees see mees”. Pigem siis kuidagi ühtlaselt, et kõik inimesed saaksid midagi tagasi.

Hoopis teine teema on pankrotiga. Kui on pankrot, siis ei ole ju kusagilt raha võtta. Reisikorraldajad peavad küll maksma riigile mingit tagatist selleks puhuks, aga seetõttu see tagastamine nii kaua aega võtabki, et ilmselt esmalt vaja pankrotimenetlusega lõpuni jõuda ja siis kuidas need tagatised seal avanevad, sealka reeglid.

Aga praegu taandub põhiküsimus sellele – õigus õiguseks, aga tühjast kotist raha ei võta. Kuna reisifirmadel uut raha peale ei tule, siis arvata võib, et kõigil ei õnnestu oma raha kätte saada, sest lihtsalt pole kusagilt võtta seda raha.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=CELEX:32015L2302&from=ET
https://europa.eu/youreuright/content/know-youreuright-1_et?pk_source=google_ads&pk_medium=paid&pk_campaign=youreuright&pk_content=et_cont_travel_search

Pakettreiside kohta saate siit abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui reisifirma on maksnud ettemaksu ära sihtriigi reisifirmale, majutusasutusele või kuhu iganes, kust siis peaks kõik need rahad võetama? Pankrotte tuleb praegu nagu seeni pärast vihma. Need, kes on maksnud vaid ettemaksu, on või sees, sest küllalt on neid, kes on maksnud 100% maksumusest ära ja jäävad ka kõigest ilma.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on sihtkohaga Eestis. Makstud on 50.- lapse kohta. Ma ei oska öelda, kas sellest on midagi makstud majutusele ettemaksuks, kindlasti pole vaatamisväärsuste piletid või toidukorrad ju need, mille eest peaks juba makstud olema. Aga 50.- korda klassitäis lapsi tundub päris kopsakas ettemaks, mis tagastamata jäetakse. Minu sõbra majutusasutus pidi näiteks booking.com nõudmisel tagastama kõigi tehtud broneeringute eest 100%. Mulle tundub aus poolele teele vastutulek, et tagastagu siis nt 25.-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 19:45; 31.03 17:15; 05.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on sihtkohaga Eestis. Makstud on 50.- lapse kohta. Ma ei oska öelda, kas sellest on midagi makstud majutusele ettemaksuks, kindlasti pole vaatamisväärsuste piletid või toidukorrad ju need, mille eest peaks juba makstud olema. Aga 50.- korda klassitäis lapsi tundub päris kopsakas ettemaks, mis tagastamata jäetakse. Minu sõbra majutusasutus pidi näiteks booking.com nõudmisel tagastama kõigi tehtud broneeringute eest 100%. Mulle tundub aus poolele teele vastutulek, et tagastagu siis nt 25.-

See oleneb reisifirmast. Kui ei olnud seda 50 eurot kuhugi firmale lastud kanda, see on klassijuhataja käes, siis saaks ju vaevata tagasi. Firmadel on ka erinevalt. Nende lepingud üldiselt on sellised, et ettemaksu tagasi ei saa, ise asi, kas need peaks ka praegu kehtima. See on ju enneolematu olukord. Üldiselt nad ilmselt esimese asjana üritavad reisi edasi lükata, eriti kui on ise juba mingid ettemaksud teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui reisifirma on maksnud ettemaksu ära sihtriigi reisifirmale, majutusasutusele või kuhu iganes, kust siis peaks kõik need rahad võetama? Pankrotte tuleb praegu nagu seeni pärast vihma. Need, kes on maksnud vaid ettemaksu, on või sees, sest küllalt on neid, kes on maksnud 100% maksumusest ära ja jäävad ka kõigest ilma.

Selliste asjad puhuks on kindlustus. Mul oli makstud kevadeks kaks reisi 100%, ettemaks oli mõlemal juhul 20%, seda ei saanud tagasi. Ülejäänu on juba tagastatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab uurima, sest praegu on tõesti eriolukord ja minu ning mu tutvusringkonna kogemused on näidanud, et kui vähegi võimalik, siis majutusasutused tulevad vastu. Mul oli tühistamisvõimaluseta peatumine välismaa hotellis täies mahus makstud (mitte büroo kaudu), aga hotell tuli vastu ja oli nõus tasuta ära tühistama ning raha täies ulatuses tagasi kandma. Sõbrannal sama kogemus (ka tühistamisvõimaluseta), esialgu pakuti talle edasi lükkamist, aga kuna tema soovitud kuusse ei olnud hotellil vabu tube pakkuda, kandsid täismahus raha tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui reisifirma on maksnud ettemaksu ära sihtriigi reisifirmale, majutusasutusele või kuhu iganes, kust siis peaks kõik need rahad võetama? Pankrotte tuleb praegu nagu seeni pärast vihma. Need, kes on maksnud vaid ettemaksu, on või sees, sest küllalt on neid, kes on maksnud 100% maksumusest ära ja jäävad ka kõigest ilma.

Selliste asjad puhuks on kindlustus. Mul oli makstud kevadeks kaks reisi 100%, ettemaks oli mõlemal juhul 20%, seda ei saanud tagasi. Ülejäänu on juba tagastatud.

Eesti reisi puhul kindlustus???

Mis kindlustusselts see koroona tõttu ära jäänud reisi kinni maksis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti klassireisi jaoks ei paku tõesti keegi kindlustust.

koroonaviiruse tõttu ära jäänud reiside eest maksid ikka suurem osa kindlustajaid hüvitist, kui jäi reisile minemata ja pandeemia ei olnud veel välja kuulutatud. hiljem hakkasid lennu- ja majutusfirmad ise broneeringuid tühistama ja maksid ise raha tagasi. suure ebaõnne korral, jah, võis juhtuda, et inimene ei saanud kõike/midagi tagasi, aga enamasti ikka sai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska öelda, kas sellest on midagi makstud majutusele ettemaksuks, kindlasti pole vaatamisväärsuste piletid või toidukorrad ju need, mille eest peaks juba makstud olema.

Alguses rääkisid reisibüroost. Kas te maksite igaüks otse büroole või oli keegi klassi poolt kontaktisik, kes bürooga suhtles? Tema teab sel juhul täpselt kokkulepitud tingimusi, kas oled küsinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses rääkisid reisibüroost. Kas te maksite igaüks otse büroole või oli keegi klassi poolt kontaktisik, kes bürooga suhtles? Tema teab sel juhul täpselt kokkulepitud tingimusi, kas oled küsinud?

Ettemaks ongi makstud reisibüroole – lapsevanemad kandsid klassijuhatajale ja tema omakorda reisibüroole, ettemaksu reisibüroole maksmise kuupäev oli ammu enne koroonat. Ettemaks on reisibüroo arvel ja ma tõesti ei tea, kas sellest summast on juba mingeid makse nn edasi makstud. Eesti reisi puhul ei tundu see eriti tõenäoline. Lisaks on reisini veel aega ka, aga on ikkagi selge, et sel kevadel see toimuma ei saa.
Klassi poolt suhtleb reisibürooga klassijuhataja ja praegune info on selline, et ettemaks jääb täies ulatuses reisibüroole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 19:45; 31.03 17:15; 05.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://leht.postimees.ee/6931088/koolilopureiside-rahast-tuleb-osa-korstnasse-kirjutada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettemaks jäi meil ka reisifirmale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koolireis – seadusandlik pool seoses koroonaga