Esileht Koolilaps Koolis magustoidu keelamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Koolis magustoidu keelamine

Postitas:

Kuidas suhtuksite, kui teie lapsel ei lubataks koolis magustoitu süüa, kui ta ei ole ära söönud soolast toitu, mida laps tõesti ei söö? Minu esimese klassi lapsel ei lubatud täna koolis vastlakuklit süüa, kuna ta ei söö hernesuppi. Mina tunnen nüüd, et olen pahane, sest laps pidi terve päeva koolis tühja kõhuga olema. Tegemist on lapsega, kes enamike magustoite ei söö ja seega on need üksikud päevad, mil koolis on magustoiduks midagi sellist, mida ta sööb, erilised (kaks, kolm korda kuus vast on selliseid päevi). Minu arvates on hernesupp üks neid toite, mille puhul ka päris paljud täiskasvanud inimesed on valmis pigem paar päeva söömata olema?

Mis arvate, kas oleks mõtet õpetajale kirjutada ja selgitust küsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 18:48; 12.02 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mina küsiks selgitust ja avaldaks nördimust. Õpetajal pole õigus last karistuseks näljas hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 18:54; 13.02 17:46; 18.02 20:21; 18.02 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ilmselt suhtleksin õpetajaga.
viisakalt ja leebelt, aga suhtleksin.

las lapsel olla õigus otsustada, mida ta etteantud menüüst süüa soovib. sööbki siis sellevõrra vähem, ta ei nõua ju mingit erikohtlemist. kui ei taha, palun mitte sundida. selline vägisi sööma sundimine on vaimne vägivald ja puhas võimunäitamine, lapse mittesöömine ei kahjusta mitte kedagi.

teine küsimus on, et kuhu siis see lapsele ettenähtud kukkel sai? õpetaja sõi ise ära või? lapse toidu eest on makstud (olgu see maksja kasvõi linnavalitsus, maksis ta just SELLE LAPSE toidu eest) ja lapsel on õigus see kukkel ka saada.
niisiis, kuhu sai kukkel?

________________________________

kägu, kes hernesuppi hakkas sööma alles täiskasvanuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:02; 17.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah, mul oli lasteaias samasugune söögitädi ja kodus samasugune vanaema. Tagantjärele olen neile tänulik, sest nad õpetasid mind (ja tervet mu rühma) söögiga mitte pirtsutama.

Vastlakukli äravõtmine on muidugi nõme, sest lisaks magustoidule on sel ka suur emotsionaalne väärtus. Rosinakissellist ilmajätmine oleks ikka tese maiguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps selle supi endale ise ette tõstis, siis on õiglane. Kui aga ei tõstnud ise, siis pean valeks. Üldiselt igast sellisest väiksest asjast paanikat ei teeks ja ei küsiks midagi kui vaid üks kord juhtus nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil jällegi õpetaja ei vaatagi mis söökla stoimub ja seega julgemad joovad 4 mahla ja soolast ei söö. mõned jäävad selle tõttu mahlast ilma.

Ma kysiks õpetajalt või sellelt kes keelas, et kas tema tõesti ise sööb kõiki toite mida pakutakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:55; 12.02 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas suhtuksite, kui teie lapsel ei lubataks koolis magustoitu süüa, kui ta ei ole ära söönud soolast toitu, mida laps tõesti ei söö? Minu esimese klassi lapsel ei lubatud täna koolis vastlakuklit süüa, kuna ta ei söö hernesuppi.[/tsitaat]Kahtleksin selle väite tõepärasuses.
Tänapäeval ei sunni õpetaja mittemeeldivat toitu ära sööma. Aga kindlasti meelitavad õpetajad lapsi kõiki toite proovima. Usun, et õpetaja mõte oli \”Keegi ei tohi enne supi söömist/maitsmist (eriti kui teised veel söövad) kuklit nosima hakata\”
Seda selgitaksin ka lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

halvasti suhtuksin, räägitakse küll, et lapse kasvatamine on kodu ülesanne, aga mingil põhjusel tulevad need kõige vildakamad kättemaksu maigulised kassvatused ikka koolist mõne kibestunud õpetaja poolt.

ei jätaks asja nii. seesama õpetaja saab õppetunni ja maksab kinni selle vastlakukli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kahtleksin selle väite tõepärasuses.
Tänapäeval ei sunni õpetaja mittemeeldivat toitu ära sööma. Aga kindlasti meelitavad õpetajad lapsi kõiki toite proovima. Usun, et õpetaja mõte oli \”Keegi ei tohi enne supi söömist/maitsmist (eriti kui teised veel söövad) kuklit nosima hakata\”
Seda selgitaksin ka lapsele.[/tsitaat]Sõnastust ma muidugi täpselt ei tea, aga laps väidab täiesti raudkindlalt, et vastlakuklit ei lubatud enne süüa, kui suppi on söödud. Suppi sööma ei sunnitud, aga kuklit ka ei antud. Jäi oma sõnade juurde ka siis, kui lubasin õpetajalt üle küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 18:48; 12.02 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nüüd tulekski viisakalt õpetaja poole pöörduda ja selgitada, et laps tõepoolest ei söö hernesuppi ja kuna kuklit ei lubatud, jäigi laps terveks päevaks tühja kõhuga. Pluss siia juurde asjaolu, et täna oli vastlapäev ja iga laps on kukli ära teeninud, sööb ta suppi või ei. Ja õpetajale tagasisidet andes teeb ta ehk omad järeldused ja vast selline asi edaspidi ei kordu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sõnastust ma muidugi täpselt ei tea, aga laps väidab täiesti raudkindlalt, et vastlakuklit ei lubatud enne süüa, kui suppi on söödud. Suppi sööma ei sunnitud, aga kuklit ka ei antud. Jäi oma sõnade juurde ka siis, kui lubasin õpetajalt üle küsida.[/tsitaat]Laps võiski nii aru saada. Sinu ülesanne on selgitada, et õpetaja sõnadel võis hoopis teine mõte olla.
Kui lubad lapsel olla toidu suhtes valiv, siis on tema näljatunne sobimatu toidu päeval ikka rohkem sinu kui õpetaja süü.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elenna – sa kiidad õpetaja käitumise siis täiesti õigeks? Et laps 00% ise süüdi, et kuklist ilma jäi?
Mõned lihtsalt ei suuda mingit toiduainet süüa – tekib okserefleks. On siis tore söögilauas kõik täis oksendada? Ka mina ei suuda mõningaid asju süüa.
Emal on täielik õigus õpetaja käest aru pärida, kui miskit mõistetamatuks jäi.

Ja tõesti – kuhu sai see kukkel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elenna kas sina vaatad iga päev järgi mida koolis lapsele toiduks pakutakse??

Mina ei vaata aga olen lastele öelnud, et kui söök ei maitse, siis söö kasvõi leiba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:55; 12.02 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kellelgi pole õigust sundida inimest midagi sööma. Kas ise sööte absoluutselt kõike, mis teile ette tuuakse? Isegi kui see toit muidu teile maitseb, aga sel päeval nt pole maitse üldse see, mida ootasite ja mida selle söögi all mõistetakse? Kõik ei ole ja EI pea olema ühesuguse maitsemeelega. Samuti, nagu kokk ei suuda alati ette näha, mida süüakse ja mida mitte. Selle pärast peabki olema alati valikuvõimalus!

Kindlasti räägiksin õpetajaga ja küsiksin üle, kuidas asi käis, tegelikult. Ja kui asi tõesti nii oli, et lapsel ei lubatud süüa magustoitu, kui suppi ei söö, siis teeksin õpetajale kirjaliku avalduse, et minu lapsel lubataks süüa ainult magustoitu, kui ta sel päeval muud süüa ei saa. Lihtsalt, et ei tekiks selliseid vahejuhtumeid. Me ei ela enam NLiidus, kus ainult partei ja köögiabiline teadsid, mis on lapsele hea. Ja see pole koht, kus hakata diskuteerima teemal, kas \”laps peab kõike sööma\” ja \”see on ju nii kasulik\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 08:48; 13.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui minu lapsel oleks valikuvõimalus, siis ta ei sööks midagi. Ta isegi ei maitseks. Alati on mingi sõda sellega – kuidas ta teab, et talle toit ei maitse kui ta isegi ei proovi. Minu arust on paljud lapsed lihtsalt pirtsutajad. Midagi ei sobi. Lahe on lõpuks see, et kui vahel esimese suutäie sisse saab pigistatud, siis sööb taldriku tühjaks nagu niuhti. Aga kõigepealt on vaja esineda 😀
Samas, kui ma oleks õpetaja, siis mind ausalt öeldes ei huvitaks, kas lapsed söövad soolast toitu või mitte. Sööb, ei söö – oma asi. Pealegi saab ju puhvetist maitsvaid krõpse ja limpsi osta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oleks ma pahane. Kes selle sinu lapse vastlakukli siis omale sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No issand jumal, laps jäi kuklist ilma, no kuulge, see pole maailmalõpp! Kas te kodus kukleid ei söönud eile?
Õigus on õpetajal, kui kodu last ei kasvata, siis teeb seda kool.
Minu üks laps ka pirtsutab aga talle on ammu selgeks tehtud, et süüakse seda, mida on ja magusat enne ei saa, kui teised on sooja tõsise söögiga ühel pool.
Kooli, järeltänitama sellel teemal minna, ma vajuks häbist maa alla. Mitte iial ei läheks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne lapsele, kes teab täpselt, kes ja kus ta on, \”laps räägib siis kui kana pissib\” ja oma arvamuse võib ta… Oldud seal, nähtud.
Ja mida siis kool (ja nagu ka välja tuleb – lapsevanem) selle sundsöömisega õpetab/kasvatab – et tugevamal on õigus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 08:48; 13.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju õnne lapsele, kes teab täpselt, kes ja kus ta on, \”laps räägib siis kui kana pissib\” ja oma arvamuse võib ta… Oldud seal, nähtud.
Ja mida siis kool (ja nagu ka välja tuleb – lapsevanem) selle sundsöömisega õpetab/kasvatab – et tugevamal on õigus?[/tsitaat]

Kas sa lugeda ei oska? Selgelt ju kirjas, et sundsöömisega tegu ei olnud, lihtsalt kuklit ei antud, kui suppi ei söö.
Järelikult laps ei tahtnud ei suppi ega kuklit. Milles siis probleem ja millest me üldse räägime?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägime ikka.

Kui laps teatud toitu ei söö (mitte ainult täna vaid üldse, ei koolis ega kodus), siis jätta laps ilma ka leivast, magustoidust(sel korral kuklist), joogist tähendab seda, et laps on koolipäeva söömata
ja
see pole õige.

Olen ise sellise lapse vanem, kellel teatud toiduaine tekitas lausa okserefleksi. Paraku. Ta ei pirtsutanud, jonninud vms vaid tõepoolest ei saanudki seda süüa. Sai lasteaias ja koolis ära räägitud ja keegi ei pahanda ega nõua.

Kindlasti olnuks võimalik lapsega rääkida:selgitada välja, kas ei maitse, täna ei soovi, st äkki nõus proovima või ta ei söögi kunagi hernesuppi või ei söö keedetud porgandit või pekitükke, soovitada süüa leiba, sest muidu on kõht tühi ja näiteks paluda kukliga oodata kuni teistel supp söödud.

Resoluutne teade, et kui suppi ei söö siis kuklit ei saa ei lahendanud küll midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Laps võiski nii aru saada. Sinu ülesanne on selgitada, et õpetaja sõnadel võis hoopis teine mõte olla.
Kui lubad lapsel olla toidu suhtes valiv, siis on tema näljatunne sobimatu toidu päeval ikka rohkem sinu kui õpetaja süü.[/tsitaat]
sinu soovitus on siis ilma tegelikku olukorda teadmata igaks juhuks õpetaja kasuks valetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 18:54; 13.02 17:46; 18.02 20:21; 18.02 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] – sa kiidad õpetaja käitumise siis täiesti õigeks? Et laps 00% ise süüdi, et kuklist ilma jäi?
Mõned lihtsalt ei suuda mingit toiduainet süüa – tekib okserefleks. On siis tore söögilauas kõik täis oksendada? Ka mina ei suuda mõningaid asju süüa.[/tsitaat]Ma ei saa õpetaja käitumist õigeks/valeks hinnata, sest ei tea, kuidas ta käitus. Last pole ma süüdlaseks nimetanud. Kõik inimesed saavad mõnikord lausest teisiti aru, kui ütleja mõtles.
Teemaalgataja kinnitab, et sööma sundimist ei olnud ju!
Kui lapsel on selline vastumeelsus millegi vastu või allergia, siis peaks lapsevanem sellest klassijuhatajale teatama juba õppeaasta alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ise algkoolis selline laps, kes ei suutnud kõiki asju koolisööklas süüa, siiamaani meenutan jäledusega õlis ujuvat imeliku maitsega kotletti, mille lihtsalt sisse pigistasin, sest sööklast muidu ära ei lubatud. Ma ei pea sellist sundimist, ka kaudset (et magustoitu ei saa, kui soolast toitu pole söödud, antud juhul), õigeks. See ei pane ka toitu austama, pigem vastupidi. Olgu mainitud, et ma olin muidu hea isuga laps, põhimõtteliselt ei pirtsutanud eriti millegagi, aga koolitoit oli vist siis tõesti ikka nii sant tookord (1980. aastad, eks tooraine oli ka teine mõnikord, kui just söömiseks kõlbas vist…), et ei läinud ka mulle. Sama lugu hernesupiga – see võib tekitada ka hilisemaid vaevusi õrnema seedesüsteemiga lapsel, rääkimata selle toidu spetsiifilisusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olin ise algkoolis selline laps, kes ei suutnud kõiki asju koolisööklas süüa, siiamaani meenutan jäledusega õlis ujuvat imeliku maitsega kotletti, mille lihtsalt sisse pigistasin, sest sööklast muidu ära ei lubatud. Ma ei pea sellist sundimist, ka kaudset (et magustoitu ei saa, kui soolast toitu pole söödud, antud juhul), õigeks. See ei pane ka toitu austama, pigem vastupidi. Olgu mainitud, et ma olin muidu hea isuga laps, põhimõtteliselt ei pirtsutanud eriti millegagi, aga koolitoit oli vist siis tõesti ikka nii sant tookord (1980. aastad, eks tooraine oli ka teine mõnikord, kui just söömiseks kõlbas vist…), et ei läinud ka mulle. Sama lugu hernesupiga – see võib tekitada ka hilisemaid vaevusi õrnema seedesüsteemiga lapsel, rääkimata selle toidu spetsiifilisusest. [/tsitaat]

Lapsele ilmselt ei maitse hernesupp ja mulle tuli meelde oma lasteaia aeg (1977-1982)kui sunniti sööma munaputru ,munahüüvet,lumapallisuppi -oehh . Ja terve elu jälestan neid toite .
Kuhu õpetaja lapse vastlakukli siis pani ,sõi ise ära ? Mina pöörduks õpetaja poole selles küsimuses .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see oli nii nagu laps rääkis, ei olnud minu arvates õpetajal õigus.
Omal ajal koolis ei tahetud ka magustoitu lubada, enne kui soolane pole söödud. Pole üldse pirtsakas laps, aga meie kooli kokkade supid olid lihtsalt jubedad. Kord otsustasin tubli olla ja neelasin maitset eirates terve taldrikutäie peki-tangu-sibulasuppi alla ning sööklast lahkudes oksendasin selle vetsus kohe välja. Olin siis vist 7 aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt küsin ka. Kõik siinkirjutajad tunnevad muret, kuhu see vastlakukkel siis sai, kui laps seda ei saanud? Aga kuhu sai hernesupp? Selle maksab ka ju keegi kinni ja kuhu see sai?
Teiseks, kui laps ei saanud kuklit ja pidi sellepärast tühja kõhuga koolis olema, siis see on küll hale vabandus. Lapsel oli võimalus oma kõht täis süüa, aga seda ta teha ei soovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt küsin ka. Kõik siinkirjutajad tunnevad muret, kuhu see vastlakukkel siis sai, kui laps seda ei saanud? Aga kuhu sai hernesupp? Selle maksab ka ju keegi kinni ja kuhu see sai?
Teiseks, kui laps ei saanud kuklit ja pidi sellepärast tühja kõhuga koolis olema, siis see on küll hale vabandus. Lapsel oli võimalus oma kõht täis süüa, aga seda ta teha ei soovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]janjaanus kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lihtsalt küsin ka. Kõik siinkirjutajad tunnevad muret, kuhu see vastlakukkel siis sai, kui laps seda ei saanud? Aga kuhu sai hernesupp? Selle maksab ka ju keegi kinni ja kuhu see sai?
Teiseks, kui laps ei saanud kuklit ja pidi sellepärast tühja kõhuga koolis olema, siis see on küll hale vabandus. Lapsel oli võimalus oma kõht täis süüa, aga seda ta teha ei soovinud. [/tsitaat]

siin on justkui väike vahe, kas \”kuhugi\” kaob lastest üle jäänud supp, millele keegi ei pretendeeri, või viib keegi koju karbiga kukleid, mida lastele lihtsalt ei antudki. kuklid ei jäänud üle, lapsed tahtsid neid.

ja teiseks: sinu asi ei ole siin otsustada, mida kellegi laps sööma peab. kui oli ette nähtud supp ja kukkel, tulnuks lapsele ka mõlemad toidud kätte anda. see on lapse enda asi, mida ta sööb ja mida mitte. sina ei ole siin ütleja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:02; 17.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas suhtuksite, kui teie lapsel ei lubataks koolis magustoitu süüa, kui ta ei ole ära söönud soolast toitu, mida laps tõesti ei söö?
Mis arvate, kas oleks mõtet õpetajale kirjutada ja selgitust küsida?[/tsitaat]
Mina kirjutaks kindlasti. Mis õigust on õpetajal sellist nõudmist esitada?
Minu laps ei söögi hernestest ja ubadest toite kuna tekitab allergiat. Laps ise teab seda ja ei söö neid toite. Õpetajale ma pole seda kunagi öelnud, sest koolilaps peab oskama ise valikuid teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kirjutaks kindlasti. Mis õigust on õpetajal sellist nõudmist esitada?
Minu laps ei söögi hernestest ja ubadest toite kuna tekitab allergiat. Laps ise teab seda ja ei söö neid toite. Õpetajale ma pole seda kunagi öelnud, sest koolilaps peab oskama ise valikuid teha.[/tsitaat]Kui laps ise valikuid peab tegema, siis tuleks õpetada ta ka valikuid põhjendama (miks ei söö) ja võimalike tagajärgedega (muu toit või tühi kõht) leppima.
Sina/laps võite tingimusi seada ilma õpetajale ütlemata, aga õpetaja ei tohi nõuda, kuigi ta ei tea põhjust?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Koolis magustoidu keelamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.