Esileht Koolilaps Koolis õpetatav on ebapraktiline?

31 postitus (kokku 31)

Teema: Koolis õpetatav on ebapraktiline?

Postitas:

Just, zooloogia on veterinaaria baas, aga selle põhjalt veel loomi ei ravi. Koolis õpitakse just baasaineid.

Ja ega kooli ettevõtlustundide või -kursuste najal ka tegelikult ettevõtet ei looda. Ma olen ka ülikoolis ettevõtluse aineid õppinud, kuigi ettevõtjat pole minust senimaani saanud ja vaevalt et lähiajalgi saab. Edukaks ettevõtluseks on tarvis head ideed, mis müüks, mida inimestel oleks vaja (ja millele praegu head lahendust pole) ja mis oleks taskukohane. Seda ideed ei saa ühegi õpetamise käigus anda, aga idee võib tekkida ükskõik millise aine või tegevusega tegeledes.
Majanduse olemust, nõudluse ja pakkumise kujunemist, mõningaid äriideid jne saab väga paljude ainete raames tutvustada. Minagi olen seda oma aines teinud, kuigi pealtnäha võiks ju arvata, et minu ainel pole ettevõtlusega mingit seost. Aga kuna ettevõtlusega saab tegeleda igal alal, siis tegelikult pole sellist ainet, kus ettevõtluse teemasid lõimida ei saaks.

Koolis õpitakse muidugi baasaineid, aga nende õppimist saab ja seotaksegi reaalsete ametite, igapäevaelu ülesannete ja nähtustega. Head lastetuba kool ei saa anda, see on kodu ülesanne. Kooli toetav roll on muidugi oluline, kuid laps vajab kodust kasvatust igal juhul, ka teismeeas. Kasvatuse juurde kuulub ka praktiliste oskuste edasiandmine. Muidugi on pered selles osas ebavõrdsed, kuid see on paratamatu. Niipalju koolis siiski õpetatakse, et kõik eluks vajalikud baasoskused soovi korral selgeks saavad. Ja justnimelt soovi korral, sest ilma õppija soovita jääb enamasti vähe külge.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 23:31; 07.09 12:35;
To report this post you need to login first.
31 postitus (kokku 31)


Esileht Koolilaps Koolis õpetatav on ebapraktiline?