Esileht Ajaviite- ja muud jutud koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

Postitas:
Kägu

Laps jäi koolis spikerdamisega mp3st vahele. Vale käitumine, ei õigusta last. Õpetaja võttis mp3 hoiule ja lisas sellekohase märkuse ekooli ja teate, et töö tuleb uuesti teha ja hinne 1 sai kirja. Kui kõik oleks sellega piirdunud, ei tekiks küsimusi. Pärast kontrolltööd ühendas õpetaja lapse mp3 kõlaritega ja lasi tervel klassil kuulata seal olevaid materjale. Muuhulgas ka neid, mis ei olnud tema ainega seotud. Küsimus on, et kas õpetajal on õigus sedasi käituda või on õpilasel ka mingi privaatsuse õigus? Millise õigusega õpetaja sorib õpilase isiklikus andmekandjas? Võib-olla on see peres mitme inimese peale ühine ja seal oleks olnud ka isiklikke asju, mida ei pea kuulama asjasse mitte pühendatud inimesed? Kuna tegemist on õpetajaga, kes sihikindlalt on endale n.ö peksukotid välja valinud, siis tahaks sellisele käitumisele kuidagi reageerida. Kuna samas koolis töötab ka teine lapsevanem, sain näha e-kirja, mille nimetatud õpetaja saatis kõigile kooli õpetajatele. Seal õpilase nime ei maininud, aga mainis, et võttis mp3 ära ja manitses teisi tähelepanelikkusele. Kas õpetaja käitus materjale ettemängides eetiliselt? Rõhutan, et ma ei õigusta last, aga leian, et õpetaja käitumine ei olnud samuti aktsepteeritav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

üldiselt on kombeks, omand on puutumatu ja võrdselt kaitstud (§ 32).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]üldiselt on kombeks, omand on puutumatu ja võrdselt kaitstud (§ 32).

[/tsitaat]
Millise seaduse paragrahv?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

EV põhiseadus

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates ei käitunud ka õpetaja eetiliselt. Ta langes selles olukorras sama madalale nagu üks nö rumal pubekas. Jah, ta pidigi andmekandja ära võtma, aga sellel olevat materjali avalikult demonstreerima….kibestunud pedagoog ja ilmselt ka kompleksides. Ei suuda end teistmoodi kehtestada, kui õpilasi alandades. Olen ka ise kunagi koolis õpetajana töötanud. Kahjuks muutuvad sellisteks pedagoogid, kes ei märka õigel ajal lahkuda:(

0
0
Please wait...

Postitas:
Piibuga naine

[tsitaat]Laps jäi koolis spikerdamisega mp3st vahele. Vale käitumine, ei õigusta last. Õpetaja võttis mp3 hoiule ja lisas sellekohase märkuse ekooli ja teate, et töö tuleb uuesti teha ja hinne 1 sai kirja. Kui kõik oleks sellega piirdunud, ei tekiks küsimusi. Pärast kontrolltööd ühendas õpetaja lapse mp3 kõlaritega ja lasi tervel klassil kuulata seal olevaid materjale. Muuhulgas ka neid, mis ei olnud tema ainega seotud. Küsimus on, et kas õpetajal on õigus sedasi käituda või on õpilasel ka mingi privaatsuse õigus? Millise õigusega õpetaja sorib õpilase isiklikus andmekandjas? Võib-olla on see peres mitme inimese peale ühine ja seal oleks olnud ka isiklikke asju, mida ei pea kuulama asjasse mitte pühendatud inimesed? Kuna tegemist on õpetajaga, kes sihikindlalt on endale n.ö peksukotid välja valinud, siis tahaks sellisele käitumisele kuidagi reageerida. Kuna samas koolis töötab ka teine lapsevanem, sain näha e-kirja, mille nimetatud õpetaja saatis kõigile kooli õpetajatele. Seal õpilase nime ei maininud, aga mainis, et võttis mp3 ära ja manitses teisi tähelepanelikkusele. Kas õpetaja käitus materjale ettemängides eetiliselt? Rõhutan, et ma ei õigusta last, aga leian, et õpetaja käitumine ei olnud samuti aktsepteeritav. [/tsitaat]
Õpetaja ei käitunud õigesti.

0
0
Please wait...

Postitas:
kaarel

põhimõtteliselt, kui viitsid protsessida ja ajada asju, siis on võimalik selle õpetaja õpetamise karjäär lõpetada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellise õpetajaga peaks lapsevanem (teemaalgataja) suhtlema ja küsima järele, mis õigusega ta seda avalikult kuulata lasi.
Kui õpetaja ei oska vastata siis võib ka kellegi nö kõrgema juurde minna, sest sinu laps ei pruugi olla esimene ega ka viimane keda alandatakse.
Mäletan kunagi endal kooliajal saatsime klassis paberiga kirju ja õpetaja märkas, võttis ära ja luges kõva häälega ette, sellest tuli suur jama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud vastajaile, midagi sellist ma ootasingi! 🙂 Kuna ma ei ole seaduste tundmises ega sellega seonduvates asjaajamises pädev küsin, et kuidas olukorda lahendama hakata? Mu eesmärgiks ei ole õpetaja tema kohalt lahti kangutada, aga korrale kutsuda tahaks küll. Tean, et samal õpetajal on olnud probleeme ka varasematel aastatel, siis ühe õpilase (=peksupoiss) ema pöördus omavalitsuse lastekaitse poole ja kutsuti kokku ümarlaud, milles osalesid laps, tema vanem, õpetaja, omaval esindaja ja veel keegi koolist. nimetatud õpilane lõpetas 9 kl ja lahkus samast koolist, nüüd tundub, et õpetajal jälle omad \”lemmikud\” ja üheks siis minu tütar. Ei tea, mis probleemid tal on, 30ndates naine, ülikõrge enesehinnanguga nii palju kui kooliväliselt näinud olen. Küsimus aga eelpool – et kuidas nüüd kõige õigem käituda oleks, et edaspidi selliseid situatsioone vältida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastik diktaatorlik käitumine õpetaja poolt. Kindlasti ei jätaks seda asja nii. Isiklikes asjades ei tohi sorida.
Enda kooliajast samuti juhus, kus ükskord oli mul vihik koju ununenud ja õpetaja saatis ära tooma. Ning sellel ajal oli koos kaasõpilastega mu koolikoti läbi tuhninud. Tol ajal (20 a tagasi) oli ennekuulmatu, et sellise asja eest õpetajalt vastust küsida. Kuid mina seda asja nii ei jätaks.
Milleks on vaja niimoodi alandada?

0
0
Please wait...

Postitas:
ahv

Õpetaja käitus õigesti. Pettusele kaasaaitamise vahendid kuuluvad äravõtmisele, kasvõi ajutisele äravõtmisele.

Ja õpetajal on õigus teistele demonstreerida, et mis on keelatud. Seda mõistlikkuse piires. Kui andmekandjal leidub ka asjasse mittepuutuvat materjali vaheldumisi asjasse puutuvaga, siis on pigem salvestise tegija enda rumalusega tegemist. Plaanid kuritegu, arvesta ka võimalike tagajärjedega.

0
0
Please wait...

Postitas:
ahv

[tsitaat]et kuidas nüüd kõige õigem käituda oleks, et edaspidi selliseid situatsioone vältida?[/tsitaat]Väga lihtne! – Kasvata oma lasta.

Välismaal visataks sinu laps koolist välja, sina aga otsid võimalust, kuidas õpetajast lahti saada?! Kes kaitseb meil õpetajaid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina helistaks sotisaalpedagoogile, kirjeldaks olukorda ja paluks kohtumist koolis – õpetaja, direktor, õppealajuhataja ja sotsiaalpedagoog. Ja seal siis viitaksidn andmekaitseseadusele ja ütelksin, et kaalud politseisse avalduse tegemist. Õpetaja ei oleks tohtinud mingil juhul neid materjale avalikult klassis mängida. Ja siis vaataks, mis edasi saab. Sõltuvalt selle koosoleku tulemsutest ma vajadusel ka teeksin avalduse politseisse. Päriselt ka, see on asi mis mõjub. Aga politsei läheks muidugi ainult siis, kui sealtpoolt rünnakud ja mittemõistmine tulevad. Kui nad mingi mõistliku lahenduse leiavad, vabandavad ja näha, et sellest piisab, pole politseid vaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina leian, et nii kasvabki uus süüdimatu kodanik (aalaa galojan või breivik) – teen pahateo/kuriteo ja pärast saab hoopis karistada keegi teine.

Nagu näha on lapsevanemal juba õnnestunud juhtida tähelepanu kõrvale sellest et ise on teinud kasvatusliku vea ja ta ei küsi, et mida teha selleks et mu laps enam ei spikerdaks, vaid keskendub õpetaja süüdistamisele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see andmekaitseseadus siia puutub üldse? Kas mp3 sisaldas isikuandmeid? Kui mitte, siis sellega küll vehkida ei saa. Juriidiliselt võid uurida, mis alusel õpetaja tohib asju oma kätte võtta, kas nt sisaldub mõni punkt kooli sisekorraeeskirjas, ning sealt hakata teemat tõmbama. Aga milleks? Juuraga siin väga teha ei ole. Selline käitumine pole lihtsalt inimlikult ilus. Ise pead hindama, kas õpetaja tähelepanu sellele juhtimine teeb rohkem kasu või kahju. Sinu laps ikkagi spikerdas ja õpetajal pole praktiliselt mingeid lubatuid vahendeid pahade laste korrale kutsumiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kirjutaja rõhutab, et ta EI õigusta last (see on kaagutajatele). laps SAI karistuse, hinne 1 (ja ärge tulge ütlema, et te ise pole iial spikerdanud). õpetaja ei käitunud kohe kindlasti eetiliselt. nüüd on küsimus, et kas tahad endale õpetaja viha kaela v. mitte. isiklikult ma alustaks õpetajast ja hästi \”pehmelt\”. mina asja ei jätaks nii.

iga täiskasvanud inimene peaks teadma, et teiste (klassi) ees kiidetakse, laidetakse silmast-silma. õpetaja tegevus oli konkreetselt parastamine-laimamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mis see andmekaitseseadus siia puutub üldse? Kas mp3 sisaldas isikuandmeid? Kui mitte, siis sellega küll vehkida ei saa. Juriidiliselt võid uurida, mis alusel õpetaja tohib asju oma kätte võtta, kas nt sisaldub mõni punkt kooli sisekorraeeskirjas, ning sealt hakata teemat tõmbama. Aga milleks? Juuraga siin väga teha ei ole. Selline käitumine pole lihtsalt inimlikult ilus. Ise pead hindama, kas õpetaja tähelepanu sellele juhtimine teeb rohkem kasu või kahju. Sinu laps ikkagi spikerdas ja õpetajal pole praktiliselt mingeid lubatuid vahendeid pahade laste korrale kutsumiseks.[/tsitaat]
On küll vahendeid. Õpetjaal on õigus see spikker ära võtta, st mp3-mängija ära võtta kuni õhtuni (või nt kuni lapsevanema kooli tulekuni, et see lapsevanema kätte tagastada). Samuti on õpetajal õigus panna laspele spikerdatud töö eest 1 ( ja ilmselt pole tal vist kohustust lasta seda ühte parandada?) ja märkus.

Aga õpetajal ei ole õigus mingeid õpilase või õpilase pere isiklikke materjale avalikult klassis mängida, see pole mingi karistus spikerdamsie eest, aga alandamine ja teise inimese erainfos nuhkimine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]kirjutaja rõhutab, et ta EI õigusta last (see on kaagutajatele). laps SAI karistuse, hinne 1 (ja ärge tulge ütlema, et te ise pole iial spikerdanud). õpetaja ei käitunud kohe kindlasti eetiliselt. nüüd on küsimus, et kas tahad endale õpetaja viha kaela v. mitte. isiklikult ma alustaks õpetajast ja hästi \”pehmelt\”. mina asja ei jätaks nii.

iga täiskasvanud inimene peaks teadma, et teiste (klassi) ees kiidetakse, laidetakse silmast-silma. õpetaja tegevus oli konkreetselt parastamine-laimamine.[/tsitaat]

Teemaalgataja ei õigusta jah, aga juhib osavasti tähelepanu mujale. See on üka kaval meetod – õigustust spikerdamisele ju polegi olemas, ta ei saagi ju millegagi oma last õigustada, ta saabki nüüd ainult mujalt süüdlast otsida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

\”Lemmik\”=spikerdaja

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

\”Lemmik\”=spikerdaja

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma leian, et õpetaja käitus valesti vaid siis, kui ta tõesti mängis ette mingeid isiklikke vestlusi või arutelusid. Aga tegelikult on ju vähetõenäoline, et see nii oli. Kui paljud teismelised siis peavad salajasi monolooge oma mp3-mängijale? Ütle siis konkreetselt välja, mis seal mp3-mängijal nii isiklikku oli?

Teemaalgataja postitusest saan hoopis aru, et mängiti ette ka teiste ainete \”spikreid\”.

Tundub, et asja tuum peitub antud juhul selles, et su tütrel oli piinlik, kui tema spikrid (ka teiste ainete omad) ette mängiti kogu klassile. Seda tuleks võtta aga sinu poolt pigem kui kasvatusmeetodit, mida õpetaja kasutas. Õpetaja tegi seda ilmselt selleks, et edaspidi lõpeks klassis selline spikerdamine, kuna keegi õpilastest ei taha, et ka tema asju hakataks ette mängima. Kui õpetaja oleks pelgalt võtnud ära mp3-mängija, siis sellel poleks olnud erilist kasvatuslikku mõju. Asju tuleks vaadata kindlasti kontekstis, mitte neid välja rebida! Kui õpetaja oleks võtnud ilma põhjuseta õpilase mp3-mängija ja seda klassile ette mängnud, siis võiks ta tõesti risti lüüa.

Ja sinu süüdistus põhineb suures osas jutul \”mis kõik oleks võinud seal mp3-mängija peal olla\”, aga selle põhjal karistusi ei määrata. Tuleb vaadata konkreetset olukorda – kas mängiti ette isiklikke asju või mitte. Muidu hakkakski inimesed saama karistusi selle põhjal, kelle nad oleks võinud autoga alla ajada või mida nad oleks võinud varastada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsel juhtus teistsugune lugu.
Nimelt võttis ta tunni ajal telefoni vastu. Vale tegu, ei õigusta last.
Sellisel juhul on õpetajal õigus telefon konfiskeerida ja see läheb õppejuhi kätte hoiule ning tagastatakse lapsevanemale.
Samal päeval aga oli mul vaja last pärast kooli telefoni teel kätte saada. Helistasin kümneid kordi, kutsub, keegi vastu ei võta ja tagasi ei helista. samal ajal olid väljas need -30 ilmad, laps tuleb õhtul hilja trennist, kool on kodust kaugel, kõike võib juhtuda. Jääb rongis magama ja sõidab mööda, kuidas ta siis koju saab?
Kas kool antud juhul ohustas minu lapse turvalisust telefoni konfiskeerimisega ja sellest lapsevanemale mitteteatamisega, või oli see meie perele paras palk lapse tunnisegamise eest?

0
0
Please wait...

Postitas:
rotsik

materjalide ettemängimine oli privaatsuse rikkumine, teiste õpetajate hoiatamine ilma õpilase nime mainimata oli korrektne käitumine.
Samad pole see materjalide ettemängimine nüüd midagi katastroofiliselt halba, mina loeksin seda lihtsalt tunni aja raiskamiseks.
Mingi arvestatav kasvatusmeetod pole see kindlasti, pigem õpetajapoolne emotsioonide väljaelamine (õpetajagi on inimene ja pole teflonist). Küsimus on, kas su laps äkki pole selliseid emotsioone ka tõemeeli põhjustanud? Mõni ülbitsev pailaps võib pikema aja jooksul ennast karistamatuna tundes nii õudselt närvidele hakata käima, et lihtsalt viskabki ühel hetkel kaane pealt.

Kohtumine koolis, ümarlaud sotsiaalpedagoogi ja last ennast kaasates kuluks ära KÕIGILE osapooltele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul oleks häbi sellise lapse pärast ja foorumisse teemat teha ei julgeks. mõtleksin omaette,et mida ma lapse kasvatamises valesti olen teinud.
ühinen seisukohaga, et õpetaja käitumisele \”tähelepanu juhtimisega\” teed sammu lapse galojaniks kasvatamise poole.
õpetajatest on väga kahju, et nad ei pea tegelema mitte ainult halvasti kasvatatud lastega, vaid oma \”suure\” palga eest ka veel halvasti kasvatatud lapsevanematega.

0
0
Please wait...

Postitas:
rotsik

[tsitaat]Minu lapsel juhtus teistsugune lugu.
Nimelt võttis ta tunni ajal telefoni vastu. Vale tegu, ei õigusta last.
Sellisel juhul on õpetajal õigus telefon konfiskeerida ja see läheb õppejuhi kätte hoiule ning tagastatakse lapsevanemale.
Samal päeval aga oli mul vaja last pärast kooli telefoni teel kätte saada. Helistasin kümneid kordi, kutsub, keegi vastu ei võta ja tagasi ei helista. samal ajal olid väljas need -30 ilmad, laps tuleb õhtul hilja trennist, kool on kodust kaugel, kõike võib juhtuda. Jääb rongis magama ja sõidab mööda, kuidas ta siis koju saab?
Kas kool antud juhul ohustas minu lapse turvalisust telefoni konfiskeerimisega ja sellest lapsevanemale mitteteatamisega, või oli see meie perele paras palk lapse tunnisegamise eest?[/tsitaat]
Keeruline lugu. Iseenesest, kui kooli kodukord näeb ette sellisel puhul telefoni konfiskeerimise ja hilisema vanemale tagastamise, siis toimis õpetaja õigesti – ta ei pruukinud ju teada, et sul on vaja last telefoni teel rongist kätte saada või et oht, et laps külmade ilmadega peatusest mööda sõidab, on reaalne. Niisiis ei karistanud ta teie PERET. Ta ei karistanud isegi last, lihtsalt eemaldas tundi segava vahendi.
Kui teil oli lapsega kokku lepitud, et ta on ohutuse huvides mobiilselt kättesaadav, oleks laps pidanud seda õpetajale selgitama ja tundide lõpus ehk oma telefoni kätte saama. Ilmselt tuleks sellistel puhkudel lapsevanemat otsekohe teavitada, et laps on ilma telefonita. Näiteks tuleks saata sõnum äravõetud telefonist lapsevanema numbrile.

Vaadates telefonimaaniat koolides, tekib minul küll soov, et mobiiltelefonid korjataks õpilastelt ära juba valvelauas ja tagastataks alles koolist lahkumisel. Kui oleksin ise õpetaja, korjaksin ilmselt kõik telefonid enda ette lauale tunni alguses. Tehniliselt polegi neid ju lapsel vaja enne, kui koolipäev läbi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]materjalide ettemängimine oli privaatsuse rikkumine, teiste õpetajate hoiatamine ilma õpilase nime mainimata oli korrektne käitumine.
Samad pole see materjalide ettemängimine nüüd midagi katastroofiliselt halba, mina loeksin seda lihtsalt tunni aja raiskamiseks.
Mingi arvestatav kasvatusmeetod pole see kindlasti, pigem õpetajapoolne emotsioonide väljaelamine (õpetajagi on inimene ja pole teflonist). Küsimus on, kas su laps äkki pole selliseid emotsioone ka tõemeeli põhjustanud? Mõni ülbitsev pailaps võib pikema aja jooksul ennast karistamatuna tundes nii õudselt närvidele hakata käima, et lihtsalt viskabki ühel hetkel kaane pealt.

Kohtumine koolis, ümarlaud sotsiaalpedagoogi ja last ennast kaasates kuluks ära KÕIGILE osapooltele.[/tsitaat]

Nõustun, et juriidiliselt polnud korrektne nende spikrite ettemängimine, aga kas lapsevanemal endal pole siis häbi minna protsessima sellise asjaga. See sarnaneb juba Laiksoode juhtumile, et süütu osapool jäi juriidiliselt kaotajaks oma teguviisi tõttu ja tegelikult süüdi olnud isik hakkb nendelt välja nõudma tasu ehk antud juhul karistust õpetajale.

0
0
Please wait...

Postitas:
rotsik

[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

Nõustun, et juriidiliselt polnud korrektne nende spikrite ettemängimine, aga kas lapsevanemal endal pole siis häbi minna protsessima sellise asjaga. See sarnaneb juba Laiksoode juhtumile, et süütu osapool jäi juriidiliselt kaotajaks oma teguviisi tõttu ja tegelikult süüdi olnud isik hakkb nendelt välja nõudma tasu. [/tsitaat]
Einoh – protsessima minek ei tee ju halba, kui tulemuseks on, et tõesti kõik osapooled ära kuulatakse. Ja et laps ka kuulab ja teeb mingid järeldused.
Koolis ümarlaua korraldamisel ei ole õnneks kohtukulusid ka, aga kulutatud aeg võib osutuda tulusaks investeeringuks – kunagi hiljem.
Tõepoolest peaks teemaalgataja minema ja kuulama ära, mida on õpetajal selle kohta öelda. Õpetajale endale on mul rohkem nagu see etteheide, et tema käitumine raiskas tunni, st teiste õpilaste, kes polnud milleski süüdi, aega ja mingit pedagoogilist kasu ma sellest ei näe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma leian, et õpetaja käitus valesti vaid siis, kui ta tõesti mängis ette mingeid isiklikke vestlusi või arutelusid. Aga tegelikult on ju vähetõenäoline, et see nii oli. Kui paljud teismelised siis peavad salajasi monolooge oma mp3-mängijale? Ütle siis konkreetselt välja, mis seal mp3-mängijal nii isiklikku oli?

Teemaalgataja postitusest saan hoopis aru, et mängiti ette ka teiste ainete \”spikreid\”.

Tundub, et asja tuum peitub antud juhul selles, et su tütrel oli piinlik, kui tema spikrid (ka teiste ainete omad) ette mängiti kogu klassile. Seda tuleks võtta aga sinu poolt pigem kui kasvatusmeetodit, mida õpetaja kasutas. Õpetaja tegi seda ilmselt selleks, et edaspidi lõpeks klassis selline spikerdamine, kuna keegi õpilastest ei taha, et ka tema asju hakataks ette mängima. Kui õpetaja oleks pelgalt võtnud ära mp3-mängija, siis sellel poleks olnud erilist kasvatuslikku mõju. Asju tuleks vaadata kindlasti kontekstis, mitte neid välja rebida! Kui õpetaja oleks võtnud ilma põhjuseta õpilase mp3-mängija ja seda klassile ette mängnud, siis võiks ta tõesti risti lüüa.

Ja sinu süüdistus põhineb suures osas jutul \”mis kõik oleks võinud seal mp3-mängija peal olla\”, aga selle põhjal karistusi ei määrata. Tuleb vaadata konkreetset olukorda – kas mängiti ette isiklikke asju või mitte. Muidu hakkakski inimesed saama karistusi selle põhjal, kelle nad oleks võinud autoga alla ajada või mida nad oleks võinud varastada. [/tsitaat]

iga täiskasvanud inimene (eriti õpetaja) peaks teadma, et TEISTE ees sihilik alandamine on kõige karmim asi. seda ei tohiks teha. eriti lastega, eriti koolis, eriti teiste ees. see ei ole KASVATUSmeetod.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
ahv

[tsitaat]iga täiskasvanud inimene (eriti õpetaja) peaks teadma, et TEISTE ees sihilik alandamine on kõige karmim asi.[/tsitaat]Aga kust sa üldse võtad, et toimus alandamine? Alanduse tundmine on üsnagi subjektiivne emotsioon, mõnda inimest näiteks polegi võimalik alandada.

Ma arvan, et antud juhtum oli heaks õppetunniks lapsele, seda nii mitmestki aspektist.

Ja loodan, et ka teemaalgataja tegi oma järeldused.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui selle loo pärast protsessima lähed, saab su lapsel edaspidi koolis väga vastik ja raske olema.
Mida ta sealt MP3 pealt ette mängis?
Kui seal olid lapse omakirjutatud luuletused või tema enda poolt sisselauldud laulud vms, õrna ja loomingulist, vot siis ma protsessiksin küll, sest selline asi õpetaja poolt on õel ja vastik.
Aga kui seal oli lihtsalt muusika, mida noored omale netist tõmbavad, siis ei näe põhjust protsessimiseks.
Kui seal olid teised spirkid, siis hoiaksin üldse madalat profiili ja võtaksin ise lapse käest selle mängija ära karistuseks.
Aga ehk viitsib su laps siis nüüd ise õppima hakata?

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.