Esileht Ajaviite- ja muud jutud koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

Postitas:
Saabastega kiisu

RE: koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

Mind paneb imestama, et õpetaja lubab järgi vastata. Kui mu laps spikerdamisega vahele jäi sai \”1\” ja ei mingit vastamist. Kas tegelikult siis peaks saama seda hinnet parandada?

0
0
Please wait...

Postitas:
lisalotta

Mis see oli, mida õpetaja sealt ette mängis?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Saabastega kiisu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind paneb imestama, et õpetaja lubab järgi vastata. Kui mu laps spikerdamisega vahele jäi sai \”1\” ja ei mingit vastamist. Kas tegelikult siis peaks saama seda hinnet parandada? [/tsitaat]

See on hea tähelepanek. Näiteks ülikoolis on spikerdamine ja plagieerimine väga suur väärtegu. On ülikoole, mis ei anna mingit teist võimalust vaid järgneb kohene eksmatrikuleerimine.

Ma arvan, et see on tegelikult õpetaja poolt suur vastutulek sinu lapsele, et tal on lubatud seda tööd uuesti teha. Su laps ju teadis väga hästi, mida ta tegi.

Edasise käitumise osas aga soovitan kaaluda, et mis on su eesmärk ja mis võimalikud kahjud ja kasud.

0
0
Please wait...

Postitas:
industrialist

Õpetaja tegi õigesti.

Tahtis teistele ka lasta seda spikrit kuulata, siis nad teavad mida teha ei tohi. Ja hea oligi, kui see lapsele veidi piinlikkust valmistas, nüüd ei taha ta enam kunagi midagi taolist teha ja teised ka ei riski sellise spikeramisega.

Kui hakkad seal protsessima ja mingit õigust taga nõudma siis see on lollus. Õpetaja mingeid seadusi tegelikult ei rikkunud ju. Sellega annad lapsele vale signaali, et vahele võib jääda ja pärast minna veel õigust nõudma. Tahadki temast mingi jobu kasvatada või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu õiglustunne ütleb, et see mp3 ei käi enam mingi andmekaitse alla, kuna sellega on kuritarvitusi tehtud ja omanik ei ole sellega ise õiguspäraselt käitunud.
vabalt võib seda kasutada pedagoogilistel eesmärkidel ülejäänud laste kasvatamisel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see mängija nii isiklikke asju sisaldas, siis mida see tunnis tegi? Kuidas teada, mis seal peal on?
Õpetaja tahtis veenduda, millega tegu, et otsustada oma edaspidist käitumist. Kui seal on muusika, siis võtab hoiule ja kui spikker, siis paneb vastava hinde.

Kuidas ta seda siis kuulab – vaikselt ja salaja. Mida teeb samal ajal klass? Tuleb ju põhjendada oma hinde 1 panemist. Muidu oleks siin teema,et õpetaja pani 1 põhjuseta ja minu laps kuulas muusikat. Klass on kui tunnistaja. Miks peaks ühele olema õigus spikerdada ja pääseda karistuseta.

Pealegi ei pruugi kõik sellise peene vidina kõiki funktsioone tunda. Vajutas valesti ja kõik kuulsid. jne

Lihtsalt ei tasu õpilasele ikka kõiki õigusi anda. Igat asja saab esitada mitme nurga alt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh, kõik need asjad oleks olemata, kui lastel oleks keelatud igasuguste tehnikavidinate klassi võtmine, k.a telefoni. Enamikes välismaa koolides on see nii, kui vanemal on vaja õpilast kätte saada, siis helistatakse kantseleisse ja sealt öeldakse edasi või kutsutakse laps telefonile.
Ja pole kellelgi mingeid probleeme. Võtad oma mp3 tundi, siis on õigus see sult päeva lõpuni ära võtta, kui ka teist korda eksid, siis antakse see vanemale. Ja mitte üks mokakobin!
Sorry, et nüüd teemast kõrvale, aga lihtsalt viskab üle, mida kõike õpilased võivad endale koolis (ja mitte ainult) lubada.
muidugi ei poolda ma mp3 sisu ette mängimist kogu klassile, aga et see ära võtta ja spikerdamise eest 1 panna on õiglane karistus küll. samal ajal on teised õppinud ja peavad oma teadmistele tuginedes hinde saama. ka spikerdamise eest oleks välismaal välja visatud 🙂 isiklik kogemus olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpilane spikerdas ja sai selle eest väärilise hinde, lisaks võeti mp3 mängija hoiule. Asi oleks pidanudki piirduma sellega. Kas tuleb olla tänulik ja õpetajat ümmardada teise võimaluse andmise eest? Õpetajal ei ole õigust tuhlata teise inimese isiklikes asjades, veel vähem neid teistele ettemängida! Kui ta ei saa mõne õpilasega koolis hakkama, siis kirjutagu märkus või kutsugu lapsevanem kooli asja arutama. Selline mõnitav käitumine on õpetajale kohatu.
Viimasele Käole vastuseks – ära ole hiromant. Iga loll saab aru, et kui laps spikerdab ja saab hindeks 1, on see ok! Kui hinne 1 ja märkus ekoolis ei ole piisav karistus, siis kas alandamine teiste kaasõpilaste ees on? Nõrk õpetaja, kel endal probleemid ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õpilane spikerdas ja sai selle eest väärilise hinde, lisaks võeti mp3 mängija hoiule. Asi oleks pidanudki piirduma sellega. Kas tuleb olla tänulik ja õpetajat ümmardada teise võimaluse andmise eest? Õpetajal ei ole õigust tuhlata teise inimese isiklikes asjades, veel vähem neid teistele ettemängida! Kui ta ei saa mõne õpilasega koolis hakkama, siis kirjutagu märkus või kutsugu lapsevanem kooli asja arutama. Selline mõnitav käitumine on õpetajale kohatu.
Viimasele Käole vastuseks – ära ole hiromant. Iga loll saab aru, et kui laps spikerdab ja saab hindeks 1, on see ok! Kui hinne 1 ja märkus ekoolis ei ole piisav karistus, siis kas alandamine teiste kaasõpilaste ees on? Nõrk õpetaja, kel endal probleemid ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui see mängija nii isiklikke asju sisaldas, siis mida see tunnis tegi? Kuidas teada, mis seal peal on?
Õpetaja tahtis veenduda, millega tegu, et otsustada oma edaspidist käitumist. Kui seal on muusika, siis võtab hoiule ja kui spikker, siis paneb vastava hinde.

Kuidas ta seda siis kuulab – vaikselt ja salaja. Mida teeb samal ajal klass? Tuleb ju põhjendada oma hinde 1 panemist. Muidu oleks siin teema,et õpetaja pani 1 põhjuseta ja minu laps kuulas muusikat. Klass on kui tunnistaja. Miks peaks ühele olema õigus spikerdada ja pääseda karistuseta.

Pealegi ei pruugi kõik sellise peene vidina kõiki funktsioone tunda. Vajutas valesti ja kõik kuulsid. jne

Lihtsalt ei tasu õpilasele ikka kõiki õigusi anda. Igat asja saab esitada mitme nurga alt.
[/tsitaat]
Miks pidi õpetaja, siis selle MP3-e mängija kõlaritega ühendama? Ikka selleks, et kõik kuuleksid. Nagu ma teemaalgatusest aru saan, siis karistuse hinde näol oli laps selleks hetkeks juba saanud.
Hinde 1 panemist ei pea õpetaja põhjendama, laps jäi tunni ajal mp3-e kuulamisega vahele, pole vahet kas seal oli spikker või muusika, laps rikkus korda ja hinne 1 on selle tagajärg.

Mina leian, et õpetaja rikkus lapse privaatsust. Ja polegi oluline, mis ta täpselt tervele klassile ette mängis. Õpetaja ei teadnud, kas seal on veel spikreid või algaja luuletaja omalooming. Selline käitumine võrdub minu jaoks telefonis sorimisega. Kas te ise võtaksite oma lapselt luba küsimata mp3-e mängija ja kuulaksite, mis seal on? Lapse alandamine terve klassi ees pole kindlasti pedagoogiline ja vaevalt et see õpetaja sellega klassi austust juurde teenis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Mariica

[tsitaat]minul oleks häbi sellise lapse pärast ja foorumisse teemat teha ei julgeks. mõtleksin omaette,et mida ma lapse kasvatamises valesti olen teinud.
ühinen seisukohaga, et õpetaja käitumisele \”tähelepanu juhtimisega\” teed sammu lapse galojaniks kasvatamise poole.
õpetajatest on väga kahju, et nad ei pea tegelema mitte ainult halvasti kasvatatud lastega, vaid oma \”suure\” palga eest ka veel halvasti kasvatatud lapsevanematega. [/tsitaat]

Kas oled kindel, et sinu lapsed kunagi spikerdanud ei ole? Loomulikult on spikerdamine taunimisväärne, kuid spikerdava lapse pärast nii hirmsasti häbi tunda ja kasvatusvigu otsida tundub ülereageerimisena.

Minu meelest tegi õpetaja salvestisi ette mängides vea. Võta hoiule spikerdamise \”abivahendid\”, alanda hinnet, mõista sõnades hukka, teavita teisi õpetajaid, et selline puksimisvõimalus kasutusel on – see kõik on OK.
Aga avalik kuulamine on lubamatu. Lapsed on julmad, pilkamise põhjuseks võib olla ka keskmisest erinev muusikamaitse.

Teemaalgatajana oleksin tegelikult küll sellel teemal lihtsalt olla lasknud – võimalik, et oleksin rääkinud otse õpetajaga, kuid avalikus foorumis seda teemat teinud ei oleks. Aga õpetaja \”suure\” palga väljatoomine ei ole kindlasti põhjus, miks seda teemat üles võtta tohtinud ei oleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Alfonss

lapse häbistamine ei ole karistusena lubatud.

soovitan esitada kaebuse kasvõi haridusministeeriumisse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Mariica kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas oled kindel, et sinu lapsed kunagi spikerdanud ei ole? Loomulikult on spikerdamine taunimisväärne, kuid spikerdava lapse pärast nii hirmsasti häbi tunda ja kasvatusvigu otsida tundub ülereageerimisena.

[/tsitaat]
minu lapsed ei ole spikerdanud, aga olen valmis, et nad seda kunagi teevad. siin minu arvates ongi mõtlemise koht,et miks laps on asunud petma,mida ma olen kasvatuses valesti teinud. antud juhul viis mind pöördesse asjaolu, et spikker sisaldus mp3-s.see on minu arvates oluliselt raskem käitumine lapse poolt,kui seda on lihtsalt vihikust või raamatust piilumine.käesoleval juhul on laps ette kavandanud oma ebaseadusliku käitumise ja selle nimel palju toiminguid teinud. ehk siis ühe väära teo – piilumise – asemel on tema teinud palju vääraid tegusid,lõpetades materjali mp3 salvestamisega ja mp3 petmise eesmärgil kooli kaasa võtmisega. seega näen käesolevat juhtumit karmina.

0
0
Please wait...

Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Mariica kirjutas:[/small]

minu lapsed ei ole spikerdanud, aga olen valmis, et nad seda kunagi teevad. siin minu arvates ongi mõtlemise koht,et miks laps on asunud petma,mida ma olen kasvatuses valesti teinud. antud juhul viis mind pöördesse asjaolu, et spikker sisaldus mp3-s.see on minu arvates oluliselt raskem käitumine lapse poolt,kui seda on lihtsalt vihikust või raamatust piilumine.käesoleval juhul on laps ette kavandanud oma ebaseadusliku käitumise ja selle nimel palju toiminguid teinud. ehk siis ühe väära teo – piilumise – asemel on tema teinud palju vääraid tegusid,lõpetades materjali mp3 salvestamisega ja petmise eesmärgil kooli kaasa võtmisega. seega näen käesolevat juhtumit karmina. [/tsitaat]

ära nüüd kummi üle tõmba. lapsega peab täiskasvanu mõistlik olema, mitte mingit karmi mutti mängima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina pöörduks kooli juhtkonna poole, ehk et siis vastava kooliastme õppealajuhataja poole. see, et mp3 ära võeti, märkus kirjutati, hinne 1 pandi ja uus töö teha tuleb – see on kõik ok. aga ülejäänud tegevus ei kannata mingit kriitikat. temal pole avalikult mingit õisust neid materjale teistele ette mängida. punkt.
järjekordne lastevihkaja koolis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lapsevanem annab (või jätab laokile) lapsele oma mälupulga, kus peal delikaatset isikuinfot, siis peab lapsevanem arvestama, et see info võib ükskõik mis moel avalikkuse ette jõuda!!! Kasvõi sel moel, et laps kaotab juhuslikult pulga ära ning keegi pahatahtlik leiab ja topib avalikust netikohvikust failid netti kõigile imetlemiseks. Õpetaja vast ei hakanud siiski teie koduporri otse klassis seinale lasma, ju ta vast ikka toda spikrit demos, et kui lollilt tehtud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, miks saab spikerdatud tööd järele vastata. Nii ei riski spikerdaja ju millegagi. Spikerdad- ei jää vahele – saad hea hinde, jääd vahele- saad töö uuesti teha, teed veel äkki lõpuks ikka viie peale, ei spikerda ja punnitad ausalt teha, saad oma kolme miinuse näiteks ja seda ju parandada ei saa. Ei tundu loogiline. Samas,s ee ettemängimine tundub mõttetu, aga ma ei saa aru, mis sellest nii leili minna. Mis mõttes on spikker delikaatne andmekaitse? Spikker peaks ju sisaldama avalikku infot, mis lastele tunnis nagunii teada antud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei arva, et lapse spikerdamine on kasvatusviga. Mina arvan, et laps on olnud mures oma hinde pärast ja on püüdnud teha endale käepärase varuvariandi juhuks, kui ta tunnis oma peaga toime ei tule. Ega spikerdamine nii lihtne ka ei ole ju… Parajalt suur ettevõtmine on teha spikker, veel suurem ettevõtmine (vaimselt) on seda ka õpetaja valvsa pilgu all kasutada.

Kasvatusveaks võiks seda lugeda sel juhul kui laps spikerdab sellepärast, et ei suuda endale materjali selgeks teha. Sellest peaks ta rääkima oma õpetajaga. Õpetaja asi on lastele anda edasi teadmine, et tema on klassis nende õpetamiseks, ei millekski muuks. Kui aga laps seda ei tea ning halva hinde hirmus spikreid meisterdab, on õpetaja küll teinud väga ränga kasvatusvea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mariica

[tsitaat] [small][/small]

minu lapsed ei ole spikerdanud, aga olen valmis, et nad seda kunagi teevad. siin minu arvates ongi mõtlemise koht,et miks laps on asunud petma,mida ma olen kasvatuses valesti teinud. antud juhul viis mind pöördesse asjaolu, et spikker sisaldus mp3-s.see on minu arvates oluliselt raskem käitumine lapse poolt,kui seda on lihtsalt vihikust või raamatust piilumine.käesoleval juhul on laps ette kavandanud oma ebaseadusliku käitumise ja selle nimel palju toiminguid teinud. ehk siis ühe väära teo – piilumise – asemel on tema teinud palju vääraid tegusid,lõpetades materjali mp3 salvestamisega ja mp3 petmise eesmärgil kooli kaasa võtmisega. seega näen käesolevat juhtumit karmina. [/tsitaat]

Petma asumine, ebaseaduslik tegu ja palju väärtegusid … Sa ära mõtle nii palju tarku mõtteid, on endal kah lihtsam elada:) Ma ei ütle seda paha pärast, aga tundub, et olid ise kooli ajal üks väike oivik-kuivik või siis lihtsalt ei mäleta enam neid kooliaegseid kõike-muid-peale-õppimise-väga-vajalikke-tegevusi.

Aga tuleb tunnistada, et lapsed on taibukamaks muutunud. Minu aeg kirjutati spikreid peopessa ja volditi seelikuvärvli vahele. Nüüd, nagu näha, on selleks palju tehnilisemad võimalused:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Mariica kirjutas:[/small]

minu lapsed ei ole spikerdanud, aga olen valmis, et nad seda kunagi teevad. siin minu arvates ongi mõtlemise koht,et miks laps on asunud petma,mida ma olen kasvatuses valesti teinud. antud juhul viis mind pöördesse asjaolu, et spikker sisaldus mp3-s.see on minu arvates oluliselt raskem käitumine lapse poolt,kui seda on lihtsalt vihikust või raamatust piilumine.käesoleval juhul on laps ette kavandanud oma ebaseadusliku käitumise ja selle nimel palju toiminguid teinud. ehk siis ühe väära teo – piilumise – asemel on tema teinud palju vääraid tegusid,lõpetades materjali mp3 salvestamisega ja mp3 petmise eesmärgil kooli kaasa võtmisega. seega näen käesolevat juhtumit karmina. [/tsitaat]
Arvad, et lapsed tulevad sulle rääkima, et nad spikerdavad? Seda saad sa teada alles siis kui nad vahele jäävad. Muide, spikrite ettevalmistamine aitab aine omandamisele kaasa. Laps peab välja selekteerima olulise info ja see nõuab materjaliga töötamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei usu, et õpetaja lihtsalt hakkas teistele sealt materjali laskma. Olen enam kui kindel, et su laps provotseeris seni, kuni õpsil lõi kaane pealt!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult ajab naerma kuidas suurem seltkond endale vastu rindu taovad ja spikerdamist peaaegu kriminaalseks peavad. kas kõik \”eeskujulikud\” siin löövad nina püsti ja ütlevad, et nad pole iial spikerdanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]tegelikult ajab naerma kuidas suurem seltkond endale vastu rindu taovad ja spikerdamist peaaegu kriminaalseks peavad. kas kõik \”eeskujulikud\” siin löövad nina püsti ja ütlevad, et nad pole iial spikerdanud?[/tsitaat]olen spikerdanud. aga loll ei tohi olla ja vahele jääda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]tegelikult ajab naerma kuidas suurem seltkond endale vastu rindu taovad ja spikerdamist peaaegu kriminaalseks peavad. kas kõik \”eeskujulikud\” siin löövad nina püsti ja ütlevad, et nad pole iial spikerdanud?[/tsitaat] Kusjuures olen ja olen ka vahele jäänud, aga minu noorusajal (teate küll rohi rohelisem bla-bla bla), oli veel inimestel nii palju südametunnistust, et kui spikerdamisega vahele jäädi, siis edasi ei kiunutud, vaid saadi aru, et ise olid midagi valesti teinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need, kes oigavad, et issand kui hirmus, laps spikerdas, kasvatus puhta p.t.i läinud – ärge mängige lolli. Ma sattusin kümmekond aastat tagasi õppima koos endast kümme aastat nooremate inimestega. No umbes nii vana on keskmine perekoolikas, ma pakun. Sa jeerum küll, ma pidin algul kreepsu saama. Neil oli kaks asja perfektselt käes – päheõppimine ja spikerdamine. Õppisid konspekti pähe nagu laulusalmi, kui oli selge, et maha kirjutada ei saanud. Muudel juhtudel tehti igaks kontrolltööks ja eksamiks korralik puks. Nii et jah – meie kursusel spikerdasid peaaegu kõik peaaegu alati. Käisin teises ülikoolis paar semestrit ja veelgi nooremate hulgas – jälle üks lõputu spikerdamine. Aga siinsete jutust jääb mulje, et nemad iial pole miskit maha kirjutanud. Väga imelik…

0
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud koolis spikerdamine, õpetaja käitumine ja andmekaitse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.