Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koolitarvete kogumine selverites.

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )

Teema: Koolitarvete kogumine selverites.

Postitas:
Kägu

Kõige ebameeldivam on see, kui nad kasutavad manipuleerimise tööriistana lapsi, nii enda kui minu omi. Saadavad väikse poisikese minult annetust küsima või, vastupidi, pöörduvad mitte minu, vaid mu lapse poole ja umbes nii: “Kas sa võiksid oma emale meelde tuletada, et ta suurperesid toetada ei unustaks!” Õhinas laps siis tormab mulle kohe kisaga juurde, et “Emme-emme, tule läheme ostame vaestele lastele kooliasju!!”

Selline lapse ärakasutamine on juba kõrgem tase 🙁 Lisaks puudub kindlus, et need tarbed vasakule ei lähe.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tohoh, gümnaasiumis tuleb ju, vastupidi, kõik töövihikud ja paljud õpikud ise osta.

Minul on ka tunne, et gümnaasiumis ei olnudki midagi vaja osta. Ilmselt sellest, et põhikoolis oli laus õudus see täpselt sellise paberi, guašši jms. tagaajamine. Nagu muu tekstuuriga paberile ei saaks nad oma mõnd kriipsu kritseldatud. Kasutati paar lehte ära ja juba oli vaja järgmist blokki (teistsugune lehe paksus/suurus!). Tööõpetuses küll oli vaja kudumise, õmblemise, heegeldamise tarvikuid, materjale. Ainuski asi valmis ei saanud (ei olnud sellest ka probleemi), juba haarati järgmine teema.

Teemaalgatusest ka, kasutan juba pikemat aega ainult e-poode. Kohe puhtam ja kuivem tunne, ei ühtki santi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koolitarbed on ikka väga kallid ja eriti algklassides läheb neid palju.

Koolitarbed on väga kallid? Mis tarbeid siis nii väga vaja läheb? Just ostsin ära koolitarbed büroomaailma e-poest püsikliendi hindadega. Nt Maximast saab raudselt veelgi odavamalt.

Toon näiteks 1. klassi lapse nimekirja, suurematel kulub veelgi vähem, kuna paljusid asju pole enam vaja või on varsematest aastatest olemas.

2 abijoonega vihikut 0,36

1 jooneline vihik 0,18

harilikud pliiatsid 5 tk/1,50

pliiatsiteritaja 1,04

kustutuskumm 3 tk/0,57

joonlaud 0,29

värvilised pliiatsid 0,70

viltpliiatsid 0,80

1 ruuduline vihik 0,18

Liim 0,46

Käärid 0.87

Veetops 0,95

Guaššvärvid 3,40

3 erineva suurusega pintslit 1,50

Põll 4,94

Joonistuspaberid A3, A4 4,19

noodivihik 0,29

värvilised paberid 2,00

plastiliin 1,14

voolimisalus 0,76

isekleepuv kile 1,46

kilekaaned 10 tk/1,49

pinal 5,94

Koolikoti sai lasteaia lõpetamiseks (ca 30 euri maksis)

Kokku ca 35 euri, 4 lapse peale kulus 160 eurot.

6 värvilist pliiatsit ja 6 vildikat ostsid?

Laristanud siis pisut ja ostnud 12

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Uuskasutuskeskus sel aastal ei jaga neile annetatud kooliasju abivajajatele? Seal on neid ju terve hulk.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maakohas on keerulisem, aga linnas saaks kulutusi hajutada. Mul on koduümbruses kolme poeketi väikeversioonid. Kui Maximasse juhtun, vaatan enamasti ka koolitarbed üle. Viimati sain nt 50 sendiga käärid, mis muidu maksvad üle 2 euro. Rimis on ka mõned korrad aastas koolitarbeid üsna olematu hinnaga.
Selverit lähiümbruses pole, aga ega ma vist ei annetaks. Vist sellepärast, et paljulapseline pere ei pea ilmtingimata raskustes pere olema.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind ka imestab see suurperede kampaania. Nad saavad riigilt iga kuu 500+ eurot (olenevalt laste arvust), kooliasjadele kulubki heal juhul 30 eurot lapse kohta, kui sedagi. Mina kasvatan last üksi ja kuna isa kohapealt on kriips, saan riigilt üksikvanema toetust 19 eurot kuus. Kõik tuleb ise osta ja ostangi, aga annetusi teen vähihaigetele või loomadele.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust see kasti ja sildi panek et käimas kampaania, ei toimi siiski. Prismas ka kast ja reklaam toidupanga toetuseks, aga ma kunagi ei pane sinna midagi. Samas kui on kohal toidupanga inimesed ja räägivad inimestega otse, siis ostan nii mina kui teised neile.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind ka imestab see suurperede kampaania. Nad saavad riigilt iga kuu 500+ eurot (olenevalt laste arvust), kooliasjadele kulubki heal juhul 30 eurot lapse kohta, kui sedagi. Mina kasvatan last üksi ja kuna isa kohapealt on kriips, saan riigilt üksikvanema toetust 19 eurot kuus. Kõik tuleb ise osta ja ostangi, aga annetusi teen vähihaigetele või loomadele.

Nii nagu paljulapselisus, oli ka see sinu enda valik üksi laps saada. Ja lastetoetust saad ju siiski ka, nii et ainult 19€ ei ole.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loen ja imestan. Nii vaenulik suhtumine.

Keegi ei sunni, antakse lipik kätte mööda minnes, seal on käru, kuhu soovi korral võid panna mõne kooliasja. Ei pea.

See, et suurperesid toetatakse koolitarvetega ei tähenda, et nad neid ise ostetud ei saaks. Ikka saavad.

See on enam-vähem sama, et võetakse perre koer, kes jääb äkki haigeks ja küsitakse terves facebookis annetusi, et toetage mu koera. Samamoodi võiks öelda, et mis võtsid koerast siis.

Inimesed on nii küünilised ja kadedad. Kahju kohe. Igapäevaselt on teil arvatavasti raske elada, sest äkki saab keegi kuskil niisama midagi ja sina pead vaid ise rabama.

Minul pole kahju, võtsin sedeli vastu, ostsin mõned liimipulgad ja vihikud. Tore, kui mõnel sellest lihtsam on, aga minule ei läinud see palju muud maksma, kui ühe veinipudeli hind.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loen ja imestan. Nii vaenulik suhtumine.

Keegi ei sunni, antakse lipik kätte mööda minnes, seal on käru, kuhu soovi korral võid panna mõne kooliasja. Ei pea.

Juba see paberilipikute trükkimine hakkab mulle looduskaitse seisukohalt vastu.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates kodutunnet olen lõpetanud igasuguse annetuse. Kolivad kuuri elama oma ühe lapsega…aga siis teevad veel 2 tk erinevate isadega? Või 11 last ja vabanduseks – ups, juhtus!? Viis last ja siis kui teada, et kodutunne tuleb, pannakse kuues hakkama. Mõistetamatu!

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga minule ei läinud see palju muud maksma, kui ühe veinipudeli hind.

Tore jah kui alkohoolikud annetuse võrra vähem odavat veinilaket joovad.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga minule ei läinud see palju muud maksma, kui ühe veinipudeli hind.

Tore jah kui alkohoolikud annetuse võrra vähem odavat veinilaket joovad.

Tabasingi märki, et kaebuse saatsid! Kes veel arvestust veinipudelites peaks peale alkohoolikute??

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolitarbed on ikka väga kallid ja eriti algklassides läheb neid palju.

Koolitarbed on väga kallid? Mis tarbeid siis nii väga vaja läheb? Just ostsin ära koolitarbed büroomaailma e-poest püsikliendi hindadega. Nt Maximast saab raudselt veelgi odavamalt.

Toon näiteks 1. klassi lapse nimekirja, suurematel kulub veelgi vähem, kuna paljusid asju pole enam vaja või on varsematest aastatest olemas.

2 abijoonega vihikut 0,36

1 jooneline vihik 0,18

harilikud pliiatsid 5 tk/1,50

pliiatsiteritaja 1,04

kustutuskumm 3 tk/0,57

joonlaud 0,29

värvilised pliiatsid 0,70

viltpliiatsid 0,80

6 värvilist pliiatsit ja 6 vildikat ostsid?

Laristanud siis pisut ja ostnud 12

Milleks miinustada?
Kommenteerisin nii, kuna võtsin selle jutu peale mainitud netipoe lahti.
Selle raha eest saab ainult 6-värvilised komplektid.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kakumäe Selveris pole ükski täiskasvanu viitsinud mulle midagi anda, aga nende(?või kellegi) lapsed on alati mitmekesi mulle peale lendamas. Täiskasvanud valvavad kiivalt annetuskärusi ja vaatavad avalikult tüdinud pilguga sinna toodavaid asju. Tänan, ei. Olen juba ammu selle arvutuse teinud, et kui kolmanda lapse saaksin, elaksin nagu kuningakass. Vald maksaks lasteaia ise kinni, 500 eurot kuus katab kenasti ja jääb ülegi kõik lastega seonduvad kulud, laste trennid oleksid odavamad jne. Kui ma pean saama 120 euroga kaks väikelast majandatud, koolitatud, kaetud, toidetud, siis mul on raske näha, miks suurpere sellega hakkama saama ei peaks, nemad saavad märkmisväärselt rohkem raha.
Lisaks tahaks nendelt lastel küsida, mis tunne on vanemate sunnil poes terve päev kerjata? Kui keegi koolikaaslane neid näeb, siis tegelt ka ei järgne kiusamist?
Kahjuks on ka eluheidikud teinud arvutuse, et rohkem lapsi= rohkem raha, sõbranna töötab ühes KOVis ja põhiaur läheb emadele, kes iga nädal mähkmeid, piima, sööki ja mis veel küsivad, samal ajal enda lastekarja kaasa vedades ja nende peale karjudes. Kus nende suurperetoetus läheb, et peab mähkmeid küsima? Hmm…
Jah, olen kuri, õel, paha, mõistmatu, aga annetan vähiravifondi, annetan lastehaiglale, annetan erivajadustega inimestega tegeleva MTÜ tarbeks, annetan vanuritele seltsi ja abi pakkumisega tegelevale MTÜle(Jututajad), annetaks ka üksikemadele(miks neile mingit tugiorganisatsiooni pole?). Ei kavatse annetada kohta, kus reaalset vajadust annetuste järele ei ole.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, olen kuri, õel, paha, mõistmatu, aga annetan vähiravifondi, annetan lastehaiglale, annetan erivajadustega inimestega tegeleva MTÜ tarbeks, annetan vanuritele seltsi ja abi pakkumisega tegelevale MTÜle(Jututajad), annetaks ka üksikemadele

Lapsed on meie tulevik ja nemad on tulevased maksumaksjad. Raha ravikulude (vähihaiged ja muud haiged), toetuste (üksikemad) ja pensionite (vanurid) maksmiseks tuleb ju maksumaksjatelt. Koerad ja kassid ei hakka makse maksma.
Vähiravi on enamasti maha visatud raha. Muide, terve olemine ja haiguste ära hoidmine on enamasti ikka inimese teha. Õelus ja kurjus pidi olema üks vähi põhjustajad.

Üks looduskaitsja oli ka siia teemasse ära eksinud (sedelite trükkimine). Aga mine nüüd Selverisse ja vaata, kui palju on seal Eestis toodetud kaupa. Mis ressurss selleks kulub, et seda kaupa toota ja et see sinna üldse jõuaks? Kahjuks pole meil enam täisväärtuslikku ja puhast toitu. Tekib küsimus, mis te seal Selveris üldse teete, ostate endale kalli raha eest jama kokku, et arstide vahet käia.

Ja veel, suurpere ei võrdu asotsiaalne pere.

+3
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Just – suurpere ei võrdu asotsiaalne pere. Suurpere ei pea tingimata vaene ja õnnetu olema. Sellised kampaaniad tegelikult just toidavad sellist levinud suhtumist, et paljulapseline = nn “Kodutunde” pere.
Lapsed ei pruugi ka tänapäeval sugugi nii kindlalt Eesti maksumaksjateks saada.
Väga keeruline on haigusi ise ära hoida, kui nt osad vähivariandidki on geenidega seotud.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, olen kuri, õel, paha, mõistmatu, aga annetan vähiravifondi, annetan lastehaiglale, annetan erivajadustega inimestega tegeleva MTÜ tarbeks, annetan vanuritele seltsi ja abi pakkumisega tegelevale MTÜle(Jututajad), annetaks ka üksikemadele

Lapsed on meie tulevik ja nemad on tulevased maksumaksjad. Raha ravikulude (vähihaiged ja muud haiged), toetuste (üksikemad) ja pensionite (vanurid) maksmiseks tuleb ju maksumaksjatelt. Koerad ja kassid ei hakka makse maksma.

Vähiravi on enamasti maha visatud raha. Muide, terve olemine ja haiguste ära hoidmine on enamasti ikka inimese teha. Õelus ja kurjus pidi olema üks vähi põhjustajad.

Üks looduskaitsja oli ka siia teemasse ära eksinud (sedelite trükkimine). Aga mine nüüd Selverisse ja vaata, kui palju on seal Eestis toodetud kaupa. Mis ressurss selleks kulub, et seda kaupa toota ja et see sinna üldse jõuaks? Kahjuks pole meil enam täisväärtuslikku ja puhast toitu. Tekib küsimus, mis te seal Selveris üldse teete, ostate endale kalli raha eest jama kokku, et arstide vahet käia.

Ja Sina, lilleke, mõtled ainult raha peale.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lapsed santima pannakse, siis see pere ikka võrdub küll. Ei tule kahjuks ka sellistest lastest üldjuhul maksumaksjaid, hakkavad juba teismelisena järgmisi santijaid tootma (Kodutundes seda küllalt näidatud).

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi kui kurb on sellist arvamust lugeda. Miks siis vahiravi on enamasti maha visatud raha? Elasin ise hiljuti 3 astme rinnavahi ule, poolaastat keemiat andis mulle aega juurde…arst tunnistas mind terveks. Mul on 11a ja 13a lapsed..sain aega juurde, et neile koolitarbeid osta, neid kooli saata, nende kasvamist naha…

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendest “Kodutunde” peredest ei tule mingeid maksumaksjaid enamasti. Nii mõneski saates on vanim tütar oma lapsega ka juba sealsamas hurtsikus elamas, töötu muidugi, meest pole…

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks miinustada?
Kommenteerisin nii, kuna võtsin selle jutu peale mainitud netipoe lahti.
Selle raha eest saab ainult 6-värvilised komplektid.

Ja miks neid rohkem peaks olema? Et lapse kott raskem oleks?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik, miks ei usuta õpetajat? Sest ise pole sellist asja näinud ja seega pole olemas? Mul ühe lapse lasteaiarühmas oli ka poiss, kelle ema tundus hoolivat vaid omale uhkemate hilpude ostmisest, mäletan juhust, kui jõulukinkide pakkijaks olin ja õpetaja mult mures olles küsis, kas see poiss ikka ka paki saab – hoolimata korduvatest meeldetuletustest poisi ema seda paarieurost paki raha õigeks ajaks ära ei maksnud, hoopis sõimas õpetajal näo täis.Õnneks siiski kinke ostes lähtuti laste arvust ja sai see laps ka kingi. Aga no tõesti, ÕPETAJA tunneb ennast halvasti, ema mitte…Eks selliseid kahjuks leidub.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oleksin aru saanud sellisest kampaaniast siis kui lastetoetused olid 19 euri lapse kohta,`
aga nüüd???
lastetoetused märgatavalt tõusnud, suure pere toetused lisaks, kuidas endid ikka nii vaestena näidatakse? piinlik võiks olla
kerjatakse vanast harjumusest edasi?

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolitarbed on ikka väga kallid ja eriti algklassides läheb neid palju. Selveris käib jõukam rahvas ja väike heategu mõne euro eest on tühitähi võrreldes sellega, millised on inimeste ostusummad. Enesekesksus (mina ja minu raha) ja õelus on mulle võõrad. Ega keegi ei sunni ju palju ostma.

Aga oma võimalustele mittevastava koguse lapsi on keegi sundinud tegema?

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kuule, õpetaja. Nii jõukad kui vaesed lapsed saavad neid asju nö tasuta – ega nemad ei maksa.

Iseloom ja kasvatus.

No aga seda õpetaja ju öelda tahtiski. Suhtumises on küsimus, mis kandub üle lastele ehk nimetagem seda kasvatuseks siis.

Tasuta asju saavate perede vanemad käsi pikal, et nemad peavad tasuta saama ja nii ka selle pere lapsed harjuvad elama, käsi pikal nõudmas.
Tööka ettevõtliku ja (selle tulemusena jōuka) pere laps näeb, kui palju vanemad panustavad, et head elu lubada ning varasse ei suhtuta hoolimatult. Pole harjunud vanemad tasuta lõunaid saama ega harju selliseks ka lapsed.
Mida õpetaja su meelest valesti ütles?

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

läks ema koos sõbrannadega Dubaisse lõbureisile.

A äkki läks tööle? Raha teenima edaspidiseks toimetulekuks?

Ei läinud. Tal oli noorim laps beebi ja tütre sõnul oli ta vist max nädala ära, täpselt ei mäleta. Ja piltidel, mida laps mulle ja klassikaaslastele telefonis näitas, oli ema igasuguste vaatamisväärsuste ees ja erinevates restoranides huvitavate toitude ja kokteilidega.

Kallis õpetaja, sellises situatsioonis, kus lapsel pole elementaarseid koolitarbeid ja katkised riided ja seetõttu kaaslaste pilkealune ning samas vanem chillib välismaal – esiteks, Dubai on kallis sihtkoht, saaks palju odavamalt sooja ja häid restorane, ning teiseks, ta ju ise oli piisavalt edev, et oma “ilus” elu sotsiaalmeedia vahendusel koolile teatavaks teha -kutsutakse see lapsevanem kooli vestlusele asap ning peetakse tõsine jutuajamine maha.
Tehke seda.
Lapsest on väga kahju.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mu lapsed olid põhikoolis siis läks koolitarvetele ikka päris suur summa. Kunstitarbed, kaaned, vihikud jne. Kui nad gümnaasiumisse läksid, sai aga juba odavalt läbi. Ainult vihikutele kulus. Ja mõni pastakas.

tohoh, gümnaasiumis tuleb ju, vastupidi, kõik töövihikud ja paljud õpikud ise osta.

No maeitea. Ikka gymnas enam ei lähe raha. Paar paksu kaustikut ja tindipliiatsit aasta jooksul on palutud osta. Klassi alguses kogutakse klassiraha nii umbes 60.-, ju siis selle sees? Kuigi see tegelt klassiyrituste ja ajakirja tegemise jms tarvis. Üks Tallinna eliitgymnaasium. Kogu see guasside ja vildikate ja rasvakriitide ja heegelnõelte ja roosa savi ralli lõppeb pōhikooliga. Gymna raha mõttes olematu kulu.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhtmise osaga olen ma nõus, aga seda seost ma ei paneks sinna juurde, et jõuka pere laps ilmtingimata hoiab asju. Jõukaid peresid on ka erineva suhtumisega. On neid, kus lapsele ostetakse kõik, mida ta iganes tahab ja on selliseid, kus laps saab sellise mõistliku minimaalse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

läks ema koos sõbrannadega Dubaisse lõbureisile.

A äkki läks tööle? Raha teenima edaspidiseks toimetulekuks?

Ei läinud. Tal oli noorim laps beebi ja tütre sõnul oli ta vist max nädala ära, täpselt ei mäleta. Ja piltidel, mida laps mulle ja klassikaaslastele telefonis näitas, oli ema igasuguste vaatamisväärsuste ees ja erinevates restoranides huvitavate toitude ja kokteilidega.

Kallis õpetaja, sellises situatsioonis, kus lapsel pole elementaarseid koolitarbeid ja katkised riided ja seetõttu kaaslaste pilkealune ning samas vanem chillib välismaal – esiteks, Dubai on kallis sihtkoht, saaks palju odavamalt sooja ja häid restorane, ning teiseks, ta ju ise oli piisavalt edev, et oma “ilus” elu sotsiaalmeedia vahendusel koolile teatavaks teha -kutsutakse see lapsevanem kooli vestlusele asap ning peetakse tõsine jutuajamine maha.

Tehke seda.

Lapsest on väga kahju.

See tüdruk oli minu klassis aastaid tagasi, mitte praegu. Riided tal katkised ei olnud. Need olid küll veidi kummalise stiiliga vahel, aga riideid oli tal üldiselt palju ning need olid puhtad, terved ja hästi istuvad. Ja koolitarbed olid tal ju põhimõtteliselt olemas, lihtsalt väga kehva kvaliteediga ning tüdruk oli naerualune pigem seepärast, et oli tormakas, kohmakas ega osanud oma asju üldse hoida. Sest küll talle sama kräppi uuesti ostetakse. Ainult õppekäikude raha ei suutnud vanemad iial õigel ajal maksta. Ja neid ei olnud palju! Teised klassid käisid palju kallimates kohtades. Ma organiseerisin niigi väga odavaid õppekäike. Kevadine kahepäevane klassiekskursioon läks enamikel teistel klassidel maksma üle 50€, mina korraldasin nii, et saime 27€-ga ja isegi seda maksis see pere kahes jaos kahel erineval kuul. Vanemaid kutsusin ma kooli ka, kuid peamiselt konsulteerisin oma kooli sotsiaalpedagoogiga, kes oli selle perega väga hästi kursis. Ta ütles, et seal ei saagi väga midagi ära teha, sest vanematel on lihtsalt selliseid prioriteedid ja aastatega pole suudetud neile selgeks teha, mis peaks olema oluline ja mis mitte. Nad kindlasti ise teadsid, kui kehvalt nad elavad, ema oli tütre saanud 16- või 17aastaselt ja tal polnud ei mingit haridust ega stabiilseid töökohti. Mees (mitte lapse bioloogiline isa) oli samuti väga noor, põhiharidusega ja tegi juhutöid. Aga nad kohutavalt tahtsid näidata välja, et nad on ka ikka tegijad. Tütar sai sünnipäevaks tuttuue nutitelefoni näiteks. Õppekäigud ja kvaliteet koolitarvetes polnud ilmselt piisavalt bling ja seepärast nendeks kahjuks raha ei jagunud. Dubai jaoks aga küll! Ja nendega rääkimine oli nagu seinaga. Noogutasid küll ja näisid mõistvat, aga reaalselt mitte midagi ei muutunud. Inimesi ei saa aidata, kui nad seda ise ei taha.

+8
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 101 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koolitarvete kogumine selverites.