Esileht Koolilaps Koolitoit per laps

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Koolitoit per laps

Postitas:

Kuidas teie lapse koolis on selline olukord lahendatud, et kui lõunasöögiks on midagi, mis on arvuliselt lapse peale (näiteks kotlet, lihaviil, kanakints vm), siis kas kellegi puudumisel või mittesöömise korral järelejäänud toidu võib saada keegi teine? See tähendab, et kui 20-st sööjast on kohal näiteks 18 + üks ei söö seda toitu, siis kas need kolm asja jäävadki järgi/saadetakse kööki tagasi või võivad teised võtta?
Kuidas sellisel puhul jagada, kui näiteks tahtjaid on viis?
Oletame ka, et tegu noorema kooliastmega, kus õpetaja ikka jälgib söömist.

Küsimus täiesti teoreetiline.
Mina jääksin selle juurde, et ikkagi üks per face ja ülejäänu tagasi.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 14:32; 04.11 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis jagatakse ülejäägid soovijatele, kes ees see mees.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et keegi ikka toidu ära sööks. Oma tüdruk on eriline pirtsutaja, ei söönud juba lasteaias enamus toite, sama koolis. Lasteaias anti tihti topsijogurt vms eraldi pakendatud asi veel õhtul kaasa. Samas on mõni näljane. Kõige hullem, kui toit lihtsalt ära visatakse.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib ülejäägi anda kellelegi, kes lisa soovib, – või siis ka mitme lisasoovija vahel ära jagada, kui on jagatav/tükeldatav asi. Aga see pole vist mingi selline probleem, millega lapsevanem oma pead peaks murdma, küll lapsed ise omavahel jagavad – või kui sellest tekib tüli, eks siis mõni juuresviibiv õpetaja tegeleb.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida ülejäänud toiduga tegema peaks siis, lihtsalt raisku laskma?

Raiskaja vist nii mõtlebki?
Kirjutan selgelt, et ülejäägid lähevad kööki tagasi , st lähevad järgmisele satsile söögiks (soojendatakse üles vm).

Põhimõte “kes ees, see mees” tekitab minus küll erilist vastumeelsust: kujutan elavalt ette, kuidas ühe kotleti pärast kakeldakse nagu sõjaajal ja ilmajääja on väga pettunud. Isiklikult ei poolda niisugust küünarnuki-teooriat, mis hilisemas elus väljendubki matslikkuse ja “MINA!!!” suhtumisega.

Mõtlen veel, et kui tihti keeratakse kõik raha peale, siis miks keegi lapsevanem peaks teist last toitma?

0
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 14:32; 04.11 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida ülejäänud toiduga tegema peaks siis, lihtsalt raisku laskma?

Raiskaja vist nii mõtlebki?

Kirjutan selgelt, et ülejäägid lähevad kööki tagasi , st lähevad järgmisele satsile söögiks (soojendatakse üles vm).

Ka järgmisele satsile on toit olemas, 1 kotlett/kanakints/lihaviil per nägu.
Toitu tellitakse ikka kõikidele lastele, mitte arvestusega et osad nagunii ei söö, sealt jääb järgmisele vahetusele ka.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan selgelt, et ülejäägid lähevad kööki tagasi , st lähevad järgmisele satsile söögiks (soojendatakse üles vm).

No aga siis ju jääb järgmisel satsil mõni kotlet üle, või jääb üle kotlettide tegemiseks ostetud hakkliha. Või sa arvad, et ostetakse grammipealt enne iga söögivahetundi? Kui keegi ei tohi juurde võtta, siis tuleb lõpuks ju ikka ära visata. Kes see siis sinu arvates on, keda lapsevanemad peaksid oma rahast toitma?

Meie kooli söökla seinal on silt “tõsta juurde!”, millega propageeritakse vist just seda, et ei peaks midagi ära viskama. Aga ma oletan, et ka seda, et alguses võtad vähem ja siis juurde, mitte ei kühvelda suurt hunnikut taldrikusse, mis siis järele jääb ja minema visatakse. Vahel lähen pärastlõunal sööklasse ja mind (ja kõiki teisi, kes sinna juhtuvad) õhutatakse, et “võta tasuta magustoitu, lõunast jäi üle, muidu läheb raisku”. Meie koolis maksab vald kõigi laste koolitoidu kinni, nii et sa ei pea vanemate raha pärast muretsema.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel on oma seltskond, kellega ühes lauas istutakse. Kui keegi ei taha oma toitu, siis antaksegi sellele kes soovib. Tavaliselt on saajaks üks noormees.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
    Kas Tallinnas on koolitoit tasuta?
0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida ülejäänud toiduga tegema peaks siis, lihtsalt raisku laskma?

Raiskaja vist nii mõtlebki?

Kirjutan selgelt, et ülejäägid lähevad kööki tagasi , st lähevad järgmisele satsile söögiks (soojendatakse üles vm).

Põhimõte “kes ees, see mees” tekitab minus küll erilist vastumeelsust: kujutan elavalt ette, kuidas ühe kotleti pärast kakeldakse nagu sõjaajal ja ilmajääja on väga pettunud. Isiklikult ei poolda niisugust küünarnuki-teooriat, mis hilisemas elus väljendubki matslikkuse ja “MINA!!!” suhtumisega.

Mõtlen veel, et kui tihti keeratakse kõik raha peale, siis miks keegi lapsevanem peaks teist last toitma?

Peaks teist last toitma? Jeesus, ma “toidan” suurima rõõmuga oma lapse sõpru, ca 1-2 korda nädalas tuleb ette. Ja kui mõnel suuremat kasvu poisil nt jääb kõht tühjals ja ta minu lapse kotleti-viineri, no mis iganes saab…siis on kohe jamasti küll? No mis inimesi ja mis suhtumist ikka leidub!

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
    Kas Tallinnas on koolitoit tasuta?

jah, on küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on ju nii erinevad. Mõni on kogu aeg näljas. Mõni pirtsutab iga asja peale. Toitu ei saa kunagi nii täpselt arvestada ja ülim lollus oleks ju põhimõtte pärast kööki tagasi saata ja siis ära visata, et ikka kindlasti kõik võrdne oleks. Samas on küll lapsi, kellele see on päeva ainus korralik toidukord.

Oma lastelt pole küll kuulnud, et jube kaklus ülejäänud portsude osas oleks. Saavad sõbralikult jagatud. Kotleti nt saab poleks teha. Rahalist probleemi pole ka kuna koolitoit on tasuta.

Samas kes seda üldse valvama peaks, kes palju võtab? Vähemalt meil lapsed tõstavad ise marmiitidest süüa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kööki tagasi saatmine on väga mõttetu, teatavasti on toiduhügieenile nii ranged nõuded, et korra laualkäinud toit nüüd teist korda lauale küll minna ei tohiks!!!!! See peab prügikasti minema,ma vähemalt loodan, et läheb – muidu oleks olukord et esimesel söögivahetunnil saavad lapsed värsket ja puhast toitu, aga neljandal söögivahetunnil sööjate toit on juba 4x soojendatud!!! Mõelge ka natuke!
Seega ainuke mõistlik ja säästlik variant on need ülejäänud portsud soovijate vahel ära jagada!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just! Jagada soovijaile. Kui ikka järele jääb, siis meie koolis tohib alati minna pärast viimast söögivahetundi vaatama, kas ja mis on järel-kõigile vabalt võtmiseks, n magustoiduportsud aga ka leib ja kotletid või toorsalat (+taldrikud/kahvlid ja leib)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie lapse koolis on selline olukord lahendatud,

Pole udust aimugi. Meil endal on 2. klassi poiss, väga kasina isuga, sageli jätab söömata. Aga on mõned asjad, mis talle väga maitsevad, siis on öelnud, et täna oli see toit ja sain kaks portsu. Kuidas seda jagatakse, ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub vist koolist.
aga enamikes tallinna koolides, kus sama toitlustusfirma köögil on opereerida nii söökla kui puhvet, pakub too puhvet sama koolitoitu + veel mingid suuremad päevapraed, salatid jmt ka raha eest (sularaha/kaardimakse).
Sihtgrupiks õpilased, kes tahavad peale koolipäeva lõppu ja enne trenniminekut lisasöögikorda, gümnasistid, kel jäi koolitoidust väheks ja õpetajad ning muud koolitöötajad, kes vaid sealt ostes üldse koolis süüa saavadki.
Endise õpetajana võin öelda, et kuigi meie koolis töötas puhvet ametlikult kella 16ni, siis peale 8.tundi sööma minnes polnud sealt vahel saada muud, kui keedukartuleid + veidi sosti. kogu muu kraam oli selleks kellaajaks ammu ära ostetud, sh nn koolitoit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on koolitoit tasuta ja pikapäevarühm saab ka sellest veel söödud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…siis kas need kolm asja jäävadki järgi/saadetakse kööki tagasi või võivad teised võtta?

Mina jääksin selle juurde, et ikkagi üks per face ja ülejäänu tagasi.

Teemaalgataja, kas sa töötad kooliköögis ja oled pahane, et puuduvate laste toidu söövad ära nende klassikaaslased ja sina ei saa nende kotlettidega oma pere ja sugulasi toita?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas tänapäeval lapsed lauas istuvad, aga kunagi istusime meie sööklas 4-stes laudades. Supipäeval oli supikauss ees, kust igaüks ise tõstis ja magusttoit portsudena. Praepäeval olid praed valmisportsudena. Iga laudkond ise teadis, mida söömata toiduga tegi – peaasi, et oma kasutatud nõud ise ära viisid.

Ei kujuta ette olukorda, et õpetaja oleks tulnud keelama, kui ma oma magustoidu oleksin naabrile pakkunud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Koolitoit per laps