Esileht Koolilaps koolivabad noorukid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: koolivabad noorukid

Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldiks, et ma eksin, aga vanainimese …jne.
Ma päriselt kardan, mida hakkavad tegema linnades need noorukid, kes ei käi koolis, trennis ega muus nö. organiseeritud kohas. Jah, üks osa istub kodus arvutis ja selle üle võiks praeguses olukorras isegi rõõmu tunda aga mida hakkavad tegema need, kes kodus ei oska ei taha ei saa olla? Kaubanduskeskused pannakse kinni, sõpradega koos oleks ju lahe midagi keelatud teha, midagi sellist millega tavaliselt ei tohi tegeleda. Eraldi võttes on iga pubekaga võimalik suhelda ja tavaliselt koorub välja tore noor inimene aga kari pubekaid koos võib saada hakkama selliste asjadega, mille üle nad hiljem uhked ei ole ja nende vanemad ütlevad, et minu laps küll seda ei teinud.
Kuidas te oma lapsi ohjeldate? Need, kes ka ise töölt kodus on, ehk suudavad jälgida aga need kellel on (veel ) töökoht, mis te oma lastega teete? Vananemate juurde ei tohi ka viia, enda teadmate võivad lapsed viirust kanda. Itaalia suure suremuse taga pidigi olema see, et lapsed saadeti vanavanemate hoida, lapsed jäid terveks, paljud vanavanemad surid/surevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui laps on siiani normaalselt kasvatatud, siis saab ka aru korraldusest, et ilma tungiva vajaduseta ei tasu kodust välja minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas siis vanavanem peaks probleemse pubekaga hakkama saama, isegi kui me ei räägiks viirusest? Jah, need kes on oma lastest pätid kasvatanud, eks need ole siis hädas. Nende osas ei oska ma midagi öelda, oma lastel on reeglid paigas ja ma ei kahtle, et nad neid ka tõsiselt võtavad. Samas tõesti olen ise enamuse ajast kodus tööl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps on siiani normaalselt kasvatatud, siis saab ka aru korraldusest, et ilma tungiva vajaduseta ei tasu kodust välja minna.

Sa väga ilmselgelt ei saa aru, mis teemaalgatajale tegelikult muret valmistab, seega äkki sa ei võtaks sõna?

See, et mina oma lapsi olen korralikult kasvatanud, ei tee mind pimedaks nende eakaaslaste osas, kes võivad, muide, kujuneda turvariskiks ka teistele inimestele.

Meie sõitsime perega ära maale, aga mind häirib kujutluspilt sellest, kuidas tegevusetud noorukid meie linnakorterisse sisse muugivad ja seal lihtsalt lõbu pärast laamendavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, kui loll jutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie sõitsime perega ära maale, aga mind häirib kujutluspilt sellest, kuidas tegevusetud noorukid meie linnakorterisse sisse muugivad ja seal lihtsalt lõbu pärast laamendavad.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juba eile õhtul väljas jalutades täheldasin, et palju noori mehi jõlgub ringi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juba eile õhtul välja jalutades täheldasin, et palju noori mehi jõlgub ringi.

Nii on.
“Vanasti” nad istusid ju kõik õhtuti koolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärge olge naiivsed, selliseid noorukeid on tegelikult palju, kellel ei ole toetavat tugivõrgustikku ja elavadki enamus ajast “iseseisvalt”, perekonda kas pole või neid ei huvita laste käekäik… Ja mitte ainult noorukid, ka täiseas meesterahvaid on selliseid, elavad sotsiaalabist või jumal teab millest ja igal heal võimalusel kummutavad pargis põõsas pudeleid.. Kas keegi sellele osale elanikkonnast on praegu üldse mõelnud? Neid teavitanud? Äkki nad on ka kusagil paanikas, ei oska õigesti käituda?

Tulin eile jalgsi töölt koju, juba pime oli, teekond viis pikalt läbi hämara pargi ja kui tavaliselt on seal palju jalutajaid ka õhtusel ajal, siis nüüd hakkas tõesti pisut hirmus, sest üksikud jalutajad olid justnimelt üksikud meesterahvad, kes tundusid sihitult kõndivat, näod krae vahele peidetud, uitasid aegluubis ringi. Naisena ma ei julge pimedas praegu enam parki küll minna kahjuks. Ega siis valitsuse piiravad otsused mitte ringi liikuda kõiki maailma inimesi päevapealt mõistusele ei too ja õigesti käituma ei pane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd siis tulebki nagu üleüldine puhastustuli ja rahva proovikivi. Kas saame targemaks, õpime tehtud vigadest ja tuleme sellest kõigest tugevamatena välja või …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mille eest teemaalgatajat miinustatakse, on ju ometi olemas probleemsed noored, kes vanematele ei kuuletu või kelle vanematel on suva. Neid noori on alati olnud, aga saan aru teemaalgataja murest, kuidas need noored nüüd käituvad, kui olud on teised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mille eest teemaalgatajat miinustatakse,

Sest tal on kodus probleemne pubekas, kes sõna ei kuula ja nüüd ta uurib, ümber nurkade hiilides, mida sellise noorukiga peale hakata.

Usun ma jee mingi perekoolika “üleüldist muret noorte pärast” vms jura.
Keegi, peale sinu, ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldiks, et ma eksin, aga vanainimese …jne.

Ma päriselt kardan, mida hakkavad tegema linnades need noorukid, kes ei käi koolis, trennis ega muus nö. organiseeritud kohas. Jah, üks osa istub kodus arvutis ja selle üle võiks praeguses olukorras isegi rõõmu tunda aga mida hakkavad tegema need, kes kodus ei oska ei taha ei saa olla? Kaubanduskeskused pannakse kinni, sõpradega koos oleks ju lahe midagi keelatud teha, midagi sellist millega tavaliselt ei tohi tegeleda. Eraldi võttes on iga pubekaga võimalik suhelda ja tavaliselt koorub välja tore noor inimene aga kari pubekaid koos võib saada hakkama selliste asjadega, mille üle nad hiljem uhked ei ole ja nende vanemad ütlevad, et minu laps küll seda ei teinud.

Kuidas te oma lapsi ohjeldate? Need, kes ka ise töölt kodus on, ehk suudavad jälgida aga need kellel on (veel ) töökoht, mis te oma lastega teete? Vananemate juurde ei tohi ka viia, enda teadmate võivad lapsed viirust kanda. Itaalia suure suremuse taga pidigi olema see, et lapsed saadeti vanavanemate hoida, lapsed jäid terveks, paljud vanavanemad surid/surevad.

Kui asi läheb tõsiseks, tuleb sõjavägi tänavatele. Itaalias tõesti peatatakse inimesi ja küsitakse, mis alus on tänaval olla. Neil tuleb täita paber juba kodus, miks nad tänavale lähevad. Õigus on minna apteeki ja poodi ja neil kes tööga seotud, siis ka tööle ja ongi kõik. Mingeid muid õigusi tänaval olla pole. Kui läheb hulluks pannakse need noorukid pokri kinni, kui jõlguvad. Ehk siis sund karantiini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii on.

🙂 Ja isegi laupäeva õhtutel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida need lapsed siis koolivaheaegadel teevad. Ei hängi ainult kaubanduskeskustes ju.
Selle loogika järgi peaks igal koolivaheajal linn laamendavate noorte hirmu all elama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle loogika järgi peaks igal koolivaheajal linn laamendavate noorte hirmu all elama.

Teemaalgataja sugused läbi parkide jalutajad on siiani kõik suved kabuhirmus elanud. On toimunud ka palju intsidente.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja lapsed on vanuses 30, 28 ja 24. Kõigil oma kodu, haridus ja ja töö. Ja probleemne pole ükski neist olnud. Aga minu vanim laps on füüsilise puudega ja on olnud olukordi, kus teda on narritud. Nüüd kui linnapilti on tekkinud igavlevadkambad, olen ma mures oma lapse pärast.
Ta on normintellektiga ja saab ju suurepäraselt aru, kui teda vaadatakse ja naerdakse tema kõnnakut. Ta on täiskasvanu ja loomulikult ta ei hakka lastega vaidlema aga üle elab ta seda ikka. Tema tee töölt koju viib ka mööda ühest pargist, kuhu noored koguneda armastavad. Mis siis kui igavusest minnakse üle tegudele. Visatakse millegagi, ma ei taha isegi välja öelda, mida kõike ma kardan
Aitäh neile, kes mu teemaalgatusest õigest aru said.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks on teemaalgataja mure reaalsus!

Minu laps õpib gümnaasiumis, mille õpetajal tuvastati viirus. Ja on lihtsalt jahmatav kuidas tublid, targad noored inimesed võtavad karantiini kui ootamatult sülle kukkunud koolivaheaega! Klassi chatis käib suhtlus: mis teete? saaks kokku? kelle juures istume, igav on? jne jne jne.

Minu laps istub kodus ja on tõsiselt üllatunud oma sõprade ignorantsuse üle, kahjuks pea pooled ei adu reaalsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kahjuks pea pooled ei adu reaalsust.

Olen seda sama täheldanud. Lisaks see infantiilne vingumine, et miiiiiiiks ma pean kodus olema ja et mul on igaaaaaav. Paha küll niimoodi öelda, aga ilmselt peale mõne lähikondse kaotust jõuab ehk lillelastel reaalsus kohale. Ränk hind oleks see täiskasvanuks saamisel muidugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei käi koolis?
Ei käi jah füüsiliselt kohal, aga koolis olema peavad ikka.
Minu lapsed (11 -17) peavad hommikul koolisüsteemi sisse logima. Kui ei logi, on see nagu kooli hilinemine. Iga kell võib õpetaja midagi küsida. Chati kaudu tehakse ainealased arutlused ja grupitööd jms. Me küll pole Eestis, aga saan aru, et Eestis on digitaalsed koolisüsteemid veel eriti arenenud.
Õhtused hobid ja trennid jäävad nüüd ära, aga need noored, kel kalduvus kuritegelike asjadega meelt lahutada, ei käinud ilmselt enne ka õhtuti trennis ega lugemisklubis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei käi koolis?

Ei käi jah füüsiliselt kohal, aga koolis olema peavad ikka.

Minu lapsed (11 -17) peavad hommikul koolisüsteemi sisse logima. Kui ei logi, on see nagu kooli hilinemine. Iga kell võib õpetaja midagi küsida. Chati kaudu tehakse ainealased arutlused ja grupitööd jms. Me küll pole Eestis, aga saan aru, et Eestis on digitaalsed koolisüsteemid veel eriti arenenud.

Õhtused hobid ja trennid jäävad nüüd ära, aga need noored, kel kalduvus kuritegelike asjadega meelt lahutada, ei käinud ilmselt enne ka õhtuti trennis ega lugemisklubis.

mõtlesin just sama, et need probleemsed ei käinud ju ka siiamaani õhtuti trennis ega klaveritunnis.

minu lastel (eestis) sama, et tunnid on tundide ajal, hommikul pead sisse logima jne. niipalju võidad, et hommikul võid kooli minekule kuluva aja võrra hiljem tõusta ja õhtud on tõepoolest vabad (enne oli trenn 7x ndl), aga juba anti koolist nii palju kirjandust lugeda, et see võtab omajagu aega ära.

kui kuskil tõesti mingid kambad kogunema hakkavad, küll korrakaitse nendega tegeleb. normaalne keskmine laps nüüd lolliks küll ei lähe lihtsalt selle pärast, et õhtuti enam trennis ei saa käi.a

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta on normintellektiga ja saab ju suurepäraselt aru, kui teda vaadatakse ja naerdakse tema kõnnakut.

Mina olen 90% ajast ratastooliinimene ja kui ma toolis ei ole, siis ma lausa lohisen mööda tänavat. See loogika on nüüd küll päris uhke käänuga, et nüüd alles hakatakse naerma, sest varem võttis koolihariduse saamine noortel naerutuju ära. Lisaks:

Visatakse millegagi, ma ei taha isegi välja öelda, mida kõike ma kardan

Pole mind seni ei koolivaheaegadel ega pühapäevadel millegagi visatud. Vaadatakse ikka, aga see on ju normaalne. Enamik mõistlikke inimesi heidab ju pilgu liikumisraskusega inimesele, sest see erinev liikumismuster lihtsalt torkab silma.

Sa tahad öelda, et su 30-aastane laps kardab paaniliselt, et teda visatakse millegagi? Või kardad seda sina. Miks keegi peaks seda tegema. Pigem võiksid karta, et liikumispuudega inimene jääb auto alla – neid on E-P ja 24/7 tänavatel.

…keegi viskab millegagi…naljanina

Please wait...
Postitas:
Kägu

Reaalsus, et lastepargid on massiliselt inimesi täis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, enamik vastanutest ei saa nagu aru, et probleem pole mitte niivõrd noorukite kuritegelikule teele minemises vaid selles, et karantiin kaotab igasuguse mõtte ja kasuteguri kui need noored koolimaja asemel väljaspool kooli ikka ninapidi koos on! Viiruse levikut see ju ei peata ja vaat just sellest need noored inimesed ei tundu aru saavat. Palun rääkige see oma lastele veelkord üle. Võib-olla te ise ei teagi, et lapsed päevasel ajal väljas on või hoopis teie oma kodus sõpru võõrustavad. Lapsed ei pruugi sellest teile rääkidagi, sest nt koolivaheajal olete ju lubanud seda teha ja eriti põhikooliõpilased ei pruugigi karantiini ja koolivaheaja erinevustest aru saada. St nad ei tule lihtsalt selle peale, et sõber ei tohi arvutimängu mängima tulla kui vanemad tööl on, sest varem sellist keeldu pole olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viiruse levikut see ju ei peata ja vaat just sellest need noored inimesed ei tundu aru saavat. Palun rääkige see oma lastele veelkord üle.

Kui sa kujutad ette, et teismelised passivad päevade viisi kodus, sest ema käskis, siis sa ei ole eriti reaalse maailmaga kursis. Kindlasti on osa noori, kellele sobib, anna ainult arvuti nina ette, aga karta on, et see pole isegi pool kogu noorte hulgast. Karta on, et ka päris suur osa noori üldse ei kuula selles küsimuses isegi kodus passiva ema sõna, rääkimata sellest, et tööl käivad vanemad ei suuda oma võsukesi hallata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

käisin keskpäeva paiku koeraga 2-tunnisel jalutuskäigul (tln kesklinn).

nägin üksikuid välismaalasi linna peal jalutamas, mõned pered lasteaeiaealiste lastega, mõned vanapaarid, isegi autosid oli nii vähe liikvel, et väiksematel tänavatel, kus kõnniteed kiilasjääs, võis rahumeeli mööda sõiduteed liikuda, sest autod olid vaid tihedama liiklusega tänavatel (pärnu mnt, toompuiestee, endla jne), mujal oli tühjus. ühtegi 7-20a ei kohanud
3 parmu istus rahvusraamatukogu ees, jorisesid omapäi, kedagi ei tülitanud.
ainus ohtlik hetk oli seotud liigse libedusega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii on.

No nad ei olnud kõik seda nägu, et koolis käivad. Heal juhul tudengid. Aga silmatorkavalt palju oli just nimelt nooremas eas mehi ja mõni üksik naine. Tavaliselt on õhtuti asi tasakaalus, et noored naised ja mehed koos hängivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin Kadriorus ja mere ääres ning seal oli küll nagu laulupidu. Väga palju rahvast ja enamasti peredega. Lasteväljakud lapsi täis. Kodutänaval ei täheldanud, et autosid vähem liiguks. Imestan, et kus nad kõik käivad nende autodega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viiruse levikut see ju ei peata ja vaat just sellest need noored inimesed ei tundu aru saavat. Palun rääkige see oma lastele veelkord üle.

Kui sa kujutad ette, et teismelised passivad päevade viisi kodus, sest ema käskis, siis sa ei ole eriti reaalse maailmaga kursis. Kindlasti on osa noori, kellele sobib, anna ainult arvuti nina ette, aga karta on, et see pole isegi pool kogu noorte hulgast. Karta on, et ka päris suur osa noori üldse ei kuula selles küsimuses isegi kodus passiva ema sõna, rääkimata sellest, et tööl käivad vanemad ei suuda oma võsukesi hallata.

Kujutan küll ette, mul on 17-aastane kodus. Tema on piisavalt vana, et ise aru saada, mis karantiin tähendab. Hetkel osa aega läheb e-õppele, ülejäänud aja sisustab lugemisega, filmide vaatamisega, koeraga jalutamisele (õnneks elame äärelinnas ja vaiksed terviserajad ligidal).

Mu vanematel lastel on põhikooliealised lapsed, kõik istuvad kodus, sest nii on selgitatud. Ma ei ole päris nõus väitega, et vähemalt pooled vanemad ei suuda oma lapsi hallata. Proovinud ikka olete või ongi suhtumine, et teismelised ei pea isegi praegu kodus passima, las hängivad??

Reaalses maailmas on praegu pandeemia paraku! Missuguses reaalsuses sina elad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keilas jõlguvad küll viimastel päevadel noortekambad poodides. Karantiinist ei haisugi.

Ju siis vabakasvatuse viljad ja vanematel on savi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Koolilaps koolivabad noorukid