Esileht Veebikonstaabel Koolivägivald

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Koolivägivald

Postitas:

Tere!
Mida on võimalik ette võtta koolivägivalla vastu?
Kiusamine on olnud pikaajaline ja muutus nüüd enne pühi eriti jõhkraks.
Kool ei sekku, on passiivne ja osavõtmatu.
Noorsoopolitsei ütles, et nemad midagi teha ei saa, kuriteokoosseis puudub (kuigi sisuliselt õhutati puudega noort tüdrukut enesetapule).
Mis võiks olla järgmine samm?
Või peab Eestis tõesti ootama, et lapsega midagi reaalselt juhtub (mis on absurd!)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 20:54; 21.12 09:54; 02.01 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand ma lugesin ka seda teemat Facebookis. Tegemist on eriti jõhkra koolivägivallaga ja täiesti õõvastav on see, et ei kool ega keegi kelle poole pöörduti, ei suvatse selle teemaga tegeleda ega näe probleemi.

Ja selle vägivallatseja vanemad, kas nemad üldse teavad sellest või tõesti toleerivad seda, et puudega lapse kallal nende laps kasutab sellist vaimset vägivalda? Ja kooli direktor ja teised isikud, see on uskumatu, et kõik keeravad pea ära ja ei leia põhjust selle teemaga tegeleda.

See lugu on nii uskumatu, et ma südamest soovin, et see oleks kellegi loll nali ja väljamõeldis. Nutt tuleb peale, kui mõelda, mismoodi lastakse lastega käituda ja keegi ei sekku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 09:25; 21.12 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivallatseja jaoks oli see tõesti \”ainult nali\”.
Loodan, et veebikonstaabli rubriik veel toimib ja siit tuleb ka mingi vastus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 20:54; 21.12 09:54; 02.01 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vägivallatseja jaoks oli see tõesti \”ainult nali\”.
Loodan, et veebikonstaabli rubriik veel toimib ja siit tuleb ka mingi vastus?
[/tsitaat]

Ma pidasin silmas siiski seda, et see lugu ei oleks tõsi ja tegemist on kellegi väljamõeldisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 09:25; 21.12 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitan pöörduda lasteombudsmani poole ja paluda abi selle asja lahendamiseks ning paluksin hinnangut ka olukorrale, kus keegi ei ole teid selles asjas aidanud ning omalt poolt siis soovituste andmiseks, kuidas neis olukordades toimida. Võimalik, et koolis ei ole kedagi, kes oskaks midagi ette võtta, isegi kui soovib. Võimalik, et oleks vaja lausa üleriiklikke käitumisjuhiseid kiusamisolukordade jaoks koolis- tüüpsituatsiooni kirjeldus, juhised kelle poole pöörduda, juhised, kelle poole pöörduda siis, kui need kelle poole pöörduti, ei reaqeeri kuidagi jne.

Õiguskantsleril on ka lasteombudsmani funktsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebikonstaabel vist puhkab..?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Mina viibisin tõesti puhkusel ja seetõttu ei lugenud ka foorumit. Ma saan aru, et küsimus on seotud konkreetse juhtumiga ja hea meelega läheneks ka asjale juhtumipõhiselt. Kas keegi saaks selle juhtumi siia välja kopeerida või kui see on delikaatsem, siis võiks selle saata minu e-postile: andero.sepp@politsei.ee

Aga üldised juhised, kui kool ei aita ja noorsoopolitsei süüteokoosseisu ei näe (enesetapule kihutamine tõesti süütegu ei ole). Üks asi mis tihti on takistus on avaldaja napisõnalisus, mõningaid seikasid soovitakse varjata ja neist ei räägita. Seega iga kiusamise juhtumi puhul on oluline, et ametnikele edastataks tervikpilt mitte ainult üks episood. Kui infos sisaldub ainult: X ütles Y-le \”Mine tapa ennast ära\” siis on see väga napp info ja selle pinnalt järelduse \”süütegu puudub\” tegemine lihtne. Reeglina on sellistel juhtumitel alati vähemalt \”eel-lugu,\” võimalik, et last on varasemalt löödud, asju lõhutud jne, ka see on oluline välja tuua, ALATI!
Aga kuhu veel on võimalik pöörduda?
Nagu juba öeldud siis Õiguskantsler, aga lisaks ka omavalitsuse sotsiaalosakond (lastekaitsespetsialist), Ringkonnaprokuratuur ja üleriigiline lasteabitelefon: 116 111 (http://lasteabi.ee/).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin Teile e-maili juhtumi detailidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 20:54; 21.12 09:54; 02.01 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan teada, et antud juhtumiga tegeleti politseis tegelikult veel eelmise aastanumbri sees. Osapooled on politseile ka selgitused andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Veebikonstaabel Koolivägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.