Esileht Hobinurk Koolivaheaja reis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Koolivaheaja reis

Postitas:
Kägu

Kas ja kuhu on planeeritud? Me mõtleme kuhu minna,  juba siis  teismeliste lastega. Türki ei soovi, Malta on väga rangete koroona piirangutega olnud(meil 2x reisi juba ära jäänud sellepärast et lapsed polnud vaktsineeritud) . Küprosle ja Kanaaridel korduvalt käidud. Kreeka ja Itaalia vist juba külm. Portugalis oleme oktoobri lõpul ka  juba külmetanud. Tahaks, et oleks soe, saaks loodust ja natuke ikka sooja ka nautida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lastega käinud koolivaheaegadel Itaalias, Inglismaal, Marokkos, Soomes, Leedus, Rootsis. No ikka kultuur ja lõbu koos.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul töökohavahetuse tõttu sel suvel puhkust ei olegi, jääb reis ära. Muidu oli plaanis 3-4 päeva Kihnus veeta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul töökohavahetuse tõttu sel suvel puhkust ei olegi, jääb reis ära. Muidu oli plaanis 3-4 päeva Kihnus veeta.

Jutt käib sügisesest koolivaheajast.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul töökohavahetuse tõttu sel suvel puhkust ei olegi, jääb reis ära. Muidu oli plaanis 3-4 päeva Kihnus veeta.

Jutt käib sügisesest koolivaheajast.

Kust tead, teemaalgatusest seda välja ei loe. Koolivaheaegasid on mitmel ajal.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust tead, teemaalgatusest seda välja ei loe. Koolivaheaegasid on mitmel ajal.

Räägib ju soojal maal külmetamisest ja oktoobri lõpust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sügisesel vaheajal ongi lähireisidest vaid Türgi, Kanaarid ja Kreeka (nibin-nabin)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreetal on oktoobris küll veel mõnus, olen käinud oktoobris ka Marokos ja Tuneesias.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreetal on oktoobris küll veel mõnus, olen käinud oktoobris ka Marokos ja Tuneesias.

Koolivaheajal suht külm juba, kuna see kuu viimane nädal, olen ka siis käinud ja üsna jahe oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheajal suht külm juba, kuna see kuu viimane nädal, olen ka siis käinud ja üsna jahe oli.

Olen ka käinud ja olid paremad ilmad  ja vesi soojem kui praegu siin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust tead, teemaalgatusest seda välja ei loe. Koolivaheaegasid on mitmel ajal.

Kas oktoobri lõpp on ka mitmel ajal?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust tead, teemaalgatusest seda välja ei loe. Koolivaheaegasid on mitmel ajal.

Kas oktoobri lõpp on ka mitmel ajal?

Ei loe teemaalgatusest kuidagi välja, et ta oktoobri koolivaheaega silmas peab.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei loe teemaalgatusest kuidagi välja, et ta oktoobri koolivaheaega silmas peab.

Oktoobri lõppu ju mainib oma kirjutises, ilmselt siis jõuluvaheajast ei räägi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õel vanainimene küsib – kas koolivaheaja reis on teile endale ka mõnusaks puhkuseks? Või on kuskilt tekkinud arusaam, et lapsukesed tuleb koolivaheajaks kindlasti välismaale vedada?

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õel vanainimene küsib – kas koolivaheaja reis on teile endale ka mõnusaks puhkuseks? Või on kuskilt tekkinud arusaam, et lapsukesed tuleb koolivaheajaks kindlasti välismaale vedada?

Mida sa täpsemalt küsid? Et kas lastega reisimine on tore või mida? Kui sul on kooliealised lapsed ja tahad reisida, siis ega eriti muul ajal seda ju teha ei saagi. Ja eks reisil ole nendega ikka palju toredam kui kodus igapäevaaskelduste keskel. Neile meeldib, meile meeldib. Ja kooliealistega on lendamine ka palju parem kui nt 3-aastasega. Vähem jama. Samas – imikuga on lendamine ka suht kerge. Sõidad sinna, kus sul endal vahva on, kogu laste eest hoolitsemine on ikka sama, mis koduski. Ega  reisile sõites ei lähe ju lastest puhkama. Lähed tööst ja kodusest rutiinist välja saama, huvitavaid kohti vaatama või keset meie kaamost päikest ja vett nautima. Ja laste rõõmu nähes on kõigil vanematel hea meel.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastuseks õelale vanainimesele – on jah mõnusaks puhkuseks, käime sel ajal reisimas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool on ikka klassika.  Paar asjalikku vastust ja ülejäänud lihtsalt norivad, et kas oktoober on sügisvaheaeg ja kas ikka peab nende lastega välismaal käima. Mõtlesin küll sügisvaheaega aga võib ka arutleda muude vaheaegade teemal.  Me veebruari vaheajal oleme Kanaaridel käinud, kuum küll ei ole, aga keset talve 20+ kraadi on ikka väga mõnus.  Tahaks lihtsalt nüüd mingit uut sihtkohta

 

Mulle meeldib käia lastega reisil. Meeldis siis kui tited olid ja meeldib nüüd ka. Eks muidugi abikaasaga kahekesi on oluliselt lihtsam aga lastega on ju tore ka. Nüüd juba nii suured, et ei pea kellegi lõunaune ega lennukis jauramise pärast muretsema.  Et kuigi suuremate lastega on tore reisida, on ka kulud poole suuremad.  Sellepärast peab ka eelarvet vaatama

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähematest sihtkohtadest võiks siiski Kreeka saared (Kreeta, Rhodos) üks parimaid variante olla, seal peaks umbes sama kliima olema, mis Küprosel. Kui veab, on nagu meie ilus suvi, kui mitte, siis nagu meie veidi koledam suvi. Mulle ka meeldib just oktoobrivaheajal reisida, siis on siin juba külm ja nõme ning seal igatahes  oluliselt parem, samas mitte enam liiga kuum. Meri on soe ja mõnus veel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ega palju valikuid ei ole, kuna kisub juba jahedaks Küprosel, Kreekas jne ja kui neis ka käidud, jäävad kaugemad sihtpunktid, kuid nädalaks a la Dominikaani lennata on ilmselgelt mõttetu. Ise käime kaugemal jõulude ajal, sest aega rohkem ja siis pole ei Türgis ega Kreekas ju sooja ammugi.

Madeira (Portugal) on uus ja popp sihtkoht, aga ma pole kindel kuidas seal oktoobris ilmaga on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb mis reisi eesmärk. Kui rannas päevitamine, siis ilmselt ei sobi, aga eelmise aasta oktoobris käisime Sloveenia, Horvaatia, Bosnia Hertsegoviina. Päike oli, ujuda sai, kuigi väga kuum polnud. Mulle meeldis väga, a ma pole ka eriline kuumalemb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa täpsemalt küsid? Et kas lastega reisimine on tore või mida? Kui sul on kooliealised lapsed ja tahad reisida, siis ega eriti muul ajal seda ju teha ei saagi.

Kui minu lapsed veel koolis käisid, vältisime koolivaheajal reisimist-tegime seda igasugusel muul ajal. Hea peaga tublidel lastel pole probleemi see nädal iseseisvalt järgi õppida.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oktoobri koolivaheajal oleme perega käinud:

Kreeta – lapsed olid siis väiksemad, võtsime AI hotelli. Ilm oli keskmine, kahel päeval sadas, teistel päevadel päike ja soe. Rentisime auto ja sõitsime natuke mööda saart ringi ka.

Türgi (Antalya) – ka siis, kui lapsed väiksemad olid. Veepargiga AI hotell, ilm oli kogu aeg väga ilus, päeval ikka üle 25 kraadi, õhtul jahedam

Portugal (Lissabon +lõunarannik) – paar vihmast ilma, paar päikselist, aga ujumiseks ikka liiga jahe. Muidu oli tore reis, matkasime palju looduses.

Londoni linnareis (nagunii enamus ajast muuseumites), ilm oli suht jahe muidugi.

Itaalia (Toskaana) – ilus loodus, hea toit, sõitsime palju ringi. Ilm oli natuke alla 20 kraadi.

Selle aasta oktoobriks on reis juba broneeritud, tuleb natuke eksootilisem sihtkoht Euroopast välja. Lapsed on juba päris suured ka (14 ja 16). Tavaliselt planeerime reisid nii, et lapsed koolist ei puuduks, aga seekord puuduvad kolm päeva.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu lapsed veel koolis käisid, vältisime koolivaheajal reisimist-tegime seda igasugusel muul ajal.

Aga miks te vältisite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ega palju valikuid ei ole, kuna kisub juba jahedaks Küprosel, Kreekas jne ja kui neis ka käidud, jäävad kaugemad sihtpunktid, kuid nädalaks a la Dominikaani lennata on ilmselgelt mõttetu. Ise käime kaugemal jõulude ajal, sest aega rohkem ja siis pole ei Türgis ega Kreekas ju sooja ammugi.

Madeira (Portugal) on uus ja popp sihtkoht, aga ma pole kindel kuidas seal oktoobris ilmaga on.

Madeira on ikka väga vana ja palju pildis sihtkoht juba viimased 30 aastat:)

Me käisime seal esimest korda juba 1994, paketireisiga otse Eestist muide.

Madeira on iseenesest ilus ja võib soovitada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et paketikate hind selle ajal on lihtsalt palju kõrgem. Ryanair õnneks oma lennugraafikut selle järgi ei hinnasta 😀  Me enamasti paneme ise reisi kokku.

Talvel suures kaamose meeleheites vaatasin Egiptuse pakette. See aastavahetuse-jaanuari esimene nädal paketid  olid poole kallimad kui samas hotellis jaanuari lõpus. Umbes 900 ja 450. 4 inimese peale maksta lihtsalt 1800 eurot selle eest, et minna koolivaheajal. Mu omad jõuavad nädala järgi õppida küll. Või siis selle raha eest siis juba tõesti kuskile mujale

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu lapsed veel koolis käisid, vältisime koolivaheajal reisimist-tegime seda igasugusel muul ajal.

Aga miks te vältisite?

Sest siis on igal pool pungil lapsi, reiside hinnad kallimad ja majutuse valikud väiksemad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest siis on igal pool pungil lapsi, reiside hinnad kallimad ja majutuse valikud väiksemad?

Just.
Soovitan AÜE, eriti Dubaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu lapsed veel koolis käisid, vältisime koolivaheajal reisimist-tegime seda igasugusel muul ajal.

Aga miks te vältisite?

Sest siis on igal pool pungil lapsi, reiside hinnad kallimad ja majutuse valikud väiksemad?

Kas mujal maailmas on siis koolivaheajad kõik oktoobri lõpus, et lausa eri riikide majutusasutustele mõjub? Ma pole paketikal käinud vaheajal, aga ise mitu korda lennanud ja ühel korral kultuurireisil käinud umbes samal ajal.  Seda küll tähele ei pannud, et majutusega muret olnuks või kuskil meeletult lapsi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mujal maailmas on siis koolivaheajad kõik oktoobri lõpus, et lausa eri riikide majutusasutustele mõjub?

Mõeldi ikka Eestist algusega reisimist, lennukid lastega peresid täis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dubaisse minge. Kindlalt soe ja teismelistele põnevat avastamist seal. Wild Wadi veepark on väga äge, Lõuna Euroopa omadega ei anna võrreldagi. Tenerifel Siam park ainus erand,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Hobinurk Koolivaheaja reis