Esileht Koolilaps Koolivaheajal reisile – poolt või vastu?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Koolivaheajal reisile – poolt või vastu?

Postitas:

Tookord ei olnud ju keegi reisinud, seega ei osanud ka puudust tunda.

Oskasime ikka puudust tunda, ega me mingid lollakad ei olnud nõukaajal. Teadsime ju, et teised maad on olemas. Ma küll tahtsin rännata ja unistasin, et lähen Aafrikasse ja söön banaane ja lähen Helsingisse ja ostan endale neoonvärvides riided ja kivipesuteksad. Ma isegi unistasin nendest ratastega motoriseeritud segwaydest, mis vahepeal popuaarsed olid ja mida tol ajal ilmselt olemaski polnud, omal ajal. Ei ole see inimene nii kujutlusvõimetu midagi, pane ta või kasti elama. Ma usun, et vana talurahvas ka unistas rehepeksumasinast ja nõudepesumasinast, nad lihtsalt ei osanud tol ajal veel teostada oma unistusi.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.10 17:29; 03.10 09:42; 03.10 22:43; 04.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummalised asjad võrdsustatud teemaalgatajal, et reisi alla läheb ka sõit suvekodusse. Seal on ju suur vahe, kas reisin teise riiki või istun autosse ja sõidan suvekodusse. Suvekodusse võib minna ka nii, et ei puutugi kokku kellegagi peale oma pere, kellega niikuinii koos elatakse. Teise riiki sedasi kontaktivabalt ikka naljalt ei lähe.

Sõidame paariks päevaks maakoju, aga kuhugi reisile ei lähe. Maakodus käisime suvel igal nädalavahetusel, nüüd üle nädala, nii et ega midagi väga ei muutugi. Koolivaheajal ma puhkust ei võta, nii et lähme ilmselt koolivaheaja alguse nädalavahetusel maale.

Kevadisel koolivaheajal oli meil küll üks reis plaanis, polnudki lastega (siis oli üks veel lasteaias, teine algklassides) sedasi koolivaheajal kunagi kuskil käinud. Olime plaaninud lühikese puhkusereisi, aga see jäi eriolukorra pärast ära. Nüüd mingeid välisreise ei plaani, ei tundu, et see lähiajal võimalik või mõistlik oleks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole kunagi reisinud sügisvaheajal ega jõuludel. meie reisid on olnud suvel, veebruari lõpu ja aprilli lõpu vaheajal. seekord jäävad loomulikult kõik reisid ära.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummalised asjad võrdsustatud teemaalgatajal, et reisi alla läheb ka sõit suvekodusse. Seal on ju suur vahe, kas reisin teise riiki või istun autosse ja sõidan suvekodusse. Suvekodusse võib minna ka nii, et ei puutugi kokku kellegagi peale oma pere, kellega niikuinii koos elatakse. Teise riiki sedasi kontaktivabalt ikka naljalt ei lähe.

sa unustad ära, et on inimesi, kelle suvekodu ongi nt horvaatias v itaalias. need ei ole üksikud inimesed, neid ikka on. selle kohta käis küsimus – siis sa ju ka ei pruugi käia igal õhtul restoranis söömas, ei ela hotellis, ei puutu kokku kümnete teenindajatega. elad kodus, käid vaid toidupoes ja naudid sooja ilma ja (mere)vett.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 12:06; 02.10 21:11; 03.10 23:24; 04.10 13:31; 04.10 13:33; 08.10 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi selline veidi provokatiivne teema. Kes jätab sel aastal sügisese vaheaja reisi vahele? Ja kes ei jäta? Kuidas suhtute sellesse, et koolilastele test naastes naastes ei kehti ja nad peavad ikka kaks nädalat isolatsioonis olema ega saa kooli. NB reisi alla võiks minna ka see, kui sõidate välismaale suvekodusse või sugulastele külla.

Palun linki sellele ametlikule infole, et koolilastele kehtib eneseisolatsiooni nõue ikka mahus 2 nädalat, sõltumata testimisest.
Mina sellest kuulnud ei ole.
Võibolla tegu mingi konkreetse kooli poolt kestestatud rumalusega? Sel juhul on see kehtiv vaid selle kooli õpilastele.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 00:43; 04.10 01:03; 04.10 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvestama peaksid muidugi testiga tagasi jõudes ja vastutustundlik oleks test teha ka minnes.

kui saad negatiivse testi siis oled eneseisolatsioonis- poes ja tööl võid käia. ma ei tea kuidas kooliga on.

Päris paljudes riikides oli suvi läbi kõigil mask ees. Praegu on neil ikka sama hull või hullem olukord kui meil…

On ikka v? Kus sa käisid, kus oli “hullem kui meil”?

küsiks, et kus ei ole? või miks meil mujalt tulles karantiini peab jääma, kui neil parem seis on?

Seda ju sulle siin teemas mitmed on üritanud selgitada, et lühinägelik ja rumal nõue. Sõltub muidugi, kus sa Eestis elad. Tallinna nakkuskordaja on täna paraku selline, et tõenäosem on saada koroona siit kui misiganes sihtriigist.
Meie reisime, teeme ka lastele tagasi jõudes testid ja nädal kodus, seejärel uus test ja kui korras, siis kooli. Rahamuret ei ole, kui peaks sihtriiki mõnevõrra kauemaks jääma (kuigi ei saa murest väga aru, sest kodanikud tohivad koju alati tulla). Koju mitte saamise probleem saab taanduda tegelikult ainult rahale. Sihtriigis on meil teine kodu, seega seal oleks samamoodi mõnus ja mugav olla, boonuseks rannailm.
Ise kuskil palgatööl kindlal päeval olema ei pea ja laste distantsõppega polnud kevadel meie peres muret. Loomulikult on olukord teine, kui vanemad peavad nui neljaks kindlal päeval tööl olema, lastel distantsõpe keeruline või pole finantsvõimekust näiteks tsharteri tühistamise korral ise uusi lennupileteid osta ja täiendavat hotellikulu maksta.
Nii et igaüks toimib vast nii, nagu neile õigem tundub.
Me käisime ka augustis ja septembris.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 00:43; 04.10 01:03; 04.10 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummalised asjad võrdsustatud teemaalgatajal, et reisi alla läheb ka sõit suvekodusse. Seal on ju suur vahe, kas reisin teise riiki või istun autosse ja sõidan suvekodusse. Suvekodusse võib minna ka nii, et ei puutugi kokku kellegagi peale oma pere, kellega niikuinii koos elatakse. Teise riiki sedasi kontaktivabalt ikka naljalt ei lähe.

sa unustad ära, et on inimesi, kelle suvekodu ongi nt horvaatias v itaalias. need ei ole üksikud inimesed, neid ikka on. selle kohta käis küsimus – siis sa ju ka ei pruugi käia igal õhtul restoranis söömas, ei ela hotellis, ei puutu kokku kümnete teenindajatega. elad kodus, käid vaid toidupoes ja naudid sooja ilma ja (mere)vett.

Tänan! Meil just nii ongi. Ja seepärast me ka läheme ikka. See nö suvekodu ei pea asuma ju Eestis, ei tulnudki selle peale, et nii võiks arvata.

Ja ausalt öeldes miks me peaks end rahvavaenlastena tundma, kui kalevipojad pendeldavad soome vahet ilma igasuguse isolatsiooninõudeta?!

Laske siis teistel ka elada:)

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 00:43; 04.10 01:03; 04.10 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummalised asjad võrdsustatud teemaalgatajal, et reisi alla läheb ka sõit suvekodusse. Seal on ju suur vahe, kas reisin teise riiki või istun autosse ja sõidan suvekodusse. Suvekodusse võib minna ka nii, et ei puutugi kokku kellegagi peale oma pere, kellega niikuinii koos elatakse. Teise riiki sedasi kontaktivabalt ikka naljalt ei lähe.

sa unustad ära, et on inimesi, kelle suvekodu ongi nt horvaatias v itaalias. need ei ole üksikud inimesed, neid ikka on. selle kohta käis küsimus – siis sa ju ka ei pruugi käia igal õhtul restoranis söömas, ei ela hotellis, ei puutu kokku kümnete teenindajatega. elad kodus, käid vaid toidupoes ja naudid sooja ilma ja (mere)vett.

Tänan! Meil just nii ongi. Ja seepärast me ka läheme ikka. See nö suvekodu ei pea asuma ju Eestis, ei tulnudki selle peale, et nii võiks arvata.

Ja ausalt öeldes miks me peaks end rahvavaenlastena tundma, kui kalevipojad pendeldavad soome vahet ilma igasuguse isolatsiooninõudeta?!

Laske siis teistel ka elada:)

Jh, tuleb vaid arvestada, et lapsed peavad pärast jääma kaheks nädalaks distantsõppele.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 20:37; 04.10 09:12; 10.10 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummalised asjad võrdsustatud teemaalgatajal, et reisi alla läheb ka sõit suvekodusse. Seal on ju suur vahe, kas reisin teise riiki või istun autosse ja sõidan suvekodusse. Suvekodusse võib minna ka nii, et ei puutugi kokku kellegagi peale oma pere, kellega niikuinii koos elatakse. Teise riiki sedasi kontaktivabalt ikka naljalt ei lähe.

sa unustad ära, et on inimesi, kelle suvekodu ongi nt horvaatias v itaalias. need ei ole üksikud inimesed, neid ikka on. selle kohta käis küsimus – siis sa ju ka ei pruugi käia igal õhtul restoranis söömas, ei ela hotellis, ei puutu kokku kümnete teenindajatega. elad kodus, käid vaid toidupoes ja naudid sooja ilma ja (mere)vett.

Tänan! Meil just nii ongi. Ja seepärast me ka läheme ikka. See nö suvekodu ei pea asuma ju Eestis, ei tulnudki selle peale, et nii võiks arvata.

Ja ausalt öeldes miks me peaks end rahvavaenlastena tundma, kui kalevipojad pendeldavad soome vahet ilma igasuguse isolatsiooninõudeta?!

Laske siis teistel ka elada:)

Jh, tuleb vaid arvestada, et lapsed peavad pärast jääma kaheks nädalaks distantsõppele.

Ja see paneb paraku õpetajatele suurema koormuse.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 17:38; 02.10 17:39; 04.10 09:20; 04.10 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tena ilma reisimsta elu elasime…

+2-2

Täname tagasiside eest!

Kuidas sa lapsepõlves küll ilma mobiiltelefonita ja teiste nutiseadmeteta hakkama said? Täpselt sama jabur küsimus kui sul.

Suurepäraselt saime hakkama. Praegu on vaid üks nutisõltuvus, kehv tervis (mida muidugi vaid ainult türgi rannad suudavad parandada), kehv silmanägemine ja rühivead.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 17:19; 04.10 10:48; 04.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lugesin endalegi üllatuseks seda kõigepealt siit: https://www.err.ee/1129864/haridusministeerium-laste-isolatsiooninoudest-testimise-kasuks-ei-loobu

Terviseamet soovitab mitte minna koolivaheajal. Reisimine on täiesti demoniseeritud. Isegi, kui sihtkohamaal on nakatumise määr märksa väiksem kui meil.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 16:54; 04.10 12:57; 11.10 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see paneb paraku õpetajatele suurema koormuse.

minu laste koolides on öeldud, et pärast reisilt tulemist karantiinis viibides on õppimine lapsevanema vastutus ja koolipoolset abi oodata ei ole. st et ei mingieid videoülekandeid tundidest või tundide salvestusi vms.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 12:06; 02.10 21:11; 03.10 23:24; 04.10 13:31; 04.10 13:33; 08.10 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsiks, et kus ei ole? või miks meil mujalt tulles karantiini peab jääma, kui neil parem seis on?
Seda ju sulle siin teemas mitmed on üritanud selgitada, et lühinägelik ja rumal nõue. Sõltub muidugi, kus sa Eestis elad. Tallinna nakkuskordaja on täna paraku selline, et tõenäosem on saada koroona siit kui misiganes sihtriigist.

vabandust, pigem olen siin teemas ikka mina olnud see, kes üritab selgitada, et praegune seis ja keelud on jaburdus. mulle üritatakse selgitada, et reisimine olenemata sihtkohast on vastutustundetu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 12:06; 02.10 21:11; 03.10 23:24; 04.10 13:31; 04.10 13:33; 08.10 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laste koolides on öeldud, et pärast reisilt tulemist karantiinis viibides on õppimine lapsevanema vastutus ja koolipoolset abi oodata ei ole. st et ei mingieid videoülekandeid tundidest või tundide salvestusi vms.

Tunni salvestust ei saa ju teha, selleks peab õpetaja tegema eraldi videotunni kodustele, aga seda jälle ei tasusta talle keegi, lisaks on see suur ajakulu. Miks ei saa tunnist lihtsalt salvestust teha? Sest kui üldse on koolil kaamera, on see see väike vidin arvuti küljes. Õpetaja aga suhtleb tunnis ikka klassiga, mitte ei istu laua taga ega räägi arvutisse. Lisaks siis tekitavad teised õpilased ikkagi mingil määral taustamüra (ka korralikud õppijad nihutavad vahel tooli, krabistavad paberitega, pliiats kukub maha vms), lisaks vastavad nt õpetajale, küsivad midagi, võib-olla ütlevad midagi natuke rumalat, teistel vanematel võib probleem olla, kui see distantsõppijatele vaatamiseks üles pannakse, ja mine tea, mis selle salvestusega seal edasi veel võimalik teha on. Tahvlile kirjutatavat infot see pisike kaamera samuti ju ei näita.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.10 17:29; 03.10 09:42; 03.10 22:43; 04.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsiks, et kus ei ole? või miks meil mujalt tulles karantiini peab jääma, kui neil parem seis on?

Seda ju sulle siin teemas mitmed on üritanud selgitada, et lühinägelik ja rumal nõue. Sõltub muidugi, kus sa Eestis elad. Tallinna nakkuskordaja on täna paraku selline, et tõenäosem on saada koroona siit kui misiganes sihtriigist.

vabandust, pigem olen siin teemas ikka mina olnud see, kes üritab selgitada, et praegune seis ja keelud on jaburdus. mulle üritatakse selgitada, et reisimine olenemata sihtkohast on vastutustundetu.

Praegu ei ole viirust vaid nendes riikides, kuhu viimased 6 kuud reisida pole saanud. Mis on täiesti lukus.

Eestis OLI peaaegu hästi. Aga kuna sinusugustel on vaja reisida, siis on hakanud järjest halvemini minema. Igas aspektis.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 17:19; 04.10 10:48; 04.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see paneb paraku õpetajatele suurema koormuse.

minu laste koolides on öeldud, et pärast reisilt tulemist karantiinis viibides on õppimine lapsevanema vastutus ja koolipoolset abi oodata ei ole. st et ei mingieid videoülekandeid tundidest või tundide salvestusi vms.

Järelevastamine on ikka õpetajale lisakoormus.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 17:38; 02.10 17:39; 04.10 09:20; 04.10 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see paneb paraku õpetajatele suurema koormuse.

minu laste koolides on öeldud, et pärast reisilt tulemist karantiinis viibides on õppimine lapsevanema vastutus ja koolipoolset abi oodata ei ole. st et ei mingieid videoülekandeid tundidest või tundide salvestusi vms.

No eks samamoodi kui siis, kui lihtsalt kooliajast reisima minna. Pole õpetaja asi (tasuta) võimelda, et (sisuliselt) popitegijad asja selgeks saaksid.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 14:10; 04.10 20:33; 07.10 16:48; 08.10 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla oleme ilmelik perekond, aga meile meeldib nii, et sügisel/talvel/kevadel käime kogu aeg tööl, suvel aga võtame maksimaalselt pika suvepuhkuse.

Seetõttu koolivaheaja reiside traditsioon meie peres tekkinud ei olegi. Lapse lühikeste vaheaegade ajal mõlemad mehega töötame, ühtegi puhkust selle aastanumbri sees meil planeeritud pole.

Jääb loota, et kõik need, kes reisivad, on siis ettevaatlikud – valivad sihtkohti, jälgivad oma enesetunnet pärast reisi jne. Suurt viirusepuhangut peale koolivaheaega ja karme piirangid (kus isegi toidupoes ei saa sa vabalt käia, sest uksel loendatakse inimesi jne.) ausalt öeldes väga ei igatse küll…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on küll nõue, et välisriigist tulev õpilane jääb kaheks nädalaks distantsõppele. Reisile võib minna ka muul ajal – ei pea just koolivaheajal minema. Aga sel ajal on õpilane siis distantsõppel (kui on kooliaeg) ja Eestisse naastes veel 2 nädalat distantsõppel. Ja distantsõppe eest vastutab lapsevanem.
Minu laps on kodus sellel sügisvaheajal, mina tööl (ei saanud puhkust selleks ajaks), nii et reisile või mitte arutelu on minu jaoks suht mõttetu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laste koolides on öeldud, et pärast reisilt tulemist karantiinis viibides on õppimine lapsevanema vastutus ja koolipoolset abi oodata ei ole. st et ei mingieid videoülekandeid tundidest või tundide salvestusi vms.

Tunni salvestust ei saa ju teha, selleks peab õpetaja tegema eraldi videotunni kodustele, aga seda jälle ei tasusta talle keegi, lisaks on see suur ajakulu. Miks ei saa tunnist lihtsalt salvestust teha? Sest kui üldse on koolil kaamera, on see see väike vidin arvuti küljes. Õpetaja aga suhtleb tunnis ikka klassiga, mitte ei istu laua taga ega räägi arvutisse. Lisaks siis tekitavad teised õpilased ikkagi mingil määral taustamüra (ka korralikud õppijad nihutavad vahel tooli, krabistavad paberitega, pliiats kukub maha vms), lisaks vastavad nt õpetajale, küsivad midagi, võib-olla ütlevad midagi natuke rumalat, teistel vanematel võib probleem olla, kui see distantsõppijatele vaatamiseks üles pannakse, ja mine tea, mis selle salvestusega seal edasi veel võimalik teha on. Tahvlile kirjutatavat infot see pisike kaamera samuti ju ei näita.

Minu lapse koolis teevad õpetajad praegu kõikidest tundidest live ülekande nende jaoks, kes näiteks nohuse ninaga kodus istuvad. Ja väga hästi saavad hakkama. Tahtmise küsimus.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 06:39; 08.10 07:47; 08.10 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see paneb paraku õpetajatele suurema koormuse.

minu laste koolides on öeldud, et pärast reisilt tulemist karantiinis viibides on õppimine lapsevanema vastutus ja koolipoolset abi oodata ei ole. st et ei mingieid videoülekandeid tundidest või tundide salvestusi vms.

Kas mõnes koolis on õpetaja last siis aidanud kui ta pole aru saanud teemast? Ähvardus on küll hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 22:39; 07.10 09:56; 07.10 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laste koolides on öeldud, et pärast reisilt tulemist karantiinis viibides on õppimine lapsevanema vastutus ja koolipoolset abi oodata ei ole. st et ei mingieid videoülekandeid tundidest või tundide salvestusi vms.

Tunni salvestust ei saa ju teha, selleks peab õpetaja tegema eraldi videotunni kodustele, aga seda jälle ei tasusta talle keegi, lisaks on see suur ajakulu. Miks ei saa tunnist lihtsalt salvestust teha? Sest kui üldse on koolil kaamera, on see see väike vidin arvuti küljes. Õpetaja aga suhtleb tunnis ikka klassiga, mitte ei istu laua taga ega räägi arvutisse. Lisaks siis tekitavad teised õpilased ikkagi mingil määral taustamüra (ka korralikud õppijad nihutavad vahel tooli, krabistavad paberitega, pliiats kukub maha vms), lisaks vastavad nt õpetajale, küsivad midagi, võib-olla ütlevad midagi natuke rumalat, teistel vanematel võib probleem olla, kui see distantsõppijatele vaatamiseks üles pannakse, ja mine tea, mis selle salvestusega seal edasi veel võimalik teha on. Tahvlile kirjutatavat infot see pisike kaamera samuti ju ei näita.

Minu lapse koolis teevad õpetajad praegu kõikidest tundidest live ülekande nende jaoks, kes näiteks nohuse ninaga kodus istuvad. Ja väga hästi saavad hakkama. Tahtmise küsimus.

supper

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 22:39; 07.10 09:56; 07.10 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis teevad õpetajad praegu kõikidest tundidest live ülekande nende jaoks, kes näiteks nohuse ninaga kodus istuvad. Ja väga hästi saavad hakkama. Tahtmise küsimus.

Ja kas tunnis olevad õpilased on teadlikud, et neid filmitakse, ning kõikidelt lapsevanematelt on allkiri võetud, et nad sellega nõus on?

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 14:10; 04.10 20:33; 07.10 16:48; 08.10 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Piiripealne asi see live-ülekannete tegemine vist on.
„Mul on mõnikord hübriidtund ehk osa õpilasi on klassis ja osa kodudes arvutite taga,“ räägib üks Tallinna õpetaja. „Kui klassis olev õpilane tuleb hindele vastama, siis ma pean kodudes olevad õpilased välja lülitama – õpitulemus kuulub delikaatsete isikuandmete hulka ja keegi ei saa kindel olla, et kodus olevad õpilased on arvuti läheduses üksinda.“

Loe lähemalt https://www.ohtuleht.ee/1013471/videokoolitunni-raudreeglid-ainult-oiged-inimesed-ja-ei-mingit-salvestamist

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sellest Covidi jamast väsinud. Pidevalt mingid piirangud jne.
See asi ju ei kesta vaid 2-3 kuud nagi meile serveeritakse vaid aastaid! Ning ainult hullemaks läheb- ehk elan tegelikult vangina kõik need aastad või?!

Ma olen tohutult vastustundlik inimene kuid kuskilt läheb piir- 3 inimest sureb Covidisse terve suve jooksul ning inimeste elud on pea peale keeratud.

Covid pole mingi katk, et kui saad, siis ongi kõik.

Pesen käsi, kannan pea igal pool maski ja linnas niisama ei longi KUID tulen Eestisse siis kui selleks võimalus on ning ei küsi foorumist selleks luba.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 01:23; 25.10 03:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis teevad õpetajad praegu kõikidest tundidest live ülekande nende jaoks, kes näiteks nohuse ninaga kodus istuvad. Ja väga hästi saavad hakkama. Tahtmise küsimus.

Ja kas tunnis olevad õpilased on teadlikud, et neid filmitakse, ning kõikidelt lapsevanematelt on allkiri võetud, et nad sellega nõus on?

Kaamera on suunaga teisele poole, õpilasi ei ole nähagi. Aga jah, loomulikult õpilased teavad, kõigil ju hea seda varianti kasutada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 06:39; 08.10 07:47; 08.10 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis teevad õpetajad praegu kõikidest tundidest live ülekande nende jaoks, kes näiteks nohuse ninaga kodus istuvad. Ja väga hästi saavad hakkama. Tahtmise küsimus.

Ja kas tunnis olevad õpilased on teadlikud, et neid filmitakse, ning kõikidelt lapsevanematelt on allkiri võetud, et nad sellega nõus on?

Kaamera on suunaga teisele poole, õpilasi ei ole nähagi. Aga jah, loomulikult õpilased teavad, kõigil ju hea seda varianti kasutada.

ehk siis vana hea vana kooli stiil, kus õpetaja seisab klassi ees ja räägib? null rühmatöid, null õpilase osalust? sellisel tasemel info saamiseks võib kodus olev õpilane vabalt raamatust ka materjali lugeda.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.10 12:06; 02.10 21:11; 03.10 23:24; 04.10 13:31; 04.10 13:33; 08.10 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis teevad õpetajad praegu kõikidest tundidest live ülekande nende jaoks, kes näiteks nohuse ninaga kodus istuvad. Ja väga hästi saavad hakkama. Tahtmise küsimus.

Ja kas tunnis olevad õpilased on teadlikud, et neid filmitakse, ning kõikidelt lapsevanematelt on allkiri võetud, et nad sellega nõus on?

Kaamera on suunaga teisele poole, õpilasi ei ole nähagi. Aga jah, loomulikult õpilased teavad, kõigil ju hea seda varianti kasutada.

ehk siis vana hea vana kooli stiil, kus õpetaja seisab klassi ees ja räägib? null rühmatöid, null õpilase osalust? sellisel tasemel info saamiseks võib kodus olev õpilane vabalt raamatust ka materjali lugeda.

Ei ole üldsegi mitte vana kool, vaid vägagi uuemeelne. Õpilased ei pea tunnis osalemiseks kaamera (tahvli) ees seisma, pigem see on vana ja ajast arust meetod. Õpetaja suudab anda distantsõpilastele vajalikul ajal muid ülesandeid või anda täiendavat infot. Ka tehnilised vahendid on väga tasemel.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 06:39; 08.10 07:47; 08.10 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis teevad õpetajad praegu kõikidest tundidest live ülekande nende jaoks, kes näiteks nohuse ninaga kodus istuvad. Ja väga hästi saavad hakkama. Tahtmise küsimus.

Ja kas tunnis olevad õpilased on teadlikud, et neid filmitakse, ning kõikidelt lapsevanematelt on allkiri võetud, et nad sellega nõus on?

Kaamera on suunaga teisele poole, õpilasi ei ole nähagi. Aga jah, loomulikult õpilased teavad, kõigil ju hea seda varianti kasutada.

Näha ei ole, aga kuulda? Ja kui õpetaja klassis ringi liigub, siis mis?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 14:10; 04.10 20:33; 07.10 16:48; 08.10 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poolt. Lõpetage see kuramuse suremine enne suremist.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Koolilaps Koolivaheajal reisile – poolt või vastu?