Esileht Koolilaps Koolivaheajal Spasse

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Koolivaheajal Spasse

Postitas:
Kägu

Sooviks minna okt lõpus koolivaheajal oma 2 algklassiealise lapsega spasse. Valikusse jäid Jurmala Spa, Rakvere Aqva ja Pärnu Terviseparadiis. Hinnaklass sama kõigis. Mingid paketti pole plaanis võtta, pigem 2 ööga ööbimine hotellis, kuhu tavaliselt on hinna sees SPA külastus.  Terviseparadiisis ja Rakveres olen käinud, umbes tean, mis seal on, kuid Jurmalas ei ole käinud. Kes seal viimase aasta jooksul on käinud?  Kas seal on ka sauna- ja veemaailm eraldi (ja erineva tasu eest)? Veekeskus hotelli külastajale piiramatu aeg? Kuskilt justkui lugesin, et 1,5h iga ööbitud öö eest. Kui minna 2 ööks, siis plaan oli 1 terve päev keskuses olla, kuid 1,5 tunnise piirangu korral on see plaan maha kantud.  Kuidas Jurmala üldmulje on? On väga vasinud ja ruunatud või pigem ok?

Olen tänaulik iga kogemuse eest.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las laps õpetab sulle koolivaheajal õigekirja.

+7
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui pole käinud, siis mine Jurmalasse. Seal on baltikumi suurim veepark. Seal on saunad ja torud mille üle lapsed rôômustavad.  Veepargil hotelli ei ole. Käidime suvel. Spa on Jomase ääres, olen käinud, aga aastaid tagasi, seal oli hotell, restoran, basseinid ja protseduurid. Meil oli pakett. Täpselt ei mäleta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me tahtsime oma firmaga koolivaheajal Rakveresse minna. Vabu tube ei ole.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me tahtsime oma firmaga koolivaheajal Rakveresse minna. Vabu tube ei ole.

Miks te peaks firmaga sinna koolivaheajal kära sisse tahtma minna?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me tahtsime oma firmaga koolivaheajal Rakveresse minna. Vabu tube ei ole.

Miks te peaks firmaga sinna koolivaheajal kära sisse tahtma minna?

Sest meie firma puhkab koos koolilastega. No päeval loengud ja õhtul chill.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omast kogemusest ei soovitaks Rakveret, kuna see on siiani ainus koht, kus mul tekkis klooriärritus (ja ma olen nõuka ajal basseiniga koolis käinud). Mis sinna vette pannakse või panemata jäetakse, ei tea.

Pärnu on väike ja hubane, kuid soovitan samuti minna hoopis Lätti, Jurmalasse. Seal on midagi igale vanuseklassile.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omast kogemusest ei soovitaks Rakveret, kuna see on siiani ainus koht, kus mul tekkis klooriärritus (ja ma olen nõuka ajal basseiniga koolis käinud). Mis sinna vette pannakse või panemata jäetakse, ei tea.

Pärnu on väike ja hubane, kuid soovitan samuti minna hoopis Lätti, Jurmalasse. Seal on midagi igale vanuseklassile.

No ma ei tea, võib-olla oli midagi siis parasjagu juhtunud, aga mul on Aqva kuukaart, st käin ikka palju, pole mingit silmade ärritust tekkinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käime Jurmala spaas üsna sageli (viimati aprillis). Tihti on nende hinnad ikka oluliselt odavamad olnud, kui Eesti spaadel. Meeldib ka Jurmala ise ning alati külastame spaast mitte kaugel olevat Livu veekeskust (soovitan minna kohe hommikul avamise ajal, järjekorrad väiksemad). Oleme tavaliselt 2 ööd, kauemaks pole meie jaoks erilist mõtet.

Spaa ise kindlasti kõige uuem enam ei ole, aga nad pidevalt parendavad küll. Vee ja saunade osas on n-ö tavaline – 2 suurt basseini, millest ühes erinevad mullide jms alad. Lisaks vist oli 2 mullivanni, väikelastele oma ala. On ka baar, kus lastele nt erinevad jäätisekokteilid, mida vees istudes juua saab. Terve päev ei ole seal kindlasti midagi teha. Meile sobib see 1,5 tundi täitsa hästi. Saunad ei ole eraldi hinnaga. Ühes päevas sai käia 1,5 tundi. Kui läheb kauem, siis tuli minu meelest juurde maksta (ka lahkumispäeva hommikul saab käia).

Oleme ka hoolitsust võtnud ja on olnud täitsa Ok. Hommikusöök ka üsna suure valikuga. Kohv on küll endiselt seal halb..saab baarist korraliku kohvi juurde osta 🙂

Õhtuti sööme tavaliselt Jomas iela ääres, kus söögikohti piisavalt (viimati meeldis Grill&Fish). Peab küll arvestama, et osad on avatud ainult suvel ja sügisel valik veidi väiksem.

Kokkuvõttes kulub aeg alati Lätis kiirelt käest ja terve päev spaas pole üldse aegagi olla 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin huvi pärast Jurmala spaa pakette koolivaheajaks ja hookuspookus pakub nädala sees 2 ööd peretoas (2 kuni 12-aastast last) koos hommikusöögi ja spaa külastusega 212 eurot. Tundub täitsa ok hind. Peretoas on seal lai voodi ja lahtikäiv diivan, kuhu algkooliealised kenasti mahuvad. Nädala sees on spaa külastus ka 2,5 tundi korraga.

Toredat planeerimist!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt ka usute, et mõni spaa veel avatud on oktoobris, kui täna räägitakse elektrikatkestustest?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sinna vette pannakse või panemata jäetakse, ei tea.

Sinna vette kustakse ja situtakse. Ja siis tekibki see tugev kloorihais, sest kloor seob selle orgaanilise aine, mis ujujad on basseinivette eritanud. Kui kasutajad hoiavad puhtust, siis “vaba kloor” on lõhnatu ja mingit ärritust ei põhjusta. Normatiivid kloori kasutamiseks on kõikides SPA-des samad, haisevad need, kus on räpasemad kasutajad.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kasutajad hoiavad puhtust, siis “vaba kloor” on lõhnatu ja mingit ärritust ei põhjusta. Normatiivid kloori kasutamiseks on kõikides SPA-des samad, haisevad need, kus on räpasemad kasutajad.

Kloor on lõhnatu küll, kui reostus puudub, aga põhjustab ärritust küll. Inimene võib vabalt olla allergiline kloorile. Ja vabalt võib juhtuda, et sel päeval oli kas normi piir ületatud või mingi muu puhastusaine ka vette sattunud. Mina nt olen kloorile ilmselt allergiline. Kui veidi tugevama lahusega kokku puutun, olen üleni lapiline ja sügelen, kogemused desovahenditega ühest  töökohast. Aga kui basseinis on küll tunda kloori lõhna, aga selle kontsentratsioon vees on normaalne, ei juhtu midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

SPAd on oktoobri lõpus kinni. Elekter on liiga kallis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

SPAd on oktoobri lõpus kinni. Elekter on liiga kallis.

Tead täpselt või ainult arvad, kuidas ka Lätis on? Muuseas, eestikeelne sõna on “spaa”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lätis ilmselt samal ajal koolivaheaega ei ole kui Eestis (võin ka eksida, huvilised võivad täpsemalt järele uurida). Aga igal juhul üritaks perega puhkama minna kuhugi riiki, kus samal ajal koolivaheaega ei ole.

Eesti spaad on oktoobri viimasel nädalal jubedalt ülerahvastatud ja hindu on tõstetud, nii et argipäeviti kehtivad riiklike pühade ja nädalavahetuse hinnad.

Meie 1,5 tunniga spaas hakkama ei saaks, tavaliselt läheb ikka 2,5 tundi. Vajadusel oleme lihtsalt juurde maksnud siis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

SPAd on oktoobri lõpus kinni. Elekter on liiga kallis.

Tead täpselt või ainult arvad, kuidas ka Lätis on? Muuseas, eestikeelne sõna on “spaa”.

Tuletan loogiliselt. Lätis on elektri osas kõik samamoodi kui Eestis.

Jah, tänan parandamast, aga tegelikult tean küll, vastasin meelega samas kirjapildis kui oli teemas. Veider, et sa teemaalgatajat parandada ei viitsinud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nendest valikutest jääks sõelale Pärnu Tervise Paradiis, kus tõesti ka lapsele tegevust jagub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Koolivaheajal Spasse