Esileht Koolilaps Koolivalikust Tartus natuke teise nurga pealt

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Koolivalikust Tartus natuke teise nurga pealt

Postitas:

laps on minemas sügisel Tartus esimesse klassi. tahaks panna lapse TERA kooli, aga õppemaks on see, mis hirmutab. oleme tavaline pere – st üleliigset raha kuskil ei vedele. vaatasin, et õppemaks sisaldab õnneks töövihikuid, kunsti ja joonistustarbeid, õppekäike ja teatrikülastusi (3-4x aastas). nagu ma aru saan, siis munitsipaalkoolis tuleks nende asjade eest niikuinii maksta?
kas tartu koolides algklassides käivate laste emad oleksid nõus kirjutama, et kui palju umbes neil läheb raha kuus kooli peale (ma mõtlengi siis need väljasõidud, teatrid, õppevahendid). väga hea oleks ka kui mõni TERA koolis käiva lapse vanem kirjutaks, et mis kulud lisaks koolivormile ja spordiriietele veel on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 19:21; 15.01 15:11; 16.01 10:33; 16.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövihikud on ka mujal tasuta. söök on sümboolne summa, nyyd oli 5 eurot millegagi suveni. Teater jah tuleks juurde maksta. Teras on koolivorm!
Mine vaata seda kooli seest ka. Kui vähegi kannataks, siis võiks lapse sinna panna, eriti tublil lapsel oli seal mingi stipendiumi võimalus ka- kodukalt uuri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike arvutus. Ühes õppeaastas on 35 koolinädalat, st maksimaalselt 175 koolipäeva. Koolivaheajad on siit välja jäätud, aga mõned päevad on veel vabad, sest on pühad vms.

Õppemaks on 1.-3. klassil sel õppeaasta aastaks 1320 eurot. Võimalik, et järgmisel tõuseb, sest nt miinimumpalk tõusis. See tähendab, et õppenädala kohta on kulu ~38 eurot.

Üks ekskursioon maksab vast 20-40 euri, selle kohta on siinsamas üks teema. Teatriskäik oleneb pileti hinnast peamiselt, aga 20 euriga saab enamasti pileti kätte. Seega kui sul mõnes teises koolis tehtaks ka iga nädal üks väljasõit või teatriskäik, siis oleksid ikkagi arvatavasti plussis. Reaalselt õpetajad, kes viitsivad sebida, teevad max kord kuus mõne ürituse (ja see võib olla ka a la leivakombinaadi külastamine, mis õpilastele praktiliselt tasuta). Kes ei ole nii entusiast, teeb 1-2-3x aastas midagi. Kallim ekskursioon on tavaliselt siiski kord aastas.

Kunstitarbed võivad muidugi kallid olla, aga siiski ühekordne kulu nii kord õppeaastas. Arvan, et 30 euriga saad hakkama. Mina seda TERA sisseastumise infolehelt välja ei loe, et kunstitarbed oleks õppemaksu sees, aga võimalik, et ma pole piisavalt tähelepanelik. Lisaks vihikud, pliiatsid jms on vist siis ikka vaja ise muretseda?

Kokkuvõttes, kui üritad selle teemaga ennast veenda, et hinnavahet pole, ükskõik kas laps käib munitsipaalkoolis või TERAs, siis sa eksid. Asi taandub sellele, kas sul on jaksu ja soovi kooli eest maksta ning kas see kool on maksmist väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul piiga 1.kl, tegemist tavalise Tartumaa vallakooliga. sel aastal, st pooleaastaga siis, on raha kulunud (siinjuuresei arvesta neid kotte, pinaleid, pliiatseid jms, mis sai ise ostetud).
20¤- õpetajale vihikute, kunstitarvete jms ostmiseks
~2,5¤- 2.v toiduraha juurdemaks (1. oli veel tasuta)
6,5¤- lapse jõulukingitus- raamat
13,5¤- sõit Viljandisse jõuluetendusele (3 kl koos)
1-2¤- mingi teater käis koolis

6,5¤- mudilaskooriga Tartus teatris käik- käike oli tegelikult 2, aga ühe ajal oli minu laps haige

st minul on läinud ca 50¤ poole aastaga e veidi üle 10¤ kuus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 00:04; 15.01 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps teises klassis ja sel aastal on olnud kulusid äärmiselt vähe. Kunstitarbed sügisel läksid maksma max 10 eur(osa võis kasutada eelmisel aastal üle jäänud nt guaśid, kui polnud kuivanud, pastellid, käärid jmt). Toiduraha minimaalne, töövihikud on kõigis algklassides üldjuhul tasuta. Jõulukingi tegi iga vanem ise lapsele kokkulepitud teemas max 10 eur. Nüüd lähevad teatrisse, pilet 8eur. Koolis käib ka etendusi, just oli, mille pilet oli 1.60. See erakool võib küll olla tore, kuid õpilased arvavad seal, et nemad on kuningad. Hiljuti oli suur pahandus nt, et bussifirmad pole nõus neile busse rentima, sest lapsed nii ülbed ja lagastavad bussi ning õigust jääb veel ülegi. Uuri infot selle kooli kohta netist, usun, et on paremaid koole. See kool pole seda hinda väärt, minu arvates. Igaühel on muidugi õigus oma arvamusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läks sellel sügisel Tera kooli. Oleme tavaline pere, kellel raha ülearu ei ole ja nii mõnestki asjast tuleb loobuda aga seni kuni maksta jaksame, käib laps selles koolis. Oleme väga rahul kooliga ja laps on haigena väga nördinud, kui peab koju jääma 🙂 Suur pluss on väiksed klassid ja väike kool üldse – selline mõnus miljöö ja toredad õpetajad. Selles koolis tekib see minu kooli tunne. Sellel poolaastal oli neil väga palju üritusi (nii koolisiseseid kui kooliväliseid) – mitu ekskursiooni, mitu teatriskäiku, muuseumi külastus, lemmikloomapäev, õppimine õues ja väga palju muud. Kodulehel fotoalbumi all on ka näha pilte erinevatest üritustest (mis on tervele koolile + lisaks neile on väga palju klassiüritusi). Miinusena tooksin välja kaks asja: 1) kehalised, mis ei toimu koolis 2) kallis ja kehvast materjalist koolivorm. Õppemaksule lisaks oleme pidanud ostma koolivormi, kehalise riided, pinali ja ühe kiirköitja. Lisaks saab õppemaksult tulumaksu tagasi. Ma ei ütle, et seal koolis käimine odav on aga kool ise on väga mõnus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 10:21; 15.01 11:12; 15.01 16:21; 19.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina siis see, kelle laps käib maakoolis- ma pakun, et ca 90% 1.kl lastest on õnnetud, kui peavad koolist puuduma.
igasuguseid koolisiseseid üritusi on ka meil olnud, aga kuna need raha ei küsinud, siis ma neid üles lugema ei hakanud.

ma ei tea kui suured või väikesed on TERA klassid, aga uue korra järgi võib klassis üle 24 õpilase olla vaid erandjuhtudel ja enamus koole selles siiski kinni peavad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 00:04; 15.01 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina siis see, kelle laps käib maakoolis- ma pakun, et ca 90% 1.kl lastest on õnnetud, kui peavad koolist puuduma.
igasuguseid koolisiseseid üritusi on ka meil olnud, aga kuna need raha ei küsinud, siis ma neid üles lugema ei hakanud.

ma ei tea kui suured või väikesed on TERA klassid, aga uue korra järgi võib klassis üle 24 õpilase olla vaid erandjuhtudel ja enamus koole selles siiski kinni peavad[/tsitaat]

Võib-olla tõesti tahavad kõik I klassi lapsed koolis käia, minu jaoks oli see lihtsalt üllatus enda lapse puhul. Just sellepärast, et lasteaias ta käia ei tahtnud – eelistas alati kodus olemist (ütleks ära ka, et lasteaiapäevad ei olnud tal pikad, tihti tuli lõunast koju ja väga palju oli lasteaiavabu päevi), kuigi lasteaias probleeme ei olnud, teistega mängida ja meeldis.
Ma kahtlustan, et Tera sarnanebki pigem väikese maakooliga kui suure linnakooliga – just erinevate ettevõtmiste, ürituste ja sellise ühtekuuluvustunde pärast. Selle aasta I klassides on Teras 15 ja 11 last – maksimum, mis olla võib, on 16.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 10:21; 15.01 11:12; 15.01 16:21; 19.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis minus kohe küsimusi tekitaks, on viimase käo märkus, et klassides on vähem õpilasi, kui sinna mahuks. Tartus on küll ja veel neid vanemaid, kellele see õppemaks vähimaidki probleeme ei tekitaks. Kui tegemist on nii imelise kooliga, nagu üks Tera kooli lapsevanem üritab väita, siis miks on klassid täitmata? Õppe kvaliteet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan käole 11.38

Lihtsalt Tartus on 90% piirkonnakoolidest ka väga head ja lapsekesksed koolid, millel on tugevad riigieksamitulemused lisaks. Miks peaks viima lapse tasulisse kooli kesklinnas, kui oma ukse all on ka hea tasemega meeldiva õhkkonnaga kool, mis raha ei küsi, koolivormi ei oma ja liikumiseks vajab oskust 5min iseseisvalt jalutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps käis Tera eelkoolis. Jah, tegemist oli õhkkonna mõttes toreda kooliga, aga õppimise koha pealt ta sealt suurt midagi juurde küll ei saanud. Õppimise all mõtlen ma just selliseid baasaineid nagu matemaatika ja eesti keel/kirjutamine, mitte laulmist ja kunsti, neis viimastes õppis uusi laule ja tegi käsitööd küll. Mõtlesin ise ka aeg-ajalt, et miks siis nii, õpetajad on ju toredad, võiks ju vanemana siiski märgata, et laps on midagi uut õppinud? Ilmselt oli üheks põhjuseks see, et õpilased olid väga ebaühtlase tasemega. Sealsete vanematega vesteldes ütles nii mõnigi ema, et jah, nemad lähevad edasi ka Tera algkooli, sest \”nad ei ole kindlad, et nende lapsed tavakoolis hakkama saavad\”.
Kokkuvõttes see suurem kontsentratsioon lastest, kes väidetavalt tavakoolis hakkama ei saa (meenus, kuidas Lippmaa kunagi ütles Waldorfkooli kohta, et alguses Waldorfkool, siis Waldorfülikool ja siis Waldorfhoolekanne), ja see, et laps terve aastaga eelkoolis õppis kordades vähem kui minuga kodus, viis selleni, et ma kordagi isegi ei kaalunud mõtet Tera algkoolist. Kuigi, nagu eelpool keegi ütles, ega see summa ju ei tapa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps läks sellel sügisel Tera kooli. Oleme tavaline pere, kellel raha ülearu ei ole ja nii mõnestki asjast tuleb loobuda aga seni kuni maksta jaksame, käib laps selles koolis. Oleme väga rahul kooliga ja laps on haigena väga nördinud, kui peab koju jääma 🙂 Suur pluss on väiksed klassid ja väike kool üldse – selline mõnus miljöö ja toredad õpetajad. Selles koolis tekib see minu kooli tunne. Sellel poolaastal oli neil väga palju üritusi (nii koolisiseseid kui kooliväliseid) – mitu ekskursiooni, mitu teatriskäiku, muuseumi külastus, lemmikloomapäev, õppimine õues ja väga palju muud. Kodulehel fotoalbumi all on ka näha pilte erinevatest üritustest (mis on tervele koolile + lisaks neile on väga palju klassiüritusi). Miinusena tooksin välja kaks asja: 1) kehalised, mis ei toimu koolis 2) kallis ja kehvast materjalist koolivorm. Õppemaksule lisaks oleme pidanud ostma koolivormi, kehalise riided, pinali ja ühe kiirköitja. Lisaks saab õppemaksult tulumaksu tagasi. Ma ei ütle, et seal koolis käimine odav on aga kool ise on väga mõnus :)[/tsitaat]

kas vihikud on ka kooli poolt, et ainult pinali pidite ise ostma?
Tera on meie kodule kõige läheb kool, olen tuttav koolimajaga ja minu jaoks on suuremad plussid just kodulähedus, sõbralik ja turvaline keskkond, meeldivad õpetajad, väga hea koostöö kodus ja kooli vahel ja väikesed klassid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 19:21; 15.01 15:11; 16.01 10:33; 16.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kas vihikud on ka kooli poolt, et ainult pinali pidite ise ostma?
Tera on meie kodule kõige läheb kool, olen tuttav koolimajaga ja minu jaoks on suuremad plussid just kodulähedus, sõbralik ja turvaline keskkond, meeldivad õpetajad, väga hea koostöö kodus ja kooli vahel ja väikesed klassid. [/tsitaat]

Vihikuid on neil siiani vist ainult üks, enamus on paljundatud töölehed ja neist ühtegi ei pidanud ise ostma. Koolis on millalgi ka lahtiste uste päev, kus sellest kõigest räägitakse (vähemalt meile räägiti). Ja kui ma nüüd õigesti mäletan, siis seda öeldi seal küll, et õppevahendid on õppemaksu sees. Siiani ei ole koolist millegi jaoks raha küsitud (ka jõulukingitus, mis oli nö kooli poolt).
Need plussid, mis sa välja tõid, olid ja on siiani meie jaoks väga olulised ja määravad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 10:21; 15.01 11:12; 15.01 16:21; 19.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu laps käis Tera eelkoolis. Jah, tegemist oli õhkkonna mõttes toreda kooliga, aga õppimise koha pealt ta sealt suurt midagi juurde küll ei saanud. Õppimise all mõtlen ma just selliseid baasaineid nagu matemaatika ja eesti keel/kirjutamine, mitte laulmist ja kunsti, neis viimastes õppis uusi laule ja tegi käsitööd küll. Mõtlesin ise ka aeg-ajalt, et miks siis nii, õpetajad on ju toredad, võiks ju vanemana siiski märgata, et laps on midagi uut õppinud? Ilmselt oli üheks põhjuseks see, et õpilased olid väga ebaühtlase tasemega. Sealsete vanematega vesteldes ütles nii mõnigi ema, et jah, nemad lähevad edasi ka Tera algkooli, sest \”nad ei ole kindlad, et nende lapsed tavakoolis hakkama saavad\”.
Kokkuvõttes see suurem kontsentratsioon lastest, kes väidetavalt tavakoolis hakkama ei saa (meenus, kuidas Lippmaa kunagi ütles Waldorfkooli kohta, et alguses Waldorfkool, siis Waldorfülikool ja siis Waldorfhoolekanne), ja see, et laps terve aastaga eelkoolis õppis kordades vähem kui minuga kodus, viis selleni, et ma kordagi isegi ei kaalunud mõtet Tera algkoolist. Kuigi, nagu eelpool keegi ütles, ega see summa ju ei tapa.
[/tsitaat]
kui minu laps käis seal eelkoolis, siis oli selline suund, et vanemad tahavad minna lastega katsetele härmasse, ja seepärast käib laps seal eelkoolis praegu.
tegelikult sattus kokku eelkooli klassitäis lapsi, kes juba oskasidki lugeda ja kirjutada. õpetaja eelkoolis ütles, et ta ei tohi lapsi üleõpetada. esimese klassi programmi võtta ei tohi. aga seda ju sellelt koolilt oodataigi, et õpetatakse veel targemaks, kui lapsed juba isegi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka minu laps käib seal eelkoolis ja sellel aastal on sattunud tema rühma päris palju lapsi, kes said/saavad 6 alles nüüd sügisel-talvel (november-veebruar), ehk siis aasta nooremad kui minu laps. vbla see mõjutab ka selle aasta taset, ehk ka mina pole märganud oma lapses mingit väga suurt edasiarenemist (ehk siis soravalt lugemahakkamist), aga samas see polnud ka eesmärk omaette, pigem koolieluga tutvumine ja harjumine uute inimestega, keskonnaga ja õpetajaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 19:21; 15.01 15:11; 16.01 10:33; 16.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see raha maksmine on tegelikult ikka mõtlemises kinni. Mina mõtlesin nii, et kui jaksasin lasteaia maksu maksta, siis jaksan ka koolimaksu maksta. Ja see on nagu püsiv väljaminek – nagu elekter jne igal kuul. Ja ei ole mingi rikkur, vaid pigem on kogu aeg puudu raha. Laps ei käi küll Teras, vaid just selles paljukirutud waldorfkoolis, mis on ka tasuline (kiruvad seda tavaliselt need, kes ise midagi asjast ei tea).
Algklassides ei ole vas nii suur erinevus (peale kooli suuruse) koolidel, see, mis toimub keskastmes, on ikka hirmutav ja masendav:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kuulnud seda, et TERA kooli lõpetanutel võib olla keeruline teistes koolides hakkama saada (näiteks gümnaasiumis), kuna üldiselt eeldatakse, et õpilased on iseseisvamad. Ehk siis kui juba käehoidmisega variant lapsele valida, siis peaks vaatama, et kuni ülikoolini oleks võimalik seda pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen kuulnud seda, et TERA kooli lõpetanutel võib olla keeruline teistes koolides hakkama saada (näiteks gümnaasiumis), kuna üldiselt eeldatakse, et õpilased on iseseisvamad. Ehk siis kui juba käehoidmisega variant lapsele valida, siis peaks vaatama, et kuni ülikoolini oleks võimalik seda pakkuda. [/tsitaat]

mul õpib peretuttav HTG’s ja tema klassis on mitu õpilast, kes on tulnud TERAst, samuti on ka teistes klassides neid. tema ütles, et tavalised noored nagu ikka, ei ole millegagi negatiivselt silma jäänud. järelikult tase ikka võimaldab õppida ka HTG ja MHG ja vaevalt et see TERA kool ainult \”käe hoidmisega\” tegeleb need 9 aastat. ka väikestest maakoolidest tulevad noored gümnaasiumi õppima linna suurtesse koolidesse (k.a mina ise), eks iga muutus nõua harjumist, aga pigem ei usu seda kuulujuttu, et TERAst pärit lapsed nüüd nö pärismaailmas hakkama ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 19:21; 15.01 15:11; 16.01 10:33; 16.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastaks vahepeal teemaalgatajale ka. Meie laps käib samuti TERA koolis. Kui osta koolivorm uuena, on ühekordne väljaminek päris suur. Enamasti saab komplekteerida ka kasutatud riietest; meie müüsime 1. kl riided ära odavalt ja minu arust olid need täitsa korralikud. Mõned asjad (mustad püksid, valge pluus) saab soetada ka mujalt. Õppemaks tuleb siis jah selline pidev väljaminek, millega peab arvestama. Parem ikka varuga arvestada, sest elus tekib paratamatult muid hädakulutusi ka. Kool tõepoolest üldiselt lisaraha ei küsi, oleme ostnud pinali, pliiatsid-vildikad-kustuka-teritaja ja vist ongi kõik. Peresid on koolis erinevaid, lapsi ka ning erilisi ekstreemsusi pole märganud.
Meie oleme lapse koolialgusega igati rahul. Õppida antakse täiesti parasjagu, aga kuna klassis on vähem õpilasi, jõuavad nad päris palju ka koolis ära teha. Me pole seadnud eesmärgiks kohe väga suurt tuupimiskoormust ja ka osalt seetõttu selle kooli valisimegi. Käehoidmisest on asi siiski kaugel, kool on inimlik ja inimlike mõõtmetega. Inglise keel algab esimesest klassist ja mulle tundub ka, et õppemetoodikas püütakse silmas pidada seda, mida seal ühiskonnas, kus meie lapsed elama hakkavad, tõenäolisemalt rohkem tarvis läheb. Uuritakse teemasid pikemalt läbi erinevate ainete ja erinevaid vahendeid kasutades, neil on ka nt iPadid, mida vahel õpetaja tunnis kasutab. Lapsevanematel on palju võimalusi oma ideid välja pakkuda ja koolielus kaasa lüüa. Õpetaja on rõõmus ja kättesaadav, suhtleb nii telefoni kui ka meili teel. Koolikeskkond on korralik, puhas, kaasaegne.
See eelkooli ja laste etteõpetamise (ja selle kritiseerimise) teema on hoopis midagi muud. Ma ütleks nii, et kui vanemad tahavad, et just tema last drillitaks MHG sissesaamiseks, siis TERA eelkool küll selleks parim koht ei ole.
Klasside täituvusega on pigem nii, et üldiselt arvestatakse seal ühe paralleeliga, aga viimasel kahel aastal on soovijaid rohkem tulnud kui ühe klassi jagu, mistõttu on tehtud kaks paralleeli ning teine klass ongi siis paratamatult väiksem.
Head ja halba saab rääkida kõikide koolide ning õpilaste-õpetajate kohta, iga pere peab leidma endale sobiva. Ega raha eest haridust ikka ei osta, haridus tuleb ise omandada. Raha eest saab seal koolis väiksema klassi, rohkem tähelepanu lapsele, meeldiva õpikeskkonna ja võib-olla on ka õpetajad keskmiselt vähem stressis. Ehk siis võimaluse õppida viisil, mis näiteks meie perele praegu sobib. Ongi kõik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

\”Sanatoorses Waldorfkoolis\” näiteks algab 1. kl juba inglise ja venekeele õpe.

Ma arvan, et sellepärats ei sobi TERA eelkool paljudele, et seal ei drillita lapsi. Eelkool on täpselt sama lapsesõbralik, nagu ülejäänud kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee omale selgeks ms vahe on sanatoorsel koolil ja Waldorfil. Need on ikka 2 väga erinevat koolitüüpi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin, et lisaks läheb juurde talviste kehalise tundide puhul uisu-või suusalaenutus (kui lapsel endal uiske ega suuski pole).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 10:21; 15.01 11:12; 15.01 16:21; 19.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Koolivalikust Tartus natuke teise nurga pealt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.