Esileht Koolilaps Koolivalmiduskaart

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Koolivalmiduskaart

Postitas:

Kas lapsele, kes läheb sügisel kooli, peaks lasteaed andma koolivalmiduskaardi? Guugeldades ei saanud täpset infot kas see on nôutav, vôi kasutusel ainult osades lasteaedades-koolides, vôi on üldse asi mis eksisteeris kunagi varem ja nüüd enam ei kasutata?
Meile lasteaiast seda ei antud. Lasteaia õpetajalt ei saa ka teema kohta küsida kuna lasteaed praegu puhkab. On see üldse vajalik dokument?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi sealt koolist, kuhu laps läheb, kas neil on nõutav. Minu laste koolis on see 1. klassi astujate vajalike dokumentide nimekirjas küll (lasteaias käinud lastel muidugi). Lasteaiast saadeti kevadel, sai tutvuda, digiallkirja ära panna (koroona tõttu arenguvestlust ja kohapeal allkirjastamist ei olnud). Saatsin koos muude dokumentidega kooli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolieelse lasteasutuse seadus § 16 lõige 5) Lasteasutuse õppekava läbinule annab lasteasutus välja koolivalmiduskaardi, milles on kirjeldatud lapse arengu tulemused. Vanem esitab koolivalmiduskaardi kooli, kus laps asub täitma koolikohustust.

Küsi lasteaiast. Nemad peavad väljastama. Enamus koole oma sisseastumise korras seda nõuab ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kool seni seda nõudnud ei ole, siis ehk pole see neile oluline. Kas kooli kodulehel ei ole sisseastumistingimusi või kas tutvustavat meili vms pole saanud?

Oma lapsel oli vaja esitada koolivalmiduskaart ja tervisetõend. Koolivalmiduskaardi saime lasteaiast juba mai alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaias anti see kaart lapse viimasel lasteaiapäeval. Aga koolis seda kaarti ei küsitud ja ise ka toppima ei läinud ja nii ta mul kodus kapis istub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 23:27; 29.07 13:21; 29.07 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ka ilma selleta kooli. Minu lapsel seda polnudki, sest ei käinudki lasteaias. Lasteaed ei ole Eestis kohustuslik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajal on kohustuslik koostada lapsele koolivalmiduskaart, osades lasteaedades vanem annab allkirja ja lasteaed edastab ise selle kooli, kui on teada, kuhu laps õppima läheb. Aga enne ei tohi edastada, kui vanem on selle läbi lugenud ja allkirjastanud ning andud nõusoleku, et kaart lasteaia poolt kooli edastatakse.
Mõned õpetajad ei soovi lugeda lasteaias koostatud koolivalmiduskaarti, et ei looks õpilasest eelarvamusi, vaid lapsed alustaksid nn. puhtalt lehelt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ka ilma selleta kooli. Minu lapsel seda polnudki, sest ei käinudki lasteaias. Lasteaed ei ole Eestis kohustuslik.

Jaa, kodustel lastel pole seda tõepoolest vaja. Sama kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ka ilma selleta kooli. Minu lapsel seda polnudki, sest ei käinudki lasteaias. Lasteaed ei ole Eestis kohustuslik.

Jaa, kodustel lastel pole seda tõepoolest vaja. Sama kogemus.

küsimus ei olnud ju selles, kas saab ilma kooli, vaid selles, kas lasteaed peab kaardi väljastama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kogemus koduse lapsega – talvel küsisin linna haridusosakonnast (või mis ta just ongi) üle. Öeldi, et pole vaja koolivalmiduskaarti. Kool juuni alguses teatas mulle üllatusena, et kui seda pole, tahavad vestlust eripedagoogiga. Lõpuks nö päästis eelkoolist väljastatud aseaine. Päästis selles mõttes, et kooli tööaja lõpuni olid loetud päevad jäänud ja tegelikult olid meil pakutud päevadeks juba plaanid tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus koduse lapsega – talvel küsisin linna haridusosakonnast (või mis ta just ongi) üle. Öeldi, et pole vaja koolivalmiduskaarti. Kool juuni alguses teatas mulle üllatusena, et kui seda pole, tahavad vestlust eripedagoogiga. Lõpuks nö päästis eelkoolist väljastatud aseaine. Päästis selles mõttes, et kooli tööaja lõpuni olid loetud päevad jäänud ja tegelikult olid meil pakutud päevadeks juba plaanid tehtud.

Tegelikult ei saa kool keelduda last vastu võtmast sel põhjusel. Kui tegu pole just erakooliga. Sest kooliharidus on meil kohustuslik ja kui laps on vastavas vanuses, siis on talle koolikoht ette nähtud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 23:27; 29.07 13:21; 29.07 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste kool ei nõudnud koolivalmiduskaarti, katsed näitasid laste valmidust kooliks.
Lasteaed väljastas vastava dokumendi copy paste 1:1 seaduse tekstiga, laste nimed vahetati ära ja oligi tervele rühmale koolivalmiduskaartid valmis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps läks sügisel katsetega kooli ja koolivalmiduskaardi kohta öeldi, et soovi korral võib esitada, aga ei nõutud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna koolides on nõutav. Minu laps läheb Tallinnas riigigümnaasiumisse ja seal seda ei tahetud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna koolides on nõutav. Minu laps läheb Tallinnas riigigümnaasiumisse ja seal seda ei tahetud.

1. Minu laps läks ka kooli Tallinnas ja ei nõutud.
2. Tallinnas pole veel riigigümnaasiume ja kui oleks, siis koolivalmiduskaarte seal jah ei nõutaks. Riigigümnaasiumid on teadupärast ainult gümnaasiumid.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 23:27; 29.07 13:21; 29.07 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsele, kes läheb sügisel kooli, peaks lasteaed andma koolivalmiduskaardi? Guugeldades ei saanud täpset infot kas see on nôutav, vôi kasutusel ainult osades lasteaedades-koolides, vôi on üldse asi mis eksisteeris kunagi varem ja nüüd enam ei kasutata?

Meile lasteaiast seda ei antud. Lasteaia õpetajalt ei saa ka teema kohta küsida kuna lasteaed praegu puhkab. On see üldse vajalik dokument?

Lasteaial on kohustus väljastada koolivalmiduskaart. Kas lapse lasteaed kasutab Eliis.ee? Vaata sealt oma lapse dokumente (ehk siis lapse profiilist kaartide alt). Olen lasteaiaõpetaja, meie lasteaed täidab koolivalmiduskaardi Eliisi (aga väljastab samuti ka väljaprindituna).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil väljastati selline kaart, et igaühe kohta kaks ühesugust lauset, needki kirjavigadega. Iseloomustas rohkem õpetajaid kui lapsi. Mingit kasu sellisest kaardist küll ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivalmiduskaardi väljastamine lasteaeda lõpetavad lapsele on kohustuslik. See on arengu kokkuvõte. Paljudes lasteaedades ka arenguvestluse aluseks nagu individuaalsuse kaart noorematel lastel.
Eakohase arenguga lapsel ei mängi see v- olla nii suurt rolli, kui erivajadustega lapsel. Idee on selles, et vanem saab ülevaate arengu hetkeseisust ja kool saab ülevaate, millist abi on laps saanud ja miks ning mida ta võiks koolis vajada.
Koolivalmiduskaardi info saadakse mitmete eri meetoditega lapse arengut ja taset testides. Kui lasteaias rühmaõpetaja seda ei oska, siis vahetage lasteaeda. Lapse arengutaseme tundmine on kogu lasteaia õppetöö alus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Koolivalmiduskaart