Esileht Koolilaps Koolivormi küsimus, eeskätt Sauekatele aga ka teiste kogemused oodatud

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Koolivormi küsimus, eeskätt Sauekatele aga ka teiste kogemused oodatud

Postitas:

Kuidas käivad teie algklasside lapsed (eriti tüdrukud) argipäeviti koolis, kui koolis selline nõue: \”Igapäevane riietus: Igapäevaselt on Saue Gümnaasiumi õpilastel võimalus välja pakutud koolivormi elementidest kanda lühikese varrukaga polo ( helekollane, helesinine, heleroheline, tumedam (aqua) sinine).\” Mismoodi ma sellest aru peean saama. Et suva mis püksid-seelik ja peale kooli pluus (kas talvel külm ei ole lühikese varukaga pluusis)? Või veel mingeid variante, näiteks kooli seelik+suvaline pluus. Kuipalju üldse koolivormis käiakse argipäeval, ja kuidas teiste riierusesemetega kombineeritakse? Tahaks hakata vaikselt riiete osas ringi vaatama, aga ei saa aru, mida reaalselt vaja on. Vbla on vorm üldse ainult pidupäeva jaoks? Ja kommige materjale kvaliteeti ka, kas üldse on mõtet panustada neisse koolivormi elementidesse, või peaks ise hankima sovivas värvigammas riidetükke. Ei tahaks näiteks et igapäevariideid peaks pidevalt triikima-viikima-käsitsi pesema jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 12:40; 11.04 14:03; 15.04 14:21; 21.04 19:15; 21.04 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt kui on koolivorm, siis on see rangelt kohustuslik ja midagi muud kanda ei ole võimalik. Ja kuni puberteedini seda ka üldjuhul kantakse. Siis hakatakse vaikselt katsetama kuidas saaks miskit muud kanda, kas õpetaja märkab jne.
Nii et küsima pead koolist kuidas seal koolis on. Või kooli kodulehte korralikumalt uurima.
Kui on täiskoolivorm, siis tulebki kanda nii pluuse kui seelikuid, osades koolides kohustuslik ainult ülemine ots (pluusid, vestid kampsunid). Vähemalt minu lapse kooli koolivorm on küll väga kvaliteetne, igasuguste Seppälate, HM, Zara jms odava saastapoodide riietega ei annaks küll terve kooliaasta iga päev käia. Tema koolis on koolivorm ka rangelt kohustuslik. Emana olen väga rahul. Ostadki korra aastas koolivormi ja miskid vabaaja riideid jooksvalt juurde ning kui säästlikult majandada, saab ilusti hakkama. Ei ole koguaeg vaja midagi uut soetada et koolis popilt riides käia. Lapsed ise on rahul kuni puberteedini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 13:49; 14.04 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] \”Igapäevane riietus: Igapäevaselt on Saue Gümnaasiumi õpilastel võimalus välja pakutud koolivormi elementidest kanda lühikese varrukaga polo ( helekollane, helesinine, heleroheline, tumedam (aqua) sinine).\” [/tsitaat]Ma selle lause kooli kodulehelt kopisingi, muu jutt käis seal piduliku värgi ümber. http://www.saue.edu.ee/koolivorm

Lisaks lugesi sellist artiklit: http://www.epl.ee/news/kultuur/koolidirektor-vorm-kaotab-paljastatud-naba-ja-kannikatevahe.d?id=56566838

Slles artiklis siis Saue kohta järgmine lõik: \”Ema, kes kohe saadab Saue gümnaasiumi 5. klassi oma poja, leiab, et pilt on kirju nagu varemgi. „Vorm olgu kõigile kohustuslik või ärgu seda üldse olgu,” leiab ta. „Seda ühtset koolivormijoont näeb peamiselt vaid aktustel.”
Kooli müts kingitakse lastele esimeses klassis ja seda peab kandma pidulikel üritustel. Lisaks on vest, polo, pikad püksid, tüdrukutel seelikud. „Pusa lapsed armastavad, aga vesti sügisel naljalt selga ei pane, pigem talvel,” täheldab ta.
Koolivormi miinustena loetleb naine riiete kallist hinda (poisi komplekt maksab 82 eurot) ja jäikust. „Riided võiksid olla mugavamad, püksid on ka liiga paksud,” selgitab ta. Oma pojale ta sel aastal vormipükse osta ei saanudki. Poiss on keskkohast veidi töntsakam ja 164 cm pikk, vormipükste suurus lõpeb aga 158 cm juures.\”

Point nagu selles, et ise kombineerid mingitest elementides, aga kuidas? küsin nõu (seda nõu saavad anda kõik kellel osalin koolivorm kasutusel, täisvormiga muidugi muret pole). Ja kasutajate muljeid, mis riidetükid paremad-praktilisemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 12:40; 11.04 14:03; 15.04 14:21; 21.04 19:15; 21.04 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kooli pluus (sinine või valge või bordoopunane) nii lühike kui pikk varrukas olemas
ja
vest(beez või must, logoga) kohustuslik.

Ja nii ongi-kui vesti pole, lähed koju järele. Ja kui muu pluus üle paari päeva(väide, et kuivab) siis ka koju.

Juurde minu piigadel tavaliselt kas liibukad mustad teksad või must või tumesinine või teksasest seelik.

Sukkpüksid vaba värviga, ka triibulised vms ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps küll ei käi Saue gümnaasiumis, kuid meilgi on kohustuslik koolivorm.
Valikus on kollane, punane, valge, must, sinine polosärk (lühikeste varrukatega), olemas ka triiksärgi moodi pluusid (pika varrukaga). Vest, kampsun, seelik ja püksid. Kõikide nende elementide vahel saad valida ja omavahel kombineerida. Alumiseks otsaks on mustad püksid või seelik – on olemas ka koolivormina, samas on lubatud ka muud mustad püksid-seelikud (ilma kaunistusteta).
Pidulikul puhul on kohustuslik valge pluus ja lips.

Ja kõik kannavad. Gümnasistid püüavad viilida (niipalju, kui ma näinud olen), kannavad kohati omi must-valgeid asju, see aga üldpilti ei riku.

Mina olen väga rahul. Ostsime sügisel koolivormi komplekti kokku (neli pluusi, pidulik pluus, seelik, püksid, lips, kampsun ja vest). Meie laps vesti ja kampsunit talvel veidi kandis, aga üldiselt ta neid ei kanna, sest olevat soe. Kolme pluusiga oleks ka hakkama saanud. Seelikut on meil veel üks komplektiga sobiv juurde ostetud (kuna ta pükse eriti ei kanna, siis see on nendeks \”pesupäevadeks\”. Meil ilma vestita koju ei saadeta 😉 Koolivormi osade omavaheline kombineerimine on vaba.

Riided on minu arust heast materjalist, ei ole veninud ja taluvad pesu hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Saue gümnaasiumis 1.klassis. Olen vahest käinud tal koolis vastas ja koolivormi praeguseks ei ole tavalisel koolipäeval enam mitte ühelgi seljas. Alguses nad ikka kandsid. Mina oma lapsele vormi ei ostnud. Pidulikeks puhkudeks oli lubatud ka klassikaline must valge. Vesti muidugi oleks võinud osta, sest see pea kõigil ikkagi klassist olemas. Materjalide kohta olen kuulnud nii halba kui head, nii et ei oskagi kommenteerida.
Saue gümnaasiumis ei ole koolivorm kohustuslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Laagri koolis? Kui range on seal koolivormi kandmise kohustus, kes teab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis mõte on koolivormil kui seda reaalselt ei kanta?
Minu lapse koolis ka koolivorm, kohustuslik. Väga mugav on, ei mingit mõtlemist kuskohast riideid osta või mida selga panna. Kaks paari pükse, kaks pluusi ja üks kampsun ja kaks aastat mureta (tavaliselt ostan ühe komplekti suurema, teise paraja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru mis mõtet on koolivormil kui see ei ole kohustuslik.

Laagri koolis koolivorm ma ütleks isegi rangelt kohustuslik. Laps küll ütleb et suuremates klassides ikka ignoreeritakse ka. Ilmselt sõltub ka klassijuhatajast. Mingid muud püksid või seelikud võivad olla, aga need peavad olema siiski viigipüksid või soliidsed klassikalised seelikud ja kindlasti mustad või tumesinised. Teksa ja velvet ei tohi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 13:49; 14.04 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest on ka selline pooletoobine värk eriti nõme ja segadusse ajav. Oleks siis tõesti üks element nõutav, näiteks vest ja muu vaba. Akadeemiline vest ju ise natuke tagab, et ei panda roosat sitsiseelikut selle alla selga. Samas pluuse7pükse7seelikuid (korralikke mõtlen) saaks mujalt tellides ilmselt oluliselt soodsamalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 12:40; 11.04 14:03; 15.04 14:21; 21.04 19:15; 21.04 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib TTG-s, kus koolivorm ei ole rangelt kohustuslik igapäevaselt. Kahjuks. Oleksin õnnelik, kui see oleks kohustuslik. Oleks palju vähem riietemuret. Ja tõesti, piinlik on vaadata klassipilte üks kirjum kui teine.

See, mis TTG-s on koolivormi poole pealt, on väga kvaliteetne. Vesti lapsed eriti ei kanna, sest sellega olevat palav. Argipäeval pigem ei kanta vormi ja pidupäeval on kõik vormis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tänan vastuse eest, just seda ma teada tahtsingi. Nüüd googeldasin pilte ka Saue koolist ja tõesti esimeses klassin mõnel veel paisitis see pluus+vest variant seljas olema. Eks klassijuhataja käest kuuleb siis täpsemalt, aga vähemalt tean valmis olla, senimaani mõtlesin, et tuleb koolivorm ja kõi OK.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 12:40; 11.04 14:03; 15.04 14:21; 21.04 19:15; 21.04 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps käib Saue gümnaasiumis 1.klassis. Olen vahest käinud tal koolis vastas ja koolivormi praeguseks ei ole tavalisel koolipäeval enam mitte ühelgi seljas. Alguses nad ikka kandsid. Mina oma lapsele vormi ei ostnud. Pidulikeks puhkudeks oli lubatud ka klassikaline must valge. Vesti muidugi oleks võinud osta, sest see pea kõigil ikkagi klassist olemas. Materjalide kohta olen kuulnud nii halba kui head, nii et ei oskagi kommenteerida.
Saue gümnaasiumis ei ole koolivorm kohustuslik.
[/tsitaat]

Väga tänan vastuse eest, just seda ma teada tahtsingi. Nüüd googeldasin pilte ka Saue koolist ja tõesti esimeses klassin mõnel veel paisitis see pluus+vest variant seljas olema. Eks klassijuhataja käest kuuleb siis täpsemalt, aga vähemalt tean valmis olla, senimaani mõtlesin, et tuleb koolivorm ja kõi OK.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.04 12:40; 11.04 14:03; 15.04 14:21; 21.04 19:15; 21.04 19:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Koolivormi küsimus, eeskätt Sauekatele aga ka teiste kogemused oodatud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.