Esileht Koolilaps Koolivormist

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Koolivormist

Postitas:

Meie laste koolis on nüüd teist aastat koolivormist üks element kohustuslik. Eelmisel aastal ostsin nii tüdrukule kui ka poisile mitu polosärki, triiksärke, vesti, pihikseeliku, mütsid. Arve oli korralik. Poiss käis ilusti oma polosärkidega, tüdruk käis ka alguses, aga tasapisi loobus.
Ma ise olen üldiselt selline kohusetundlik inimene ja kui midagi on kohustuslikku, siis nii ka on. Tüdruk aga ütleb, et need polosärgid ajavad oksele. Lihtsalt nii koledad. Olen temaga täitsa nõus. Riiete kvaliteet annab soovida. Tüdruk pole nõus isegi pihikseelikut selga panema kuigi minu arvates on see täitsa kena. Eriti pidulikel puhkudel. Põhiargument on see, et mitte keegi ei kanna koolivormi ja tema ei taha silma paista. Kuidagi nõme on ka sundida 11-aastast. Ta veel selline tüdruk, kes hoolega valib endale riideid. Poisiga lihtsam. Tal ükskõik, mis särk seljas.
Ma ei tea kohe, mida teha. Jälle koolist tulid meeldetuletused, et koolivormist üks element on kohustuslik. Ma ei ole aru saanud, kuidas kool seda tagab. Saadab need õpilased koju, kellel pole seljas?
Ma ise ei ole üldse vaimustuses sellest koolivormist. Ma teadsin juba ette, et nii läheb. Lapsed vahetasid kooli ja eelmises koolis oli ka koolivorm. Ei kandnud seda keegi. Nüüd siis alustati selles uues koolis ka sellega. Lapsevanematelt oli küsitud ja enamus olid pooldanud. Lastelt ei küsitud midagi.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kool piirdub ainult meeldetuletuste saatmisega ja ei jälgi oma seadusi aktiivselt, siis ma ei hakkaks kindlasti oma last ka sundima. Tõesti ju nõme, kui klassis võib-olla paar last (kui sedagi) ainult kannavad.

Oma laste koolis on koolivorm kohustuslik ja kõik kannavad. Ei teagi, mis siis tehtaks, kui keegi millegi muuga kooli tuleks. Peaks lastelt küsima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kuni kuuenda klassini üks element kohustuslik ja kannavad. Üldiselt olen ostnud 1 vesti (pidulikud sündmused)+ 1 kardigan talveks. Kui palav, võtavad ära ja siis on kotis (koolimaja on väga soe). Kevadel klassijuhataja halastas ja ei pidanud kandma. Vormidel on ka väga hea järelturg Fb-s.

Ei meeldi meie omadelegi need vormid. Ja kui algne idee mulle meeldis (ühtsus, võrdsus jne). Siis praegu tundub lihtsalt puhas äri! Ei ole just soodsad asjad ja mõnele perele päris korralik väljaminek.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:30; 30.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samuti kohustuslik vähemalt 1 koolivormi element pole särk või vest. Minul pole nende vastu midagi ja kooli nõudmisele vastu ei tööta. Meil tagatakse see nii, et tehakse 2 või 3 hoiatust ja seejärel alandatakse käitumise hinnet. Kui mul laps mingil päeval ei saa kooli minna mingil põhjusel koolivormiga, siis seda õpetajale ka teatan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mis koolist on jutt? Kõlab nagu kool, kus mina õpetan. Meil saadetakse jah neid meeldetuletusi kooliaasta algul, aga selle tagaajamine kaob väga kiirelt ja mitte midagi ei juhtu, kui lapsed seda ei kanna.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole tavalistel piirkonnakoolidel mingit õigust koolivormi kandmist nõuda … minu lapse koolis ka algklassides ikka rõhuti lapsevanemate südametunnistusele selles osas, aga kuskil 4. klassist alates läks asi väga kaootiliseks kätte ära … mina igatahes mingil hetkel loobusin nö püüdliku lolli mängimisest ja piirdusin sellega, et hankisin Zara’st ühevärvilisi polosid … olid oluliselt mõistlikuma hinnaga ja koolis ka keegi ei nurisenud 🙂

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:30; 30.08 19:41; 30.08 20:50; 30.08 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kool on välja mõelnud kohustuse, siis kontrolligu seda. Meeldetuletused ei huvita kedagi.

Mina käisin sellises koolis, kus noormeestel oli kohustuslik kanda lipsu. Ilma lipsuta tegelased saadeti ilma pikema jututa koju lipsu järgi. Mingeid meeldetuletusi ega hoiatusi ei hakanud keegi andma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis kannavad kõik triiksärki, neid on kahte värvitooni mis sobivad mõlemale soole. Muud elemendid ei ole kohustuslikud.
Lapsevanemana on väga mugav seda triiksärki hooldada. Kuivab kiiresti ja ei pea triikima. Hind ka pole kallis. Hooajaks on 2 särki, ühe neist olen ostnud koolilaadalt kasutatuna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 14:47; 31.08 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas koolil on üldse seaduslikku õigust nõuda koolivormi või mingi selle elemendi kandmist? Seda siis munitsipaalkoolide puhul. Sest teatavasti on kooliharidus meil kohustuslik ja ega lapsevanemal nüüd nii vaba valikut ka pole kuhu kooli oma laps panna ning need koolivormi elemendid kipuvad pigem kasvava lapse jaoks kallima otsa riided olema. Rääkimata sellest, et ega neid lõikeid ka valida saa. Nt. need polosärgid, mis minu lapse koolis pakuti – minu lapsele olid need ikka ülilaiad.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 15:12; 30.08 15:34; 30.08 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivormil on ainult siis mõtet, kui ta on kohustuslik. Meie lapse koolis nii ongi. Sisuliselt on kohustuslik kanda koolivormi polosärki või triiksärki ja n-ö alumine osa (püksid või seelik või pihikseelik) ei pea olema tingimata koolivormi oma, vaid lihtsalt õiget värvi (meil must, aga ka tumehall on ok). Aga polosärkide osas on ka võimalik valida kahe värvi vahel ja triiksärkidel on lausa kolm võimalikku värvi. See, kas koolivorm on ilus või kole, pole meil üldse arutluse teema – koolivorm on koolivorm ja seda kantakse. Et Eesti põhiline (või ainuke?) koolivormide tootja on Norrison, siis eks tema toodetel on hädad, millega tuleb kuidagi kohanduda – nt särkide lai lõige. Lahenduseks on mitu numbrit väiksema särgi tellimine.
Mis puutub sellesse, et koolivormi peetakse kalliks, siis sellega ma väga nõus ei ole. Ühe polosärgi hind on 12eur ja kui neid osta kasvõi 5 tükki (iga päev paneb puhta selga ja nädalalõpus kõik pessu), siis see 60 eur on ikkagi 1 kord aastas tehtab kulutus – kui hästi läheb, siis saab isegi kauem kui ühe aasta hakkama. Ma arvan, et ilma koolivormita koolis on aastane kulu kooliriiete “ülemise osa” peale isegi suurem. Minu laps vahetas kooli ja mulle küll tundus, et koolivormi tõttu ostan talle nüüd palju harvem ja vähem uusi riideid kui varem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 15:25; 30.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et Eesti põhiline (või ainuke?) koolivormide tootja on Norrison, siis eks tema toodetel on hädad, millega tuleb kuidagi kohanduda – nt särkide lai lõige. Lahenduseks on mitu numbrit väiksema särgi tellimine.

Et peenem/tavalises mõõdus laps on ka kohe automaatselt lühem? Minu lapsel on kooli kodukorras muide kirjas, et nabapluusid pole lubatud.

Ühe polosärgi hind on 12eur ja kui neid osta kasvõi 5 tükki (iga päev paneb puhta selga ja nädalalõpus kõik pessu), siis see 60 eur on ikkagi 1 kord aastas tehtab kulutus – kui hästi läheb, siis saab isegi kauem kui ühe aasta hakkama.

Nt. H&M’ist on võimalik polosärke saada 5€-10€ tükk ja lisaks on ka lõige parem. Aga loomulikult on puudu kooli logo.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 15:12; 30.08 15:34; 30.08 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et peenem/tavalises mõõdus laps on ka kohe automaatselt lühem? Minu lapsel on kooli kodukorras muide kirjas, et nabapluusid pole lubatud.

…ma ei tea, meie lapsel küll see väiksem number liiga lühike polnud, nabapluusist oli asi ikka kaugel ja kooli poolt soovitatigi väiksem number tellida. Aga meie laps on tõepoolest ka üsna lühikest kasvu.

Nt. H&M’ist on võimalik polosärke saada 5€-10€ tükk ja lisaks on ka lõige parem. Aga loomulikult on puudu kooli logo.

Võimalik. Aga kogemus ütleb, et kui koolivormi pole, siis ei käi ükski laps (vähemalt mitte ükski tütarlaps) koolis aasta otsa vaid 4-5 sama lõikega polosärki vahetades, ikka on riideid veidi rohkem ja kokkuvõttes maksavad rohkem. Lihtsalt koolivormi korral ostetaksegi tihti kogu aasta kooliriietus ühekorraga ära ja siis tundub see kallis – saamata aru, et muidu kulutaks aasta peale kokku suurema summa, kuid see kulu on jagatud ka aasta peale laiali.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 15:25; 30.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivorm:
Polo särk on ainuke ok hinnaga asi aga pole piduliku vormi osa.
vest, kampsun ja kleit on üle 30 eur
Minul kulub iga sept koolivormidele ca 200 eur (2 last). Vest, polo ja kampsun.
Ikka juhtub õppeaastal mõni plekk peale tulema, mõni asi vahetusse minema (mida ei tagastata) jne jne…
Igal lapsel peaks olema võimalik osta uus koolivorm, see peaks olema kõigile kättesaadav. Ka vähemkindlustatud peredele.

Norm olekski reegel nx valge pildita särk+ mustad püksid/kleit/seelik. Ja kõik vabal valikul, et iga saaks sobiva leida. Nx nextis on väga odavad ja ilusad kooliriided. Ja kooliembleemiga võiks olla nx sall, mida pidulikel puhkudel kanda. Müts on ju ka 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:30; 30.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik. Aga kogemus ütleb, et kui koolivormi pole, siis ei käi ükski laps (vähemalt mitte ükski tütarlaps) koolis aasta otsa vaid 4-5 sama lõikega polosärki vahetades, ikka on riideid veidi rohkem ja kokkuvõttes maksavad rohkem. Lihtsalt koolivormi korral ostetaksegi tihti kogu aasta kooliriietus ühekorraga ära ja siis tundub see kallis – saamata aru, et muidu kulutaks aasta peale kokku suurema summa, kuid see kulu on jagatud ka aasta peale laiali.

Võimalik, et on erinevaid riideesemeid rohkme kui 4-5. Pole oma lapsel neid nii täpselt üle lugemas käinud. Aga päris kindlasti ei tule jooksvalt riiete ostmine kallim kui korraga kogu koolivormi. Isegi kui neid jooksvalt ostetud riideid on kokkuvõttes rohkem. Väga edukalt on võimalik ajastada suurem ostmine suvise või talvise allahindluse ajaks. Ma ei mäleta, et ma ühegi lapse pluusi eest oleks 12€ maksnud. On võimalik ka kasutada teise ringi asju ja lisaks läheb lapsel nagunii vaja tavalisi riideid, sest väljaspool kooli ju koolivormiga ometi ei käida.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 15:12; 30.08 15:34; 30.08 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas koolil on üldse seaduslikku õigust nõuda koolivormi või mingi selle elemendi kandmist? Seda siis munitsipaalkoolide puhul. Sest teatavasti on kooliharidus meil kohustuslik ja ega lapsevanemal nüüd nii vaba valikut ka pole kuhu kooli oma laps panna ning need koolivormi elemendid kipuvad pigem kasvava lapse jaoks kallima otsa riided olema. Rääkimata sellest, et ega neid lõikeid ka valida saa. Nt. need polosärgid, mis minu lapse koolis pakuti – minu lapsele olid need ikka ülilaiad.

mina lausa uurisin seda oma lapse kooli (tavaline Tln piirkonnakool) õppealajuhataja käest … too tõmbas kõrvad longu ja ütles, et ega jah õigust nõuda pole, aga nad ikka loodavad, et lapsevanemad ostavad. selline soovituslik kohustuslikkus on kõige nõmedam variant üldse – siis osad ostavad ja kannavad ning mõned ei tee seda pmst mitte. varem või hiljem hakkavad siis need lapsed, kelle vanemad püüdlikult lapsele hommikul vormielemendi selga ajavad, jaurama stiilis ‘aga keegi teine ei kanna, miks mina pean’ … ja ma saan neist lastest täitsa aru, jumalast õigustatud küsimus ju 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:30; 30.08 19:41; 30.08 20:50; 30.08 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust võiks see mämmutamine juba siin Eesti riigis ära lõppeda ning lõpuks koolivorm kohustuslikuks teha. Need, kes ei suuda osta või on raskusi, peaksid saama abi omavalitsusest. Arvan, et esialgu peaksid piirkonnakoolid kohustuslikuks tegema ülemise särgi osa ning kindlat värvi püksid, no seda ikka suudetakse osta.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 20:35; 30.08 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust võiks see mämmutamine juba siin Eesti riigis ära lõppeda ning lõpuks koolivorm kohustuslikuks teha. Need, kes ei suuda osta või on raskusi, peaksid saama abi omavalitsusest. Arvan, et esialgu peaksid piirkonnakoolid kohustuslikuks tegema ülemise särgi osa ning kindlat värvi püksid, no seda ikka suudetakse osta.

mõistlik oleks teha kohustuslikuks teatud värvi polosärk, mitte see, et särk peab olema kindlasti Norrison’ilt ostetud … milleks anda ühele firmale selline monopol? ostavad kuskilt Hiinast odavalt suht kohutava kvaliteediga polosid kokku, tikivad logo peale ja paiskavad hingehinnaga müüki?? 2-3EUR oleks mõistlik hind nende jaburate mõõtudega Norrisoni polode eest …

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:30; 30.08 19:41; 30.08 20:50; 30.08 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust võiks see mämmutamine juba siin Eesti riigis ära lõppeda ning lõpuks koolivorm kohustuslikuks teha. Need, kes ei suuda osta või on raskusi, peaksid saama abi omavalitsusest. Arvan, et esialgu peaksid piirkonnakoolid kohustuslikuks tegema ülemise särgi osa ning kindlat värvi püksid, no seda ikka suudetakse osta.

mõistlik oleks teha kohustuslikuks teatud värvi polosärk, mitte see, et särk peab olema kindlasti Norrison’ilt ostetud … milleks anda ühele firmale selline monopol? ostavad kuskilt Hiinast odavalt suht kohutava kvaliteediga polosid kokku, tikivad logo peale ja paiskavad hingehinnaga müüki?? 2-3EUR oleks mõistlik hind nende jaburate mõõtudega Norrisoni polode eest …

Ma ei eeldanudki, et Norrisoni tooted. Koolivormide tootjaid on veel, kuid nad on vist kõige odavama pakkumise teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 20:35; 30.08 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust võiks see mämmutamine juba siin Eesti riigis ära lõppeda ning lõpuks koolivorm kohustuslikuks teha. Need, kes ei suuda osta või on raskusi, peaksid saama abi omavalitsusest. Arvan, et esialgu peaksid piirkonnakoolid kohustuslikuks tegema ülemise särgi osa ning kindlat värvi püksid, no seda ikka suudetakse osta.

mõistlik oleks teha kohustuslikuks teatud värvi polosärk, mitte see, et särk peab olema kindlasti Norrison’ilt ostetud … milleks anda ühele firmale selline monopol? ostavad kuskilt Hiinast odavalt suht kohutava kvaliteediga polosid kokku, tikivad logo peale ja paiskavad hingehinnaga müüki?? 2-3EUR oleks mõistlik hind nende jaburate mõõtudega Norrisoni polode eest …

Ma ei eeldanudki, et Norrisoni tooted. Koolivormide tootjaid on veel, kuid nad on vist kõige odavama pakkumise teinud.

no aga üldjuhul on igal koolil leping vaid ühe tootjaga … või on Eestis tõesti mõni kool, millele valmistab vormielemente mitu erinevat tootjat? Kusjuures Norrisonil on täitsa olemas triigitavad kooliembleemid, mida võiks ju eraldi müüa ja vanemad saaks need ise sobivat värvi polodele/pusadele peale triikida … aga seda nad ometi ei tee, sest suurt kasumit ju nende müümine ei tõotaks 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:30; 30.08 19:41; 30.08 20:50; 30.08 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Haabneeme koolis on näiteks võimalik valida kolme tootja vahel, Norrisoni mina pole ostnud, on odavamaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt. H&M’ist on võimalik polosärke saada 5€-10€ tükk ja lisaks on ka lõige parem. Aga loomulikult on puudu kooli logo.

5 euroga sobivas mõõdus polosärgi saad ehk siis, kui esimesel allahindluste päeval sinna kohale jooksed. Tavaliselt jäävad ka allahinnatud polode hinnad kuskil 8-10 euro kanti, ning tavahinnad pigem 15 euro juurde.

Minu lapse koolis on vormist pluus/polo ja üks kudum (vest või kardigan) kohustusik. Seda viimast reeglit küll eirame, esiteks on koolis ükskõik mis kudumiga palav ja teiseks ei meeldi mu lapsele ei vestid ega kampsunid. Kannabki koolipluusi vaid, keegi mingit märkust pole teinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll mingeid suuri summasid ei kulu. Ostan paar triiksärki igal hooajal. Tumedad püksid saan poisile kaubandusest.
Vest on meil järelturult ja mahub selga mitu aastat.
Koolimaja on palav, seda eriti ei kanta.
Minuarust oli paras peavalu sellele lapsele kooliriiete leidmine kelle koolis vormi polnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 14:47; 31.08 08:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Koolivormist