Esileht Tööelu, raha ja seadused. koondamine, firmal 2 töökuulutust mõned päevad hiljem

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: koondamine, firmal 2 töökuulutust mõned päevad hiljem

Postitas:

Koondamisel uut kohta ei pakutud, pidin ise küsima. Siis väideti, et 1 koht pole mu haridusele sobiv, lisaks asub teises linnas ja seega kindlasti ei sobi. Mõned päevad hiljem tuli uus kuulutus, nüüd kohe kindlasti on haridus sobiv, taas teises linnas (samas firmal esindused mõlemas linnas, Skype töötab).
Mida arvaksite? Miks ei pakuta koondatud isikule?! Ikkagi soovitakse lahti saada?
Kuidas seda kohta siiski endale saada. Esialgu ei sooviks meenutada neile, et seaduse see ja see järgi on teil kohutus… Tahaks väga samasse firmasse jääda, aga ei tea, kuidas käituda. Kandideerimine oleks ka muidugi variant, kuid valus ja ebaõiglane on kandideerida, kui seaduse järgi nad oleks pidanud seda pakkuma koondatud isikule.
Või ma tõesti jälle ei sobi?!

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 21:03; 21.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa annad teada et oled valmis töötama ka n ö teises linnas asuval töökohal, siis peab sulle seda kohta pakkuma.

V-o saite teineteisest valesti aru st tööandja sai aru, et sa kindlasti ei võta vastu muus linnas töökohta?

Ega muu ei too selgust, kui annadki teada, et sulle sobiks ka see koht, mis praegu saadaval. siis neil tõesti TLS kohaselt kohustus sulle pakkuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega muu ei too selgust, kui annadki teada, et sulle sobiks ka see koht, mis praegu saadaval. siis neil tõesti TLS kohaselt kohustus sulle pakkuda.

neil on kohustus pakkuda, kui ka nende hinnangul on tegemist sobiliku kohaga.
mis see skaip siia puutub? nad ehk tahavad, et tolle koha töötaja reaalselt ka asuks seal linnas, sinu puhul on teada, et sina oled praeguses linnas.

tõenäoliselt ei oldagi sinu tööga rahul ning ei soovita edasist töösuhet, vastasel juhul oleksid nad pakkunud sulle seda tööd ju kaugtööna (kui see võimalus on olemas). alati on mõttekam juba väljaõppinud head töötajat firmasiseselt nö ümber mängida, kui see vähegi võimalik, mitte ei kulutata aega ja raha uue konkursi korraldamiseks ning uue töötaja väljaõppeks + veel sinu koondamishüvitis.

võta oma koondamishüvitis ja otsi endale uus koht, äkki läheb seal paremini. kõik inimesed ei pruugigi kõigiga sobida ning ei ole mõtet end vägisi suruda kohta, kuhu sind ei taheta

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 08:38; 21.09 09:17; 21.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kipun ka arvama, et kui nad oleks tahtnud oleks selle võimaluse leidnud või välja pakkunud. Lisakoolitused jmt on enamasit väikseim mure kui töötaja sobib, kui kaugtöökoht sobiks ametil oleks nad seda ilmselt sulle pakkunud.

Ma ei kandideeriks, tundub pigem, et soovivad kedagi teist asemele. Kas ettevõttel on kohustuslik korraldada ametikohale konkurss? Et ehk oli vaja tekitada ametikoht nö onupojapoliitikana kellelegi teisele?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 10:09; 21.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heale töötajale oleks nad ise selle koha pakkunud ja leidnud võimaluse kaugtööks jne (on ikka vähe kohti, kus 100% tööst saab teha neti ja skype vahendusel ja üldse kontoris käima ei pea).
Ju osalt nad ei olnud huvitatud sinuga töölepingu iga hinna eest säilitamisest. Kui sa neile teada annad, et sa OLED valmis töötama teises linnas (kui sa ka tegelikult oled), vaata, mis vastavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ma arvan, et sul on selles osas õigus, et sind ei taheta. Põhjus ei pruugi üldse olla selles, et sa isiklikult neile ei meeldi või oled halb töötaja vaid võibki olla see teema, et kellelgi on mingi tuttav või sugulane hädas ja siis proovitakse teda aidata. Minuga on nii juhtunud. Väga solvav muidugi, aga niisuguses olukorras ei ole eriti mõtet ka mingit kohut käima hakata, tõmbad sellega oma edasisele töökarjäärile kitsendused peale, oleneb valdkonnast muidugi. Eesti on väike, kõik tunnevad kõiki, seega pead sellises olukorras kaaluma, kas protsessima hakates ikka tuleb sulle asjast tulu või pigem tõmbad endale ise veel suurema jama kaela.

Soovitan sul sellest töökohast, kust sind koondati, küsida tulevaste kandideerimiste tarbeks soovituskiri. See aitab sul lihtsamini uut töökohta leida. Soovituskirja saad küsida personaliosakonnast.

https://www.sekretar.ee/blogid/2015/08/06/milline-on-hea-soovituskiri-ja-millist-rolli-taidab-see-varbamisel

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui firmakultuur ei võimalda kaugtööd, siis isegi kui sa oled hea, siis sind ei taheta sinna teise linna, kui sa just ei ole valmis kolima. Mul endal on kogemus, et tööandja ei võimaldanud kodus töötamist, kuigi ma oleks saanud osa aega kontoris käia ja töö käis nagunii üle interneti isegi kontoris. Oleksin ka küllalt operatiivselt kontorisse saanud minna, sest vahemaa oli ca 3 km. Nende jaoks tundus täiesti ilmvõimatu selline asi, et keegi töötaja ei istu päev otsa ülemuse silma all. Seal oli ennekuulmatu ka see, et lähed pool tundi varem ära, kuigi midagi teha enam ei ole. Ikka pidid ootama, kui kell kukub. Lihtsalt vabu päevi ka ei saanud, pidid võtma tervisepäeva (3 tükki aastas neid oli), päeva kaupa puhkust üldreeglina ka keelduti andmast. Mul mehel sarnane kogemus, et ta ei saanud mõnda aega tervise tõttu kontoris käia, aga tööd sai teha. Tööandja ei olnud mingil juhul nõus sellega, et ta töötaks kodus, kuigi tal oli omaette töö. Mees tuligi töölt ära, tegi firma ja hakkas sama tööd kodus tegema.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 23:01; 28.09 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja ei olnud mingil juhul nõus sellega, et ta töötaks kodus, kuigi tal oli omaette töö.

See võib olla seotud tööandjale kuuluvate konfidentsiaalsete andmete kaitsmisega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 06:06; 21.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja ei olnud mingil juhul nõus sellega, et ta töötaks kodus, kuigi tal oli omaette töö.

See võib olla seotud tööandjale kuuluvate konfidentsiaalsete andmete kaitsmisega.

Võib jah.
Paraku aga enamasti ei ole asi selles, juhid lihtsalt tahavad inimesi oma silma all hoida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:34; 21.09 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna antud firmas on kaugtöö lubatud, palju asju tehakse Skype kaudu, kontorid mitmes linnas, siis on väga imelik, et just mulle öeldakse, et vähemalt alguses on vaja teises linnas kohal olla.
Loomulikult ma võin sõita, aga laps vaja lasteaeda viia, tuua. Seega edasi tagasi sõitmisega kaotaks palju tööpaeva aega. Tööandja ei oleks ju ka huvitatud rongi, bussipileti tasumisest pikalt.
Väga jääb tunne, et minust tahetakse lahti saada.
Nii kurb ja raske on, eriti kuna eriala selline, mida palju mu linnas pole.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 21:03; 21.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt vabu päevi ka ei saanud, pidid võtma tervisepäeva (3 tükki aastas neid oli), päeva kaupa puhkust üldreeglina ka keelduti andmast.

tervisepäevad on tööandjapoolne vastutulek, mingit kohustust neid anda tööandjal pole ja suur enamik ettevõtetest neid ei annagi.
päeva kaupa puhkust samamoodi ei pea andma, TLS-i järgi võib tööandja keelduda vähem kui 7 päeva kaupa puhkuse andmisest

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 08:38; 21.09 09:17; 21.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna antud firmas on kaugtöö lubatud, palju asju tehakse Skype kaudu, kontorid mitmes linnas, siis on väga imelik, et just mulle öeldakse, et vähemalt alguses on vaja teises linnas kohal olla.

Loomulikult ma võin sõita, aga laps vaja lasteaeda viia, tuua. Seega edasi tagasi sõitmisega kaotaks palju tööpaeva aega. Tööandja ei oleks ju ka huvitatud rongi, bussipileti tasumisest pikalt.

Väga jääb tunne, et minust tahetakse lahti saada.

Nii kurb ja raske on, eriti kuna eriala selline, mida palju mu linnas pole.

tööandja ei peagi sellisel juhul rongi- ja bussipileteid hüvitama, sest tööle ja koju saamine on töötaja kulu. ega ta sind sinna teise linna ju lähetusse ei saadaks, vaid tolle ametikoha töötaja töö tegemise koht ongi seal.
töötaj aoma valik, kas ta käib tallinnasse tööle tallinnast (tasuta buss), võrust (tasuline buss) või kärdlast (tasuline lennuk) – kontorisse ja koju saamise eest peab maksma ise ning vastavalt sellele valima ka endale töökoha.
huvitav, miks sulle tuli üldse mõte, et tööandja peaks sinna teise linna käimise sulle kinni maksma?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 08:38; 21.09 09:17; 21.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna antud firmas on kaugtöö lubatud, palju asju tehakse Skype kaudu, kontorid mitmes linnas, siis on väga imelik, et just mulle öeldakse, et vähemalt alguses on vaja teises linnas kohal olla.

Loomulikult ma võin sõita, aga laps vaja lasteaeda viia, tuua. Seega edasi tagasi sõitmisega kaotaks palju tööpaeva aega. Tööandja ei oleks ju ka huvitatud rongi, bussipileti tasumisest pikalt.

Väga jääb tunne, et minust tahetakse lahti saada.

Nii kurb ja raske on, eriti kuna eriala selline, mida palju mu linnas pole.

tööandja ei peagi sellisel juhul rongi- ja bussipileteid hüvitama, sest tööle ja koju saamine on töötaja kulu. ega ta sind sinna teise linna ju lähetusse ei saadaks, vaid tolle ametikoha töötaja töö tegemise koht ongi seal.

töötaj aoma valik, kas ta käib tallinnasse tööle tallinnast (tasuta buss), võrust (tasuline buss) või kärdlast (tasuline lennuk) – kontorisse ja koju saamise eest peab maksma ise ning vastavalt sellele valima ka endale töökoha.

huvitav, miks sulle tuli üldse mõte, et tööandja peaks sinna teise linna käimise sulle kinni maksma?

Ja tööpäeva alguseks tuleks juba kohal olla, mitte tööpäeva algusest sõitma hakata.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 10:09; 21.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna antud firmas on kaugtöö lubatud, palju asju tehakse Skype kaudu, kontorid mitmes linnas, siis on väga imelik, et just mulle öeldakse, et vähemalt alguses on vaja teises linnas kohal olla.

On ju üsna mõistetav, et vähemalt alguses võiks uuel tööpostil kohapeal olla?? Küllap öeldi samamoodi ka teistele; hiljem prooviti nendega kaugtöö varianti, see õigustas end nende puhul, nüüd on neil ka kaugtöö lubatud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 06:06; 21.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ilusti koondati ja said raha, siis on sinuga käitutud ilusti. Ilmselgelt sind uuele kohale ei tahetud, tahetigi lahti saada (nagu keegi juba ütles, kõik ei sobi igale kohale, selles pole midagi halba). Ja kui taheti uut inimest proovida, siis lase olla, ilmselt sina ei sobinud. Kui ikka kahtled, võid ju pakkuda, et sooviksid proovida, küll siis kuuled täpsemalt, kuid praeguse info järgi tundub, et sind siiski peeti ebasobivaks sellele tööle. Solvuda pole mõtet, otsi sobivamat tööd.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt vabu päevi ka ei saanud, pidid võtma tervisepäeva (3 tükki aastas neid oli), päeva kaupa puhkust üldreeglina ka keelduti andmast.

tervisepäevad on tööandjapoolne vastutulek, mingit kohustust neid anda tööandjal pole ja suur enamik ettevõtetest neid ei annagi.

päeva kaupa puhkust samamoodi ei pea andma, TLS-i järgi võib tööandja keelduda vähem kui 7 päeva kaupa puhkuse andmisest

Ta ei öelnudki, et ettevõte ebaseaduslikult tegutseb. Seaduslik või mitteseaduslik, ma ka ei läheks tööle firmasse, kus loetakse tagumikutunde ja töötajale vastu ei tulda töö- ja eraelu ühendamisel.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 07:34; 21.09 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma võin sõita, aga laps vaja lasteaeda viia, tuua. Seega edasi tagasi sõitmisega kaotaks palju tööpaeva aega.

Kui sa tõesti väga-väga tahad sellesse firmasse tööle jääda, siis sa ülemusele midagi sellist küll ei ütle. Siis ütled sa hoopis, et saad väga hästi aru, et vähemalt mõnda aega on vaja seal teises linnas kohal käia, ja et sul on olemas mees/sõber/sugulane, kes saab lapse lasteaeda viia ja/või sealt koju tuua. Ja mitte lihtsalt ei ütle nii, vaid tegelikult ka sul ongi olemas keegi, kes saab lasteaeda minna ja sa ise oled valmis tööpäeva algusest kuni tööpäeva lõpuni teises linnas kontoris töötama.
Praegu jääb su sõnadest mulje, et hommikul sa kõigepealt viiksid lapse lasteaeda (tõenäoliselt mitte kella 7 ukse taha, vaid ikka lapsesõbralikumaks kellaajaks) ja alles siis hakkaksid tööle sõitma. Seda sa ei maini, kui kaua töölesõit aega võtaks. Ja õhtul jälle – vaja lapsele õigeks ajaks järele jõuda. Tore, sul on laps. Aga keegi peab ju töö ka ära tegema, sel ajal kui sina pidevalt hiljem saabud ja varem lahkud.
Võimalik, et ma teen selle tõlgendusega sulle praegu ülekohut. Aga kui sa tegelikult oledki siiani alati olnud hommikul viimane ja õhtul esimene, sest sul on vaja last viia-tuua, ja samal ajal on teised kõik usinad töömesilased, siis võibki see olla põhjus, miks just sind koondati.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja ei olnud mingil juhul nõus sellega, et ta töötaks kodus, kuigi tal oli omaette töö.

See võib olla seotud tööandjale kuuluvate konfidentsiaalsete andmete kaitsmisega.

Antud juhul polnud see kindlasti põhjuseks, kuigi sageli võib olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 23:01; 28.09 21:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. koondamine, firmal 2 töökuulutust mõned päevad hiljem