Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondamine, teise töö pakkumine – kaua mul aega otsustamiseks?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Koondamine, teise töö pakkumine – kaua mul aega otsustamiseks?

Postitas:

Kui mind hakatakse koondama, aga on võimalus, et pakutakse enne ka teist tööd, siis kaua mul peab olema aega otsustamiseks, kas võtta pakutav töö vastu?

Kas see ongi nii, et koondamisteatises on kirjas minu koondamise aeg ja samas ka teise töö pakkumine? Või tuleb mulle ikkagi enne koondamisteate andmist pakkuda teist tööd ja anda aega otsustamiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 08:51; 20.11 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne tuleb pakkuda muud tööd ja anda mõistlik aeg otsustamiseks.
Kui muud tööd ei soovi, siis koondatakse(etteteatamisaeg on ju ka!).

§ 97. Tööandja ülesütlemise etteteatamise tähtajad

(1) Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud etteteatamistähtaegu järgides.

(2) Erakorralisest ülesütlemisest peab tööandja töötajale ette teatama, kui töötaja töösuhe tööandja juures on kestnud:
1) alla ühe tööaasta – vähemalt 15 kalendripäeva;
2) üks kuni viis tööaastat – vähemalt 30 kalendripäeva;
3) viis kuni kümme tööaastat – vähemalt 60 kalendripäeva;
4) kümme ja enam tööaastat – vähemalt 90 kalendripäeva.

§ 89. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt majanduslikel põhjustel

(1) Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda, kui töösuhte jätkamine kokkulepitud tingimustel muutub võimatuks töömahu vähenemise või töö ümberkorraldamise tõttu või muul töö lõppemise juhul (koondamine).

(2) Koondamine on ka töölepingu erakorraline ülesütlemine:
1) tööandja tegevuse lõppemisel;
2) tööandja pankroti väljakuulutamisel või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.

(3) Enne töölepingu ülesütlemist koondamise tõttu peab tööandja pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd, välja arvatud käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud juhtudel. Tööandja korraldab vajaduse korral töötaja täiendusõppe või muudab töötaja töötingimusi, kui muudatused ei põhjusta talle ebaproportsionaalselt suuri kulusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis järjekorras see reaalselt käib, kas see vormistatakse ühte dokumenti? Ja kui siis mõistliku aja jooksul ütlen, et ma pakutud tööd ei soovi, siis läheb kirjas samas dokumendis olev koondamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 08:51; 20.11 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei soovi muud tööd ja annad sellest teada etteteatamisaja jooksul, siis koondatakse koondamisteates näidatud kuupäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondamine, teise töö pakkumine – kaua mul aega otsustamiseks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.