Esileht Lapse ootamine Koondamine-uus laps

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Koondamine-uus laps

Postitas:

Tere

Sain tööandjalt koondamisteadetise eelmine kuu, nüüd juhtus nii, et rasedustest oli positiivne.
Mis ja kuidas peaksin käituma, kas võtta end töötuna arvele ja otsida ruttu uus töökoht ?
Olen kuulnud et rasedaid väga ei taheta tööle võtta, aga ehk leidub ka kes soovivad.
Või olla kuni lapse sünnini tööotsija ja üritada end kuskile koolitustele kirja panna?
Kui lähen rasedust kinnitama kas peab ka töötukassale mingi paberi esitama ?
Uue seaduse kohaselt peaksin hakkama VH saama 2018-2019 maksude põhjal (isegi kui 9 kuud neist istuksin kodus)?
Vabandan kui jutt on segane, olukord on nii uus ja segadust tekitav endale.

Mirjammm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 14:52; 22.05 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui veel koondamis tähtaeg pole käes ütle tööandjale ruttu,et sa oled rase ja sind ei saa koondada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalust veel on, anna kohe tööandjale teada, et oled rase ja nad ei saa sind koondada

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardan, et selleks on juba hilja, et talle teada anda.
Minu ametikoht likvideeritakse mul poleks mitte mida teha enam siin ja peale lapse sündi poleks nii või naa mul siin ettevõttes tööd. 🙁
Maksu ja tolliametis on juba kirjas ka mis on minu viimane tööpäev..
Järgmine nädal on viimane tööpäev, ning positiivse testi sain alles täna, arstile nii kiiresi vist ei saa, tavaliselt kutsuvad nad esimesele visiidile alles 5-6+ nädalatel.

Mirjammm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 14:52; 22.05 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitise suurust su koondamine ei mõjuta. Seda arvestatakse rasedusele eelneva 12 kuu palga järgi. Lapse sünnikuupäevast võetakse maha 9kuud ja sellel eelnev aasta. Võta end mõnuga töötukassas arvele, siis saad hakata töötuskindlustushüvitist saama, mis on 50% su palgast, hiljem 40%. Rasedana tööd leida on keeruline, aga kui palk on korralik olnud, siis ma võtaks need 9 kuud rahulikult ja väga ei muretseks uue töö pärast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka töötukassas arvele võtta. Kuna koondamine, siis saad töötuskindlustushüvitist nagu siin juba mainiti. Töötukassas kohapeal juba saad arutada, kas plaanid uut tööd otsida või mõnda koolitust. Seal ei ole vaja tõendit raseduse kohta esitada, aga seda tasub ise öelda oma konsultandile – ta siis märgib üles, et seoses rasedusega otsid kergemat/osalise ajaga tööd vms. Muretseda tõesti ei tasu, omast kogemusest ütlen, et olin ka rasedana sarnases olukorras ja mulle sattus küll õnneks väga mõistev töötukassa konsultant. 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka – kui rahaliselt võimalik, siis naudi seda aega ja kasuta Töötukassa poolt saadavaid koolitusi ja töötuskindlustushüvitist. Aga üks nüanss siiski on – nn dekreetraha makstakse vaid töösuhtes olevale naisele. Kui seda ei ole, hakkad saama vanemahüvitist lapse sünnist alates (muidu peale dekreetpuhkust).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitise suurust su koondamine ei mõjuta. Seda arvestatakse rasedusele eelneva 12 kuu palga järgi. Lapse sünnikuupäevast võetakse maha 9kuud ja sellel eelnev aasta. Võta end mõnuga töötukassas arvele, siis saad hakata töötuskindlustushüvitist saama, mis on 50% su palgast, hiljem 40%. Rasedana tööd leida on keeruline, aga kui palk on korralik olnud, siis ma võtaks need 9 kuud rahulikult ja väga ei muretseks uue töö pärast.

Jah, aga kui ei tööta, siis kaotab 140 p eest raha- rasedus-sünnituspuhkuse perioodi. Mina otsiks uue töö. Kuni 7 kuud jõuad ju ikka töötada (dekreet 30 p enne sünnitust) -eeldusel et saad suht kohe tööle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 12:51; 29.05 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga kui ei tööta, siis kaotab 140 p eest raha- rasedus-sünnituspuhkuse perioodi

Tegelikult, kui täpne olla, siis kaotab 1kuu e 30p raha,
sest
rsp(dekreet) 140p e 4,6k + VH 435p e 14,4k=575p e 19k raha
aga
VH sünnist on 18k

19k v 18k vahe on 1k raha

Muidugi, kui tööle saab, siis võidab ka vahepeal saadud palga aga variat VH sünnist ei ole variandist dekreet+VH siiski 140p soodsam vaid ainult u 30p

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga kui ei tööta, siis kaotab 140 p eest raha- rasedus-sünnituspuhkuse perioodi

Tegelikult, kui täpne olla, siis kaotab 1kuu e 30p raha,

sest

rsp(dekreet) 140p e 4,6k + VH 435p e 14,4k=575p e 19k raha

aga

VH sünnist on 18k

19k v 18k vahe on 1k raha

Muidugi, kui tööle saab, siis võidab ka vahepeal saadud palga aga variat VH sünnist ei ole variandist dekreet+VH siiski 140p soodsam vaid ainult u 30p

Jah, väljendasin end ebaselgelt. Kui ta koondatakse praegu raseduse alguses, ja ta uuesti tööle ei lähe, siis ta saab riigilt ainult VH ning seda al. lapse sünnist. Mis tähendab, et ta elab ilma sissetulekuta kuni sünnituseni. See oli see, mida mõtlesin.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 12:51; 29.05 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga kui ei tööta, siis kaotab 140 p eest raha- rasedus-sünnituspuhkuse perioodi

Tegelikult, kui täpne olla, siis kaotab 1kuu e 30p raha,

sest

rsp(dekreet) 140p e 4,6k + VH 435p e 14,4k=575p e 19k raha

aga

VH sünnist on 18k

19k v 18k vahe on 1k raha

Muidugi, kui tööle saab, siis võidab ka vahepeal saadud palga aga variat VH sünnist ei ole variandist dekreet+VH siiski 140p soodsam vaid ainult u 30p

Jah, väljendasin end ebaselgelt. Kui ta koondatakse praegu raseduse alguses, ja ta uuesti tööle ei lähe, siis ta saab riigilt ainult VH ning seda al. lapse sünnist. Mis tähendab, et ta elab ilma sissetulekuta kuni sünnituseni. See oli see, mida mõtlesin.

Ei pea ju elama sissetulekuta sünnituseni, saab töötukassas arvele võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Koondamine-uus laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.