Esileht Tööelu, raha ja seadused. koondamishüvitis,töötukindlustushüvitis

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: koondamishüvitis,töötukindlustushüvitis

Postitas:

tere,
Kuna olen olukorras kus pean hakkama pabereid ajama Töötukassas. Lugesin nende lehelt infot aga paar seika jäävad arusaamatuks.
Koondamishüvitise suurus on välja toodud sel juhul kui on staazi 5-10 aastat ja 10+ aastat.
*Kuna minu staaz jäi alla 5 aasta (4 a ja 1k)siis mina koondamishõvitist ei saa?

Minu töist staazi üleüldse on kokku ca 15 aastat. Enda teada olen maksnud kogu aeg töötukindlustusmaksu.
*Kust ma seda kontrollida saaksin? Maksuameti lehelt??

* Kas hüvitise maksmise pikkus sõltub minu viimse töökoha staazist või üleüldse kogu kindlustusstaazist? ehk siis võimalikud variandid on kuni 180 päeva,270 ja 360 päeva. Kuna olen maksu maksnud rohkem kui 111 kuud siis peaks olema minu puhul 360 päeva kindlustusmakset.

ehk sai väga segane kiri aga palun katsuge aru saada.
Tahaks lihtsalt asjad endale selgeks teha enne kui Töötukassasse sammud sean.

Ette tänades,
Koondatu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:49; 26.04 13:22; 26.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Tööandja maksab koondamishüvitist 1 kuu töötasu ulatuses.

Töötukassa maksab koondamishüvitist LISAKS, kui töösuhte kestus üle 5 aasta. Kui sul alla selle, siis Töötukassa poolt lisaks koondamishüvitist ei saa.

2. Jah, töötuskindlustusmaksu maksmist saad vaadata e-maksuametist. 15 aastat töötuskindlustusstaa¸i olla ei saa, kuna töötuskindlustusmakset hakati maksma alates jaanuar 2002.

3. Töötuskindlustushüvitise pikkus sõltub töötuskindlustusstaa¸ist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

zensus tänud. ma jah mõtlesin pigem seda, et minu üleüldine tööstaaz on ca 15 aastat. ja nii nagu hakkas kehtima töötukindlustusmaks nii ma ka seda maksma hakkasin. esimeset päevast alates.

kui tööandja läks pankrotti ja ettevõttel ei ole hingetaga enam mitte midagi. ei maksa ka koondamisraha siis alla 5 aastase staazi juures antud ettevõttes ma koondamisraha ei saagi st mitte keegi ei maksa? ei ettevõttest (pole enam midagi saada mitte kuskilt,kontod arestitud maksuameti poolt) ja ka mitte Töötukassast sel juhul?

väga tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:49; 26.04 13:22; 26.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul peaks taotlema tööandja maksejõuetuse hüvitist. Seda saab Töötukassalt taotleda pankrotihaldur, kui kohus on tööandja maksejõuetuks kuulutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

zensus, väga suured tänud. nüüd tean ka seda kuidas ja millest pankrotihalduriga pean rääkima, kokku leppima jne. no tema teab ka seda kindlasti aga mina ei teadnud.

suurim aitähhhh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:49; 26.04 13:22; 26.04 19:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. koondamishüvitis,töötukindlustushüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.