Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondteema: kõik tuludeklaratsioonist (2018)

Näitan 14 postitust - vahemik 601 kuni 614 (kokku 614 )

Teema: Koondteema: kõik tuludeklaratsioonist (2018)

Postitas:
Kägu

Küll vôtab ikka aega, et ülekanne tuleks. Hea uinamuina küll. Abikasa ootab siiani otsust oma saja euri kohta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas hoiuse intressid tuli ka ise deklarile kanda? Ma nagu meediast lugesin, et pangad saadavad ise MTA-le andmed makstud intresside kohta, aga deklarit tehes ma kuskil neid ei näinud (ega neid intresse palju polekski, nii 20-30 senti).

Oma netipangas pidid ise kliki tegema, et intressid ka su tuludeklarile ilmuksid.
Pangad saadavad küll ise andmed MA-le kõikide eluasemelaenu võtjate kohta, aga sinu otsustada on, kas soovid neilt TM tagasi või mitte. Kui ei soovi, siis netipangas seda klikki ei tee.
Tasutud intresside summa automaatselt deklarile ei ilmu. Meie nt ei küsinud kunagi nende arvelt TM tagasi, sest tehtud tööde kohta polnud piisavalt tõendavaid dokumente (kui oleks kontrollida tahetud).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 44 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas hoiuse intressid tuli ka ise deklarile kanda? Ma nagu meediast lugesin, et pangad saadavad ise MTA-le andmed makstud intresside kohta, aga deklarit tehes ma kuskil neid ei näinud (ega neid intresse palju polekski, nii 20-30 senti).

Oma netipangas pidid ise kliki tegema, et intressid ka su tuludeklarile ilmuksid.

Pangad saadavad küll ise andmed MA-le kõikide eluasemelaenu võtjate kohta, aga sinu otsustada on, kas soovid neilt TM tagasi või mitte. Kui ei soovi, siis netipangas seda klikki ei tee.

Tasutud intresside summa automaatselt deklarile ei ilmu. Meie nt ei küsinud kunagi nende arvelt TM tagasi, sest tehtud tööde kohta polnud piisavalt tõendavaid dokumente (kui oleks kontrollida tahetud).

Ma mõtlesin hoiuse intresse – neid, mida pank maksab mulle, kui kontol on teatud aja vältel piisavalt suur summa. Need intressid on küll väikesed (hoiuseintress ei ole suur), aga no MTA-le 2-3 senti võlgu jääda on ka nigel 🙂 Ja nüüdsest on need ka ju tulumaksustatud.
Eluasemelaenu intresside kohta tean, netipangas on nupp, millega need saata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul olid juba deklaris. Ja sa ei saa nii 3 senti võlgu jääda, sest mingist summast alatest sisse ei nõutagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi veel ootab tagastust?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi veel ootab tagastust?

Mina ootasin – kuni eilseni. Siis logisin EMTA-sse ja kontrollisin üle, miks pole tulnud. Selgus, et olin hoopis teise konto sinna märkinud (tegelikult juba eelmisel aastal). Ülekanne oli juba eelmisel nädalal tehtud, ainult teise panka (mul mitmes pangas kontod). Ja mina muudkui ootan ja ootan…
Soovitan – vaata enda oma ka üle, äkki saad selgust

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alaealisele lapsele on määratud toitjakaotuspension, igakuiselt umbes 170 eurot.
Küsimus, kui Sots.kindlustusametile on tehtud tulumaksumiinimumi avaldus 500 eurole, siis pole toitjakaotuspensionilt tulumaksu kinni peetud ja laps ei pea siis ka deklaratsiooni esitama? Midagi Maksuametilt tagasi saada ju pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alaealisele lapsele on määratud toitjakaotuspension, igakuiselt umbes 170 eurot.

Küsimus, kui Sots.kindlustusametile on tehtud tulumaksumiinimumi avaldus 500 eurole, siis pole toitjakaotuspensionilt tulumaksu kinni peetud ja laps ei pea siis ka deklaratsiooni esitama? Midagi Maksuametilt tagasi saada ju pole.

Tuludeklaratsiooni ei pea esitama residendist füüsilised isikud, kelle:
– tulult ei ole vaja tasuda täiendavalt tulumaksu
– saadud tulu kokku ei ületanud maksuvaba tulu 6000 eurot

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

soomes töötamine eesti firma all

Oskab keegi aidata?!Mehel olemas A1 tõend,seega tulumaks Soome.Töötamine üle 183 päeva.Eesti tulu 1755 eur ja Soome 12000 eur,kohe näitab juurdemakset 1239 eur.
Meil oli ka metsamaa müük kasuga 7941,80.sellega juurdemaks u. 3652 Algselt maksuametis küsimas käimisel,et miks juurde maksta kui palka ei saa eestis ju maksustada.Öeldi oodake viimane Soome paber ära ja lisage siis see palk 8.8 ,et peaks vähenema.Tegin katse ja summa suurenes veel pea 400 eur võrra 🙁
oskab keegi miskit…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on mitme tuhande euro eest koolituskulusid – kas nende deklareerimisel on mingi piirang? Selles mõttes, et mul on kõik automaatselt deklaratsioonis olemas, aga lehe all on märge, et 950€ kasutamata koolituskulusid saab kanda abikaasale vmt. Ja siis linnukese panemise koht. Kas keegi oskab öelda, mida see tähendab? Mis mõttes kasutamata? Mida see annab (või võtab), kui ma sinna linnukese panen (või mitte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on mitme tuhande euro eest koolituskulusid – kas nende deklareerimisel on mingi piirang? Selles mõttes, et mul on kõik automaatselt deklaratsioonis olemas, aga lehe all on märge, et 950€ kasutamata koolituskulusid saab kanda abikaasale vmt. Ja siis linnukese panemise koht. Kas keegi oskab öelda, mida see tähendab? Mis mõttes kasutamata? Mida see annab (või võtab), kui ma sinna linnukese panen (või mitte?

ju see ikka rohkem tagastusraha annab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/koolituskulust

Isik, kelle tasutud koolituskulu ületab tema maksustatavat tulu või mahaarvamiste piirangut (1200 eurot, sh tasutud eluasemelaenu intressid ning kingitused ja annetused), võib koolituskulu jäägi oma abikaasale üle anda. Tulust maha arvamata koolituskulu jäägi võib abikaasale üle anda, kui ollakse abielus kalendriaasta lõpu seisuga ning kui abikaasade varasuhteks on varaühisus. Kui abikaasal on piisavalt maksustatavaid tulusid, saab ta koolituskulu jäägi oma maksustatavast tulust maha arvata. Inimene ei pea koolituskulu jääki ise arvutama. Tuludeklaratsiooni esitamisel e-maksuametis/e-tollis kuvatakse see maksuarvutuse käigus ning jäägi tekkimisel saab inimene oma tuludeklaratsiooni märkida abikaasa andmed, kellele jääk üle antakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 44 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Appi!!

Mina tegin enda tuludeki ara veebruaris. sain tagasi tulumaksu 199€. Ja ma ei saa aru, laksin juhuslikult tana emta lehele ja kui valisin 2019 a siis naitas et minu 3 kuu eeldatav tulumaksukohutus on 0,00. Aga kui valisin 2018 a siis naitas et minu eeldatav tulumaksukohustus on 594€??! Kus kuradi kohast see summa sinna sai? mul ju eelmise aasta tuludek tehtud ja ka raha ammu katte saadud. Pean jarsku nuud sellise summa hoopis tagasi maksma?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina tegin enda tuludeki ara veebruaris. sain tagasi tulumaksu 199€. Ja ma ei saa aru, laksin juhuslikult tana emta lehele ja kui valisin 2019 a siis naitas et minu 3 kuu eeldatav tulumaksukohutus on 0,00. Aga kui valisin 2018 a siis naitas et minu eeldatav tulumaksukohustus on 594€??!

No ju siis maksnud olid 199+594=793, tulumaksukohustus oli 594, ülejäänud 199 said tagasi..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 48 korda. Täpsemalt
Näitan 14 postitust - vahemik 601 kuni 614 (kokku 614 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondteema: kõik tuludeklaratsioonist (2018)