Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Kõõrdsilmsus.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kõõrdsilmsus.

Postitas:

Kas kellegil peres esinenud(ei mõtle väikelapsi).Kas olete käinud opil ja kas on aidanud.Või elategi niiviisi tavaelu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.12 12:40; 06.12 18:55; 07.12 12:09; 07.12 15:48; 08.12 20:06; 08.12 23:15; 10.12 23:33; 16.12 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul yhe silmaga probleem, ei ole laisk silm aga yks silmanarv on defektiga. No lihtsalt seletatult mu yks silmanarv ei toota ja seega nt valjapoole silm ei keera. Pead hoian ka natuke viltu. Koordi/topelt ma ei nae. Aga muidu jah, elangi niiviisi, muud valikut ei ole. Minu diagnoosiga inimestel on see yldjuhul kovasti hullem ja nagemishaired ka, mul ikka vaga kergelt lainud (ainult lugemiseks kerged prillid) ja parandada seda ei saa. Opil olen kainud et pea rohkem sirgelt hoiaks aga aja jooksul yldjuhul laheb see tagasi. Ainuke mure on juhilubade tervisekontrolliga, kardan et hakkavad peedistama, kuigi soitmisel mul probleeme ei ole ole kunagi olnud. Aga vb muretsen ise lihtsalt yle.
Aga muidu inimeste ees on kyll igasugu olukordi, ise valin lauas ja suhtlemisel alati sellise istekoha, kus ma tean et inimestele ei pea koordi otsa vaatama, aga teinekord tuleb keegi just selle vigase silmanarvi poole pealt ja siis keeran kiiruga pead ja silmad ikka lahevad peas risti, siis on vaga ebamugav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.12 18:02; 07.12 02:17; 07.12 13:10; 07.12 13:28; 07.12 13:51; 08.12 18:40; 08.12 21:49; 16.12 09:01;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul yhe silmaga probleem, ei ole laisk silm aga yks silmanarv on defektiga. No lihtsalt seletatult mu yks silmanarv ei toota ja seega nt valjapoole silm ei keera. Pead hoian ka natuke viltu. Koordi/topelt ma ei nae. Aga muidu jah, elangi niiviisi, muud valikut ei ole. Minu diagnoosiga inimestel on see yldjuhul kovasti hullem ja nagemishaired ka, mul ikka vaga kergelt lainud (ainult lugemiseks kerged prillid) ja parandada seda ei saa. Opil olen kainud et pea rohkem sirgelt hoiaks aga aja jooksul yldjuhul laheb see tagasi. Ainuke mure on juhilubade tervisekontrolliga, kardan et hakkavad peedistama, kuigi soitmisel mul probleeme ei ole ole kunagi olnud. Aga vb muretsen ise lihtsalt yle.
Aga muidu inimeste ees on kyll igasugu olukordi, ise valin lauas ja suhtlemisel alati sellise istekoha, kus ma tean et inimestele ei pea koordi otsa vaatama, aga teinekord tuleb keegi just selle vigase silmanarvi poole pealt ja siis keeran kiiruga pead ja silmad ikka lahevad peas risti, siis on vaga ebamugav.[/tsitaat]

Sorry et naeran,aga nii naljakalt kirjutasid,kuna mul omal sama situatsioon olnud.Tuli tuttav ette.Olen ka kaks oppi teinud ja mis sa krt.ütled,ikka vajub silm tagasi aasta pärast.Nüüd kui titt saab natsa suuremaks,siis proovin uuesti ,et siis kolmas kord.Tahaks tunda end natukenegi mingi aeg teistega võrdsena-kas või aastake;).Tihti väldin ka sellepärast igasugu sünnipäevi ja koosolemisi.Mitme aastane sa oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.12 12:40; 06.12 18:55; 07.12 12:09; 07.12 15:48; 08.12 20:06; 08.12 23:15; 10.12 23:33; 16.12 23:58;
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sorry et naeran,aga nii naljakalt kirjutasid,kuna mul omal sama situatsioon olnud.Tuli tuttav ette.Olen ka kaks oppi teinud ja mis sa krt.ütled,ikka vajub silm tagasi aasta pärast.Nüüd kui titt saab natsa suuremaks,siis proovin uuesti ,et siis kolmas kord.Tahaks tunda end natukenegi mingi aeg teistega võrdsena-kas või aastake;).Tihti väldin ka sellepärast igasugu sünnipäevi ja koosolemisi.Mitme aastane sa oled?[/tsitaat]Tead, naermine aitab. Mul elukaaslane viskab suht tihti selle yle nalja ka, koos naerame. Ah ja tgelikult olen trennis ka nalja visanud, seletasin treenerile, et ta teaks miks ma pallile pihta ei saa, sest vahest naen kahte palli (vaga korraks tekkib segadus, teatud nurga all saab yhest pallist hoopis kaks) ja ei tea kumba sihtida. Aga mis diagnoos sul on, kas on oeldud ka, et korrigeerimise tulemused jaavad vaid teatud ajaks? Ma ei hakka ennast oppidega ennast piinama kuna endal oli kyll peale oppi shokk, silmad polnud selles positsioonis harjunud koos tootama, siis nagin kyll puhta koordi esimesed paevad/nadalad ja siis kartsin kyll et kas nii jaabki. Silmad oppisid lopuks ikka koos tootama aga pead hoian ikka viltu, just selle parast et varjata oma viga. Aga synnipaevasid ja koosolemisi ma kyll selle parast ei valdi. Vahest vaatan kyll, et inimesed motlevad et ma olen ebaviisakas kui raakimisel neile otsa ei vaata aga ma arvan et oleks hullem kui ma koordi neile otsa vaatan. Osadele olen selgitanud ka, nad on moistvad olnud ja pole pidanud podema selle parast. Olen 30a ringis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.12 18:02; 07.12 02:17; 07.12 13:10; 07.12 13:28; 07.12 13:51; 08.12 18:40; 08.12 21:49; 16.12 09:01;
Postitas:

Tead, naermine aitab. Mul elukaaslane viskab suht tihti selle yle nalja ka, koos naerame. Ah ja tgelikult olen trennis ka nalja visanud, seletasin treenerile, et ta teaks miks ma pallile pihta ei saa, sest vahest naen kahte palli (vaga korraks tekkib segadus, teatud nurga all saab yhest pallist hoopis kaks) ja ei tea kumba sihtida. Aga mis diagnoos sul on, kas on oeldud ka, et korrigeerimise tulemused jaavad vaid teatud ajaks? Ma ei hakka ennast oppidega ennast piinama kuna endal oli kyll peale oppi shokk, silmad polnud selles positsioonis harjunud koos tootama, siis nagin kyll puhta koordi esimesed paevad/nadalad ja siis kartsin kyll et kas nii jaabki. Silmad oppisid lopuks ikka koos tootama aga pead hoian ikka viltu, just selle parast et varjata oma viga. Aga synnipaevasid ja koosolemisi ma kyll selle parast ei valdi. Vahest vaatan kyll, et inimesed motlevad et ma olen ebaviisakas kui raakimisel neile otsa ei vaata aga ma arvan et oleks hullem kui ma koordi neile otsa vaatan. Osadele olen selgitanud ka, nad on moistvad olnud ja pole pidanud podema selle parast. Olen 30a ringis.[/tsitaat]
Polegi diagnoosi,sündisin sellisena.Miks ema minuga ei tegelenud kohe,kui ma väike olin-ei tea.Mul on pigem eksotroopia.Arst ütles 10.a tagasi,et täiskasvanul ei saagi seda välja opereerida,tuleb tagasi.Nii kurb tegelikult.Olen ka õppinud inimestega niimoodi suhtlema,et otsa ei vaata eriti,kuigi mingi nurga alt võin isegi vaadata.Koguaeg pean end kontrolli all hoidma ja fotodele püüan mitte sattuda.Kannan ka väga tugevaid prille.Üks silm näeb pahemini,kui teine.Vat sulle vaataks ma kindlasti otsa:)

0
0
Please wait...
Postitas:

Polegi diagnoosi,sündisin sellisena.Miks ema minuga ei tegelenud kohe,kui ma väike olin-ei tea.Mul on pigem eksotroopia.Arst ütles 10.a tagasi,et täiskasvanul ei saagi seda välja opereerida,tuleb tagasi.Nii kurb tegelikult.Olen ka õppinud inimestega niimoodi suhtlema,et otsa ei vaata eriti,kuigi mingi nurga alt võin isegi vaadata.Koguaeg pean end kontrolli all hoidma ja fotodele püüan mitte sattuda.Kannan ka väga tugevaid prille.Üks silm näeb pahemini,kui teine.Vat sulle vaataks ma kindlasti otsa:)[/tsitaat]Kui pohjalikult sul seda silma on uuritud? Igal veal/mutatsioonil ja haigusel on diagnoos ja mulle tundub kyll kummaline, et sulle ei ole diagnoosi pandud. Kas arstid on liiga kergekaelised lihtsalt olnud, et ah noh on koordi aga otsest pohjust pole siis yles otsinud? Mina naiteks olen kyll rahul et ma tean mis tapselt diagnoos on kuna mind vaga huvitab mis pohjusel mul see asi nii on. Nt et kas see tekkis kui ma veel ema ysas olin, et mingi arengu viga voi oli see synni trauma voi hoopis geneetiline pohjus. Mul vanematel sellist asja pole kyll aga ylikoolis yks oppejoud seletas mulle ilusti, et monikord sellised vead kaivad yle mitme polve. Seega vahemalt ma tean, kui suur oht on et mu lapsed sellisena synnivad.
Mul avastati see lapsena juhuslikult ja ema viis ka kyll arsti juurde aga siis oli veel vene aeg ja maletan kuidas see arst lihtsalt ytles et silma lihas on nork ja kaskis mingi varvilise paberi teha erinevate varvidega ja siis seda paigal hoida aga silmadega pidin seda vaatama kuidagi nii et silma lihased liiguksid. Umbes et tugevdab silmalihaseid. Vaga hull oli kui koik utsitasid takka et no liiguta nyyd, no midagi ma liigutan kui silma narv ja lihas ei toota. Mingi aeg 2hvardati oppidega ka ja kui ma juba koolilaps olin siis vedas ema mu keskhaigla silmakliinikusse ja seal olid mul eesti tuntud arstid. Seal tehti igasugu teste ja puuriti, lopuks sain oige diagnoosi ka. Minust peaks kuskil ylikoolis video ka olema, oppematerjaliks tulevastele silmaarstidele 😀 Kui mu arst mulle oppi tegi, siis ta luges ja oppis ise ka selle opi jaoks kuna see on harvaesinev ja nagu ma aru saanud olen siis on paris palju selle haiguse kohta veel mystika.
Aga akki sa lahed ka keskhaigla silmakliinikusse ja palud testida ja diagnoosi? Ses suhtes et tanapaeval on arstiteadus siiski vaga palju arenenud ja akki tuleb sealt midagi huvitavat valja?
Ja veel tahan sulle oelda, et ma olen teisigi inimesi kohanud, kellel erinevad silmaprobleemid. Yks naine nt tal yks silm vaatab ka sissepoole, ja temaga vestlemise ajal juhtus mul endal ka, et silm tegi trikke, siis ta ehmatas algul ara motles vist et ma teen ta kulul nalja aga hiljem sai aru et olen ta selline eriline 😉 Kui tahad voime yksteisele otsa vaadata kyll 😀
Raakisin just elukaaslasega ka mu koordsilmsusest ja ta ytles et kuidas saaks keegi yldse narrida voi halvasti ytelda sellise vea kohta, tema leiab et see on nii armas ja naljakas kuidas ma oma silmaga olen. Et alguses kui me tutvusime siis ta yritas mind isegi kopeerida 😀
Sorry tuli paris pikalt nyyd ja tekst selline lohakas, mul suur peavalu hetkel, raske keskenduda.

0
0
Please wait...
Postitas:

Veel tuli meelde, et dokumendifotode tegemine on kyll paras nuhtlus, eriti veel nyyd tanu nendele fotoboksidele. Yle eelmine kord kui passi tegin siis need fotod ei tulnud oigesti valja, ses suhtes et silmad olid ilusti aga pea liiga vitul vms, see naine mootis ja ytles et ei see ei lahe labi. Siis pidin fotoboksi tagasi minema ja tegin veel uued, siis oli kyll parem aga pidin ikka pikalt veenma teda. Kui ma teeks pildid tapselt nii nagu neile sobib siis ma vaataks taitsa koordi ja no kes ikka tahaks et sellisena passi pildile jaaks eksole. Ma veel too tottu reisin tihti ja valjapoole euroopat ka nii et no ma kujutan ette kuidas ma tollis olen ja ametnik mu passi avab. Kohati naljakas aga samas alandav. Aga jah, tookord laks napilt labi see passi foto ja nyyd eelmine aasta tegin uuesti passi ja need pildid seal on ikka kuramuse suured, silmad seal enamvahem aga fotogeeniliselt see pilt ikka selline kummaline. Aga noh, eks peab leppima.

0
0
Please wait...
Postitas:

Praegu lugesin eksotroopia kohta ja paris huvitav. Saan nyyd aru, miks ma topelt ei nae. In young children with any form of strabismus, the brain may learn to ignore the misaligned eye’s image and see only the image from the best-seeing eye. Ja nii vist ongi, et aju on ka oppinud selle veaga elama ja vajadusel lihtsalt ignoreerib selle yhe silma pilti. Vot ja yks asi veel mis mul esineb on see nn black spot. Additionally in adults who have had exotropia since childhood, the brain may adapt to using a “blind-spot” whereby it receives images from both eyes, but no full image from the deviating eye, thus avoiding double vision and in fact increasing peripheral vision on the side of the deviating eye.

Ja nagu ma aru sain, kui sul silma narvi viga ei ole siis peaks seda olema voimalik korrigeerida teraapia ja harjutustega. Kui sa silmakliinikusse uuringutele lahed siis akki saaksid uurida, kas eestis ka selliseid teraapiad tehakse?

0
0
Please wait...
Postitas:

Ahh hea kohe lugeda su kirju.Kuidagi tuttav tunne tuleb.Mul ka need fotoboxid kohe üldse ei istu.Kõige hullem on see,et ma pidin või st.tänapäeval ei tohi enam prillidega pilte teha.No mida kuradit.Ma käisin juhiloa ja id kaardi pilte tegemas.Issand kui rõve ma jäin juhilubadele.Id kaardi pilti kannatab veel vaadata ja tervisetõendi pilti(seal võis prillidega olla).St.kui ma näitan politseile või tollis oma dokumenti,siis kästakse mul prillid vist ära võtta,see on minu jaoks natsa alandav,kuna tunnen end siis suht halvasti.
Ma arvan samuti ,et see silamde opereerimine on edasi arenenud ja ehk õnnestub veel enne surma korrigeerida neid.Ise olen nüüd hakanud treenima laisemat silma,et see päris pimedaks ei jää.Kui pisike saab nii suureks,et tissi enam ei vaja,siis hakkan tegelema oma silmaga.Hetkel ei saa.Ma saan aru,et siis tuleb algustada vist silmaarstist kes omakorda annab siis saatekirja spetsialistile?Mind on opereerinud dr.Levin omal ajal.Kusjuures pole mina kohanud kõõrdsilmsete inimestega ja jääbki mulje,et olen ainus exemplar:D
Mehega me sellest üldse ei räägi,aga see teine teema-siin avalikult rääkides ehk hakatakse kritiseerima.Ma pole ka enam esimeses nooruses.Samas ole väsinud kompleksides vaevlemisest.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Ahh hea kohe lugeda su kirju.Kuidagi tuttav tunne tuleb.Mul ka need fotoboxid kohe üldse ei istu.Kõige hullem on see,et ma pidin või st.tänapäeval ei tohi enam prillidega pilte teha.No mida kuradit.Ma käisin juhiloa ja id kaardi pilte tegemas.Issand kui rõve ma jäin juhilubadele.Id kaardi pilti kannatab veel vaadata ja tervisetõendi pilti(seal võis prillidega olla).St.kui ma näitan politseile või tollis oma dokumenti,siis kästakse mul prillid vist ära võtta,see on minu jaoks natsa alandav,kuna tunnen end siis suht halvasti.
Ma arvan samuti ,et see silamde opereerimine on edasi arenenud ja ehk õnnestub veel enne surma korrigeerida neid.Ise olen nüüd hakanud treenima laisemat silma,et see päris pimedaks ei jää.Kui pisike saab nii suureks,et tissi enam ei vaja,siis hakkan tegelema oma silmaga.Hetkel ei saa.Ma saan aru,et siis tuleb algustada vist silmaarstist kes omakorda annab siis saatekirja spetsialistile?Mind on opereerinud dr.Levin omal ajal.Kusjuures pole mina kohanud kõõrdsilmsete inimestega ja jääbki mulje,et olen ainus exemplar:D
Mehega me sellest üldse ei räägi,aga see teine teema-siin avalikult rääkides ehk hakatakse kritiseerima.Ma pole ka enam esimeses nooruses.Samas ole väsinud kompleksides vaevlemisest.
[/tsitaat]Dr Levin hea arst. Kas laseropp sul nagemist ei paranda vms? Ja siis saaks lihastega midagi ette votta? Njah kindlasti mine uuesti arstile ja siis uuri ka ysi hasti palju kysimusi. Kas sa psyhholoogi juurde ei ole plaaninud minna oma kompleksitega? Ma maletan, et noorem olin siis mulle hirmsasti yks noormees meeldis ja tema naitas valja, et mina talle ka, aga tutvumiseni me ei joudnudki mu kompleksite ja habelikkuse parast. Podesin ka mingi aeg oma silmade ja muude asjade parast aga noustamisse tol ajal ei joudnudki. Loll lugu muidugi, siiamaani motlen, et ah mis koik oleks voinud olla ja samas see podemine ei vii mitte kuskile, maha visatud aeg. Aga muidu meenuta olukordi, kui kellelgi teisel on midagi vaga habivaarset juhtunud voi moni viga on, kas ise motled parast et oi nii nome ja isssand jumal. No tegelikult ei motle ju nii halvas valguses, keegi eriti ei viitsigi oma aega raisata selle yle et keegi koordi vaatab voi kuskilt vigane on.
Kui vana sa oled?
Eestist ma tean mul esimese peika ema oli yhest silmast pime ja see silm vaatas natuke taeva poole. Tanaval olen vist yhte last nainud koordis silmaga. Vb rohkemgi aga ausalt oeldes ma neid selles mottes ei loenda. Kui silmakliiniku fuajees istuda, siis naeks neid kindlasti rohkem aga jah enamus keda ma kohanud olen, on valjaspoolt eestit.
Kui tahad void oma emaili jatta ja mulle vahest kirjutada voi niisama raakida. Ma ausalt oeldes olen ypriski meelitatud, et minu kirjutised sind paremini panevad tundma. Ma tavaliselt olen kellegi lohutamises voi noustamises ypriski lootusetu. Aga siin olen lihtsalt selline avatud olnud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Dr Levin hea arst. Kas laseropp sul nagemist ei paranda vms? Ja siis saaks lihastega midagi ette votta? Njah kindlasti mine uuesti arstile ja siis uuri ka ysi hasti palju kysimusi. Kas sa psyhholoogi juurde ei ole plaaninud minna oma kompleksitega? Ma maletan, et noorem olin siis mulle hirmsasti yks noormees meeldis ja tema naitas valja, et mina talle ka, aga tutvumiseni me ei joudnudki mu kompleksite ja habelikkuse parast. Podesin ka mingi aeg oma silmade ja muude asjade parast aga noustamisse tol ajal ei joudnudki. Loll lugu muidugi, siiamaani motlen, et ah mis koik oleks voinud olla ja samas see podemine ei vii mitte kuskile, maha visatud aeg. Aga muidu meenuta olukordi, kui kellelgi teisel on midagi vaga habivaarset juhtunud voi moni viga on, kas ise motled parast et oi nii nome ja isssand jumal. No tegelikult ei motle ju nii halvas valguses, keegi eriti ei viitsigi oma aega raisata selle yle et keegi koordi vaatab voi kuskilt vigane on.
Kui vana sa oled?
Eestist ma tean mul esimese peika ema oli yhest silmast pime ja see silm vaatas natuke taeva poole. Tanaval olen vist yhte last nainud koordis silmaga. Vb rohkemgi aga ausalt oeldes ma neid selles mottes ei loenda. Kui silmakliiniku fuajees istuda, siis naeks neid kindlasti rohkem aga jah enamus keda ma kohanud olen, on valjaspoolt eestit.
Kui tahad void oma emaili jatta ja mulle vahest kirjutada voi niisama raakida. Ma ausalt oeldes olen ypriski meelitatud, et minu kirjutised sind paremini panevad tundma. Ma tavaliselt olen kellegi lohutamises voi noustamises ypriski lootusetu. Aga siin olen lihtsalt selline avatud olnud.[/tsitaat]

Ma kirjutaks sulle tõesti vabal hetkel pikemalt.Siin kahekesi vestelda nagu päris vabalt ei julgegi eriti:).Nüüd on nii,et siia avalikult oma nimelist e-maili ka panna ei taha.Kas sina saaksid panna??Kui ei siis ma pean mingi x nimelise emaili tegema.fb.mul pole ega tule ka.Kirjuta kindlasti,siis vastan ka su küsimustele:).

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul yks suvaline emaili aadress on kyll aga ma ei ole kindel kas sinna postkasti saan, pean proovima ja nuputama. Oma paris emaili ei taha siia kyll kirjutada. Mul tulevad nyyd yhed kiiremad paevad tool, aga teeme nii, et ma proovin hiljemalt nadalavahetuseks oma postkasti asja ara lahendada ja kui sisse saan sinna siis kirjutan siia ka. Hoia sellel teemal silma peal, kirjutan siia kui mingi jama postkastiga.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Mul yks suvaline emaili aadress on kyll aga ma ei ole kindel kas sinna postkasti saan, pean proovima ja nuputama. Oma paris emaili ei taha siia kyll kirjutada. Mul tulevad nyyd yhed kiiremad paevad tool, aga teeme nii, et ma proovin hiljemalt nadalavahetuseks oma postkasti asja ara lahendada ja kui sisse saan sinna siis kirjutan siia ka. Hoia sellel teemal silma peal, kirjutan siia kui mingi jama postkastiga.[/tsitaat]

Kuule,proovi pigem sina mulle kirjutada paar lauset.Tegin ühe suvaka emaili.
dkolk4626@gmail.com
Siis ma tean,et see sina ja saangi sulle siis pikemalt kirjutada.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meie peres see esineb. Minu lapsel ja ühel sugulasel oli. Oli, sest dr Levin opereeris mõlemat. Mõlemal avaldus see juba väikelapsena. Sugulast opereeriti täiskasvanuna, minu last enne kooli. Last segas, kuna nägi tihti topelt. Kõõrdi ei olnud silmad pidevalt, õhtuks näiteks olid silmad väsinud ja sassis. Lugemise ja joonistamise pingutus ning isegi söömisel taldrikusisu silmitsemine mõjus ka kohe. Kattis lugedes lõpuks ühe silma peoga kinni. Nägemine ise mõlemal inimesel hea, lihtsalt need silmalihased ei olnud päris normis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 23:17; 16.12 18:32;
Postitas:

[tsitaat]Meie peres see esineb. Minu lapsel ja ühel sugulasel oli. Oli, sest dr Levin opereeris mõlemat. Mõlemal avaldus see juba väikelapsena. Sugulast opereeriti täiskasvanuna, minu last enne kooli. Last segas, kuna nägi tihti topelt. Kõõrdi ei olnud silmad pidevalt, õhtuks näiteks olid silmad väsinud ja sassis. Lugemise ja joonistamise pingutus ning isegi söömisel taldrikusisu silmitsemine mõjus ka kohe. Kattis lugedes lõpuks ühe silma peoga kinni. Nägemine ise mõlemal inimesel hea, lihtsalt need silmalihased ei olnud päris normis. [/tsitaat]

Kas nüüd on normis silmad lapsel ja kas päris beebieas kõõritas tihti?

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma sain su kirja aga vabandust, mul on nii kiire olnud ja pole voimalust arvutis olnud istuda. Kirjutan niipea kui rohkem aega saan!

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas nüüd on normis silmad lapsel ja kas päris beebieas kõõritas tihti?[/tsitaat]

Jah, silmad on siiani korras. Beebina mu meelest ei kõõritanud, kuid mõnel fotol on natuke märgata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 23:17; 16.12 18:32;
Postitas:

[tsitaat]Ma sain su kirja aga vabandust, mul on nii kiire olnud ja pole voimalust arvutis olnud istuda. Kirjutan niipea kui rohkem aega saan![/tsitaat]

Töö ennekõige,küll jõuad kirjutada.Siis on tore ,et ikka kohale jõudis.Ma juba mõtlesin,et miski tõrge minu kirjaga.

0
0
Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ilu ja tervis Kõõrdsilmsus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.