Esileht Pereelu ja suhted Kooselu alkohoolikuga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Kooselu alkohoolikuga

Postitas:

Tere!

Tunnen, et see on teema mida mul on oma lähedastega raske arutada ja pigem arutaksin võõrastega.

Minul on mees, kes joob iga päev õlut. 3-4tk nädala sees iga päev ja välja minnes ikka nii et ei saa enam muffigi aru ja siis nv hommikuse peaparandusega hakkab uuesti pihta. Meil on kolm imeilusat last ja äsja valminud ilus kodu.

Ma ei suuda seda joomist, neid pudeleid ja pidevat pohmakahaisu taluda. Mees on funktsioneeriv alkohoolik. Ehk siis terve, puhas, käib tööl ja alati on kõik tehtud, ümberkaudsete arust ülimalt tubli ja tegus mees..terve päev keerleb tal aga mõte selle ümber, et millal saaks juba õhtul õlled lahti teha, see on tal nagu kinnisidee. Need mõned üksikud õhtud kui suure tüli järel on ta siis alkovaba õlut joonud läheb tal neid 5-6tk sest vajadus õhtu otsa pudelit käes hoida on suur.

On olnud tema poolt mitmeks päevaks ära kadumisi, kaklustelt koju tulemisi jne ja neid tülisid selle teema pärast….oeh, meeletult, lapsed on pidanud meie omavahelisi karjumisi nägema väga kurvakstegevalt palju. Joomise põhjuseks nimetab enamasti minu vingumist, stressirikast tööd, rasket päeva, halba ilma..

Kogu meie kodu ja kõik laste ilusad asjad on ostetud mehe raha eest. Mina olen meie pereellu panustanud laste kasvatamise ja koduhoidmisega. Kõige väiksem on veel tilluke ja olen emapalgal, see on miinimumpalk.

Ma olen hästi kahevahel. Ma tunnen, et olen kui tühjakspigistatud sidrun, ma eksisteerin aga ei ela, pinge on nii suur ja isegi see õllepudeli avamise klõks ajab mind juba oksele ja tekitab külmajudinaid. Kui mul oleks rahaline võimalus siis ma võtaks lapsed ja koliks ära päeva pealt…lihtsalt et näha kas ehk üksi elades ja lapsi jagades oleksime õnnelikumad ja ehk ka teha väike šokiteraapia sellisena, lootuses et siis avab oma silmad.

Kas on kellelgi kogemust, et alkohoolik võiks paraneda? Ma tean, et ta armastab oma pere ja kodu väga aga ta on täiesti pime selles osas mida alkohol teeb meie perele, suhtele ja lastele.
Psühholoog soovitas mul mitte keskenduda mehe joomisele vaid elada oma elu, teha asju mida armastan ja mitte lugeda õhtuti ta õllepudeleid. Aga mulle on nii vastumeelne mõte, et lapsed sellist joomist näevad ja seda tavaliseks eluks peavad, ehk endagi ellu kunagi kaasa võtavad. Mulle on nii vastumeelne iga õhtu minna alkoholi järgi haisva mehe kõrvale magama.

Paluksin kogemusi nendelt, kellel on alkohoolikuga reaalne kogemus. Mida ma peaksin tegema, et oma perekond päästa? Ma armastan oma meest ja meie kodu aga ma ei suuda temaga elada kui ta joob…tema aga ei suuda mitte juua ja tema selles mingit probleemi ei näe. Tema näeb naist, kes ei lase elada ja lihtsalt piirab ta elurõõmu.

+12
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina elan funktsioneeriva alkohoolikuga juba üle 25 aasta. paranemist ära küll looda. psühholoog andis õiget nõu, kaassõltlaseks saamist pead teadlikult ja hoolega vältima kui tahad kooselu jätkata.
kui aga otsustad lahkuda, siis on praegu õige aeg, sul on terve elu veel ees.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm imeilusat last

Miks te kogu aeg kipute seda väljendit kasutama?

Ja samas kirjeldad elavalt, kuidas sa neid “imeilusaid lapsi” terroriseerid sellega, et nad peavad teie tülitsemist pealt vaatama?

….

Aga selle joodikuga…on kahtlane. Ta võib teha otsuse ja võib ka mitte.
Aga loomulikult sa ei saa seda mittejoomise otsust temalt välja pressida; see toimiks umbes 2 päeva.
Ta peab ise sellele otsusele jõudma.

Ja selleks, et ta jõuaks, pead talle andma võimaluse. Mis on see, et teed talle kategooriliselt selgeks, et sulle enam edaspidi ei sobi elu koos joodikuga ja nii on. Ning kolid minema, jättes tagaukse lahti.
(seda et armastad, ära unusta talle öelda)

Las elab mingi kuu-paar üksi ja mõtleb. Siis jääbki vaid loota, et lapsed ja sina olete kallimad kui pudel. Kui pool aastat on kainust pidanud, võite ju kokku tagasi kolida.

Aga nagu aru saada, pole sul võimalik seda teha.
Ehk siis tee oma elu parem korda. Ja ära rohkem esialgu lapsi peale saa; see ei ole hea mõte.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 11:34; 12.08 11:46; 12.08 19:23; 13.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 õlut ei tohiks veel nii hull asi olla, et kohe pohmell ja ei saa ööd ega mütsi aru. Suuremaks probleemiks näib küll olevat see, et nädalavahetustel joob korralikult täis ennast?

Kui mees ei leia, et tal on alkoholiprobleem, siis sinul ei olegi seal midagi parata. Sa kas lepid mehe joomisega või tuled tulema. Keegi teine ei saa alkohooliku eest joomist maha jätta, ka temaga rääkimine ei aita. Soov joomist piirata või see täiesti maha jätta peab tulema tema enda seest, kellegi teise survel on see küll üsna lootuseu ettevõtmine.

Sulle aga ei sobi isegi see, kui ta alkovaba õlut joob? Miks see ei sobi?

Üldiselt tundub libateema. Aga kui ei ole, siis siitsamast perekoolist otsi sarnased teemaalgatused üles ja loe läbi.

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohoolikud on väga erinevad. Minu oma joob paar korda aastas nädal aega. Rohkem vist tervis ei lase korraga (õnneks). Surma tunne tuleb peale. See tähendab, et nagu selgest taevast hakkab jooma. Endale ka halva üllatusena, sest ta nüüd juba tunnistab, et see on probleem. See 7 päeva ta kaineks ei saa kordagi. Haiseb ringi, enamasti on kadunud, sest koju tulla ei taha ja pärast ei julge. Algul on meri põlvini, siisjoob lihtsalt, et pohmell ei tuleks.

Kui joob, on nagu ära vahetatud. Mõttemaailm muutub 180 kraadi. Prioriteedid jne on kõik teised. Pärst taastub nädal aega. Alguses on vait, depressiivne jne.

Mind ajab hullult närvi ja olen väga hellaks tehtud nende asjadega. Üks inimene võtab lihtsalt nädala puhkust ilma ette teatamata. Meil on ka kolm last ja 1000 kohustust. Öeldaksegi, et enne jõuavad pereliikme alkoholismi tõttu psühhiaatri vastuvõtule pereliikmed ja siis kunagi võibolla akohoolik ise.

Üldiselt oma 13 aasta pikkuse kogemusega najal ma võin öelda, et minu tsirkuse tegemisest ja lõugamisest pole olnud mingit kasu. Kui ikka tuur tuleb, siis läheb või läbi halli kivi. Ise peab jõudma mingi arusaamiseni. Minu mehe joomadünaamika on aja jooksul muutunud ja palju süvenenud. Ta pole kodus iga päev kunagi jonud, aga siiski kunagi jõi alati kui oli seltskonnas või väljas söömas käisime või külas. EI osanud teisiti. Nüüd vallandab juba üks lonks tsükli.

ISe käisin Wismari haiglas psühholoogi vastuvõtul mõned korrad. Seal on üks naisterahvas, kes on seal terve igaviku töötanud. Väga meeldiv vestluskaaslane ja odav oli ka, kiiresti sai aja. Oskab äkki aidata sul oma mõtteid sättida nii, et suudad paremini oma meest ja tema probleemi näha ja enda tunnetega hakkama saada. Seega ka paremaid otsuseid vastu võtta.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 õlut ei tohiks veel nii hull asi olla, et kohe pohmell ja ei saa ööd ega mütsi aru. Suuremaks probleemiks näib küll olevat see, et nädalavahetustel joob korralikult täis ennast?

Kolme kuni nelja õluga õhtul ja nädala sees käibki terve mees veel väga edukalt tööl.
Aga reede õhtul end pildiks joov ja laupäeval peaparandusega alustav on juba väike ohu märk tõesti.
Pühapäeval sama asi on juba topelt ohumärk.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 11:34; 12.08 11:46; 12.08 19:23; 13.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kogemusest pole sul midagi kasu, sest mina ei usu imelisse muutusesse. Mingil hetkel läheb kangema õlle peale üle ja viina peale ilmselt või ostab üldse mida iganes alkoholi sisaldavat. Ja pudelisse pääsemine on nagu elu õnnistus, millega ei tohi venitada, muidu muutub tigedaks. Mina olen sellist alkohooliku muutumist näinud. Tööl sai käidud ikka, nii et probleemi polnudki nagu. Väike õlu oleks ju tegelikult aktsepteeritav, aga igapäevane õllega istumine tundub mulle siiski liiast ja hommikune peaparandamine on kindel märk, et asjad on jamasti, eriti kui see on veel igal nädalavahetusel. Kuigi saab ju ka veel hullem olla. Aga kasu pole sest midagi, kui näed, et olukord on halb, sest selline eluviis on tema kindel soov ja tahtmine ja teised probleemitsevad tema arvates asjata. Võib-olla hinges ta mingil hetkel tunneb ka teisiti, aga kuni ta ei tee otsust kaineks saada, pole sest kasu midagi. Lubadus kaineks saada ei ole sama mis otsus, lubaduse saad välja pressida, võibolla koguni igal pühapäeval saad selle lubaduse või esmaspäeva hommikul. Ma ei kurnaks ennast mingite soovide ja lootustega tema suhtes, võtaks asja nii, nagu see on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 12:13; 13.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme kuni nelja õluga õhtul ja nädala sees käibki terve mees veel väga edukalt tööl.
Aga reede õhtul end pildiks joov ja laupäeval peaparandusega alustav on juba väike ohu märk tõesti.
Pühapäeval sama asi on juba topelt ohumärk.

Kahjuks on selline muster eesti meeste seas ju üsna tavaline… Klassikalise eestlase meelest ongi nädalavahetused ja reede õhtud mõeldud pidutsemiseks ja enda täis joomiseks. Ja nädalavahetused mööduvad siis pohmakaunes.

See igaõhtune 3-4 õlu joomine ei pruugi küll erilist joovet tekitada, aga on siiski märk alkoholismist. Kui inimene ikka teisiti ei saa, kui peab IGA PÄEV alkoholi tarbima, siis see tegelikult on ka alkoholism. Nimetage tipsutamiseks või kuidas tahate. Nagu need naised, kes peavad närvide rahustuseks igal õhtul 1-2 pokaali veini jooma.
Alkohol võib kergelt muutuda harjumuseks ja selline pidev üleliigne alkoühikute tarbimine on tegelikult tervisele kahjulik, mis siis et olulist joovet ei teki ja tööl edasi käiakse.

Mul ema oli häiritud juba sellest, et isa sageli tööpäeva õhtuti ühe õlle tahtis ära juua. Ju lihtsalt maitses, sest see 1-2 õlut ju mingit joovet väga ei tekita.
Mõni mees tarbibki õlut lihtsalt nagu mingit karastusjooki.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahkusin. Olime kooselus ca 10 aastat, 1 laps. Alkohol muutus minu jaoks probleemiks peale lapse sündi. Noore ja naiivsena arvasin et kui laps sünnib siis keksendub ka tema rohkem pereelule. Ma tean et olin loll ja saan nüüd loomulikult aru et kellegi muutumist loota on äärmiselt rumal. Enne lapse saamist käisime väljas koos ja noortena pidutsesime ikka vahel. Ohumärke lugeda ei osanud. Vastupideselt minu arvamusele, et elukaaslane rohkem perele keskendub, muutus tema alkoholitarbimine palju hullemaks. Enne lõpliku lahkumist tegin vist läbi kõik etapid mis võimalik on. Ma palusin, nutsin, vihastasin, lasin tal omasoodu kulgeda. Tema poolt nädalavahetuseti ära kadumine, täis peaga märatsemine ja jamadesse sattumine lõpuks argipäeva õhtutel joomine, salaja joomine, pudelite peitmine, probleemi eitamine ja lõpuks ka selle tunnistamine.
Ma tundsin koguaeg et ma lihtsalt ise ei ole piisavalt hea. No et kui ma oleks hea, siis ta ju ei jooks. Sest ükski inimene ei käituks teisega nii, kui ta teda armastaks. Kaineid perioode oli muidugi ka. Lausa aasta suutis vahepeal täiesti kaine olla. Täielik Perekooli klassika: kaine peaga oli väga hea mees ja isa lapsele. Aga lõppkokkuvõttes nullisid need joomised ju kõik hea ära. Lisaks see pidev nö pommiotsas elamine. Et millal uuesti jooma hakatakse. Tööl käimist alkohol ei seganud aga ma usun et 10-15 aasta pärast oleks ka see probleemiks tekkinud.
Kuna lõpuks sain aru et minule selline suhe ei sobi ja eelistan olla üksi, siis lahkusin. Rahaliselt- oli raske. Majanduslikult läks umbes aasta, enne kui jalad kuidagi alla sain. Emotsionaalselt- pole kordagi seda ostsust kahetsenud ja kahju vaid sellest et seda varem ei teinud.
Ma loen selliseid teemasid ja tunnen ennast iga kord ära. Tundsin ka siis, kui selles katkises suhtes olin. Mina soovitan sul iseseisvaks saada, et sul vähemalt oleks võimalus ära minna ja ise hakkama sada. Ma tean, et on olemas mingisuguseid müstilisi edulugusid, kuid mina kaotasin peale pidevat pettumist igasuguse usalduse alkohoolikute vastu.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kiidan väga-väga-väga AA gruppi. Paljud kuulsusedki ju sellest rääkinud, et abi saanud. Minu abikaasa nüüd kaine juba 9a. Ja käib grupis edasi, üldiselt paljud käivad, seal saavad mehed omavahel rääkida, arutada, ilma hukkamõistuta. Ta kohe ootab neid grupi kogunemisi ja tuleb rahulikumana koju. Tegi kõik programmis vajalikud sammud läbi, taastas suhted lähedastega jne. Mingid Wismarid, süstid jms ei aidanud. AA aitas üsna kiiresti. AGA see on tõsi, inimene peab ikkagi olema ise ahastuse äärel ja seda soovima. Käsu peale sellest vist palju abi pole.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega üksi tervet peret ülevalpidada ongi keeruline. Osad ei oska pingega muud teha kui alkoholi kasutada. Ehk on võimalik sul tööle minna ja las mees olla mõned ajad kodune.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised teemasid siin palju olnud. Kahjuks on soovitused ja nõuanded suht ühesugused, eeldatav lahendus ka. Ega sellest ilmselt asja ei saa, varem või hiljem lõpeb asi krahhiga. Ilmselt ebapopulaarne arvamus, aga minu jaoks oleks elu ka endise alkohoolikuga, kes kramplikult kainusele peab keskenduma, tüütu. Parem normaalne kaaslane, kelle pole probleemi olnudki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm imeilusat last ja äsja valminud ilus kodu.

Ma ei suuda seda joomist, neid pudeleid ja pidevat pohmakahaisu taluda. Mees on funktsioneeriv alkohoolik. Ehk siis terve, puhas, käib tööl ja alati on kõik tehtud, ümberkaudsete arust ülimalt tubli ja tegus mees..terve päev keerleb tal aga mõte selle ümber, et millal saaks juba õhtul õlled lahti teha, see on tal nagu kinnisidee. Need mõned üksikud õhtud kui suure tüli järel on ta siis alkovaba õlut joonud läheb tal neid 5-6tk sest vajadus õhtu otsa pudelit käes hoida on suur.

On olnud tema poolt mitmeks päevaks ära kadumisi, kaklustelt koju tulemisi jne ja neid tülisid selle teema pärast….oeh, meeletult, lapsed on pidanud meie omavahelisi karjumisi nägema väga kurvakstegevalt palju. Joomise põhjuseks nimetab enamasti minu vingumist, stressirikast tööd, rasket päeva, halba ilma..

Kogu meie kodu ja kõik laste ilusad asjad on ostetud mehe raha eest. Mina olen meie pereellu panustanud laste kasvatamise ja koduhoidmisega. Kõige väiksem on veel tilluke ja olen emapalgal, see on miinimumpalk.

Imeilusad lapsed ja äsjavalminud ilus kodu viiatavad selgelt libale. Kui ma nüüd aga eksin ja see teema ei ole liba, siis oleks paslik kasutada vanasõna ‘Kelle leiba sööd, selle laulu laulad’.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina arvan, et nii 70-80% juhtudest ei saa alkohoolikust enam asja. Meil ka suguvõsas neid joodikuid ikka on olnud, mõni on see nn funktsioneeriv, paar tükki aga lootusetud juhtumid.

TA: mida sina teha saad, on see, et leiad omale töö, et emapalga lõppedes oleks sissetulek (hakka kohe otsima, ega praegu tööd nii kergesti ei leia ju) ja siis näed, kas sul on võimalik ise oma lapsi kasvatada, ilma meheta. Kui on vanemad olemas, siis loodetavasti on sul nendega head suhted ja ehk on nad nõus sind lastega enda juurde võtma, kui elupind võimaldab, siis pole vaja üüri peale kulutada.

Niipalju kui mina sellest aru saan, on sinul kaks võimalust – kas jätkad elu alkohoolikuga ja muutud ise ahervareks lõpuks, või hakkad elama eraldi, koos lastega, pidades rasket olelusvõitlust. Kui sul on mingi haridus omandatud, nii et elukutse on olemas, siis peaksid ikkagi otsima töö. Sinu valik on materiaalne kindlustatud elu alkohoolikuga (kes hiljem võib padujoodikuks muutuda ja siis pole kindlustatusest enam juttugi) või kesine elu “keskmise” eestlase kombel. Keegi ei saa sinu eest otsust teha. Aga imesid ära naiivselt looda. Karm, aga selline see meie elu on. Ole veel õnnelik, et mees narkar pole…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni kuni mehe arvates pole tal probleemi, saad sina kannatada või leppida olukorraga või hakata oma elu muutma. Alkohoolikut sa üldjuhul ühegi jutuga ei muuda.
Mul oli aastaid raskusi, et emale andestada, et ta liiga kaua selle joodikuga koos elas. Ema ise oli selles kooselus õnnetu ning meie (lapsed) ka kannatasime.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imeilusad lapsed ja äsjavalminud ilus kodu viiatavad selgelt libale. Kui ma nüüd aga eksin ja see teema ei ole liba, siis oleks paslik kasutada vanasõna ‘Kelle leiba sööd, selle laulu laulad’.[/quote]

Miks ometi peaks see libateema olema?

Ma ei nõustu selle väitega. Jah, minu emapalk on poole väiksem kui tema palk, kuid me oleme siiski perekond ja sel ajal, kui tema tööl käib, hoolitsen mina meie laste ja kodu eest. Ka see on panus pere ellu ja see ei tähenda, et on mingitko õigust mind halvasti kohelda.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpi endale amet millega saad ise ennast toita, et ei sõltuks teistest inimestest.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpi endale amet millega saad ise ennast toita, et ei sõltuks teistest inimestest.

Amet olemas, ülikool lõpetatud 🙂 Miinimumpalk tuleb sellest, et enne viimase lapse saamist olingi koolis. Tulevikus jah kindlasti miinimumipeale ei jääks aga kuna väiksem pole veel aastanegi siis tööle veel niipea ei saa minna.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kiidan väga-väga-väga AA gruppi. Paljud kuulsusedki ju sellest rääkinud, et abi saanud. Minu abikaasa nüüd kaine juba 9a. Ja käib grupis edasi, üldiselt paljud käivad, seal saavad mehed omavahel rääkida, arutada, ilma hukkamõistuta. Ta kohe ootab neid grupi kogunemisi ja tuleb rahulikumana koju. Tegi kõik programmis vajalikud sammud läbi, taastas suhted lähedastega jne. Mingid Wismarid, süstid jms ei aidanud. AA aitas üsna kiiresti. AGA see on tõsi, inimene peab ikkagi olema ise ahastuse äärel ja seda soovima. Käsu peale sellest vist palju abi pole.

AA-l on veel eraldi grupp alkohoolikute lähedastele,Al-Anon, sest nemad on kaassõltlased ja ka seda sõltuvust on pmst samade põhimõtete järgi vaja n.ö. ravida. Teemaalgatajale soovitan.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tai.ee/et/kainem-ja-tervem-eesti – riiklik lahendus. Imet ei tee, pead ikka ise tahtma muutuda ja nägema oma käitumises probleemi.
Kaardistatakse ära alkoholitarbimine, käitumismustrid, mis selleni viivad. Seatakse eesmärgid ning tekivad tööriistad eesmärgini jõudmiseks.

Tema poolt nädalavahetuseti ära kadumine, täis peaga märatsemine ja jamadesse sattumine lõpuks argipäeva õhtutel joomine, salaja joomine, pudelite peitmine, probleemi eitamine ja lõpuks ka selle tunnistamine.

Mida siin kirjeldatakse on tänaseks selja taha jäänud, suuresti tänu programmis osalemisele. Hea ja tasuta programm, kuid edu saavutamine võib võtta aastaid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 17:12; 12.08 23:57; 13.08 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: Aga kas lähedased jäid kuni lõpuni kõrvale?

Mul oli ka kunagi kaaslaseks fuktsioneeriv alkohoolik. Arvasin samuti, et ta muutub, kuid asi ainult süvenes aastatega. Õnneks oli nii palju oidu, et lapsi temaga ei saanud. Ta oli ka kirglik suitsumees. Me ei elanud koos (polnud võimalik, sest ta oli juues kadunud) ja ei kujuta ette, millise sügava jälje see oleks mulle jätnud igapäevaselt koos elades.

Arvan, et sellest teemast võiksid naised kõrvataha panna selle, et tuleb eeldada, et alkoholism ajaga ainult süveneb, mitte ei lähe niisama üle või loota, et midagi muutub paremaks, kui perre sünnib veel üks laps ja veel üks…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kiidan väga-väga-väga AA gruppi.

Sa võid seda ju kiita, võid teisigi abivahendeid taevani kiita, aga ega teemaalgatajal sellest kasu ei ole.
Tema mees ju ei otsi abi.

Vblla isegi ei tunnista (veel täna), et tal üldse mingi probleem on. Probleem on ju TA-l ja tema sinna AA gruppi ju ei lähe.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 11:34; 12.08 11:46; 12.08 19:23; 13.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna väiksem pole veel aastanegi siis tööle veel niipea ei saa minna.

Miks mees lapsega koju jääda ei või?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea info. Loe!
http://aaestonia.com/koosolekud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin funktsioneeriv alkohoolik kaua aega. Ei psühholoog ega AA ega ravimid ei aidanud (psühholoogide püüdlused tundusid kuidagi väga mannetud). Millegi pärast käis endal ühel hetkel peast klõps läbi ja jätsin maha päeva pealt isegi sellele oluliselt mõtlemata. Nüüd juba üle aasta täiesti kaine. Siiani ei saa aru, mis minuga juhtus.
Jutu iva on selles, et kui inimene ise ei taha siis ei aita arstid ega koosolekud ega ravimid.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imeilusad lapsed ja äsjavalminud ilus kodu viiatavad selgelt libale. Kui ma nüüd aga eksin ja see teema ei ole liba, siis oleks paslik kasutada vanasõna ‘Kelle leiba sööd, selle laulu laulad’.

Miks ometi peaks see libateema olema?

Ma ei nõustu selle väitega. Jah, minu emapalk on poole väiksem kui tema palk, kuid me oleme siiski perekond ja sel ajal, kui tema tööl käib, hoolitsen mina meie laste ja kodu eest. Ka see on panus pere ellu ja see ei tähenda, et on mingitko õigust mind halvasti kohelda.[/quote]

Emapalk miinimum, mees saab kõigest POOLE rohkem ning sellest peetakse ülal kolme last, ostetakse ilusaid asju ja valmis uus kodu?
Kui enne ei tundunud liba, siis nüüd kindlasti.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 20:29; 13.08 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu silma kriipis ka see kolm imeilusat last. Kui oleks koledad lapsed, siis mees ei jooks või siis saaks lahku minna – mis poolest see oluline on, et lapsed just IMEILUSAD on?
Teiseks panin tähele, et kolm last ja noorem pole veel aastanegi. Kulla inimene, kas su mees hakkas jooma alles poolteist aastat tagasi, kui sa juba rase olid? Kui juba varem jõi ülemäära, miks said sellisega veel ühe lapse??
Mina teeks, nagu psühholoog soovitab. Ma lahutaks ennast sellest mehest emotsionaalselt ära. Kuigi elame ühe katuse all, siis suhtleks vaid hädapäraselt. Ise juttu ei alustaks, muidu kui just vaja midagi majapidamise või lastega seonduvat läbi rääkida. Hakkaks endale oma, mehest sõltumatut elu looma. Ma ei mõtle selle all mitte niivõrd töö otsimist, alla aastase kõrvalt ikka vara veel. Vaid pigem mingit hobi ja sellest tulenevalt ka lapsehoidjat, kes aeg-ajalt annaks mulle vaba aega. Hoiaks häid suhteid oma pere (vanemad, õed-vennad) ja sõpradega. Kui on tahtmine nädalavahetusel kuhugi minna, siis ei oleks mitte teematki koos mehega minna – see las joob südamerahus -, vaid õega, emaga või sõbrannaga. Meest ignoreeriks kõiges, mis jääb olmest väljapoole. Kui mees paneb tähele su muutunud käitumist (tõenäoliselt ei panegi, alkouimas ju) ja küsib, miks teda sinna või tänna ei kutsutud, siis ütled, et sinuga ei saa ju arvestada, sa oled purjus kogu aeg.
Üks, mis veel teeksin, võimalusel seaksin endale sisse eraldi magamistoa. Seksuaalelu purjus jorsiga rohkem ei elaks ja põhjenduseks tooks jällegi, et ei meeldi alkoholijoobes mehega magada. Aga seda ütleks hästi rahulikult, ükskõikselt. Mitte nii, et ise oled nutu äärel, endast väljas ja kõlab nagu mingi väljapressimine. Lihtsalt konstateerid fakti, et sind ei eruta purjus mees. Ega purjus mehed ei olegi ju mingid super seksipartnerid. Kas ei tõuse neil üldse; või siis ei lähe lahti, nühivad tund aega jutti; või siis vastupidi, läheb pauk kohe lahti. Misasja sa seksid siis sellisega?
Need viimased kaks asja võivad ehk aidata ka mehel leida motivatsiooni kainem olla, kui ta sinust veel hoolib. Aga parem selle peale mitte loota. Lihtsalt sa valmistu juba lahkuminekuks. Aga kuna laps nii pisike, tööle veel minna ei saa, siis enne füüsilist lahkumist lahku sellest abielust emotsionaalselt.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emapalk miinimum, mees saab kõigest POOLE rohkem ning sellest peetakse ülal kolme last, ostetakse ilusaid asju ja valmis uus kodu?

Kui enne ei tundunud liba, siis nüüd kindlasti.[/quote]

Minu jaoks arusaamatu 🙂 Ma ei tea milliste palkadega inimesed siis üldiselt elavad aga jah, meil on oma kodu selle raha eest ja ma ei näe, et see mingi ulmeväike raha on. Tavalised keskmised eestlased.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emapalk võib tal ju miinimum olla, aga 3 lapsega saab ju ka 3 lapse toetust juurde. Seega ei ole ju ainult miinimumpalk. Edaspidi on sul töökoht, kuhu tagasi minna? Kui pole, hakka otsima. Ausalt öeldes peaks 1000+ euroga kuus neljakesi sina+3 last ka ilma meheta ära suutma elada. Seega jah, ma kaaluks seda ilma joodikuta elu. Mind häiriks mehe pidev vines olemine väga, 3-4 õlut igal õhtul ja nädalavahetuseti käpp maas, tänan ei. Ma söön enne terve elu makarone ja saen senti, kui et imetlen laste ilusaid asju käpa maha joonud elukaaslase kõrval.

Joodikud ei muutu, kui siis ainult hullemaks. Praegu on õlu, varsti viin, siis mitu pudelit päevas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõikidele kaasamõtlejatele, kes viitsisid siia kirjutada.
Miks nii mitmelegi jäi ette väljend “imeilusad lapsed” jääb mulle aga mõistmatuks.See polnud kaugeltki mitte mu pikas jutus see oluline osa millele keskenduda ning jah…imeilusad ja targad nad tõesti on. Ehk tõesti antud tekstis oli see ebavajalik sõna aga jutu ilmestamiseks sobis hästi 😉 Noh enamvähem, et…imeilusad ja targad lapsed, ilus kodu ja naine, mida sa vend kurat jood.

Nägin ka soovitust, et mees võiks koduseks isaks jääda aga ma ei usu, et see midagi lahendaks. Pigem annaks lisaaega, mil rohkem õlut kodus juua ja pealegi on laps veel väike ja vajab oma ema.

Aga olen saanud palju head mõtteainet, olen selle eest tänulik ja loen huviga ka järgnevaid kommentaare.

Kommenteerija, kes aga pidevalt kirjutab siia, et libateema siis ma ei tea…tõesti ei oska sulle midagi öelda 😀 Kui tundub liba siis palun scrolli aga edasi ja liigu järgmisesse teemasse:)

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )


Esileht Pereelu ja suhted Kooselu alkohoolikuga