Esileht Pereelu ja suhted Kooselu alkohoolikuga

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Kooselu alkohoolikuga

Postitas:

3-4 õlut ei tohiks veel nii hull asi olla, et kohe pohmell ja ei saa ööd ega mütsi aru. Suuremaks probleemiks näib küll olevat see, et nädalavahetustel joob korralikult täis ennast?

Sul vist ei ole alkohoolikut lähedaste seas olnud? Päris alkohoolikul piisab poolest pokaalist veinist, et juba olemisest aru saab, et inimene on võtnud. Jah, võõras ei saa aru, aga lähedased saavad.

Tavalisel alkoholitarbijal ongi “taluvus” selline, et sõltuvalt inimesest võib päris palju ära juua enne kui pähe hakkab, aga alkohoolikutel on see hoopis teine. Mul on alkoholiprobleemiga lähisugulane, ma saan temaga juba telefonis rääkides kohe aru, kui ta kas või pool lahjat õlut/siidrit ära joonud on.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 22:59; 13.08 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 õlut ei tohiks veel nii hull asi olla, et kohe pohmell ja ei saa ööd ega mütsi aru. Suuremaks probleemiks näib küll olevat see, et nädalavahetustel joob korralikult täis ennast?

Sul vist ei ole alkohoolikut lähedaste seas olnud? Päris alkohoolikul piisab poolest pokaalist veinist, et juba olemisest aru saab, et inimene on võtnud. Jah, võõras ei saa aru, aga lähedased saavad.

Tavalisel alkoholitarbijal ongi “taluvus” selline, et sõltuvalt inimesest võib päris palju ära juua enne kui pähe hakkab, aga alkohoolikutel on see hoopis teine. Mul on alkoholiprobleemiga lähisugulane, ma saan temaga juba telefonis rääkides kohe aru, kui ta kas või pool lahjat õlut/siidrit ära joonud on.

Ära nüüd nii lolli juttu küll ajama hakka, ikka paadunud alkohoolik kannatab koguseid palju, enne kui keegi aru saab ja algaja jääb kohe vahele.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 23:21; 13.08 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: Aga kas lähedased jäid kuni lõpuni kõrvale?

Arvan, et sellest teemast võiksid naised kõrvataha panna selle, et tuleb eeldada, et alkoholism ajaga ainult süveneb, mitte ei lähe niisama üle või loota, et midagi muutub paremaks, kui perre sünnib veel üks laps ja veel üks…

Läks kokku 6 kuud + 2 aastat. 6 kuuga taandus igapäevane (ka minimaalne) tarbimine miinimuni võrreldes varasemaga ja 2 aastat oli lust tõdeda, et sain kollist vabaks.

Pere oli mu kõrval, esimene samm nad isegi saatsid mu vastuvõtule.
Võõrutuse peamine probleem on virgatsainete puudus. Võtsin pudeli ja jõin tühjaks mitu korda, siis vaatasin peeglisse ja nutsin vihast. Selg sirgu ja homme parem päev.

Nii läks paar nädalat ja kuud möödusid. Mingi hetk hakkas parem.
Jätkasin, kahest kuust sai 6. Kogused kahanesid ehk 3-4x, esimese aasta lõpuks jõin ainult sotsiaalselt, teise aasta lõpuks võõrdusin ning julgesin mõnikord alkoholi koju osta.
Ahjaa – kodust tuleb kõik ära visata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 17:12; 12.08 23:57; 13.08 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene samm on tõdemine, et sa üksi ei saa. Kedagi on appi vaja. Siis analüüsid, et miks jood (üksi, õhtuti, kurbusest, stressist jne). Ehitad koos spetsialistiga raamistiku ja järgid kava. Mingi hetk aju saab aru, et muud tegevused toodavad võrdselt kommi ja huvi kahaneb, siis kaob.
Tänaseks šampanjaklaasi kokkulööja 4 aastat. Nädalane tarbimine on kuu lõikes ~0,5-1,5 ühikut ehk 0,33 l õlu või klaas veini. Jah, suvel ehk grillpeol suudan rohkem, ent kurat on üle 4 aasta läinud. Tagasi ta ei hiili.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 17:12; 12.08 23:57; 13.08 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emapalk miinimum, mees saab kõigest POOLE rohkem ning sellest peetakse ülal kolme last, ostetakse ilusaid asju ja valmis uus kodu?

Kui enne ei tundunud liba, siis nüüd kindlasti.

Minu jaoks arusaamatu ???? Ma ei tea milliste palkadega inimesed siis üldiselt elavad aga jah, meil on oma kodu selle raha eest ja ma ei näe, et see mingi ulmeväike raha on. Tavalised keskmised eestlased.[/quote]

Kui su mees saaks ka 2x suuremat palka kui sina st. 1000 eurot (miinimum vanemapalk on vist ca 500 eurot), siis selle raha eest ei ole võimalik osta ilusaid asju ja kinnisvara. Isegi üksikul inimesel pole võimalik, rääkimata 3 lapsega mehest.
Kui hakkad lugu välja mõtlema, siis pane esmalt detailid paika, muidu jääd kohe vahele.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 20:29; 13.08 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd nii lolli juttu küll ajama hakka, ikka paadunud alkohoolik kannatab koguseid palju, enne kui keegi aru saab ja algaja jääb kohe vahele.

tegelikult käib asi niimoodi:

1. inimene alustab joomist.

ta jääb ruttu ning vähesest purju ja sama ruttu oksendab ta end kaineks.

maks pole sel algajal osanud uneski näha, et ta puhas ilus kude järsku peab filtreerima nii suuri koguseid eri mürke.

2. inimene jätkab joomist, esialgu igal nädalal r-l.
pühapäeval on tal endiselt halb ning läheb magama, kuna tuumapohmakas peab esmaspäevaks nullis olema.

3. inimene ei tähista enam alkoga reedet ja laupäeva, vaid joob siis, kui tahab. ja nii palju kui tahab.

see seisund on küll parim aeg joomiseks, kuna alko maitse on nüüd ülimeeldiv, varem ta nt konjakiga sõber polnud, nüüd aga lahendab ta seda mõnuga pool liitrit õhtu joksul ära, ta pole purjus, vaid meeldiva kauakestva vine all ning hommikul tõustes pole mingit pohmakat.

just see kõige mõnusam aeg on tegelikult ainus aeg, mil tuleks hakata uurima, miks ta nii suuri koguseid joob ning kuidas tegelikult maksaga lood on, ei saa ju olla terve nagu karu ja juua nagu loll.

kes loeb ja uurib, see ka muretsema hakkab.

murelik paneb enda ühe kuu joogikogused piinliku täpsusega kirja, arvates, et siis kalkulaatoril tulemust vaadates selgub, et ta pole äkki veel nii alkašš midagi, aga ärajoodud kogus ütleb, et on ikka küll. ta on joonud 1 kuu jooksul ära 2 liitrit viina ning õhtuti tinistatud paar õlut juurde liites…. palju õnne, inimene, sinust on saanud alkohoolik, ning seda nimetatakse ka funktsioneerivaks alkohoolikuks, aga see ei ole lohutav, vaid tark inimene saab aru, et see on hoopis kohutav.

4. tark siinkohal ei soovi oma elu edasi rikkuda, ta ei taha anda küll lubadust edaspidi täiskarsklasena elada, aga teeb otsuse, et aastaga võõrutab ta end ära, maks hakkab taas tööle, kuna tervislikust toidust ein ole tal just teab mis raskuseid filtrit korraks täisvõmsusele panna.

loll siinkohal loeb samuti midagi suvalist selle va alko kohta, ei süvene teemasse, ei luba koguseid vähendada, vaid hakkab kõigest muust mõtlema, aga alko on peres keelatud sõnaks kuulutanud, korra ütleb oma elukaaslasele et ära pabista, selle nädala keskel ei joo…ja kui käest päris ära läheb, siis jätab maha joomise ja hakkab täiskarsklaseks.

palju õnne, loll, sinust on saanud alkohoolik, aga sa nimetad end funktsioneerivaks alkaššiks, nagu oleks see midagi peent ja püsivat.

edasi läheb nii, et nagu aeg läheks tagasi. ta haarab esimese õlle ja joob korraga ära, siis hakkab tal normaalsemaks kohe see olek. teise õlu joob kah ruttu ära . ja siis alles tuleb kangem kraam, sest ta arvestab raha pudeliyes.

sealt edasi teab igaüks, milline tüütus on omada sellist sõpra, kes esimesena lauas, ja jba 100 g sees, keel pehme ja naine ikka veel jalus, ta ei saa rahu, seletab seda poole tunni pärast, ja siis veel poole , ja siis jookseb alkohoolikutele omase veira kõikuva sammuga maksimasse, 5 minutiga naisele piima ja endale viina osta. piima unustab.ostab kahese pilku hoopis juurde, siis tuleb odavam ja kiirem purju jääda.

lollist on tänaseks saanud ilastav pundunud dementsena näiv naisollus.

tark tegi aastase puhastuskuuri läbi. kui aasta täis sai, ei olnud nagu erilist isu alkot võtta. ei võtnudki ja siiamaani ei ole võtnud. 15 aastat padukainust ja peetakse täitsa normaalseks, kuna keegi ei imesta, et miks ta ei joo, ja tema ei imesta, et miks see nii on, et ei huvita ega isuta teda see alkovärk.

Selline lugu siis.

Medtöötaja
Tark

Loll on targa õde.

vahepealse meeslolli rollis esines onupoeg.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joodikut parandab haud. Tuttav oli ka alkohoolik, oli – sest jõi ennast lõpuks surnuks, 42 aastaselt. Alguses ka jõi õlut, seltskonnas võttis napsu, väga tore inimene oli, aga siis asi hakkas süvenema, varsti oli juba peo alguses purjus st. ei vajanud suuri koguseid. Siis võtsid sõbrad, perekond kõik oma jõus kokku -aitame! Tulemus oli 0.
Ma olen oma isa lapsepõlves napsisena näinud 3-4 korda, 1x purjus, siis kui ta isa suri. Minu lapsed ilmselt samamoodi. Seega ma ei saa aru, miks sa oma kenadele ja tarkadele lastele normaalset lapsepõlve ei taha? Mis sunnib elama koos ja sünnitama lapsi alkohoolikule? Kas ilus maja ja ilusad asjad kaaluvad selle üles?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 07:09; 15.08 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd nii lolli juttu küll ajama hakka, ikka paadunud alkohoolik kannatab koguseid palju, enne kui keegi aru saab ja algaja jääb kohe vahele.

Teil on mõlemal õigus. Alkohoolik kannatab suuremaid koguseid, aga lõpus on staadium, kus enam ei kannata ja jääb jälle kergelt täis. See mulje, et alkohoolik kergelt täis jääb, võib aga tulla ka sellest, et teda kainena enam eriti ei näe, sest ta joob palju ja osa sellest salaja, sest paljudel alkohoolikutel tekib mingil hetkel arvamus, et see alkohol, mida teda keegi joomas ei näe, ei lähe arvesse.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 12:13; 13.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa oli ja on siiani alkohoolik, ise ta probleemi ei tunnista ja loobuda ei ürita. Ja mina juba lapsena soovisin, et ema võtaks minu ja õe ja koliks ükskõik kuhu minema. Sest isa joomisest hullem oli näha, kuidas mu ema isasse suhtus, tajuda ema viha isa ja joomise suhtes. Meile lastena kandus see suhtumine kohe üle, tänaseni õega vihkame alkohoolikuid üle kõige, ma lähen endast välja juba siis, kui mu elukaaslane ühe õlle joob. Kui sa ei suuda leppida sellega, et su elukaaslane joob, siis palun mine lahku. Sest lastele mõjub see väga halvasti, kui vanemate vahele mingi kiil on löödud, lapsed tunnevad, et peavad poolt valima ja hakkavad ühte vanemasse halvasti suhtuma.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 13:50; 13.08 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh enamvähem, et…imeilusad ja targad lapsed, ilus kodu ja naine, mida sa vend kurat jood.

Noh, enamvähem see on VÄGA naiivne väide.

Kuuldavasti on nii Mel Gibsonil kui Brad Pitt`il olnud (või on siiani) alkoholiprobleem ja neil ei ole mitte ainult imeilusad lapsed, vaid ka imeilusad naised ja imeilus mitu miljonit maksev kodu.
Pluss rahuldust ja tohutut palka pakkuv töö.
Ikka joovad.

Mis järelduse sa teeks?
Mina teeks sellise, et neile lihtsalt meeldib juua.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 11:34; 12.08 11:46; 12.08 19:23; 13.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd nii lolli juttu küll ajama hakka, ikka paadunud alkohoolik kannatab koguseid palju, enne kui keegi aru saab ja algaja jääb kohe vahele.

Inimeste alkoholitaluvus on väga erinev, aga üldiselt kannatab suuri koguseid inimene, kes on harjunud mõõdukalt alkoholi tarbima, kuid pole sõltlane. Kui inimene on juba väljakujunenud alkohoolik e padujoodik (enamasti siis tsüklijoodik või igapäevane alkoholitarbija), siis saavad lähedased kohe aru, kui ta natukene võtnud on. Muutub kõik – kehakeel, silmavaade, kõne jm. Võõras ei pruugi midagi aru saada. Räägin seda isiklikust kogemusest ja aru saavad kindlasti need, kel ka isiklik kogemus alkohoolikuga.
Jah, algaja ehk alkoholi tavaliselt üldse mitte tarvitaja võib ka “vahele jääda”, sest ta organism pole alkoholiga harjunud.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nimeste alkoholitaluvus on väga erinev, aga üldiselt kannatab suuri koguseid inimene, kes on harjunud mõõdukalt alkoholi tarbima, kuid pole sõltlane.

ära aja foorumis lolli juttu, kui sa ei tea neist asjust midagi.
mina olen sõltlane, aga 500g kanget alkoholi tekitab mulle vaid lõbusa peotuju ja tekivad mõtted, et peaks vist täna jooma hakkama.
seltskonnas, kus võetakse mõõdukalt alkoholi, muutuvad kõik tavainimesed varsti lõbusaks; mind aga ajab endisel haigutama. ja lõpuks hakkab see purjus inimeste jutt lausa vastu; nii tobe on see.
et nende nö. terviseinimeste ja sportlastega sammu pidada, pean salaja nurga taga käima juurde võtmas.
kui läheks võidujoomiseks, siis ma jooks iga kell mittesõltlase vabalt laua alla, tavaline inimene ei kannata eluski 700g viina juua, ilma, et ta pikali kukuks. isegi rasvase toidu juurde.
et õllest purju jääda, on miinimum 10, kus midagi hakkab tekkima. aga see läheb jube tüütuks, sest alates viiendast peab kogu aeg wc vahet jooksma. see on ka põhjus, miks joodikud tavaliselt 4,7 õllest reeglina hoiduvad.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 16:08; 13.08 18:42; 15.08 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nimeste alkoholitaluvus on väga erinev, aga üldiselt kannatab suuri koguseid inimene, kes on harjunud mõõdukalt alkoholi tarbima, kuid pole sõltlane.

ära aja foorumis lolli juttu, kui sa ei tea neist asjust midagi.

mina olen sõltlane, aga 500g kanget alkoholi tekitab mulle vaid lõbusa peotuju ja tekivad mõtted, et peaks vist täna jooma hakkama.

seltskonnas, kus võetakse mõõdukalt alkoholi, muutuvad kõik tavainimesed varsti lõbusaks; mind aga ajab endisel haigutama. ja lõpuks hakkab see purjus inimeste jutt lausa vastu; nii tobe on see.

et nende nö. terviseinimeste ja sportlastega sammu pidada, pean salaja nurga taga käima juurde võtmas.

kui läheks võidujoomiseks, siis ma jooks iga kell mittesõltlase vabalt laua alla, tavaline inimene ei kannata eluski 700g viina juua, ilma, et ta pikali kukuks. isegi rasvase toidu juurde.

et õllest purju jääda, on miinimum 10, kus midagi hakkab tekkima. aga see läheb jube tüütuks, sest alates viiendast peab kogu aeg wc vahet jooksma. see on ka põhjus, miks joodikud tavaliselt 4,7 õllest reeglina hoiduvad.

Nagu näha, on inimesed erinevad. Tsiteeritud postitaja ja mina rääkisime samuti oma kogemusest alkohoolikust lähedasega. Võimalik, et on tõesti selliseid alkohoolikuid, kes võivad ulme koguseid juues adekvaatseks jääda, aga minu lähedase puhul on vastupidi – nii kui ta juba mõned lonksud võtab, on hääl, silmavaade, diktsioon jne muutunud ja ta on olnud tsüklijoodik aastakümneid. Jah, võõras ei saagi aru, aga mina saan. Tema puhul kehtib ka see, et kui hamba verele saab, siis enam lõpetada ei suuda. Erinevalt nn tavainimesest, kes võibki võtta pokaali veini ja sellega piirduda. Samamoodi on alkohoolikud erinevad – teine joob mõõdukas koguses ja on lihtsalt igapäevaselt kerges vines. Ma ei ütlegi, et inimene on kohe paarist lonksust täiesti soss, aga adekvaatne ka kindlasti mitte. Võib-olla oled sina samuti üks nendest alkohoolikutest, kes arvab, et keegi aru ei saa.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 22:59; 13.08 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa oli ja on siiani alkohoolik, ise ta probleemi ei tunnista ja loobuda ei ürita. Ja mina juba lapsena soovisin, et ema võtaks minu ja õe ja koliks ükskõik kuhu minema. Sest isa joomisest hullem oli näha, kuidas mu ema isasse suhtus, tajuda ema viha isa ja joomise suhtes. Meile lastena kandus see suhtumine kohe üle, tänaseni õega vihkame alkohoolikuid üle kõige, ma lähen endast välja juba siis, kui mu elukaaslane ühe õlle joob. Kui sa ei suuda leppida sellega, et su elukaaslane joob, siis palun mine lahku. Sest lastele mõjub see väga halvasti, kui vanemate vahele mingi kiil on löödud, lapsed tunnevad, et peavad poolt valima ja hakkavad ühte vanemasse halvasti suhtuma.

Ühe õlle peale tõmbad sae kodus käima? Milleks lapsepõlve igale poole pidevalt kaasa vedada? Ma saadaks su enda psühholoogi juurde sellise jutuga. Miks sa ise oma meest kohe maha ei jäta, aga teistele sama soovitad, kui üks õlu su endast välja viib? Kas oled ka rahaliselt sõltuv mehest? Mul kaoks kaaslase vastu igasugune huvi, kui ta ema/isa hakkaks mulle mängima ja lonkse lugema.

Lahkuminekut on mõttetu soovitada, sest seni on teemaalgatajale mehe teenitud raha nagu hästi sobinud. Ei ole selle raha teenimine nii lihtne, et lähen aga tööle ja tuhanded hakkavad kohe lendama.

Mina olen naine ja minu jaoks ei ole 3-4 õlut mingi kogus, mille pärast saag käima tõmmata. Ma ise tarbin ka mõnikord iga õhtu, mõnikord mõned õhtud nädalas 1-2-3-4 klaasi head veini õhtu jooksul. Kõik kohustused saavad täidetud. Oma kodus tahaks ikka lõõgastuda, mitte mingi kätsatava lugeri silma all elada. Õnneks minu mees mõistab mind.

Psühholoogi soovitus oli väga adekvaatne. Tuleb end distantseerida, kui häirib, sest mehe kallal pidev ema mängimine ei ole tulemuslik. Ongi patiseis mõne aja. Alati ei olegi lihtsaid väljapääse. Iga alkoholi tarbimine ei ole kohe alkoholism. Soovitan ka teemaalgatajal vahel mõne klaasi head veini juua või tegeleda tegevustega, mis teda rahustavad, elu kolme lapsega on ilmselt hetkel liig. See, kui pudeli avamise klõks juba närvid krussi keerab, näitab pigem, et naisel endal on ka midagi kergelt korrast ära.

(Itaallased joovad poole sellest kogusest lõunasöögi kõrvale ja naudivad elu)

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni kui ta ise aru ei saa pole midagi teha, ilmselt läheb mingi hetk ndl sees joomine veidi kangema kraami peale. Kui maha jätad, siis on ilmselt 2 varianti, esiteks jätab alguses joomise maha kuid muutub tujukaks ja süüdistab selles sind sest lõõgastusvariant keelati ära või siis joob üksinda kodus veel rohkem kuni tööle ka enam ei jõua. Kas väljastpoolt ei ole abi mehe vanemate v töökaaslaste näol kelle arvamus talle oluline ja saaksid asjale tähelepanu juhtida? Koduse naise jutt ongi tema jaoks ilmselt näägutamine sest tema jaoks on ilmselt pere eest majanduslikult vastutamine ja tööl käimine palju stressirohkem kui koduga tegelemine ja ilmselt muid tegevusi mis pingeid maha võtaks ka piisavalt pole. Hea oleks kui leiaks mõne sportliku hobi, kuid siis ka paljud naised näägutavad et kodus kunagi pole ja kogu vaba raha laagrite ja varustuse peale kulub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lähedase puhul on vastupidi – nii kui ta juba mõned lonksud võtab, on hääl, silmavaade, diktsioon jne muutunud ja ta on olnud tsüklijoodik aastakümneid.

sel sinu “kogemusel”, millest sa siin tähtsa näoga pajatad, on kas kehakaal väike ja/või magu/neerud juba läbi.
(ei pruugi isegi joomisest olla; maoprobleeme on ka täiskarsklastel). see pole mingi asi, millest omas peas reegel teha ja valju häälega kuulutada.
suur, 120kg ja terve seedimisega mees on pisut teine teema.
jah, teist viina on ka mul keeruline poolikuks jätta, seega ilmselt sõltuvusprobleem on samuti olemas.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 16:08; 13.08 18:42; 15.08 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna maja on mehe raha eest, siis ma eeldan, et olete vabaabielus või varalahususega abielsu kõik on ka mehe nimel? Või kui ei ole, siis pole notariaalset kokkulepet, et kodulaenu maksjal puudub teise poole suhtes nõudeõigus? Muide – kui seda viimast last tegite, kas mees siis ei joonud? Ilmselt jõi, aga ikka tegid temaga lapse. Nii et nüüd katsu elada oma elu, nagu psühholoog soovitas, sest kolme väikese lapsega kuuse alla sattuda ei ole mõnus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa oli ja on siiani alkohoolik, ise ta probleemi ei tunnista ja loobuda ei ürita. Ja mina juba lapsena soovisin, et ema võtaks minu ja õe ja koliks ükskõik kuhu minema. Sest isa joomisest hullem oli näha, kuidas mu ema isasse suhtus, tajuda ema viha isa ja joomise suhtes. Meile lastena kandus see suhtumine kohe üle, tänaseni õega vihkame alkohoolikuid üle kõige, ma lähen endast välja juba siis, kui mu elukaaslane ühe õlle joob. Kui sa ei suuda leppida sellega, et su elukaaslane joob, siis palun mine lahku. Sest lastele mõjub see väga halvasti, kui vanemate vahele mingi kiil on löödud, lapsed tunnevad, et peavad poolt valima ja hakkavad ühte vanemasse halvasti suhtuma.

Ühe õlle peale tõmbad sae kodus käima? Milleks lapsepõlve igale poole pidevalt kaasa vedada? Ma saadaks su enda psühholoogi juurde sellise jutuga. Miks sa ise oma meest kohe maha ei jäta, aga teistele sama soovitad, kui üks õlu su endast välja viib? Kas oled ka rahaliselt sõltuv mehest? Mul kaoks kaaslase vastu igasugune huvi, kui ta ema/isa hakkaks mulle mängima ja lonkse lugema.

Lahkuminekut on mõttetu soovitada, sest seni on teemaalgatajale mehe teenitud raha nagu hästi sobinud. Ei ole selle raha teenimine nii lihtne, et lähen aga tööle ja tuhanded hakkavad kohe lendama.

Mina olen naine ja minu jaoks ei ole 3-4 õlut mingi kogus, mille pärast saag käima tõmmata. Ma ise tarbin ka mõnikord iga õhtu, mõnikord mõned õhtud nädalas 1-2-3-4 klaasi head veini õhtu jooksul. Kõik kohustused saavad täidetud. Oma kodus tahaks ikka lõõgastuda, mitte mingi kätsatava lugeri silma all elada. Õnneks minu mees mõistab mind.

Psühholoogi soovitus oli väga adekvaatne. Tuleb end distantseerida, kui häirib, sest mehe kallal pidev ema mängimine ei ole tulemuslik. Ongi patiseis mõne aja. Alati ei olegi lihtsaid väljapääse. Iga alkoholi tarbimine ei ole kohe alkoholism. Soovitan ka teemaalgatajal vahel mõne klaasi head veini juua või tegeleda tegevustega, mis teda rahustavad, elu kolme lapsega on ilmselt hetkel liig. See, kui pudeli avamise klõks juba närvid krussi keerab, näitab pigem, et naisel endal on ka midagi kergelt korrast ära.

(Itaallased joovad poole sellest kogusest lõunasöögi kõrvale ja naudivad elu)

Täitsa õigus, minu elukaaslane pole süüdi selles, et mina alkoholi vihkan 🙂 minu jutu point oli pigem see, et lapsed tajuvad ära kui ema ja isa omavahel läbi ei saa või kui üks vanem teisesse halvasti suhtub ja see teeb lastele liiga. Just see vanemate kehv suhe, mitte isa alkoholism, muidugi kui sellega ei kaasne vägivalda vms.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 13:50; 13.08 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase lahti. Tee nii, nagu psühholoog õpetas. Elate koos, aga emotsionaalselt omaette. Seda kahel põhjusel – väiksem laps on veel nii väike, et ise sa lapsi ülal peetud ei saa ja EHK on lootust veel mees päästa. Seadke sisse kaks magamistuba – kui klaasigi võtnud on, magad eraldi. Käite lastega omi käike, mine trenni (kui mees on suuteline lapsi vaatama), arenda välja oma tugivõrgustik (vanemad, sõbrannad). See kõik toimib muidugi juhul kui mees ei muutu uimas vägivaldseks ja ta sinust ikka hoolib. Siis on lootust, et muutunud elukorraldus paneb ta mõtlema, mis on tähtsam. Väike oht on, et kaugenedki emotsionaalselt ja lähete sel põhjusel lahku, aga nii ka jätkata ei ole mõtet.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lähedase puhul on vastupidi – nii kui ta juba mõned lonksud võtab, on hääl, silmavaade, diktsioon jne muutunud ja ta on olnud tsüklijoodik aastakümneid.

sel sinu “kogemusel”, millest sa siin tähtsa näoga pajatad, on kas kehakaal väike ja/või magu/neerud juba läbi.

(ei pruugi isegi joomisest olla; maoprobleeme on ka täiskarsklastel). see pole mingi asi, millest omas peas reegel teha ja valju häälega kuulutada.

suur, 120kg ja terve seedimisega mees on pisut teine teema.

jah, teist viina on ka mul keeruline poolikuks jätta, seega ilmselt sõltuvusprobleem on samuti olemas.

Tüüpiline sõltlase jutt! Minu alkohoolikust eksmees väitis samuti, et üks õlu ei tee midagi, endal keel selgelt takerduv ja mokk töllis… Jah võõras kõrvalseisja ei pruugi märgata aga lähedased tunnevad kohe erinevust.
Aga endale tundub mees muidugi tark, ilus ja kõikvõimas, ainult naine ei saa aru ja näägutab????

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägin oma kogemusest, mitte mingit kätteotsitud raamatujura.
Mu eksmees oli üle 100kg kaaluv, kes armastas mingil perioodil pea iga päev 500g viina ära juua, vahel ka 700. Kui keegi nüüd arvab et ta oli seejärel lääbakil mõuramas või magusasti norskamas, siis seda ei juhtunud kunagi ja see oligi kõige õudsem, sest nüüd ta alles hakkas tegutsema. Ja mõned ei saanud arugi et mees on napsitanud. Ma pidin neid hoiatama. Kusjuures mitte kunagi polnud tal järgmine hommik paha, ta ei öökinud kunagi, vaid läks kenasti sirge jalaga tööle, alati, nagu kellavärk.
Mu vend, kes on mu mu eksmehest pikem aga samas kaalus, ei kannata üldse alkoholi, ei oskaks sellisest mehemürakast seda oodatagi, joob ainult õlut!(viin tapaks ta vist hetkega) käib mitu korda oksendamas ja ei jõua tihtipeale töölegi. Mõlemad on üle 50.
Vaata niisiis, ühes kaalus ja pea sama pikad mehed ja staaž kah sama, aga nii erinevad alkoholi vastuvõtus.
Selliseid asju elus nähes saad aru, et üldistus on kõige mõttetum asi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 23:21; 13.08 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna maja on mehe raha eest, siis ma eeldan, et olete vabaabielus või varalahususega abielsu kõik on ka mehe nimel? Või kui ei ole, siis pole notariaalset kokkulepet, et kodulaenu maksjal puudub teise poole suhtes nõudeõigus? Muide – kui seda viimast last tegite, kas mees siis ei joonud? Ilmselt jõi, aga ikka tegid temaga lapse. Nii et nüüd katsu elada oma elu, nagu psühholoog soovitas, sest kolme väikese lapsega kuuse alla sattuda ei ole mõnus.

Oleme abielus ja kõik on pooleks aga maja pole ehitatud minu raha eest ja seega ei hakkaks ma elusees sealt midagi nõudma. Kui minna siis ainult nii, et hakkan ise nullist pihta.

Jah mees on alati joonud rohkem kui mulle meeldiks aga sõltuvust olen märganud viimase aasta jooksul.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase lahti. Tee nii, nagu psühholoog õpetas. Elate koos, aga emotsionaalselt omaette. Seda kahel põhjusel – väiksem laps on veel nii väike, et ise sa lapsi ülal peetud ei saa ja EHK on lootust veel mees päästa. Seadke sisse kaks magamistuba – kui klaasigi võtnud on, magad eraldi. Käite lastega omi käike, mine trenni (kui mees on suuteline lapsi vaatama), arenda välja oma tugivõrgustik (vanemad, sõbrannad). See kõik toimib muidugi juhul kui mees ei muutu uimas vägivaldseks ja ta sinust ikka hoolib. Siis on lootust, et muutunud elukorraldus paneb ta mõtlema, mis on tähtsam. Väike oht on, et kaugenedki emotsionaalselt ja lähete sel põhjusel lahku, aga nii ka jätkata ei ole mõtet.

Aitäh, see kommentaar on palju abiks. Vägivaldne ei ole ja lastega saab vabalt hakkama.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun seleta, kuidas saite mehe 750 eurosest palgast maja ehitada või osta ja ilusaid asju osta kolmele lapsele?
Sina teenid ju siis temast rohkemgi? Sinu vanemahüvitis on 500 ja kolme lapse toetus 500, see on kokku 1000.
Kuna ütlesid selge sõnaga, et mees teenib sinust poole rohkem, siis poole rohkem 500st on 750.
Teema on aga ülesehitatud – rikas joodik mees versus vaene karske naine! Midagi siin ei klapi!
Teemaalgatust lugedes mõtlesin, st su mees teenib vähemalt 4000-5000 eurot.

Aga jah, ootan huviga infot, kuidas sellise piskuga maja ehitasite ja ilusaid asju ostate. Mina teenin 1400, mees 2400, majalaen 600 eurot kuus. Üks auto välja ostetud, üks liisingus. Kaks last. Raha on pigem puudu kui üle, kõik ostud ja reisid tuleb hoolega läbi mõelda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 23:41; 15.08 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, saan aru, et sa täitsa loomulikust inertsist kirjutasid, et teil on imeilusad lapsed. Minus tekib taolist väljendit kuuldes aga alati see küsimus, et kui juhtumisi ei ole imeilusad lapsed, vaid täitsa tavalised või isegi natuke inetud, et kas see vähendab loo traagikat. Tegelikult ju mitte, lapsed on lapsed, see, kas nad on imeilusad või koledad ei puutu lihtsalt üldse asjasse.

Teemasse – paraku see olukord ei muutu mitte kuhugi, kui su mees ise muutust ei soovi. Ja kui ta juba praegu ajab süü sinu kaela, et sinu vingumise vms pärast on vaja juua, siis juba on ta endale leidnud hea objekti, kelle kaela süü veeretada. Ning kindlasti on eesmärk veel sind süüd tundma panna, alavääristada (et oled kehv naine) ja sedamoodi “maha tampida”, et sul poleks õigust midagi joomise kohta kobiseda. Juba on siit näha tema nõrkus. Kahjuks ei oota teie pere küll ees imeilus tulevik ja harmoonia, pigem asi süveneb ja muutub selliseks, mida on sul praegu raske ette kujutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juhtumisi ei ole imeilusad lapsed, vaid täitsa tavalised või isegi natuke inetud, et kas see vähendab loo traagikat

Tänan. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun seleta, kuidas saite mehe 750 eurosest palgast maja ehitada või osta ja ilusaid asju osta kolmele lapsele?

Sina teenid ju siis temast rohkemgi? Sinu vanemahüvitis on 500 ja kolme lapse toetus 500, see on kokku 1000.

Kuna ütlesid selge sõnaga, et mees teenib sinust poole rohkem, siis poole rohkem 500st on 750.

Teema on aga ülesehitatud – rikas joodik mees versus vaene karske naine! Midagi siin ei klapi!

Teemaalgatust lugedes mõtlesin, st su mees teenib vähemalt 4000-5000 eurot.

Aga jah, ootan huviga infot, kuidas sellise piskuga maja ehitasite ja ilusaid asju ostate. Mina teenin 1400, mees 2400, majalaen 600 eurot kuus. Üks auto välja ostetud, üks liisingus. Kaks last. Raha on pigem puudu kui üle, kõik ostud ja reisid tuleb hoolega läbi mõelda.

Poole rohkem tuhandest on 750.-? 😀

Kes veel pihta ei saanud siis see teema polnud rahast vaid mina küsimas nõu kuidas edasi liikuda nii, et meie pere jääks kokku ja samas poleks minu jaoks piin mehe joomisega koos elada.
Oma rahakotisisu ma siin kindlasti ei hakka lahkama ega seletama kust ja mille eest miski on oatetud ja kas see rahaline seis on selline alati olnud või mitte. Kui teie pere 3800 euroga ei oska mõnusalt ãra elada siis soovitan selleteemalisi raamatuid lugeda või muud moodi oma raha planeerimise oskust harida. Või siis mitte nii kalleid asju liisida ja osta .

Meie maja pole 150 ruutu, dziipi perse all pole, iPhone ka peos mitte. Laste riietel pole suurelt kirjas ei Molo ega Gugguu. Aga näed elame 🙂

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, saan aru, et sa täitsa loomulikust inertsist kirjutasid, et teil on imeilusad lapsed. Minus tekib taolist väljendit kuuldes aga alati see küsimus, et kui juhtumisi ei ole imeilusad lapsed, vaid täitsa tavalised või isegi natuke inetud, et kas see vähendab loo traagikat. Tegelikult ju mitte, lapsed on lapsed, see, kas nad on imeilusad või koledad ei puutu lihtsalt üldse asjasse.

Seitsme maa ja mere taga elasid kord kaks meest. Paremal pool mäge elas esimene mees. Esimesel mehel oli ilus naine. Tark ka. Ja need tema lapsed…oeh, nii andekad ja imeilusad.
Vasakul pool mäge elas teine mees. Tema võttis ka imeilusa naise aga pärast laste sünnitamist on naine ülekaaluline ja juuksedki on rasvased. Seljas tihti tal mingitsorti lilleline kittel, jalad karvased ja kulmud hullemas puhmas kui mehel endal. Ja need lapsed…oeh, naise koogisöömine on lastelegi halba eeskuju näidanud ja nii nad siis on. Natuke rumalad ja üpriski inetud. Kõik muu on täpselt sama, mis esimesel mehel.

Mehed saavad pubis kokku ja hakkavad mõtlema, et kumb kummale täna õlletoobi välja teeb ja otsustavad, et välja teeb see, kellel on kasvõi 1% rohkem põhjust joomiseks. Kumb teeb välja?

NB! Brad Pitt ja Mel Gibson joovad hoopis teistsugustel põhjustel kui tavaline Mati Paidest.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 12.08 16:10; 12.08 16:37; 12.08 21:17; 12.08 21:37; 14.08 22:41; 14.08 22:43; 15.08 07:39; 15.08 09:29; 16.08 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üks sugulane elab tõsise joodikuga koos. Tsükkel kestab ikka 1-2 nädalat. Kaine peaga on emotsioonitu, tusane. Üle joob siis läheb sassi, räuskab, sõimab, tekivad mingid luulud. Täis peaga laseb püksi, pesemas ei taha käia jne. Õudne. Sugulane ( naisterahvas ) käib korralikult tööl ja tegutseb aga ka vel langeb viinakuradi lõksu ja siis nad kahekesi purjus peaga seal sõimavad teineteist ja karjuvad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt, et inimesed lähevad poodi, haaravad riiulilt pudeli(d) ja hakkavad alkohoolikuks.
Kui ikkagi teine pool suhtub kui kõntsa siis vast nii läheb jah. Enda näol … koondati, jäin ilma tööautost, millega naine sai kesklinnast sõita südalinna (trammiga sõidavad ainult vaesed), kohe olin alla igasugust arvestust.
Kuna tegin kodukontoris tööd siis loomulik oli, et sain peapesu selle eest, et nõudepesumasin polnud tühjaks tehtud ja mustad nõud sisse pandud pesema, riietega sama moodi, tolm polnud tõmmatud jne (igapäevaselt). Minu küsimise peale, et millal ma siis tööd teen, et maksta kodulaen, kommunaalid, et lastel oleks koolitöödeks internet jne … teda ei huvita.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Pereelu ja suhted Kooselu alkohoolikuga